بانوان گروه قاجر در پناهگاه میشان (الوند)1385
نفرات ردیف اول از راست: مژگان یعقوبی، لیلا صالحی، یاسمن نعمتی، شعله اکبری، الهه زارعی، مائده صالحی، عفت مرادی، صدیقه نوربخش، لیلا مالکی
نفرات ردیف دوم از راست: اسراءآزادی، اسراءمرادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

واحدمرکزی‌خبر: مسابقات اسکی روی شن ،ایام نوروز در تپه های شنی شهرستان ریگان برگزار می شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان ریگان گفت : در این مسابقات ورزشکارانی از 11 استان شرکت می کنند.
تپه های شنی با ارتفاع 75 متر در 12 کیلومتری شهرستان ریگان و در روستای علی آباد پشت ریگ از بلندترین تپه های شنی دنیاست.
منبع: کوه نوشت
ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 اسفند 1391 - ساعت 07:51 نظرات (0)


روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 اسفند 1391 - ساعت 12:50 نظرات (1)
انجمن پزشکی کوهستان ایران: در 21 می 2004 پمبا دورجی شرپای 26 ساله موفق شد در یک صعود اعجاب انگیز از کمپ اصلی جبهه جنوبی، قله اورست را در زمان 8 ساعت و 10 دقیقه صعود نماید و رکورد لاکپا جلو با زمان 10 ساعت و 56 دقیقه را ارتقاء دهد. 
پمبا متولد 29 آوریل 77 در منطقه دولکا در دره خومبو می باشد. او که علاقه و توان بسیاری داشت به جز صعود سریع به اورست رکوردهایی نظیر دوبار صعود قله طی 5 روز در سال 2004 (صعود نخست با زمان 12 ساعت و 45 دقیقه رکورد محسوب می گردید و به محض آنکه پس از این صعود لاکپا جلو توانست آنرا به 10 ساعت و 56 دقیقه کاهش دهد، پمپا صعود سریع دیگری را بر روی قله صورت داد) و سه بار صعود قله طی 10 روز (8 تا 17 می) در سال 2007 را نیز به نام خود به ثبت رسانده است. 
او همچنین در تلاشی سخت مین بهادر شیرخان پیرمرد 76 ساله نپالی را با خود راهی قله نمود، تا بدین صورت رکورد مسنترین فاتح اورست نیز از دست كاتسوسوكه ياناجيساوا ژاپنی خارج گردد. 
همچنین در سال 2007 پمبا در اقدامی جالب کاپشنی مزین به پرچم 250 کشورجهان را بر فراز بام دنیا به نشانه دوستی ملتها بر تن نمود.
 
اما در صعود سریع اورست، پمبا کمپ اصلی را در ساعت 18 روز 20 می ترک نمود و در ساعت 2.10 بامداد روز 21 می بر فراز قله ایستاد.
البته بر سر صعود یا عدم صعود سریع پمبا بحث و جدل بسیاری وجود داشته و دارد. از جمله لاکپا جلو صاحب پیشین رکورد سریع اورست! وی در این باره می گوید: "در روزی که پمبا مدعی شد قله را صعود کرده تمام کوهنوردان و شرپاها بدلیل خرابی هوا در کمپ دوم به سر می بردند. پمبا مدعی بود بر روی قله گروهی را دیده که از جبهه شمالی به سمت قله می آیند، اما اتحادیه کوهنوردی تبت این ادعا را رد کرد و عنوان کرد در این روز هیچ کوهنوردی از مسیر شمالی به قله نرسیده". 
گرچه به رغم همه بحثها رکورد پمبا مورد توجه مسئولین وزارت توریسم نپال قرار گرفت و اینک در اغلب کتابها، از جمله گینس، از او به عنوان رکورددار صعود سریع به اورست یاد می شود.
با تشکر از کوه قاف
وب سایت لاکپا جلو
وب سایت پمبا دورجی
http://www.everestnews2004.com/4002expcoverage/pictures/pemba-dorjee.jpg


