اعضای گروه قاجر در قله یال کبود(گرین)1373

نفرات از راست: فرهاد ملک محمدی، پرویز میهمی، جلال حنیفی، شهرام نعمتی،
نفرات نشسته: پطرس حق شناس، عطا آزادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

در چند هفته گذشته هنرمندی به نام «سونیا هنریچد» به کمک پنج تن دیگر از دوستانش توانستند یک اثر هنری جالب بر روی برف ایجاد کند ... نکته جالب در مورد این اثر این است که تمام آن به وسیله قدم زدن و رد پا ایجاد شده است.

منابع عکس و خبر: مشرق نیوز- کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 10 اسفند 1390 - ساعت 08:10 نظرات (1)
آپا شرپا برای 21 بار صعود به قله اورست جایزه رکورد جهانی گینس را در روز دوشنبه دریافت کرد. آپای 52 ساله که کوهنوردی را بعنوان یک باربر شروع کرده بود در حال حاضر تنها فرد در جهان است که این تعداد صعود از اورست بلندترین قله جهان داشته ، آپا ضمن خوشحالی از این موفقیت از نسل جدید خواسته که راه او را ادامه دهند.http://www.newstrackindia.com/newsdetails/2012/02/28/271369-Mountaineer-enters-Guinness-World-Record
for-climbing-Everest-21-times.html
منبع: گل کوه

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390 - ساعت 19:34 نظرات (1)
ورزش کوهنوردی در کنار لذت های بسیار همواره همراه با خطر های زیادی می باشد. در طول سالیان دراز با تحقیقات فراوان و استفاده از تجربیات بسیار استاندارد های زیادی جهت ایمن شدن  از خطرات تعریف شده است. هر کدام از این موارد در حیطه های مربوطه در دوره ها، کتب و جزوات آموزشی به تفصیل شرح داده شده اند. در ادامه ی این مطلب 16 نکته که تحت عنوان قوانین 4 در 4 برای سلامتی کوهنوردان توسط اتحادیه جهانی کوهنوردی و UIAA منتشر شده است نوشته شده است.  به نظر می رسد که حتی عمل کردن به همین موارد مختصر هم دشوار است ولی مسلما بسیار مفید است و ما را در جهت انجام سالم تر ورزش کوهنوردی یاری می کند.
نکات سلامتی کوهنوردان را در ادامه مطلب بخوانید...


مسیر بدر( قروه)

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390 - ساعت 0850 ادامه مطلب نظرات (0)
احتمال ریزش بهمن به دلیل افزایش دما!
به گزارش وا‌نیوز: مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از افزایش دما از امروز در دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل خزر تا چهارشنبه خبر داد و گفت: در این مدت احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات البرز و گذرگاه‌های ارتباطی استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، تهران و البرز انتظار می‌رود.
وی افزود: از روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد.
منبع: وانیوز


مسیر آبشار سنگین آباد(قروه)

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390 - ساعت 08:45 نظرات (0)


«زندگی مسابقه نیست
زندگی یک سفر است
و تو آن مسافری باش
که در هر گامش
ترنم خوش لحظه ها جاریست...»

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 8 اسفند 1390 - ساعت 23:45 نظرات (1)
به اطلاع کلیه کوهنوردان (باشگاهها-گروهها و شهرستانهای تابعه) استان همدان می رساند هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان در نظر دارد یک دوره کلاس مقدماتی پزشکی ارتفاع زیر نظر مدرسین کمیته پزشکی فدراسیون  کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران (با صدور گواهی دوره از سوی فدراسیون کوهنوردی)،در اسفند ماه جاری برگزار نماید
علاقمندان به شرکت در دوره می توانند از تاریخ 90/11/26 جهت ثبت نام، همه روزه از ساعت 9  الی 12 به دفتر هیئت کوهنوردی استان مراجعه نمایند.
18 و 19 اسفند ماه(دو روز کامل)
هزینه ثبت نام :هر نفر 400 هزار ریال
مکان برگزاری متعاقبا اعلام خواهد شد
منبع: هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 8 اسفند 1390 - ساعت 23:30 نظرات (0)
یخ‌شکن یا کرامپون قابی فلزی است که در زیر خود دارای تیغه‌های فلزی نوک تیز می‌باشد. این تیغه‌ها با فرو رفتن در یخ و برف مانع سر خوردن فرد می‌شوند. مدل‌های اولیه کرامپون که دارای ده تیغه بودند در سال 1930 جای خود را به کرامپون‌هایی با دو تیغه اضافی در جلو دادند که به کرامپون‌های دوازده تیغه‌ای معروف هستند. تیغه‌های جلوی کرامپون نیاز به کندن جای پا را حذف کردند و به فرد اجازه گام برداشتن بر روی سطح شیب‌دار برفی و یخی را می‌دهند. کرامپون‌های حاضر که جهت فعالیت‌های عمومی کوهنوردی طراحی شده‌اند هم دوازده تیغه و هم مدل‌های سبک‌تر ده تیغه هستند ولی همه آن‌ها دارای تیغه‌های جلویی هستند.

