اعضای گروه قاجر در قله یال کبود(گرین)1373

نفرات از راست: فرهاد ملک محمدی، پرویز میهمی، جلال حنیفی، شهرام نعمتی،
نفرات نشسته: پطرس حق شناس، عطا آزادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان: یک صعود سراسری با شعار "حفظ محیط زیست" و با اتخاذ تدابیر کارشناسانه در به حداقل‌رساندن آسیب‌های زیست محیطی در منطقه کوهستانی الوند به انجام خواهد رسید.
در این اقدام به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد، 1000 نفر از کوه‌نوردان نقاط مختلف ایران به قله الوند صعود خواهند کرد.
این برنامه به همت اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان و هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی این استان طی روزهای چهارم و پنجم خرداد برگزار خواهد شد.
توضیحات بیشتر در ادامه مطلب بخوانید...


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 9:55 ادامه مطلب نظرات (0)
به اطلاع می رسد: سایت کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج به آدرس زیر تغییر یافته است . 
آرزوی موفقیت روز افزون برای این دوستان و همکاران گرامی داریم.
www.arashsanandaj.ir
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 9:50 نظرات (1)
محسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: این غارها شامل غار باشقلان، کول‌تاریکه، گولان گوژ قلعه روتله، کنه تاته گل قباغ، کنه‌شمه شمه‌تراق تپه، غار درویش خاکی و غار کم‌تیار زیویه سقز است که پرونده آنها تهیه شده تا به‌عنوان میراث طبیعی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت برسد.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر پرونده 2 غار گلستانه و غار طبیعی سهراب‌آباد نیز برای ثبت در فهرست آثار ملی در سال 91 آماده شده است.
منبع: کوه نیوز


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 9:15 نظرات (0)
اواخر ماه مارچ گرلیند کالتنبرونر کوهنورد اتریشی و دومین بانوی عضو باشگاه هشت هزارمتری ها به همراه همسرش رالف و دیوید گوتلر عازم بیس کمپ جبهه شرقی نوپسه به ارتفاع 7861 متر شدند . رالف قبلا" این قله را صعود کرده بود بنابراین ازبیس کمپ از یکدیگر جدا شدند . به دلیل وزش شدید باد در حدود یکماه گذشته آنها جمعا" سه تلاش برای صعود به قله داشتند و بخش اعظمی از مسیر را ثابت گذاری و دو بیواک داشتند که آخرین آن در ارتفاع 7250 متری بود تا اینکه در 17 ماه مه  هر دو موفق به صعود شدند. رالف در این فاصله قصد صعود مجدد به اورست بدون اکسیژن مکمل می گیرد که به دلیل سرماخوردگی از اینکار منصرف می شود.گرلیند با هیجان فراوان از زیبائی توپسه می گوید ... اینجا فوق العاده زیبا است حتی از اورست و لوتسه هم زیباتر است ...
منبع: گل کوه
 www.ralf-dujmovits.de


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 9:10 نظرات (0)
با تأسف فراوان مطلع شدیم؛ "مشهدی صفر نقوی" کوه‌نورد پیش‌کسوت و نام‌آشنا، از راهنمایان قدیمی و خوش‌سابقه‌ی منطقه‌ی "علم‌کوه" به دلیل عارضه‌ی قلبی به دیار باقی شتافت.
این ضایعه‌ی تأثرانگیز را به خانواده‌ی خدوم ایشان و جامعه‌ی کوه‌نوردی تسلیت عرض می‌نمائیم.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 8:55 نظرات (0)
شنبه 19 می 2012 همراه بود با مرگ سه کوهنورد از آلمان، کانادا و کره جنوبی در طوفان ناگهانی جبهه جنوبی اورست و احتمالن مفقود شدن دو کوهنورد دیگر! ضمن آنکه چندین کوهنورد بیمار از کمپ 2 توسط بالگرد به پائین منتقل شدند.
دکتر ابرهارد شاف پزشک 61 ساله آلمانی، Shriya Shah کوهنورد نپالی-کانادایی و سون ونگ هین از کره جنوبی متاسفانه جان خود را در منطقه بالاتر از بالکونی از دست داده اند. علاوه بر توفان ادم مغزی موجب مرگ کوهنورد آلمانی گردید و دو کوهنورد دیگری نیز بر اثر خستگی جان باختند! همچنین سیمون مورو کوهنورد ایتالیایی حاضر در منطقه عنوان داشت کوهنوردان زیادی بدلیل از دست دادن زمان صعود اقدام به بازگشت نمودند و حداقل 6 کوهنورد نیز بدلایل گوناگون از جمله سرمازدگی توسط بالگرد از منطقه تخلیه شدند.
انتظار می رود با توجه به پیش بینی وضعیت هوا روزهای 25 و 26 می آخرین فرصت برای افراد باقی مانده جهت صعود به قله باشد. هم اکنون حدود 60 نفر برای روز 5 شنبه و 30 نفر برای روز جمعه راهی کمپهای بالاتر شده اند. این تصمیم در پی تجمع زیاد افراد طی هفته گذشته در محل قدمگاه هیلاری و به منظور کاهش حوادث اتخاذ گردیده است.
لازم به ذکر است در سال جاری تعداد 750 کوهنورد از 32 تیم بر روی اورست تلاش نموده اند و تعداد 5 کشته حاصل این تلاشها می باشد.
منابع:
http://www.planetmountain.com
http://www.ukclimbing.com
 کوه قاف


