کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای باشگاه قاجر در کانی شاهپسند بدر در جنوب قروه فروردین 1389

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

وزارت ورزش و جوانان، زمان برگزاری انتخابات چهار فدراسیون کوه‌نوردی، سه گانه، هاکی و اسکی را اعلام کرد.  بر این اساس انتخابات فدراسیون هاکی ۱۶ آذر، فدراسیون سه گانه ۱۸ آذر، فدراسیون کوه‌نوردی ۱۹ آذر و فدراسیون اسکی ۲۰ آذر ۹۲ برگزار می‌شود.
پیش از این زمان برگزاری انتخابات فدراسیون اسکی، ۹ آذر اعلام شده بود که در اعلام جدید به ۲۰ آذر تغییر یافته است.
با توجه به این که استعلام نامزدهای ریاست فدراسیون‌های نام برده، اواخر هفته قبل به وزارت ورزش و جوانان رسیده است، این وزارتخانه در وهله اول انتخابات این چهار فدراسیون را برگزار می‌کند.
زمانی که صالحی امیری، سرپرستی وزارت ورزش و جوانان را بر عهده داشت، انتخابات فدراسیون‌ها در حال برگزاری بود که با عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به او، این کار متوقف شد. به عنوان مثال انتخابات فدراسیون سوارکاری درست در روز بررسی رای اعتماد مجلس به صالحی امیری برگزار می‌شد که با رای نیاوردن او لغو شد. 
 منبع: ایسنا با تشکر از کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 3 آذر 1392 - ساعت 08:22 نظرات (0)
 سنگنوردان مبتدی و ماهر می توانند با استفاده از این نکات عملکرد خود را بهبود بخشیده و هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار دهند.
1- در هنگام صعود خودتان را روی یک نردبان فرض کنید. با آرامش برروی پله حرکت کنید و پله بعدی را بگیرید و این حرکت را پله به پله تکرار کنید.
2- از نگه داشتن خود و انداختن وزن برروی دست ها خودداری کنید. چون این امر سبب می شود که بازوهای شما به سرعت خسته شده و نتوانید از آنها استفاده کنید.
3- از پاهایتان مثل دست هایتان استفاده کنید.
4- به پاهای خود اعتماد کنید. شما می توانید تمام طول روز را روی پاهای خود بایستید اما نمی توانید تمام طول روز را بر روی بازوهایتان آویزان باشید. اغلب مردم اول بر روی بازوهایشان آویزان میشوند و سپس سقوط می کنند. غولهای سنگنوردی معمولا به راحتی با استفاده از پاهایشان بر روی لبه ها قرار میگیرند.
5- به حمایتچی خود اعتماد کنید و فقط به صعود فکر کنید. اگر به حمایتچی خودتان اعتماد ندارید به دنبال یک حمایتچی مطمئن بگردید.
6- همیشه تمرکز خود را بر روی گیره های در دسترس بگذارید. گاهی اوقات شما می توانید با استفاده از یک گیره متوسط به یک گیره بهتر و ایمن تر برسید.
7- صعود همیشه از پایین به بالاست، نه از بالا به پایین. البته، اگر شما می توانید بالای مسیر را ببینید، بررسی کنید که آیا به الگوی کاری خاصی برای حرکت در قسمتهای بالاتر احتیاج است، به هر حال در هنگام صعود تمام حواس خود را بر روی بالا رفتن از قسمت های پایین متمرکز کنید.
8- برای صعود از یک شکل خاص، باسن شما باید در میانه آن شکل قرار داشته باشد. بیاد داشته باشید همیشه اسکلت بدن بار بیشتری را نسبت به ماهیچه های شما می تواند تحمل کند. اگر پاشنه پای شما بیش از حد در نقطه ای پایین تر از شما قرار گیرد متوجه می شوید که پای شما مانند چرخ خیاطی شروع به لرزیدن می کند. این اتفاق معمولا زیاد رخ می دهد. برای رفع این مشکل کافی است که شما به سادگی وزن بیشتری را بر روی انگشتان پاهای خود بیاندازید.
9- ترس از ارتفاع، طبیعی است. سنگنوردی برای غلبه بر همین ترس هست. زمان، مشکل ترس از ارتفاع را درمان می کند. اما یک ترفند خوب این است که همیشه به پاهای خود نگاه کنید و برای انجام این کار سعی کنید که پاهای خود را در موقعیت مناسبی قرار دهید.
10- عجله نکنید. سعی کنید مانند یک گربه صعود کنید: آرام، آگاهانه و دقیق. نحوه حرکت را از قبل تصور کنید و سپس آن را اجرا کنید. برای صعود از تمام اندام خود استفاده کنید نه فقط دست ها و پاها. قبل از صعود زمان زیادی در اختیار دارید، پس، از آن استفاده کنید. سعی کنید که حرکات خود را بسیار روان انجام دهید.
منبع: http://outdoorswithdave.com/climbing/climbing-tips
با تشکر از باشگاه شیراز جوان 


