اعضای گروه قاجر در قله پریشان 1365

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

 دو دیواره نورد کنگاوری در مورخه 30/1/92 روی دیواره قله بیستون زا یکی از دیواره های فنی و سخت بیستون در 20متر پایانی صعود خود دچار حادثه می شوند . که نفر سرطناب پس از سقوط حدود 20متر پاندول و حمایت چی او وقتی خود را به وی می رساند و پس از چند کلمه حرف با دوست خود دیگر حرفی نمی شنود و بگمان اینکه به کما رفته  ودیگر   کمکی از او ساخته نیست و با تماس با نیروهای امدادی تیم های امداد ونجات کوهستان کرمانشاه و دیواره نوردان و کوهنوردان کرمانشاهی و کنگاوری وارد عمل شده و دیواره نوردان کرمانشاهی آشنا به مسیر در تاریکی دیواره را صعود و خود را به مصدومین رسانده نفر سالم را به بالا حمایت و دیواره نورد پاندول شده را بررسی و چون بعلت صدمات شدید پس از مدت کمی جان سپرده بود و دیگر اقدامی در آن حالت و نیمه شب نمی توانست انجام داد . و برای بالاکشیدن نیاز به تجهیزات و وسایل بیشتر و امدادگران زیادتری لازم بود با هماهنگی با نیروهای انتظامی و آتش نشانی و ....فردا آنروز 92/1/31صبح زود دیواره نوردان فنی همراه کوهنورد و امدادگران پایگاهاهای امدادو نجات کوهستان کرمانشاه پس از ساعت ها تلاش با تجهیزات فنی خود جوان فوت شده را بالای کوه انتقال و سپس به دامنه دیواره پایین آوردند پس از 14 ساعت تلاش بدون وقفه و تحویل نیروهای انتظامی و خانوده اش داده شد.
منبع:امداد و نجات در کوهستان 
با کمال تاسف و تاثر روز 30 فروردین در برنامه تمرینی صعود مسیر آیگر بیستون ،همنورد عزیزمان محمد رضا جعفری پس از پاندول شدن بر آثر جراحات شدید جان به جان آفرین تسلیم نمودند .
مراسم تشییع پیکر پاک زنده یاد محمدرضا جعفری امروز ساعت 10 صبح در بهشت فاطمه کنگاور برگزار می شود. 
ضمنا مراسم فاتحه و بزرگداشت یاد آن عزیز امروز از ساعت 3 تا 4.30 بعد ازظهر در مسجد سرجوی برگزار می شود . 

هیئت کوهنوردی شهرستان کنگاور

http://s4.picofile.com/file/7733802468/20130131495.jpg

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 1 ارديبهشت 1392 - ساعت 10:59 نظرات (3)
سه کوه نورد برجسته سرعتی به نام های چاد کلوگ (Chad) از آمریکا، پاتو تیسالما (Pato) از اکوادور و اولی ایستک (Ueli) از سوئیس برای ثبت صعود های جدید به اورست برگشته اند.
از این سه کوه نورد، چاد و پاتو قصد دارند صعود سرعتی و بدون اکسیژن به اورست داشته باشند اما اولی ایستک که یک کوهنورد فنی و ماهر به شمار می رود قصد دارد به همراه کوه نورد برجسته ایتالیایی، سیمونه مورو بر روی یک مسیر جدید تلاش کند. لازم به ذکر است که اولی بهار گذشته موفق شد یک صعود سرعتی و بدون اکسیژن بروی اورست به ثبت برساند.
طبق خبر های ارسالی، چاد ۱۳ آوریل برابر با ۲۴ فروردین به نامچه رسیده و پاتو دیروز به کاتماندو رسیده است در حالی که اولی در حال هم هوایی در دره خومبو نزدیک اورست می باشد.
منبع: http://www.explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=21408
اورست و مسیرهای جدید در بهار 2013
منبع: کلوپ کوهنوردان سولدوز


