اعضای گروه قاجر در قله دماوند1371
نفرات از راست:طیب صالحی، شهرام نعمتی، عطا آزادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

گروه کوه نوردی «سازمان فضایی ایران» به قله ی ۵۰۴۷ متری «کازبک» در «گرجستان»صعود نمودند.
بنا بر این گزارش: این تیم متشکل از «پرویز ستوده شایق» به عنوان سرپرست، «احمد غریب زاد»، «خسرو یوسفی»، «غلامرضا اینانلو»، «روح الله رحیمی»، «مصطفی فلاح زاده» و «نوربخش شمس» موفق به صعود این قله شدند.
منبع: کوه نوشت

صعود گروه کوه نوردی «سازمان فضایی ایران» به قله «کازبک»را به تک تک اعضا و جامعه کوهنوردی ایران تبریک می گوییم. 
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروهارسال شده در تاریخ سه شنبه 31 مرداد 1391 - ساعت 8:35 نظرات (0)
دانشمندان ایتالیایی روز شنبه درباره آب شدن یخچال های طبیعی رشته کوه‌های آلپ هشدار دادند. به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، یخچال‌های طبیعی رشته کوه های آلپ بیش از پیش در خطر نابودی قرار دارند.
 کارشناسان ایتالیایی در تازه ترین گزارش خود درباره آب شدن یخچال‌های طبیعی رشته کوه‌های آلپ اعلام کردند هر سال دو متر از ارتفاع دو یخچال مهم شمال این کشور کاسته می‌شود.در صورت ادامه روند کنونی آب و هوایی پیش بینی می‌شود این دو یخچال مهم حداکثر تا سی سال دیگر به کلی از بین خواهند رفت.
 منبع: واحد مرکزی خبر با تشکر از وبلاگ کلاغها


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 31 مرداد 1391 - ساعت 8:30 نظرات (0)
یکی از اعضای «باشگاه کوه نوردی کاویان مشهد» حین شرکت در برنامه قله «سبلان» بر اثر سکته مغزی درگذشت.
برنامه صعود به قله سبلان با حضور 45 نفر از اعضاي اين باشگاه در حالي انجام شد كه  اعضاي اين باشگاه در روز شنبه 28 مردادماه حدود ساعت 15:30 بعدازظهر در مسير آبگرم به سمت حسينيه مقدس اردبيلي با حال نامساعد «محمدحسن حقيقي» كوه نورد 62 ساله اين باشگاه رو به رو شدند كه بلافاصله عمل احیای قلبی-ریوی از سوی امدادگر تیم انجام و سپس به وسیله لندرور موجود در محل به آبگرم شابیل منتقل شد و همزمان هماهنگی های لازم برای اعزام نیروهای امدادی به محل انجام گردید.
پس از انتقال اين كوه نورد به محل مذكور، آمبولانس هماهنگ شده نسبت به اعزام وي به بيمارستان ولی عصر(عج) مشکین شهر اقدام كرد اما متاسفانه اقدامات درمانی انجام شده موثر واقع نشد.
لازم به ذکر است پزشکی قانونی علت فوت وی را سکته مغزی اعلام کرده است.
گفتنی است «محمدحسن حقیقی» از آبان ماه سال گذشته به عضویت باشگاه کوه نوردی کاویان مشهد درآمده و طی این مدت دوره آموزشی کوه پیمایی را گذرانده و در 25 برنامه کوه نوردی حضور فعال داشته است.
هم اکنون پیکر متوفی با هماهنگی خانواده وی در حال انتقال به مشهد می باشد. به محض اطلاع از زمان برگزاری مراسم خاکسپاری و ترحیم، جزئیات به استحضار هم نوردان خواهد رسید.
 روابط عمومی هیئت خراسان رضوی به نقل از سايت باشگاه کوه نوردی کاویان
منبع: کوه نوشت
در گذشت محمد حسین حقیقی را به خانواده ایشان و جامعه کوهنوردی ایران تسلیت می گوییم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 31 مرداد 1391 - ساعت 8:20 نظرات (0)

فرا رسیدن عید سعید فطر را پیشاپیش  بر همه مسلمین جهان تبریک می گوییم.

