گرامی باد نهمین سالگرد زنده یاد سامان نعمتی


27 تیرماه مصادف با جاودانه شدن زنده یاد سامان نعمتی در ارتفاعات نانگاپاربات می باشد. یاد و خاطره او را الی الابد گرامی می داریم.

جمعی از بانوان گروه قاجر در مانگه دول1384
نفرات از راست: بصیره مرادی، صدیقه نوربخش، خدیجه حاجیان، شعله اکبری، مهوش نعمتی
نفرات نشسته از راست: یاسمن نعمتی، نادیاعسگری، مهتاب عسگری

ورود به صفحه آلبوم خاطرات


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 25 تیر 1396 - ساعت 10:09 نظرات (0)
طی پیام‌ارسالی از لنین، پدرام نعمتی در کمپ سه مستقر است و فردا  تلاش بسمت قله را آغاز می کند.
آرروی موفقیت برای ایشان داریم.

ارسال شده در تاریخ شنبه 24تیر 1396 - ساعت 23:50 نظرات (0)
مورخه 22 و 23 تیرماه 10 تن از اعضای باشگاه کوه نوردی، غارنوردی قاجر قروه طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول در برنامه صعود به قله بدر شرکت کردند.
اعضای تیم در ارتفاعات بدر(کانی شاه پسند) شبمانی نموده و صبح به قله صعود نمودند.

قله بدر
دورنمایی قلل پریشان از قله بدر
پناهگاه بدر

تاریخ اجرای برنامه : 22و 23 تیرماه 1396

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالحی،پرویز امانی،محمد صالحی، علی رضا آزادی، علی چراغی، شهرام نعمتی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : صدیقه نوربخش، باران اقدامیان، سمبه فاتحی، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ جمعه 23 تیر 1396 - ساعت 18:23 نظرات (0)
هر ساله بجهت استفاده نابجای برخی از کوه نوردنماها و گردشگران پناهگاه پریشان مورد بی مهری واقع می شود و همیشه تعدادی از اعضای باشگاه کوهنوردی، غارنوردی قاجر قروه اقدام به تعمیر و پاکسازی می نمایند
امروز هم 4 تن از اعضای تیم قاجر دیواره های بیرونی پناهگاه پریشان را ابتدا پاک سپس رنگ آمیری نمودند.  نهایت تشکر را از  آقای قاسم محرمی که رنگ ولوازم را در اختیارتیم قاجر گذاشته ، داریم.
گزارش تصویری این برنامه در ادامه مطلب...

قبل از رنگ آمیزی

بعد از رنگ آمیزی


تاریخ اجرای برنامه : 23 تیر ماه 1396

شرکت کنندگان (آقایان) : جلال حنیفی، شهریار محمدی، عطا آزادی، بهروز یعقوبی


ارسال شده در تاریخ جمعه 23 تیر 1396 - ساعت 16:07 ادامه مطلب نظرات (0)
پدرام نعمتی دیشب را در کمپ یک سپری و امروز ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی زیر بارش برف و کولاک به کمپ دو رسید.و هم اکنون در صحت و سلامت کامل می باشد.
آرزوی موفقیت برایشان داریم.

ارسال شده در تاریخ جمعه 23 تیر 1396 - ساعت 16:06 نظرات (0)
مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفّقیت چیست.
 سقراط به او گفت، "فردا به کنار نهر آب بیا تا راز موفّقیت را به تو بگویم." صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت.
سقراط از او خواست که به سوی رودخانه او را همراهی کند. جوان با او به راه افتاد. به لبهء رود رسیدند و به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانهء آنها رسید. 
ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد. جوان نومیدانه تلاش کرد خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر قوی بود که او را نگه دارد. مرد جوان آنقدر زیر آب ماند که رنگش به کبودی گرایید و بالاخره توانست خود را خلاصی بخشد..
همین که به روی آب آمد، اوّل کاری که کرد آن بود که نفسی بس عمیق کشید و هوا را به اعماق ریه فرو فرستاد. سقراط از او پرسید، "زیر آب که بودی، چه چیز را بیش از همه مشتاق بودی؟" گفت، "هوا."
سقراط گفت، "هر زمان که به همین میزان که اشتیاق هوا را داشتی موفّقیت را مشتاق بودی، تلاش خواهی کرد که آن را به دست بیاوری؛ راز دیگری ندارد

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 22 تیر 1396 - ساعت 16:02 نظرات (0)
هفته ای 3 شب نونهالان، نوجوانان و جوانان باشگاه کوه نوردی، سنگنوردی و غارنودی قاجر در سالن تختی تمرین انجام می دهند.
چند تصویر از این فعالیت...
ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 22 تیر 1396 - ساعت 15:08 نظرات (0)
طی تماس با پدرام نعمتی که در بیس کمپ لنین مستقر می باشد امروز  (پنجشنبه) حرکت خود را برای صعود قله آغاز و در هر کمپ یک شبمانی خواهد داشت تا هوای مساعد را برای روز نهایی و قله داشته باشد.
آرزوی موفقیت را برای پدرام عزیز داریم...


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 22 تیر 1396 - ساعت 09:19 نظرات (0)
مردم جهان دو گروه هستند: آنهایی که می خواهند راحت زندگی کنند، دنبال مرگ هستند ، مقبره ای راحت و امن می خواهند و آنهایی که می خواهند زندگی کنند، پس زندگی مخاطره آمیز را برمی گزینند، چون زندگی تنها در صورت وجود خطر پیشرفتی هیجان آور می یابد.
هرگز کوهنوردی کرده اید؟ هرچه بالاتر می روید احساس سرزندگی و جوانی بیشتری می کنید، هر قدر خطر سقوط بیشتر شود و ژرفای دره عمیق تر گردد احساس شعف بیشتری می کنید، وقتی بین مرگ و زندگی معلق هستید آنوقت خستگی وجود ندارد و باری از گذشته و اشتیاقی برای آینده وجود ندارد، آنگاه لحظه جاری بسیار تیز است، درست مثل شعله آتش. همه چیز کافی است چون در اینجا و حالا زندگی می کنید........


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 21 تیر 1396 - ساعت 09:10 ادامه مطلب نظرات (0)
آب مهمترين مايع حيات، در يك برنامه كوهنوردي هم نقش اساسي را بازي مي كند. درحالت عادي يك انسان به طور متوسط بين يك تا 4/1 ليتر آب در شبانه روز مصرف مي نمايد. اما در يك برنامه كوهنوردي كه بدن در حالت فعاليت دائم و عرق كردن است، بدن به سه ليتر آب احتياج دارد. مصرف آب در مورد اشخاص مختلف فرق مي كند. كساني كه بيشتر عرق مي كنند، ممكن است بيشتر از يك فرد عادي به آب احتياج داشته باشند. اين افراد ممكن است 4 تا 5 ليتر آب مصرف كنند.

در طول يك برنامه بهتر است كه در هر استراحت به طور دائم مقداري آب بنوشيم تا اينكه هر چند ساعتي يك بار آب زيادي مصرف كنيم. حتي اگر احساس تشنگي هم نمي كنيد، بهتر است كه آب بنوشيد. هيچ گاه تري و واهمه اي از نوشيدن زياد آب نداشته باشيد. بدن به طور طبيعي مازاد آب را دفع خواهد كرد.............


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 20 تیر 1396 - ساعت 08:51 ادامه مطلب نظرات (0)