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 اسفند 1391 - ساعت 12:35 نظرات (0)
یک کوله پشتی جدید که شامل تمامی امکانات برقراری ارتباط با مراکز امدادی است به یاری امدادگران در زمان جستجو آمده است.
به گزارش خبرنگار علمی باشگاه‌خبرنگاران  و به نقل از دانش های روز؛ امداد رسانی به ویژه در مناطقی که دچار زلزله و یا حوادث کوهستانی شده اند بسیار مشکل است به خصوص برای امدادگران که مجبور به برقراری ارتباط با دیگران و مراکز امدادی و نیز جستجو در میان موانع هستند.
بررسی ها نشان میدهد که یک کوله پشتی جدید که شامل انواع فناوری ها از جمله مانیتور، تلفن همراه، رادیو، تلفن همراه ماهواره، دوربین فیلم‌برداری و نیز قدرت نوردهی بالاست به کمک امداد رسانان آمده است.
گفتنی است یکی از وسایل بسیار مفید در این کوله پشتی یک دستکش بلند بی سیم است که کاربر آن را به دست می‌کند و این دستکش توانایی برقراری ارتباط به صورت بی‌سیم با مراکز درمانی را دارا می باشد و ضد آب و سبک است.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 اسفند 1391 - ساعت 09:18 نظرات (0)
" در روزهای گذشته تماس های مکرری از سوی فعالان و کاربران حوزه ورزش های کوهستانی با کوه نیوز گرفته شد که به دنبال پاسخ چرایی تعطیلی کوه نیوز بودند. در همین رابطه به اطلاع می رسانیم، به دلیل افزایش محتوای سایت و به طبع افزایش بازدید بالای روزانه کاربران، شرکت تامین کننده خدمات میزبانی سایت، قادر به سرویس دهی به کوه نیوز نمی باشد و برای ادامه کار پنل های سرور مجازی خود را پیشنهاد داده است. با توجه به هزینه بالای سرور مجازی و همچنین پشتیبانی و نگهداری سایت، به این نتیجه رسیدیم که فعالیت های کوه نیوز را تعطیل نماییم. بعد از رایزنی و صحبت های صورت گرفته و همچنین پیشنهادهای عنوان شده از سوی کاربران قرار شد،با ذکر دلیل تعطیلی سایت کوه نیوز، طی فراخوانی از تمامی فعالان و نهادهای حوزه ورزشهای کوهستانی که تمایل دارند برای ادامه فعالیت کوه نیوز، حامی مالی این رسانه ی مستقل شوند، دعوت به عمل آوریم. حامیان مالی کوه نیوز در نسخه جدید سایت معرفی خواهند شد در صورتی که تمایل به حمایت مالی از کوه نیوز را دارید با شماره 09122810089 تماس برقرار نمایید. "
 
نقل از کوه نیوز
 

ارسال شده در تاریخ شنبه 12 اسفند 1391 - ساعت 23:20 نظرات (0)
انجمن پزشکی کوهستان ایران: برای گذراندن زمان معینی در طبیعت یا شب مانی گاهی اوقات استفاده از قسمت هایی از یک غار مانند دهانه موجب ایمنی بیشتر است. این حرکت از زمان های گذشته تاکنون توسط شکارچیان و طبیعت گردان انجام می شده. برای این کار لازم است به نکات زیر توجه شود.

برقراری کمپ در غار
(توجه داشته باشید که این راهنما برای ایجاد کمپی موقت در نزدیکی دهانه یک غار تهیه شده و کمپینگ در داخل غارها و مسیرهای عمیق آنها نیاز به آموزش ها، تمرین های خاص خود را دارد.)

استقرار کمپ در غار روشی خاص و پر ماجرا برای تجربه برقراری کمپ در محلی بی آب و علف خواهد بود. برنامه ریزی برای اکتشاف غار و گذران یک شب در محلی ابتدایی تر از چادر یا پناهگاه خاطره به یاد ماندنی را برای همیشه در ذهن شما حک می کند. به همین خاطر باید با نحوه چگونگی استقرار کمپ در غار آشنا شوید.......


ارسال شده در تاریخ جمعه 11 اسفند 1391 - ساعت 23:20 ادامه مطلب نظرات (0)
 آیا بهترین زمان ورزش وجود دارد؟  دلیل اصلی عدم ورزش منظم اعتقاد به فقدان نتیجه و عدم داشتن وقت است. پس ، از نظر بسیاری از افراد ، بهترین زمان ورزش زمانی است که راحت ترین است و زمانی است که متناسب با برنامه ای شلوغ می باشد.
تحقیق در مورد ورزش و زمان آن در روز در حال افزایش است ، اما هنوز این تحقیقات محدود است و بدون مباحثه نمی باشند. به طور کلی ، در صورتیکه بتوانید زمانی را برای ورزش پیدا کنید که به آن می توانید به طور مرتب پایبند باشید ، احتمال بیشتری وجود دارد که بطور منظم تمرین کنید و نتایج بهتری بگیرید.
ریتم های زمان ورزش کردن را در ادامه مطلب بخوانید...


