پیرو بخشنامه‌های شماره ۱۲۴۱/۲۶۳ و ۱۲۴۵/۲۶۳ تاریخ ۵ تیر ۹۲، مبنی بر فراخوان دوره‌های هماهنگی و بازآموزی مربیان و طراحان صعودهای ورزشی (مردان)، به آگاهی می‌رساند؛ تنها مربیان و طراحان محترمی که در زمان مقتضی به شرح مندرج در بخشنامه اقدام به ثبت‌نام نموده‌اند می‌توانند در موعد مقرر در دوره‌های فوق حضور یابند.
مقتضی است هیئت‌های کوه‌نوردی و صعود‌های ورزشی سراسر کشور نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور در سطح استان اقدام نمایند.
پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 مرداد 1392 - ساعت 13:04 نظرات (0)
 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از حوادثی که در ماه‌های اخیر برای تعدادی از گردشگران کوه‌نورد در رشته کوه هیمالیا در نپال رخ داد،‌ دولت این کشور از بازنگری در مقررات گردشگری کوهستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه،‌ به دلیل واقع شدن قله اورست، مرتفع‌ترین کوه جهان در نپال، قدمت گردشگری کوهستان در این کشور کوچک به چند دهه می‌رسد و همواره گردشگری کوهستان یکی از منابع اصلی درآمد دولت نپال محسوب می‌شود. 
براساس مقررات جدید‌، استانداردهای ویژه در زمینه استفاده از چادر‌، کپسول‌های اکسیژن، دستگاه‌های مکان‌یاب، طناب‌، مواد غذایی و دیگر تجهیزات ایمنی وضع خواهد شد تا از وقوع حوادث ناگوار برای گردشگران کوه‌نورد جلوگیری شود.
در همین حال گردشگران کوه‌نوردی نیز که اقدام به آلوده کردن کوهستان کنند با جریمه‌های سنگین روبه رو خواهند شد. 
نپال در سال 2012 با میزبانی از نزدیک به 600 هزار گردشگر با ثبت رکوردی جدید رشد 10 درصدی گردشگری را به ثبت رساند. بیشتر گردشگران نپال از کشور هند، دومین کشور پرجمعیت جهان بودند. پس از گردشگران هندی بیشترین تعداد گردشگران نپال از آمریکا بودند که تعداد زیادی از آنها در قالب گردشگران کوه‌نورد برای صعود به قله اورست و دیگر کوه‌های رشته کوه هیمالیا راهی این کشور شدند.
منبع: کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 مرداد 1392 - ساعت 13:02 نظرات (0)
کلاس پیشرفته سنگنوردی به مدرسی آقای ایرج جباری طی 4 روز در قروه برگزار گردید.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه
            

تاریخ اجرای برنامه : 9 الی 12 مرداد ماه 1392

شرکت کنندگان (آقایان) : داوود مفاخری، سامان مفاخری، چنگیز اردلان، پدرام نعمتی، رحمان مرادیانی


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 مرداد 1392 - ساعت 00:00 نظرات (0)
آب مهمترين مايع حيات، در يك برنامه كوهنوردي هم نقش اساسي را بازي مي كند. درحالت عادي يك انسان به طور متوسط بين يك تا 4/1 ليتر آب در شبانه روز مصرف مي نمايد. اما در يك برنامه كوهنوردي كه بدن در حالت فعاليت دائم و عرق كردن است، بدن به سه ليتر آب احتياج دارد. مصرف آب در مورد اشخاص مختلف فرق مي كند. كساني كه بيشتر عرق مي كنند، ممكن است بيشتر از يك فرد عادي به آب احتياج داشته باشند. اين افراد ممكن است 4 تا 5 ليتر آب مصرف كنند.

در طول يك برنامه بهتر است كه در هر استراحت به طور دائم مقداري آب بنوشيم تا اينكه هر چند ساعتي يك بار آب زيادي مصرف كنيم. حتي اگر احساس تشنگي هم نمي كنيد، بهتر است كه آب بنوشيد. هيچ گاه تري و واهمه اي از نوشيدن زياد آب نداشته باشيد. بدن به طور طبيعي مازاد آب را دفع خواهد كرد.............


ارسال شده در تاریخ شنبه 12 مرداد 1392 - ساعت 18:32 ادامه مطلب نظرات (0)

بنا بر اطلاعیه پایگاه خبری باشگاه آرش:  آئین بزرگداشت «گشایش مسیر ایران در برودپیک» توسط این باشگاه و با همکاری و مساعدت شهردار تهران و شورای اسلامی شهر تهران برگزار می‌گردد.
- زمان: چهارشنبه شانزدهم مرداد 1392 از ساعت 18:45 الی 20:20 
- مکان: در سالن همایش‌های برج میلاد
 منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ شنبه 12 مرداد 1392 - ساعت 14:43 نظرات (0)
به مناسبت پنجمین سالگرد جاودانه شدن یار همیشگی نانگاپاربات زنده یاد سامان نعمتی، کلاس مقدماتی سنگنوردی بانوان به مربیگری آقایان: شهرام نعمتی و سید واسع سید موسوی در شهرستان قروه بدون پرداخت هزینه برگزار گردید.
این کلاس به مدت سه روز بود و کارآموزانی از قروه، سنندج و کامیاران در آن شرکت نمودند.
گزارش تصویری را در ادامه مطلب ببینید....
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