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 8:45 نظرات (0)
مقامات نپال اعلام کردند سه کوه‌نورد به هنگام پایین‌آمدن از قله اورست کشته شدند.
به گفته دپارتمان کوه‌نوردی نپال سه کشته شده این حادثه یک آلمانی 61 ساله، یک کانادایی و یک کوه‌نورد کره‌جنوبی بوده‌اند. مقامات نپال همچنین از مفقودی دو کوه‌نورد دیگر اطلاع دادند که یکی از آنان چینی و دیگری نپالی است.
مسئولان درمانی موسسه امدادرسانی هیمالیا معتقدند که علت مرگ این سه کوه‌نورد بیماری ارتفاع است. کوه‌نوردان تمام انرژی خود را هنگام صعود به ارتفاعات مصرف کرده و هنگام پایین آمدن خسته می‌شوند.
در ماه مه سال 1996 میلادی نیز هشت نفر هنگام صعود به قله اورست جان خود را از دست دادند. انتخاب زمان نامناسب برای صعود به ارتفاعات قله اورست دلیل اصلی مرگ این هشت کوه‌نورد بود.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 8:30 نظرات (0)
کرد پرس: دکتر "کیخسرو مردانپور" هیمالیا نورد کرمانشاهی در فاصله 100 متری قله 8884 متری اورست از فتح این قله منصرف شده و جان "حسین بهمنیار" دیگر هیمالیا نورد کشورمان را که در وضعیت بحرانی به سر می برد نجات داد. 
 رئیس انجمن پزشکی کوهستان ایران در گفتگو با خبرنگار کردپرس درخصوص این حادثه گفت: "حسین بهمنیار" که برای صعود به بام دنیا از کمپ چهارم اورست در حال حرکت به سمت قله بود به دلیل تحلیل رفتن قوای جسمانی و شرایط ارتفاع دچار مشکل می شود. 
"حمید مساعدیان" افزود: پس از وقوع این حادثه در فاصله 100 متری قله، بهمنیار توسط همنوردش دکتر "کیخسرو مرادنپور" که در حال صعود به قله بود به ارتفاع پایین تر و به بیس کمپ اورست منتقل می شود. 
وی بیان کرد: "بهمنیار" پس از رسیدن به کمپ اصلی اورست ابتدا به شهر لوکلا رفته و پس از طی کردن مراحل مقدماتی درمان به بیمارستانی در شهر "کاتماندو" منتقل شده و هم اکنون در حال طی کردن مراحل درمانی در بیمارستانی در شهر "کاتماندو" است. 
گفتنی است "رضا شهلایی" دیگر کوه‌نورد کرمانشاهی روز شنبه 30 اردیبهشت ماه با صعود قله اورست بر بام دنیا ایستاد.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 - ساعت 7:45 نظرات (1)
پس از حادثه تلخ ماناسلو و در بازگشت بازماندگان این حادثه از شبمانی سختشان در حدود ارتفاع 8000 متر، تیمی از کوهنوردان کانادایی و ایتالیایی به ایشان برخورد می کنند. تعدادی از اعضای این تیم با شنیدن خبر سقوط جعفر صعود را رها کرده خود را به محل حادثه می رسانند و پس از فرود از شیب تند دره و اطمینان از عدم دستیابی به پیکر دوست فقیدمان، بدلیل از دست دادن زمان لازم برای صعود به کمپهای پائینتر باز می گردند!
 و بخوانید سپاس حسین صالحی از ایرانیان حاضر در ماناسلو را از این عمل جوانمردانه:
 
Hi every one
I wanted to thank my Italian and Canadian great comountaineers alot, who have try to find any sign from Jafar. They translated the chivalry of mountaineers very well and unlike me just withdrawal the joy of standing on peak. To me they have topped the manhood summit
Thanks a lot
Hosein Salehi
 سلام
من می خوام تشکر کنم از کوهنوردان بزرگ کانادایی و ایتالیایی، کسانی که تلاش کردند تا اثری از جعفر بیابند. اونها به خوبی جوانمردی را در کوهنوردی ترجمه کردند و بر خلاف من از لذت ایستادن بر قله صرف نظر کردند. از دید من ایشان بر فراز قله انسانیت ایستاده اند.
با سپاس فراوان
حسین صالحی* 
*از همراهان زنده یاد جعفر ناصری در صعود به ماناسلو
منبع: كوه قافارسال شده در تاریخ دوشنبه 1 خرداد 1391 - ساعت 10:50 نظرات (0)
«حسین بهمنیار» توسط بالگرد به «کاتماندو» منتقل شد
به گزارش رسیده: «حسین بهمنیار» کوه‌نورد خراسان شمالی که در شرایط صعود‌نهایی به قله‌ی «اورست» به دلیل مشکل تنفسی از ادامه‌ی تلاش خود بازماند، امروز با بالگرد از کمپ اصلی به بیمارستانی در «کاتماندو» منتقل شد.
این گزارش حاکی‌ست: وضعیت عمومی وی خوب است و به زودی ترخیص خواهد شد.
صعودکننده‌گان "ماکالو" وارد "کاتماندو" شدند
به گزارش رسیده: 4 کوه‌نورد کشورمان (دکتر بهپور، محمود هاشمی، ایرج‌معانی و حسین مقدم) که در ارتفاعات "ماکالو" حضور داشتند، پس از طی مسیر پیاده‌روی از روستا تا شهر، امروز وارد "کاتماندو" شدند.
این گزارش حاکی‌ست: به دلیل شرایط سیاسی-‌اجتماعی و بحران پیش‌ آمده در "نپال"، احتمال دارد صدور بلیت بازگشت با تأخیر همراه باشد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 1 خرداد 1391 - ساعت 10:10 نظرات (0)