کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

جمعی از کوهنوردان در قله کولاوا(قروه)1363
نفرات ایستاده از راست: عباس بهرامی، فرهاد ابراهیمی، اسد بابایی، زنده یاد ادیب صالحی، لیلا صالحی، زهرا ابراهیمی
نفرات نشسته از راست:داوود شاهرخی، بیژن صالحی، حبیب، کنعان ابراهیمی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات


«باز باران
با ترانه
با گوهرهای فراوان
می‌خورد بر بام خانه»
.......

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 آبان 1397 - ساعت 09:54 نظرات (0)
دوستان سنگ نورد می دانند که وقتی در طول بلند کار میکنند وقتی بازو یا ساعد به اصطلاح دم می کند دیگر صعود کردن مشکل می شود یکی از دلایل این امر اسید لاکتیک است..
اسید لاکتیک چیست و چگونه تولید می شود؟
به طور خلاصه می توان گفت وقتی اکسیژن موجود در خون کافی نباشد اسید لاکتیک تولید می شود. تولید این ماده نتیجه فرایند تولید انرژی در ماهیچه بدون وجود اکسیژن است. یکی از دلایل کمبود اکسیژن در خون انقباض عضلات است که موجب بسته شدن مویرگهای حامل اکسیژن میشود. گفته می شود در صورتی که ماهیچه ناچار به تحمل فشاری به اندازه نیمی از قدرت ماکزیمم آن باشد، همه مویرگهای آن بسته می شود. اعمال فشار کمتر موجب باز شدن تدریجی این مویرگها و ادامه جریان خون خواهد شد. وقتی فشار کمتر یا در حد 20 درصد فشار ماکزیمم است، این مویرگها کم و بیش پر خواهند بود....ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 آبان 1397 - ساعت 09:42 ادامه مطلب نظرات (0)
در ادامه مسابقات سنگ‌نوردی نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا که در چین جریان دارد، سه سنگ‌نورد خوب کشورمان در ماده «سرعت» دختران و پسران رده نوجوانان و جوانان موفق به کسب سه مدال ارزشمند طلا و نقره شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ در مسابقات سنگ‌نوردی نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا در چین؛ «محیا دارابیان» در رده سنی نوجوانان A دختران با غلبه بر سنگ‌نوردی از چین به مدال طلا دست یافت. در این رده ورزشکارانی از چین و هندوستان نیز سوم و چهارم شدند.
‌هم‌چنین؛ «پوریاکریم‌پور» در رده سنی نوجوانان A پسران، پس از سنگ‌نورد کشورمان میزبان به مدال نقره دست یافت. در این رده ورزشکارانی از هندوستان و چین  به ترتیب سوم و چهارم شدند.
ضمن اینکه؛ «میلاد علیپور» در ماده «سرعت» رده سنی جوانان، به مدال ارزشمند نقره دست یافت. در این رده ورزشکاری از اندونزی مدال طلا گرفت و سنگ‌نورد کره‌ای به مدال برنز دست یافت. 
کسب این مدال های ارزشمند را به این عزیزان صمیمانه تبریک عرض می‌نمائیم. 
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 آبان 1397 - ساعت 09:40 نظرات (0)
مورخه 11 آبان ماه 60 تن از کوهنویسان و کوهنوردان ایران به ارتفاعات شاهوار در استان سمنان صعود نمودند.
 شعار سیزدهمین صعود قلم کشور “ طبعیت، الهام بخش زندگی” نام گذاری شد.
در این صعود 4 تا از کوهنویسان و کوهنوردان باشگاه قاجر شرکت نمودند.
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 آبان 1397 - ساعت 11:07 ادامه مطلب نظرات (0)
قابل توجه كوهنوردان، دره نوردان و كاربران كوهستان
ورود سامانه بارشي قوي براي نيمه غربي كشور از روز  دوشنبه( ١٤ تا ١٦ آبان)
هشدار وقوع سيلاب براي بخش هاي غرب و جنوب غرب،ارتفاعات زاگرس و البرز غربي
بارش برف همراه با كولاك براي قله هاي مرتفع زاگرس و البرز و ارتفاعات غرب و شمالغرب
از اواخر وقت روز يكشنبه سامانه بارشي همراه با وزش باد شديد از سمت مرزهاي غربي وارد كشور مي شود كه موجب افزايش سرعت باد و خيزش گردوخاك براي بخشهاي غرب و جنوب غربي مي شود.
از اوايل روز دوشنبه با تقويت ناپايداري، افزايش ابر، بارش همراه با وزش باد شديد و احتمال رعدوبرق و تگر گ بخش هاي غرب و شمالغرب و جنوب غرب كشور را فرا ميگيرد.
براي عصر و غروب دوشنبه، بارش ها براي استانهاي خوزستان و ايلام، جنوب كرمانشاه، غرب زاگرس و شمال خليج فارس بصورت شديد و سيل آسا پيش بيني مي شود.
اواخر وقت دوشنبه علاوه بر بخشهاي مذكور گستره بارش ها به ارتفاعات تالش و البرز غربي گسترش مي يابد و علاوه بر مه آلودگي، وزش باد شديد و  رگبار و رعدوبرق مورد انتظار است.
طي روزهاي دوشنبه و سه شنبه براي قله ها و خط الرأس هاي مرتفع شمالغرب و غرب، البرز غربي و مركزي، قله هاي بالاي ٤٠٠٠ متري زاگرس مركزي  و جنوبي  و همچنين براي اواخر وقت سه شنبه و روز چهارشنبه براي ارتفاعات البرز شرقي و خراسان بارش شديد برف همراه با كولاك پيش بيني مي شود،
طي  عصر روز سه شنبه  و اوايل روز چهارشنبه شدت بارش ها براي ارتفاعات البرز غربي و البرز مركزي، ارتفاعات اردبيل، زنجان، كردستان، زاگرس مركزي و غرب كشور منجر به جاري شدن سيلاب در دامنه هاي كوهستاني و افزايش دبي رودخانه ها مي شود.
طي روزهاي دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه براي قله هاي شاخص مانند سبلان، سهند، اشترانكوه، دنا، علم كوه، دماوند، توچال بارش برف همراه با كولاك پيش بيني مي شود.
کانال هواشناسی کوهستان
 Telegram channel:
https://t.me/mountainmeteorology