ارسال شده در تاریخ شنبه 2 آذر 1392 - ساعت 08:10 نظرات (0)
پیست اسکی «توچال» با نرخ‌های جدید بازگشایی شد 
پنج‌شنبه و جمعه ۴۰ هزار تومان، سایر روزها ۳۵ هزار تومان
در مراسم رسمی افتتاح پیست اسکی توچال که روز پنجشنبه(۳۰آذر) با حضور رئیس فدراسیون اسکی و رئیس هیئت اسکی استان تهران و اعضا و مربی تیم ملی اسکی آلپاین،‌ برگزار شد، به صورت رسمی پیست اسکی این مجموعه کلید خورد تا یکی از بزگترین پیست‌های ایران در اواخر پاییز آغاز به کار کند.
بارش یک متری برف در ایستگاه ۷ تله کابین توچال شرایط مطلوبی برای اسکی فراهم آورده است. پیست اسکی توچال از معدود پیستهای اسکی جهان است که به فاصله تنها ۵ کیلومتری از شمال شهر قرار دارد و از اواسط آبان تا اواسط خرداد پذیرای علاقمندان به ورزشهای زمستانی است.
همچنین در روز بازگشائی رسمی پیست اسکی بین المللی توچال نرخ بلیط فصل اسکی سالجاری(۹۳-۹۲) طبق هماهنگی های به عمل آمده با مدیریت مجموعه ورزشی توچال اعلام شد. بر این اساس نرخ بلیط پیست اسکی توچال در ایام هفته به غیر از تعطیلات و پنج شنبه و جمعه ۳۵هزار تومان و روزهای تعطیلات رسمی و پنج شنبه و جمعه ۴۰ هزار تومان اعلام شد. همچنین مربیان فعال اسکی می توانند با ارائه کارت با پرداخت ۱۰هزار تومان از پیست اسکی استفاده نمایند.
پیست اسکی توچال روز شنبه هفته گذشته(۲۵ آبان) به صور ت غیر رسمی آغاز به کار کرده بود و برخی به قیمت ۵۰ هزار تومانی ورودیه این پیست اعتراض کرده بودند. طبق اعلام هیئت اسکی استان تهران ارائه کارت بیمه فدراسیون پزشکی ورزشی هنگام خرید بلیط نیز ضروری است.
 منبع: ایسنا با تشکر از کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ شنبه 2 آذر 1392 - ساعت 08:08 نظرات (0)
 وزش باد سرد خيلی زود باعث بيحس شـدن اعضـاء شما می شود، مگر  اينکه ضد باد خوبی داشته باشيد و مرتب حرکت کنيد. در زمستان و اوايل بهار يک روز آفتابی و بدون باد تبديل به کولاک و يا باران می شود. برف، مسير يابی را فوق العاده مشکل می کند و نه تنها راهها بلکه تکه سنگها را نيز می پوشاند.
اگر چه غفلت و بی توجهــــــــــی در تابستان چندان خطرناک نیست ولی در زمستان اگر با فوت و فن کوهنوردی آشنا نباشـیـد خطر مهلکی به شمار می رود و بالاخره طول روز در زمستان کوتاه(کمتر از8 ساعت) و شبها بسيار طولانی است(16 ساعت). بنابراین خيلی زود در اين فصل با تاریــــــــــــــکی روبرو میشوید. از شب زنده داری اضطراری در اين فصل بهر قیمتی که شده باید خــــــودداری کرد.تفاوتهای اساسی ذکر شده در بالا بین شرايط زمستانی و تابستانی گاهی اوقـــــــــات مشهود و بارز نیستند. مثلاً در زمستان در دره (ارتفاع کم) هوا مانند تابستان بسيار گرم است در حالیکه در ارتفاع دو هزار متری و بیشتر کاملاً سرد می باشد........
ارسال شده در تاریخ شنبه 2 آذر 1392 - ساعت 08:02 ادامه مطلب نظرات (0)
 نائب رئیس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی، با تاکید بر اینکه «ورزش های هوازی بهترین ورزش برای افراد با فشار خون بالاست»، تصریح کرد:« این افراد تنها باید از وزنه های سبکی که بتوانند بدون احساس فشار زیاد 8تا10 بار آن را بردارند استفاده کنند.»
دکتر لاله حاکمی متخصص داخلی در گفتگو با «سلامانه» با بیان اینکه معمولا به افرادی که به فشار خون مبتلا هستند توصیه می‌شود که ورزش کنند، گفت:«باید توجه داشت که هر ورزشی برای این افراد مناسب نیست و پزشکان باید همانگونه که نسخه دارویی برای فرد تجویز می‌کنند نوعی نسخه ورزشی نیز برای او مشخص کنند.»
وی بهترین ورزش برای افراد با فشار خون بالا را ورزش‌های هوازی ذکر کرد و بیان داشت:« معمولا این افراد باید سه تا 5بار در هفته و هر بار بین 30تا45دقیقه به ورزش بپردازند.»......