Chad Kellogg

ارسال شده در تاریخ شنبه 31 فروردين 1392 - ساعت 16:19 نظرات (0)
رینهولد مسنر در آخرین مصاحبه ی مطبوعاتی اش می گوید 90% صعود کنندگان اورست دوپینگ می کنند .
دکتر اریک جانسون امریکایی اما ادعای 90% را اغراق آمیز می داند . او که مدت ها در بیس کمپ اورست بسر برده معتقد است احتمالا 50% کوهنوردان دوپینگ می کنند و از داروهای مختلف مثل دزومتازون ، وایاگرا ، استروئیدها و آمفتامین ها استفاده می نمایند.
دوپینگ درهمه ی ورزشها شایع است و بعضی از قهرمانان صاحب نام جهان مثل آرمسترانگ قهرمان معروف دوچرخه سواری و البته بیمار مشهور سرطانی نیز از آن استفاده کرده اند . در کوهنوردی نیز استفاده از دوپینگ امر جدیدی نیست . گفته می شود  60 سال پیش ( 1953 ) هرمان بوهل که اولین بار نانگاپاربات را به صورت انفرادی و بدون استفاده از اکسیژن مکمل صعود کرد به گفته خودش از متامفتامین استفاده کرده است . این داروی دوپینگی به داروی نازی ها معروف است ، زیرا سربازان آلمانی در جبهه های جنگ از آن استفاده می کردند .
http://www.explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=21404
http://desnivel.com/cultura/reinhold-messner-el-90-por-ciento-de-quienes-suben-al-everest-van-dopados
منبع: بیواک


ارسال شده در تاریخ شنبه 31 فروردين 1392 - ساعت 11:00 نظرات (1)
طبق آخرین خبر ارسالی از "عظیم قیچی ساز" و بر اساس پیش بینی هوا روز سه شنبه (سوم اردیبهشت) هوای قله ماکالو آفتابی همراه با سرعت باد معادل ۱۰ کیلومتر بر ساعت و مناسب برای صعود خواهد بود . بنابراین ایشان قصد دارند امروز بیس کمپ را به سمت کمپ یک به ارتفاع ۶۶۵۰ متر ترک کرده و در روزها آتی اقدام به صعود نهایی نماید و به لطف خدا  و دعای شما خوبان ، روز سه شنبه بر فراز قله ۸۴۶۳ متری ماکالو بایستد .
منبع :سایت شخصی عظیم قیچی ساز


ارسال شده در تاریخ شنبه 31 فروردين 1392 - ساعت 10:59 نظرات (3)
رهبران بالقوه، می توانند با کسب دانش، مهارت و تجربه ی کافی، ظرفیت هدایت تیم را در عمل بدست آورند. راهبر خوب کسی است که به محدودیت های خویش آگاه باشد و همواره برای چیرگی بر آنها و بهبود ظرفیتهای خود تلاش کند. راهبری را نمی توان خرید یا با گواهی بدست آورد، بلکه باید ضمن فرآیند پیوسته آموزش، تمرین و تجربه به آن دست یافت. عامل کلیدی در این فرآیند «تجربه» است که توانایی ارزیابی سریع و دقیق موقعیت و تصمیم گیری درست را به راهبر می بخشد. به طور کلی هر راهبر بالقوه در روند آموزش و کسب تجربه ی راهبری، چهار مرحله تجربه را پشت سر می گذارد که به ترتیب عبارتند از: ناتوانی ناخودآگاه، ناتوانی خودآگاه، توانایی خودآگاه، توانایی ناخودآگاه.....

مسیر کوه پنجعلی ( قروه)


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 29 فروردين 1392 - ساعت 10:23 ادامه مطلب نظرات (0)

دریاچه سراب قروه

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 28 فروردين 1392 - ساعت 07:47 نظرات (1)