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 آبان 1397 - ساعت 11:05 نظرات (0)
مورخه 10 آبان ماه 4 تن از اعضای باشگاه قاجر طبق برنامه شش ماهه دوم 4 تن از اعضای باشگاه قاجر قسمتی از جنگل خلخال- اسالم را پیمایش نمودند.تاریخ اجرای برنامه : 8 الی 11 آبان ماه 1397

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالجی، شهرام نعمتی

شرکت کنندگان (بانوان) : صدیقه نوربخش، شعله اکبری


ارسال شده در تاریخ جمعه 11 آبان 1397 - ساعت 23:49 ادامه مطلب نظرات (0)
هشتم آبان ماه مصادف با ۳۰ اکتبر به عنوان روز جهانی مربی نام‌گذاری شده است. از همین رو  این روز  را به همه مربیان زحمنکش عرصه ورزشی به ویژه مربیان باشگاه قاجر تبریک می گوییم.
مربی شغل نیست، کار نیست، عشق است. مربی بودن یعنی تعهد بی قید و شرط....


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 8 آبان 1397 - ساعت 12:30 نظرات (0)
آشیان گر می گذاری بر بلندیها گذار....

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 7 آبان 1397 - ساعت 20:09 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کمیته مسابقات و لیگ فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در راستای اجرای تقویم ورزشی سال 97، با هدف توسعه کمی و کیفی رشته یخ‌نوردی و همچنین آمادگی هر چه بیشتر نفرات اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی در نظر دارد ششمین دوره مسابقات درای‌تولینگ جام فجر، سرطناب و سرعت، گرامیداشت هفته وحدت و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در رده‌های سنی مختلف (بالای 13 سال تمام) را در دو بخش مردان و زنان به شرح زیر برگزار نماید.
خبر کامل در سایت فدراسیون
http://msfi.ir/ArticleView/Index/12958

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 7 آبان 1397 - ساعت 20:07 نظرات (0)
به آگاهی تمامی برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی می‌رساند؛ با  توجه به فرارسیدن فصل سرما، مقتضی است از برگزاری دوره‌های کوهپیمایی، پیشرفته صعودهای ورزشی، دره‌نوردی و سنگ‌نوردی از روز یکشنبه 4 آذر ماه تا پایان اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور خودداری نمایید.
شایان ذکر است برگزاری دوره در استان‌های گرمسیر تنها با هماهنگی کمیته آموزش و اخذ مجوز مجاز می‌باشد.
مقتضی است هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در اسرع وقت نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور اقدام نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 7 آبان 1397 - ساعت 20:04 نظرات (0)