اعضای گروه قاجر در مسیر قله دماوند(مسیر شمال)1383
نفرات ایستاده از راست: طیب صالحی، صدیقه نوربخش، صدیقه محمدی، عطا رضایی، نیاز اوصافی، مسلم فیضی، پدرام نعمتی، سیامک حنیفی، مهدی زارعی،
نفرات نشسته از راست: مصطفی انور، بهراد نوری، فردین صالحی، عبدالله سنگین آبادی، اسماعیل عباسی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

طبق آخرین اخبار رسیده از تیم امداد و نجات عملیات جستجو همچنان ادامه داشته و تعداد کشته شدگان ۴ نفر اعلام گردیده  و تا کنون اجساد هیچیک از آنان پیدا نشده است و جهت تسهیل  عملیات جستجو از ماشین آلات مکانیکی برفروبی و حفاری استفاده گردیده است.
اسامی نفرات حادثه دیده بدین شرح می باشد: آقایان : فواد آزادیان-اکبر سماوات-فرهاد میرزاجانی و خانم سمیه قهرمانی(همسر فرهاد میرزا جانی)
منبع: فاتحان خورشید
این حادثه غم انگیز را به خانوادهای این جانباختگان و جامعه کوهنوردی ایران تسلیت می گوییم و آرزوی صبر و شکیبایی برای بازماندگان داریم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه
ارسال شده در تاریخ شنبه 15بهمن 1390 - ساعت 11:15 نظرات (7)
 در صعود سراسری منطقه شمالغرب کشور به قله بزقوش سراب ۲ تن از همنوردان ما به علت ریزش بهمن جان خود را از دست دادند و ۲ تن نیز به شدت زخمی شده اند.
حادثه به این صورت اتفاق افتاد که این ۴ کوهنورد با سابقه به دلیل تاخیر از برنامه جا مانده بودند و به تنهایی شروع به صعود می نمایند  و از منطقه ای بهمن خیز که در تقاطع مسیر شماره ۲ و ۳ قرار داشت اقدام به صعود می نمایند و به عللی چند متری پایین تر از مسیر پا کوب  شده توسط صعود کنندگان ادامه مسیر می دهند و درست روی بهمن قرار می گیرند و اتفاقی که نباید اتفاق می افتاد.
بعد از تلاش چند ساعته ۲ تن از همنوردان زخمی ولی زنده از بهمن نجات پیدا می کنند و لی متاسفانه ۲ تن دیگر جان به جان آفرین تسلیم می کنند.
مراسم تشیع جنازه همنوردان خلیل اقبالی و نادر پورمهری فردا 90/11/16 ساعت ۱۰ صبح در وادی رحمت برگزار خواهد شد حضور کلیه کوهنوردان و دوستان باعث تسلی خاطر بازماندگان این دوستان خواهد شد.
منبع: چرا کوهنوردی
این واقعه جانگداز را به خانواده های داغدار و جامعه کوهنوردی ایران تسلیت می گوییم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


خلیل اقبالی

نادر پور مهری

ارسال شده در تاریخ شنبه 15 بهمن 1390 - ساعت 11:10 نظرات (1)
طی برنامه ای یک و نیم روزه 10 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر در ارتفاعات بدر به آموزش چادرزنی در شرایط برفی به سرپرستی فریدون الماسی پرداختند.
گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید ..


پناهگاه بدر

محل برپایی کمپ

تاریخ اجرای برنامه : 13و 14 بهمن 1390

شرکت کنندگان (آقایان) : عبدالله سنگین آبادی- شهرام نعمتی- رحمان مرادیانی- مهدی ضیایی- علی الیاسی- محمد سنگین آبادی- فریدون الماسی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : لیلا صالحی- مهشید الماسی- لیلا خالدیان


ارسال شده در تاریخ جمعه 14 بهمن 1390 - ساعت 21:45 ادامه مطلب نظرات (7)
به مناسبت دهه مبارکه فجر 10 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر روز جمعه 14 بهمن به ارتفاعات بدر در جنوب قروه صعود نمودند. سرپرستی این برنامه را عبدالله سنگین آبادی بر عهده داشت.

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ جمعه 14 بهمن 1390 - ساعت 21:30 نظرات (0)
ظهر امروز پيست اسكي تاريك دره همدان با ريزش بهمن مواجه شد. يوسف آزاديان، رييس هيات اسكي استان همدان با تاييد اين مطلب به خبرنگار ايسنا گفت: اين حادثه حوالي ظهر امروز رخ داده است.  وي ادامه داد: هم اكنون نيروهاي هلال احمر استان در محل حاضر و به دنبال افراد گرفتار شده در بهمن هستند.  آزاديان خاطرنشان كرد: امروز استقبال خوبي از پيست به عمل آمد و متاسفانه اين حادثه در روز جمعه رخ داد.
بهمن در بز قوش سراب و حادثه دیدگان برف و کولاک فیروز کوه را در ادامه مطلب بخوانید ....