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 30 آبان 1392 - ساعت 16:40 ادامه مطلب نظرات (1)
به گزارش سایت انجمن خیریه فعالیت‌های نپال CAN، این جامعه به همراه گروه بین المللی حمایت از باربرها با حمایت های شرکت هایی چون Himalayan Trust و Porters progress هر دو از بریتانیا پناهگاهی را با هدف حمایت و امدادرسانی به باربران نپالی ساخته اند که در این مکان مراقبت های پزشکی و دیگر خدمات به این قشر ارائه خواهد گردید.
 در حال حاضر و با توجه به نقصان هایی که در این سازه موجود می باشد، حامیان این امر خیر در نظر دارند تا با برگزاری اولین سخنرانی در نوع خود در هیمالیا، اقدام به جمع آوری ۱۰،۰۰۰ پوند مورد نیاز برای رفع نواقصات از جمله سیستم گرمایشی و نوردهی این سازه کنند. این سخنرانی و نشست خیریه امروز چهارشنبه ۲۰ نوامبر در RGS لندن برگزار خواهد شد.
کوه نوردان نخبه ای که در این مجمع حضور خواهند داشت با سخنرانی و نقل حکایت های خود از منطقه و اولین صعودهای هیمالیا تلاش خواهند کرد تا از این حرکت مهم حمایت خود را نشان دهند. باید یادآور شد که این بنا در ارتفاع ۵،۵۰۰ متری ساخته شده و مرتفع ترین بنای نپال به شمار می رود......ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 30 آبان 1392 - ساعت 00:06 ادامه مطلب نظرات (0)
طبق معمول چند سال گذشته تعدادی از اعضای هیئت و گروه قاجر که علاقمند به یخنودی هستند، روز سه شنبه 28آبان 1392 به آبشار سنگین آباد در نزدیکی روستای سنگین آباد که در 8 کیلومتری جنوب قروه واقع شده، رفتند تا مراحل اولیه لوله گذاری را انجام دهند.
 در کنار این آبشار شرایط لازمه جهت ایجاد دیواره و شیب یخی و تمرین برای درای تولینگ وجود داشت.
نحوه ایجاد دیواره و شیب یخی مصنوعی در همین سایت به تاریخ 29 دی 1390 موجود می باشد.