خبرآنلاین: قائم مقام سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: ۵ جوان کوه‌نورد که در دل کوه‌های "لرستان" گیر افتاده بودند شب گذشته توسط نیروهای امدادی پیدا شدند و یک مصدوم آنها به مرکز درمانی انتقال یافت.
"احمدرضا شجیعی" در مورد جزئیات این عملیات امدادی گفت: ظهر روز گذشته با مراجعه چند خانواده به هلال احمر شهرستان "الیگودرز" مشخص شد که چند جوان از روز قبل برای کوه‌نوردی به کوه‌های شهرستان "الیگودرز" رفته‌اند ولی خبری از آنها نیست.
وی ادامه داد: با اعلام این خبر دو تیم امداد کوهستان عملیات جست‌و‌جو را در کوه‌های "ززماهرو" آغاز کردند که پس از ۸ ساعت جست و جو، ساعت ۹ شب گذشته ۵ جوان کوهنورد را در قله قالی‌کوه یافتند.
به گفته قائم مقام سازمان امداد و نجات هلال احمر یکی از این کوه‌نوردان مصدوم شده بود که توسط تیم امداد به مراکز درمانی انتقال یافت.
"شجیعی" به هموطنان توصیه کرد با توجه به اینکه در برخی مناطق به دلیل نبودن آنتن موبایل امکان درخواست کمک وجود ندارد در صورتی که افراد خانواده به مکان‌هایی مانند کوهستان مراجعه کنند و خبری از آنها پس از چند ساعت نمی‌شود به مراکز هلال احمر برای پیگیری موضوع مراجعه کنند.
منبع: کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 28 فروردين 1392 - ساعت 07:45 نظرات (0)
بنا بر گزارش هیئت کوه‌‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران؛ "مهندس مرتضی رمضانی" در صعودی مستقل و با حمایت "هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان دماوند" و هم‌چنین دکتر "علی رضا بهپور" ، قصد صعود به قله‌ی "لوتسه"، چهارمین قله مرتفع جهان (۸۵۱۶ متر) در کشور نپال را دارند و به زودی کشور را به مقصد نپال ترک خواهند گفت.
برای این کوه‌نوردان عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 28 فروردين 1392 - ساعت 07:43 نظرات (1)
پروانه کاظمی وارد کمپ اصلی قله کانچن جونگا شد
بر طبق اخبار کوتاه منتشر شده در وب سایت شخصی پروانه کاظمی هیمالیانورد زن ایرانی، او بعد از گذراندن 8 شب مانی به کمپ اصلی قله کانچن چونگا در ارتفاع 5450 متری این قله رسیده است. 
این کوهنورد توانمند ایرانی تا روزهای آینده مرحله اصلی برنامه خود را با تلاش بر روی این قله آغاز خواهد کرد.
منبع: کوه نیوز

 «قیچی ساز» و پیش‌روی تا ارتفاع ۷۴۰۰ متری «ماکالو»
«عظیم قیچی ساز» عصر روز ۲۷ فروردین ماه با ارسال پیامی اعلام کرد؛ امروز تا منطقه‌ای موسوم به "ماکالولا" به ارتفاع ۷۴۰۰ متری صعود کرده و این سومین شبی است که در کمپ ۲ به سر خواهد برد.

وی هم چنین وضعیت هم‌هوائی خود را مناسب عنوان داشته و افزود: فردا به کمپ اصلی بازخواهد گشت و در روزهای آینده تلاش خود را ادامه خواهد داد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 27 فروردين 1392 - ساعت 21:18 نظرات (0)
دبیر هیئت کوه‌نوردی "کردستان" گفت: جایگاه فعلی کوه‌نوردی "کردستان" در کشور شایسته این استان نیست و باید با همت فعالان این عرصه جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
"محمد مهدی پناه" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: فاصله ما با آنچه در ورزش کوه‌نوردی کشور رخ می دهد زیاد است. وی گفت: ورزشکاران کردستانی بیشتر به کوه‌پیمایی می پردازند تا اینکه به بخش‌های مختلفی همچون، سنگ‌نوردی، غارنوردی و دره‌نوردی نیز بپردازند.
وی اظهار کرد: ۸ دیواره‌ی سنگ‌نوردی نصب کرده ایم اما یک مربی در استان برای آموزش وجود ندارد!
وی با توصیه به گروه های کوه‌نوردی به بازنگری فعالیت‌های خود، گفت: باید واقعیت‌های موجود را بشناسیم و خود را با آن تطبیق دهیم تا بتوانیم تغییری ایجاد کنیم.
"مهدی پناه" با اشاره به اینکه تنها یک مقام سومی در صعودها توانسته ایم کسب کنیم، افزود: توانایی جوانان ما با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیای کردستان بیشتر از این است. وی یادآور شد: برخی از استان‌هایی که دارای طبیعتی کوهستانی همچون "کردستان" نیستند نیز در کوه‌نوردی از استان کردستان موفق‌تر عمل کرده اند.
وی با بیان اینکه آموزش اولویت اول هیئت کوه‌نوردی "کردستان "خواهد بود، افزود: سعی می کنیم با در نظر گرفتن توانایی‌ها، کلاس‌های آموزشی را در خود استان برگزار کنیم تا در هزینه های ورزشکاران نیز صرفه جویی شود.
وی گفت: هم اکنون توافق شده است که کلاس آموزش مربیگری صعودهای ورزشی به زودی در یکی از شهرهای استان برگزار شود.
دبیر هیئت کوه‌نوردی "کردستان" با تذکر این نکته که عدم کسب مجوز یا تمدید آن، دست هیئت را برای حمایت از گروه می بندد، افزود: سرپرست های گروه ها مجوزهای قانونی را کسب کنند و ورزشکاران را تحت پوشش بیمه ورزشی قرار دهند.
منبع: کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 27 فروردين 1392 - ساعت 09:14 نظرات (0)