پیست اسکی تاریک دره همدان

ارسال شده در تاریخ جمعه 14 بهمن 1390 - ساعت 19:40 ادامه مطلب نظرات (0)
عصر روز پنجشنبه دو گروه 16 نفری و هشت نفری از كوهنوردان اسدآباد قصد صعود به قله كركس را داشتند كه بر اثر ریزش بهمن دو نفر دیگر از آنها زخمی شدند.
رییس هیات كوهنوردی اسدآباد در توضیح این خبر به ايرنا گفت: عصر روز گذشته دو گروه از هیات كوهنوردی اسدآباد برای صعود ارتفاعات كركس عازم منطقه شدند كه یك گروه از سمت روستای قاسم آباد به محل پناهگاه حركت و گروه دیگر از راهدارخانه و گردنه اسدآباد قصد صعود به ارتفاعات كركس را داشتند.رجبی اظهار داشت: این گروه هشت ساعت را در راه بودند كه نزدیك قله كركس بهمن ریزش كرد و 700 متر به پایین پرتاب شدند كه دو نفر از آنها به نامهای سیامك قاسمی و عبدالرضا مطلبی بر اثر ضربات وارده زخمی و دو نفر به نامهای سعید فریدونی و محمد رضا مطلبی بر اثر شدت جراحات و احتمالا خفگی زیر برف جان خود را از دست دادند. وی ساعت تماس یكی از زخمی ها را 10 شب اعلام كرد و افزود: در این هنگام تعدادی از كوهنوردان اسدآباد و همدان برای كمك به مصدومان عازم محل مورد نظر شدند كه بیش از دو ساعت طول كشید تا به محل رسیدند.
یك نفر از مصدومان به علت شدت جراحات به بیمارستان بعثت همدان اعزام و یك نفر نیز در بیمارستان قایم اسدآباد بستری شد.
منبع خبرگزاری ایرنا


عکس از سایت کوهستان

ارسال شده در تاریخ جمعه 14 بهمن 1390 - ساعت 19:38 ادامه مطلب نظرات (1)
پایگاه خبری fajr2012 : بر اساس هماهنگی انجام شده با گروه ورزش شبکه سه سیما, مسابقات سنگنوردی مسترکاپ فجر که در زنجان جریان دارد, شنبه 15 بهمن ماه از ساعت 8:45 به صورت زنده از این شبکه پخش خواهد شد.
منبع: کوه نوشتارسال شده در تاریخ جمعه 14 بهمن 1390 - ساعت 19:31 نظرات (0)
- رییس هیات كوهنوردی استان مركزی گفت: پس از یك هفته كاوش و تلاش نیروهای امدادی، 'كریم نادعلیان' كوهنورد اراكی هنوز در ارتفاعات دماوند پیدا نشده است.
او افزود: ' این كوهنورد با دو ورزشكار دیگر در قالب یك تیم، هفته گذشته برای صعود به قله دماوند اعزام شدند. این تیم كوهنوردی در ارتفاع پنج هزار و یكصد متری در مسیر 'بال داغ' به علت لغزش، به سنگ برخورد كرده و از ارتفاع سقوط می كنند. دو نفر از كوهنوردان این تیم با تلاش گروه های امدادی پیدا شده و به بیمارستان منتقل شدند.
رضایی خاطرنشان كرد: تا كنون نفر سوم تیم یاد شده 'كریم نادعلیان' پس از سقوط از ارتفاع به علت وضعیت بد هوا و بارش سنگین برف پیدا نشده است.
وی اضافه كرد: هفته آینده یك گروه امدادی برای یافتن این كوهنورد به ارتفاعات دماوند اعزام می شود.
رییس هیات كوهنوردی استان مركزی عنوان كرد: نادعلیان از كوهنوردان با تجربه این استان بوده و با امكانات و تجهیزات كامل برای صعود به قله دماوند اقدام كرده بود.
منابع: خبرگزاری ایرنا - کوه نیوزارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 بهمن 1390 - ساعت 12:30 نظرات (1)
به گزارش fajr2012: رقابت های سنگ نوردی مستر کاپ فجر با برگزاری آئین افتتاحیه رسما آغاز شد.
 در این مراسم ابتدا "رحمانی" مدیرکل تربیت بدنی استان زنجان و سپس "شعاعی" رئیس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی به ایراد سخن و خوش آمد پرداختند.
در ادامه با رژه ی تیم های شرکت کننده و برگزاری رقابت های مقدماتی رشته بولدرینگ در بخش بانوان این رویداد بین المللی رسماً آغاز شد.
منبع: کوه نوشتارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 بهمن 1390 - ساعت 12:10 نظرات (0)
مخروط دماوند ، شاخص‌ترین آتشفشان چینه‌ای کواترنری ایران است. تاریخ فعالیت این آتشفشان بخوبی شناخته نشده و مخروط آن استراتر ولکانی است که ارتفاع آن از سطح دریا 5670 متر ( 5611 متر وزیری ، 1362 ) ولی از زمینهای اطراف 1600 متر تا 2000 متر است. مخروط آن منظم و روی کوههای فراسایش یافته‌ای که در حدود 3500 متر از سطح دریا ارتفاع دارند واقع است. دامنه کوه بوسیله جریانهای گدازه‌های متعدد که از قله یا از مخروطهای فرعی سرازیر شده اند پوشیده شده است.
مشخصات بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید...


نمایی از مخروط کوه دماوند

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 بهمن 1390 - ساعت 7:45 ادامه مطلب نظرات (0)