کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

جمعی از اعضای گروه قاجر در گلگشت قنبرعلی 1387

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

بر جامعه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی پوشیده نیست که برنامه ریزی، تلاش شبانه روزی، استقبال از نوآوری و خلاقیت، ارتباط موثر با خانواده کوهنوردی و صعودهای ورزشی، مسوولان و رسانه ها و همچنین آموزش علمی لازمه گسترش، تعمیم و توسعه رشته ورزشی کوهنوردی و صعودهای ورزشی در سراسر کشور و دستیابی به مدارج بالای ترقی در این رشته پرطرفدار و ارتقاء جایگاه آن در سطح کشور عزیزمان ایران است. اینجانب تلاش خواهم نمود، با استفاده از نقطه نظرات کارشناسان و همراهی و همکاری با گروه ها، باشگاهها و هیات های کوهنوردی و صعودهای ورزشی و به کار گیری نیروهای توانمند، کوهنوردی ایران زمین را به جایگاهی که شایسته آن است، رهنمون سازم.
امید است که با توکل به خداوند متعال، حمایت همنوردان و استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاهها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و همچنین با مشارکت فعالانه اعضاء محترم مجمع و سایر دلسوزان رشته محبوب کوهنوردی و صعودهای ورزشی گامهای اساسی و بلندی در جهت ارتقاء سطح کیفی این ورزش ملی و باشگاهی و همچنین معنی دار سازی "همبستگی وغرور ملی" برداشته شود........


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 20 آذر 1392 - ساعت 14:10 ادامه مطلب نظرات (0)
روز 11 دسامبر مصادف با 20 آذرماه از سوی سازمان ملل متحد از سال ٢٠٠٣ روز به عنوان روز جهانی کوهستان نامیده شده 
 روز جهانی کوهستان بر همه دوستداران طبیعت مبارک باد...

کوه پریشان(قروه)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 20 آذر 1392 - ساعت 08:42 نظرات (1)
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی از ساعت ۹:۳۰ امروز (سه‌شنبه) با حضور ۱۱ کاندیدا برگزار شد و شعاعی که سرپرستی این فدراسیون را برعهده داشت به دلیل بازنشسته بودن نتوانست مجوز حضور در انتخابات را بگیرد.
در ابتدای رقابت برای احراز پست ریاست، رضا زارعی و مهدی داورپور هر کدام به ترتیب ۱۹ و ۱۲ رأی را به خود اختصاص دادند تا انتخابات به دور دوم کشیده شود که در نهایت هم زارعی با 29 رأی موفق شد به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شود.
داورپور هم حائز ۱۰ رای شد. این در حالی بود که نیکخواه و وکیلی دو کاندید دیگر نیز از شرکت در انتخابات انصراف دادند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رضا زارعی پس از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در نشست خبری اظهار داشت: امیدوارم هیچ گاه رسانه‌ها کوهنوردی را تنها نگذارند، ما نیازمند نقدهای شما هستیم. خودم با قلم آشنا بودم و یکی از افتخاراتم حضور در کاره‌های فرهنگی بوده است. ارتباط با رسانه‌ها قطعا به خروج کوهنوردی از سقوط منجر خواهد شد.
وی در مورد همکارانش در فدراسیون عنوان کرد: کاری که در نظر گرفتیم دو سه نفر آنها از همین کاندیدهایی که در انتخابات بودند هستند که پیشتر نیز در این خصوص با آنها صحبت کرده بودم. شخصا تمایل دارم که تغییراتی در کارگروه‌های فدراسیون انجام دهم تا هوای تازه‌ای وارد فدراسیون شود.
رئیس فدراسیون کوهنوردی در خصوص برگزاری انتخابات گفت: پیش از اینکه مجامع انتخاباتی برگزار شود وزارت ورزش هم گفته بود که دخالتی در انتخابات ندارد که همین اتفاق نیز افتاد. به نظر من اگر وارد حاشیه‌ها شویم ممکن است از مسیر اصلی دور شویم. من از این بابت خوشحالم که همه کاندیدهایی که برای حضور در انتخابات ثبت‌نام کرده بودند از جامعه کوهنوردی بودند که این مایه خوشحالی و خرسندی است.
زارعی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، در مورد اینکه صدور مجوزها برای صعودهای ورزشی چگونه خواهد بود، عنوان کرد: این کار بر اساس تجربیات خواهد بود. کوهنوردان ما قابلیت‌های خود را نشان دادند البته ما برای صدور مجوزها فاکتورهایی را در نظر داریم که در آینده اعلام خواهیم کرد. قطعا بدون نگاه به گروه و حزب و باشگاه‌ها همه می‌توانند از مجوزها استفاده کنند.
رئیس جدید فدراسیون کوهنوردی در پایان عنوان کرد: سعی می‌کنیم درهای فدراسیون را به روی جامعه کوهنوردی بازتر کنیم. از همه کوهنوردان حمایت می‌کنیم حتی با یک نامه در آینده برنامه‌‌های کلی‌ام را اعلام خواهم کرد و امیدوارم وزارت ورزش و جوانان نیز از این رشته حمایت‌های لازم را داشته باشد.
به گزارش فارس، زارعی پس از کسب آرای لازم برای ریاست فدراسیون در مشهد اظهار داشت: این اعتماد شما باعث افتخار من است بیش از ۲۰ سال است که خاک کوه‌های ایران را خورده‌ام. من دوست دارم پیش از اینکه رئیس فدراسیون باشم به عنوان یک خادم به جامعه کوهنوردی خدمت کنم شما اعضای مجمع هم دعا کنید که اسیر کبر و غرور نشوم و این مسئولیت را به نحو احسن به سرانجام برسانم.
وی عنوان کرد: امیدوارم آنقدر خوب کار کنم تا شمایی که به من رای داده‌اید از این رای به خود ببالید. باز هم تأکید می‌کنم درهای فدراسیون را بازتر می‌کنم تا همه منتقدان همراه ما باشند.
منبع: فارس