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروهارسال شده در تاریخ شنبه 28 مرداد 1391 - ساعت 09:41 نظرات (0)
درسال 1350 اولین هیئت کوهنوردی تحت نظر تربیت بدنی در قروه تشکیل شد و به دنبال آن در سال 1354 گروه کوهنوردی قاجر قروه به همت دو نفر از جوانان فعالیت خود را آغاز نمود.
با توجه به زمینه ایجاد شده، کم کم افراد بیشتری جذب کوه و کوهنوردی شدند. تا اینکه در سال 1368گروه کوهنوردی قاجر رسما فعالیت خود را شروع نمود. ازبدو فعالیت رسمی گروه جدید، اساسنامه تنظیم شد که مورد تصویب فدراسیون کوهنوردی قرار گرفت.
27 مرداد سال 1387 سایت گروه کوهنوردی قاجر قروه فعالیت خود را با اهداف فرهنگ کوه و کوه نویسی آغاز نمود. باشد که بیش از پیش شاهد شکوفایی آن در این  عرصه باشیم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 26 مرداد 1391 - ساعت 22:37 نظرات (3)
بدین‌وسیله به اطلاع می‌رساند کارگروه كوه‌پيمايي این فدراسیون در نظر دارد دوره مربیگری درجه 3 كوه‌پيمايي ویژه آقایان را جهت قبول‌شدگان در آزمون ورودی خرداد ماه 1391 تهران در دو دوره بشرح زیر برای اسامی پیوست برگزار نماید.
تاریخ برگزاری دوره اول: 10 الي 1391/6/15
مکان برگزاری دوره: استان مازندران- کلاردشت- قرارگاه رودبارک
پذیرش و ثبت نام دوره اول: روز جمعه 10/6/1391 ساعت 10 الی 12 صبح قرارگاه رودبارک
تاریخ برگزاری دوره دوم: 7 الي 1391/7/12
مکان برگزاری دوره: استان مازندران- کلاردشت- قرارگاه رودبارک
پذیرش و ثبت نام دوره اول: روز جمعه 1391/7/7 ساعت 10 الی 12 صبح قرارگاه رودبارک

مدارک مورد نیاز:
اصل کارت بیمه ورزشی سال جاری، ارائه اصل کارت ملی، رونوشت کارت ملی، معرفی نامه از هئیت استان، واریزمبلغ000/400/1 ریال به حساب شماره 0106008114002 سیبا بانک ملی شعبه انقلاب اسلامی ـ تهران به نام فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی ج.ا.ا. و ارائه اصل فیش واریزی در زمان ثبت نام.

وسايل مورد نیاز:
کوله پشتی، کیسه خواب، کفش و پوشاک مناسب فصل، چراغ خوراک‌پزی و روشنایی، قمقمه آب، عینک و کلاه، لوازم شخصی و بهداشتی، نوشت ابزار، زیرانداز، تغذیه، کمک‌های اولیه شخصی، سوت، کیف مجموعه لوازم ضروری ( بقاء)، چراغ قوه، لوازم شب‌مانی و کمپینگ (چادر) و پوشاک اضافه، تغذیه برای طول دوره.
لوازم
طناب انفرادی، یک حلقه طناب 40 متری 9 میلی متر یا 11 میلی متر، صندلی سنگ‌نوردی، کارابین ساده 4 عدد، کارابین پیچ دار 2 عدد، کلاه کاسک، هشت فرود، طنابچه 6 میلی متر، ابزار ایجاد کارگاه مانند میخ، کیل، تسمه نوار، اسلینگ و ..... ، باتون، قطب نما، کلیه لوازم فنی اعم از عمومی و انفرادی مورد استفاده در کلاس باید دارای استاندارد UIAA یا CE باشد.
توجه:
1- چراغ خوراک‌پزی، چادر و طناب 40 متری می تواند به صورت مشترک 2 یا 3 نفره آورده شود.
2- در پایان دوره آزمون کتبی از طرح درس مربیگری درجه 3 كوه‌پيمايي ویژه فراگیر ویرایش 1390 اخذ می گردد.
با توجه به برنامه‌ریزی دوره های فوق جابجایی شرکت‌کنندگان مقدور نمی‌باشد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