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 اسفند 1391 - ساعت 12:40 ادامه مطلب نظرات (0)
روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ صبح امروز در گردهمایی مدیران روابط عمومی فدراسیون‌های ورزشی و مدیران روابط عمومی ادارات کل ورزش و جوانان، که با حضور دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان و مدیران تابعه همراه بود، به عنوان روابط عمومی برتر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.
هم‌چنین در این مراسم که با سخنرانی وزیر ورزش و در ادامه مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارت‌خانه نیز همراه بود؛  "حسین رضایی" رئیس کارگروه روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ به عنوان نماینده‌ی برگزیده‌ی روابط عمومی فدراسیون‌های ورزشی به ایراد سخن پرداخت.
وی با کسب اجازه از پیش‌کسوتان حاضر روابط عمومی در این مراسم و سپاس از این حسن نظر، به نیابت از مدیران روابط عمومی فدراسیون‌ها، ضمن قدردانی از حضور وزیر ورزش در این گردهمایی اظهار داشت: این برای نخستین بار است که عالی‌ترین مقام ورزش کشور در آئین تقدیر از روابط عمومی‌های ورزشی در چند سال گذشته حضور میابد، این حضور ارزشمند که آن را مغتنم می‌دانیم؛ نشان از اهمیت و جایگاه روابط عمومی از منظر وزیر محترم دارد. خوش‌بختانه این جایگاه در چند سال اخیر ارتقاء قابل توجه‌ای یافته اما هنوز تا مقصد نهایی فاصله‌ی زیادی داریم که توجهات امروز وزیر می‌تواند امیدبخش و پایه‌گذار این اقدام پسندیده‌ در آینده باشد.
رضایی افزود: روابط عمومی از ابزارهای مهم توسعه‌ی پایدار است و در عصر ارتباطات که اطلاعات به عنوان یک ثروت تلقی می‌شود، از این حرفه به عنوان "هنر هشتم" یاد می‌شود که می‌تواند هنرمندانه برون و درون سازمان را پیوند زند و با اهتمام در فرآیند "اطلاع یابی، اطلاع رسانی و اعتماد سازی" سازمان خود را غنی و در رسیدن به اهدافش پیشتاز کند.
وی با انتقاد از برخی مدیران که روابط عمومی را در اندازه‌ی یک واحد کوچک سازمانی، فرعی و یا تدارکاتی قلمداد می‌کنند، تأکید کرد؛ جایگاه روابط عمومی‌ها می‌بایست به عنوان یکی از ارکان تصمیم ساز یک مجموعه در هسته‌های مشورتی تثبیت گردد .
رضایی با مخاطب قرار دادن وزیر ورزش و مدیران فدراسیون‌ها تصریح کرد: همان‌گونه که مستحضرید؛ در رویکرد حرفه‌ای و جهانی و به دلیل ضرورت‌های تنویر افکار عمومی؛ رابطه‌ی مدیر یک سازمان با روابط عمومی باید یک رابطه‌ی افقی و هم‌سطح باشد؛ اگر این رابطه عمودی و از بالا به پائین باشد، روابط عمومی نه می‌تواند معجزه کند و نه می‌تواند استقلال داشته باشد. بی‌شک یک روابط عمومی منسجم و قدرتمند به لحاظ جایگاه تشکیلاتی، می تواند ضریب موفقیت هر نهادی را در رسیدن به اهداف خود تقویت کند.
مدیر روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی ضمن تقدیر از فعالیت‌ها و هماهنگی‌های روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان در بخش‌های مختلف و هم‌چنین ارج‌نهادن به زحمات بی‌دریغ همتایان و همکاران خود در روابط عمومی سایر فدراسیون‌ها؛ خاطر نشان کرد؛ روابط عمومی‌ها در خط مقدم بحران‌های خبری فعالیت می‌کنند، در اغلب رویدادها نقش کارگردانی دارند، گاه تلاش‌هایشان شبانه روزی است و گاه با بی‌مهری و بی‌توجهی به خواست‌های‌شان مواجه می‌شوند؛ با این وجود خالصانه و با عشق به این حرفه و هنر تلاش می‌کنند که بی شک شایسته‌ی حمایت و پشتیبانی بیشتر هستند.
وی در پایان با ذکر آماری جهانی از تحقیقات انجام شده در خصوص قرار داشتن شغل روابط عمومی در میان ده شغل پراسترس دنیا؛ برای همه‌ی همکاران این عرصه آرزوی موفقیت کرد و خواستار حمایت‌های بیشتر در زمینه ارتقاء نقش تشکیلاتی، تأمین مسائل اعتباری، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روابط عمومی فدراسیون‌ها شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون
انتخاب شایسته  آقای حسین رضایی، رئیس کارگروه روابط عمومی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی؛ را به عنوان نماینده‌ برگزیده‌ روابط عمومی فدراسیون‌های تبریک می گوییم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


 

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 اسفند 1391 - ساعت 08:12 نظرات (0)
 دویدن بر روی پاکوب (trail running) نه تنها فضایی زیبا و طبیعی را پیش روی دوندگان و آنانی که دو آرام انجام می دهند قرار می دهد بلکه جایگزینی عالی برای دویدن بر روی تردمیل، در خیابان و پیاده روها هم هست. دویدن بر روی خاک ضربه کمتری هم بر بدن وارد می کند، که این امر می تواند منجر به آسیب دیدگی های کمتری شود. معهذا، اگر چه دویدن بر روی پاکوب ممکن است آسیب دیدگی ها را کمتر کند؛ تمام خطرات احتمالی آسیب دیدگی ها را از بین نمی برد. در ادامه  متخصصان پزشکی ورزشی همکاران ارتوپد زانسویل اوهایو ( ایالات متحده) به پنج مورد از شایع ترین آسیب دیگی های دویدن بر روی پاکوب اشاره می کنند.
موارد آسیب دیدگی را در ادامه مطلب بخوانید...


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 8 اسفند 1391 - ساعت 09:42 ادامه مطلب نظرات (0)


«تا که ما همسفر عشق به افلاک شویم
بار الها! مددی کن که همه پاک  شویم
دست تقدیر چنان کن که پس از دادن جان
در جوار حرم  عشق  همه خاک شویم»

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 7 اسفند 1391 - ساعت 23:14 نظرات (0)