اعضا در حال بردن وسائل لوله گذاری
آماده نمودن لوله گذاری


تاریخ اجرای برنامه : 28آبان 1392

شرکت کنندگان (آقایان) : محمد ظاهری، کورش دره وزمی، میثم ایرانپور، ادیب خالدیان، رحمان مرادیانی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : یاسمن نعمتی، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 29 آبان 1392 - ساعت 16:16 نظرات (1)
 کوهستان آلپ یکی از عظیم ترین رشته کوه های اروپاست که بین اتریش و اسلونی واقع در شرق تا ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین، آلمان، فرانسه و موناکو در غرب گسترده شده است. قله ی بلانک مرتفع ترین قله ی کوهستان آلپ است که حدود 4811 متر ارتفاع دارد و در مرز بین ایتالیا و فرانسه واقع شده است. پیزبرنینا با ارتفاع 4049 متر مرتفع ترین قله ی آلپ شرقی می باشد. قله ی روزا با 4634 متر و اورتلر با 3905 متر، دیگر قلل مرتفع این رشته کوه را تشکیل می دهند. قله ی بلانک اولین بار در سال 1786 فتح شد و تمام 4 هزار قلل دیگر آلپ تا نیمه ی نخست قرن 19 میلادی فتح شدند. شخصی به نام ماترهورن در سال 1865 آخرین فتح را انجام داد و به عصر طلایی آلپینیسم خاتمه بخشید.
گفته می شود نام انگلیسی آلپ از کلمه ی لاتینی آلپس گرفته شده که با کلمه ی لاتین آلبوس به معنای "سفید" مترادف می باشد. رشته کوه آلپ عارضه ای طبیعی است که در نتیجه ی برخورد صفحات قاره های آفریقا و اروپا بوجود آمده و موجب ناپدید شدن بخش غربی اقیانوس تتیس شد که قبلا در بین این دو قاره قرار گرفته بود. فشار ناشی از این برخورد موجب خمیدگی و برآمدگی هایی شد که از دریای تتیس سر بر آوردند و به سمت شمال رانده شدند. گاهی برخی از این عارضه ها بر روی هم سوار شده و گسل های چین خورده و عظیم را بوجود آوردند. آلپ شرقی معمولا بدلیل داشتن ترکیبات سنگی متفاوت، از بخش آلپ شمالی و جنوبی تفکیک می شود.......


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 29 آبان 1392 - ساعت 16:10 ادامه مطلب نظرات (0)
«فتوبلاگ» همان‌طور که از نامش پیداست، وبلاگی‌ست که در آن عکس قرار می‌گیرد ... به عبارت دیگر «فتوبلاگ»، به وبلاگی گفته می‌شود که در آن، حرف اول را «عکس» می‌زند حتی اگرتوضیحات متنی نیز وجود داشته باشد.
به شخصه با وجود این‌که «عکس‌نوشت» را دوست دارم اما معتقدم همیشه نمی‌توان برای هرعکسی مطلبی نوشت، و بر این باورم که گاه زبان تصویر گویاتر از هر کلمه و عبارتی‌ست! ... از طرفی به قول «لوئیس هاین» (یکی از بزرگان تاریخ عکاسی مستند جهان): “اگر می توانستم هر ماجرایی را در قالب کلمات بگویم، دیگر نیازی نبود که دوربین را با خود به این طرف و آن طرف بکشم .” !
به هر حال فتوبلاگرها عکس‌هایی را که با دوربین خود گرفته‌اند منتشر می‌کنند و توضیحی کوتاه هم در مورد آن عکس، محل و موقعیت گرفتن عکس، تاریخ و غیره در قسمت توضیح هرتصویر می‌نویسند.
«فتوبلاگ کوه‌نوشت» نیز با عنوان «Aperture» راه اندازی شده است تا از این پس نگاه پرمهر شما گرامیان را به تماشای چشم‌اندازهای روزانه‌ی این «روزنه» از زوایه نگاه من و دوربینم دعوت کند ... هر روز یک عکس!
آرشیو عکس‌ها نیز در قسمت Browse سایت موجود است و تصاویر در حوزه‌های مختلف با موضوعاتی از جمله: «طبیعت»، «پرتره»، «اماکن و ابنیه‌ی تاریخی»، «درشهر»، «تصاویر انتزاعی» و غیره دسته‌بندی و آرشیو می‌شوند.
گفتنی‌ست؛ بیننده می‌تواند نظر و دیدگاه خود را نیز در قالب کامنت در ذیل هر عکس قرار دهد ... مرورگر پیشنهادی برای تماشای مناسب:  Mozila و Google Chrome.
آدرس فتوبلاگ به پیوست دامنه‌ی «کوه‌نوشت»:
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 29 آبان 1392 - ساعت 09:28 نظرات (0)
دورنمای کوه کولاوا در جنوب قروه آبان 92
دور نمای برفی قله بدر از دریاچه سراب(قروه) آبان 92
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 28 آبان 1392 - ساعت 08:52 نظرات (0)