اکثر کرامپون‌ها از فولاد مولیبدیوم- کرم ساخته شده‌اند که آلیاژی بسیار قوی و سبک وزن است. اما بعضی از کرامپون‌ها هم از آلومینیوم هواپیما ساخته می‌شوند که از فولاد سبک‌تر است ولی بسیار ظریف و نرم‌تر از آن است و برای راه رفتن روی سنگ‌ها شکننده است. مسیرهای برفی معمولاُ شامل فواصل کوتاه سنگ و صخره نیز می‌شوند. کرامپون‌ها باید توانایی طی چنین مسیرهایی را داشته باشند اما استفاده زیاد در این مسیرها باعث کند شدن تیغه‌های آن‌ها می‌شود
انواع کرامپون ها را در ادامه مطلب بخوانید...ارسال شده در تاریخ دوشنبه 8 اسفند 1390 - ساعت 14:30 ادامه مطلب نظرات (0)
خانم لین‌ هیل در سال ۱۹۶۱ در آمریکا متولد شد، او سنگنوردی را از سن ۱۴ سالگی به همراه خواهرش شروع کرد، در سال ۱۹۷۹  توانست اولین زنی باشد که مسیر ۵.۱۲ و ۵.۱۳ را صعود کند، او اولین کسی بود که توانست در سال ۱۹۸۴ در گنک با اولین تلاش روی مسیر شکاف زرد با درجه ۵.۱۲ را صعود کند. از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۲ لین‌ هیل بهترین سنگنورد زن در جهان بود، او دارنده ۳۰ مقام جهانی در مسابقات سنگنوردی می باشد، وی توانسته ۵ بار مقام Arco Rock Master را به خود اختصاص دهد و در سال ۱۹۹۱ توانست اولین زنی باشد که مسیری با درجه سختی ۵.۱۴ را صعود ‌کند. بعد از تمام شدن دوره حرفه‌ ای سنگنوردی لین‌‌ هیل شروع به دیواره نوردی کرد، در ۱۹۹۳ همراه با گروه بروک ساندال اولین شخصی بود که توانست دیواره El Capitan را  بدون ابزار و به صورت طبیعی صعود کند و به اوج محبوبیت برسد.
اصول اساسی سنگنوردی را در ادامه مطلب بخوانید...ارسال شده در تاریخ یکشنبه 7 اسفند 1390 - ساعت 13:13 ادامه مطلب نظرات (1)
در فصل بهار کوهنوردان زیادی ضمن صعود از مسیر های کوهستانی ناگزیر از فرود بر روی پهنه های ‏برفی می شوند ساده ترین روش فرود در این پهنه های برفی کندن یک کارگاه نعل اسبی برفی و فرود ‏بر روی آن است اما کاهی نیاز به کارگاه مستحکم تری بر روی برف هستیم . ضمن آنکه می خواهیم ‏بعد از انجام فرود ابزاری نیز به جای نگذاریم . برای این کار می توان از روش دفن دو کلنگ مطابق شکل ‏استفاده نمود.‏
نحوه استفاده از کلنگ را در ادامه مطلب بخوانید...
ارسال شده در تاریخ یکشنبه 7 اسفند 1390 - ساعت 12:53 ادامه مطلب نظرات (0)
غار طلسم در شهرستان ایوان واقع در استان ایلام جاذبه‌‌ای شگفت‌انگیز و منحصر بفرد برای گردشگران ماجراجو است.
به گزارش ایرنا: این غار یكی از جاذبه های طبیعی استان است كه در درون كوه های سر به فلك كشیده شهرستان ایوان قرار گرفته است. وجود دهلیزها و قندیل های سنگی از گذشته های دور در كنار هزاران خفاش، چهره درونی غار را ترسناك تر از آنچه هست،‌ جلوه می دهد.
این غار كه به صورت اتفاقی توسط كوه‌نوردان شناسایی شده، اكنون به یكی از جاذبه های طبیعی دیدنی برای گردشگران ماجراجو تبدیل شده است....ارسال شده در تاریخ یکشنبه 7 اسفند 1390 - ساعت 09:09 ادامه مطلب نظرات (1)