کارآموزان به همراه مربیان در دیواره کولاوا
کلاس تئوری در چشمه سراب(قروه) 

تمرین کارگاه

تاریخ اجرای برنامه : 9 الی 11 مرداد ماه 1392

شرکت کنندگان (بانوان) : روناک مفاخری، فرشته قادریان زاده، میترا فتحی، تبسم حبسبی، کلثوم لطفی، بهاره فرج الهی


ارسال شده در تاریخ شنبه 12 مرداد 1392 - ساعت 07:32 ادامه مطلب نظرات (2)
یکی از مهارتهای ذهنی و اساسی اعتماد به نفس است . اعتماد به نفس نیرویی است که انسان برای انجام کلیه فعالیت های خود از آن سود می گیرد . درجاتی از اعتماد به نفس در همه ما وجود دارد، اما گاهی اوقات درجه اعتماد به نفس بالا و گاهی پایین است .
تصور اکثر ما از اعتماد به نفس ، اعتماد داشتن به خود در انجام کارهای خاص است . این موضوع تا جایی که موجب شود ، کاری را خوب انجام دهیم یا به توانایی و قابلیتهای خود در آن کار اطمینان داشته باشیم ، اشکالی ندارد . مشکل زمانی است که فرد اعتماد به نفس خود را بر پایه ان کار بنیان می گذارد و فکر می کند برای کسب اعتماد به خود ، باید بعضی کارها و مهارتها را خوب انجام دهد .
اگر اعتماد به نفس ما بر پایه کارهایی باشد که به خوبی انجام می دهیم ، فقط بعضی وقتها احساس اعتماد به نفس می کنیم وآن موقعی است که آن کار بخصوص را انجام می دهیم . یعنی اگر خوب می نویسیم تنها زمانی که در حال نوشتن مطلبی هستیم ، احساس اعتماد به نفس داریم ولی در بقیه اوقات احساسمان چنین نخواهد بود .
به این ترتیب احساس اعتماد به نفس کاملا" محدود خواهد بود . محدود به زمانی که مهارت اصلی خود را انجام میدهیم ، آنهم به نحو احسن .....


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 مرداد 1392 - ساعت 16:41 ادامه مطلب نظرات (0)
تیم کوهنوردی خانتانگری پس از تلاش فراوان در شرایط آب و هوایی سخت موفق به صعود 7010 متری خانتانگری شدند.و افتخاردیگری را برای ایران کسب کردند .
این تیم دیروز 31 ماه جولای ساعت 5 عصر به قله رسیدند و پس از فتح قله به کمپ 3 برگشتند ساعت 12 شب از طریق اسمس خبر پیروزی و سلامتی خود را دادند صبح امروز ساعت 6 صبح طبق تماس تلفنی خبر دادند هوا نامساعد است و تصمیم دارند هرچه سریعتر به کمپ 2 بازگردند.
اسامی اعضای تیم، آقایان:
- حسن نجاریان سرپرست تیم
- سیروان احمدی عضو گروه کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج
- حمید محمودی عضو باشگاه کوهنوردی اسپیلت
- مرتضی عطری‌اشگذری از اشگذر یزد
- معین اصفهانی‌زنجانی از زنجان
 منبع: گروه کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج
 این صعود موفقعیت آمیز را به تک تک اعضای تیم و جامعه کوهنوردی استان کردستان و خانواده گرامی آقای سیروان احمدی تبریک عرض می کنیم و آرزوی بازگشت توام با سلامتی برایشان داریم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 مرداد 1392 - ساعت 11:15 نظرات (1)
 بنابه گزارشهای رسیده کمیسیون بررسی حوادث فدراسیون کوهنوردی شنبه 12 مرداد ماه 1392 ساعت 17.30 در مخل فدراسیون تشکیل خواهد شد. 
موضوع این جلسه بررسی حادثه برودپیک می باشد و گزارش کامل تیم آرش از حادثه برودپیک در این جلسه بررسی خواهد شد.
منبع:انجمن پزشکی کوهستان ایران


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 مرداد 1392 - ساعت 08:53 نظرات (0)
 به شرایطی که گروه را از حالت عادي وطبیعی خود خارج کند خطر گفته میشود. اصولاً این حالت ناگهانی بوجود آمده و با آسیب رساندن همراه است. هیچ گاه نمیشود شرایط خطر را پیشبینی کرد. البته عملکرد خود انسان هم در بوجود آمدن این شرایط تاثیر دارد که این حالت از قبل برنامه ریزي نمیشود. خطر عموما شرایطی است که دراثر ضعف یا عدم تشخیص در مراحل کنترل گروه بوجود می آید. گاهی خطر به حدي پیشرفت میکند که گروه را وارد شرایط اضطراري یا بحران میکند. لذا بایستی خطر را بدرستی شناخت و آمادگی کامل را براي مقابله بدست آورد.
انواع خطر
خطر به دو دسته کلی تقسیم میشود.......


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 مرداد 1392 - ساعت 08:49 ادامه مطلب نظرات (0)