 

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 26 مرداد 1391 - ساعت 16:20 نظرات (0)
"محمود شعاعی" سرپرست فدراسیون طی حکمی دکتر "علیرضا بهپور" را به عنوان دبیر همایش «ايرانيان و صعودهاي برون‌مرزي، تجربه‌ها، چالش‌ها، افق‌ها» منصوب کرد.
در متن این حکم آمده است:
"با عنايت به بررسي‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده در فدراسيون، به منظور ضرورت عيني برگزاري همايشي تحت عنوان «ايرانيان و صعودهاي برون‌مرزي؛ تجربه‌ها، چالش‌ها، افق‌ها» و نظر به دانش، درايت و تجربيات جناب‌عالي در عرصه‌ي صعودهاي برون‌مرزي طي ساليان اخير، برابر اين حكم به سمت دبير اين همايش منصوب مي‌شويد.
اميد است با فراخوان عمومي از كليه‌ي صاحب‌نظران و فعالين امر و بهره‌مندي از حداكثر ظرفيت‌ها، در برگزاري هرچه فراگيرتر و مفيدتر اين هم‌انديشي خطير، موفق و سربلند باشيد."
 منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 26 مرداد 1391 - ساعت 16:10 نظرات (0)
اولین دوره کار آموزی سنگنوردی طبیعت در قروه، برگزار گردید. در این دوره 8 نفر از بانوان علاقه مند به سنگنوردی، به مدت 3 روز از تاریخ 23 الی 25 مردادماه 1391 در دیواره کوه کولاوا آموزش دیدند.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

مسیر کوه کولاوا
فرود از مسیر 2 قاجر

آموزش صعود قرقره

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 26 مرداد 1391 - ساعت 8:10 ادامه مطلب نظرات (2)
یکی از مهارتهای ذهنی و اساسی اعتماد به نفس است . اعتماد به نفس نیرویی است که انسان برای انجام کلیه فعالیت های خود از آن سود می گیرد . درجاتی از اعتماد به نفس در همه ما وجود دارد، اما گاهی اوقات درجه اعتماد به نفس بالا و گاهی پایین است .

تصور اکثر ما از اعتماد به نفس ، اعتماد داشتن به خود در انجام کارهای خاص است . این موضوع تا جایی که موجب شود ، کاری را خوب انجام دهیم یا به توانایی و قابلیتهای خود در آن کار اطمینان داشته باشیم ، اشکالی ندارد . مشکل زمانی است که فرد اعتماد به نفس خود را بر پایه ان کار بنیان می گذارد و فکر می کند برای کسب اعتماد به خود ، باید بعضی کارها و مهارتها را خوب انجام دهد .

اگر اعتماد به نفس ما بر پایه کارهایی باشد که به خوبی انجام می دهیم ، فقط بعضی وقتها احساس اعتماد به نفس می کنیم وآن موقعی است که آن کار بخصوص را انجام می دهیم . یعنی اگر خوب می نویسیم تنها زمانی که در حال نوشتن مطلبی هستیم ، احساس اعتماد به نفس داریم ولی در بقیه اوقات احساسمان چنین نخواهد بود .

به این ترتیب احساس اعتماد به نفس کاملا" محدود خواهد بود . محدود به زمانی که مهارت اصلی خود را انجام میدهیم ، آنهم به نحو احسن .....ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 25 مرداد 1391 - ساعت 17:10 ادامه مطلب نظرات (0)
به اطلاع می‌رساند کارگروه کوه‌نوردی جهت ایجاد زیر ساخت‌های مناسب به منظور تسهیل و سرعت عمل در پاسخ‌گویی امور کارگروه، نسبت به ایجاد پست الکترونیکی به نشانی komitekooh@msfi.ir اقدام نموده است. لذا مقتضی است  1- پایان نامه ها  2- عکسهای پرسنلی که برای کارتهای شناسایی دریافت می‌گردد، فقط از این طریق ارسال شوند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


 

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 23 مرداد 1391 - ساعت 07:35 نظرات (0)