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1392 - ساعت 14:22 نظرات (0)
 لازمه کوهنوردی فنی در زمستان دقت بیشتر و رعایت نکات ایمنی و همچنین تدارک مناسب است . هنگام بستن کوله خود برای یک برنامه زمستانی ( خواه فنی خواه ساده ) باید به یاد داشته باشیم هیچوقت نمی توان با قاطعیت در زمستان طول یک برنامه را پیش بینی نمود. 
به همراه داشتن لوازم زیر در زمستان در کوله هر کوهنوردی در برنامه های کوتاه ایمنی او را بالا می برد.....


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 آذر 1392 - ساعت 08:49 ادامه مطلب نظرات (0)
در پی برگزاری چهار دوره موفق جشنواره دوسالانه فیلم و گزارش‌های کوه‌نوردی در سال‌های 83، 85 ،87 و 89، بار دیگر انجمن کوه‌نوردان ایران در نظر دارد پنجمین جشنواره فیلم و گزارش‌های کوه‌نوردی را در دی ماه سال 1392 برگزار کند. لذا بدین‌وسیله از کلیه علاقه‌مندان و کوه‌نوردان دعوت می‌شود تا با ارائه آثار ارزشمند خود در این جشنواره شرکت کنند.
اهداف جشنواره:
 تبادل تکنیک و تجربه بین کوه‌نوردان کشور
 توسعه و ارتقای سطح توانمندی ها و مهارت‌های کوه‌نوردان در حوزه گزارش نویسی و فیلم و عکس
 ارائه آثار و تجارب موفق در کوهنوردی و ثبت و ماندگاری آن
 ارتقای دانش کوهنوردی و ایجاد انگیزه در بین کوه‌نوردان برای آموختن و دانش بیشتر
 به تصویر کشیدن زیبایی‌های طبیعت و توصیف هنرمندانه آن
 افزایش آگاهی‌های عامة مردم در زمینه ‌های محیط زیست
برنامه‌های جانبی
1. کارگاه‌های آموزشی
به‏منظور غنی‌تر نمودن جشنواره، برگزاری کارگاه‌های آموزشی- تخصصی، گزارش نویسی، فیلم‌نامه‌نویسی و مستند سازی در برنامة جشنواره در نظر گرفته شده است.
2. نمایشگاه جانبی
در نظر است به منظور اطلاع رسانی در خصوص لوازم ورزشی مرتبط با این رشته نمایشگاه معرفی محصولات در کنار جشنواره برگزار شود.
لذا از کلیه دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان دعوت می‌شود آثار ارزشمند خود در زمینه فیلم و گزارش کوهنوردی را حداکثر تا پایان آذر ماه جاری به دبیرخانه دائمی جشنواره ارسال کنند. لازم به ذکر است به آثار برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
همچنین از عموم علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا با حضور خود در این جشنواره بر غنا و شکوه آن بیفزایند.
اطلاعات تماس :
آدرس: تهران- خیابان انقلاب- جنب لاله‌زار- شماره 590 واحد 12 -کدپستی 1145774454 – دفتر انجمن کوهنوردان ایران
تلفن دبیرخانه: 66712243
نمابر : 66712421
وب سایت: www.alpineclub.ir
پست الکترونیک :
info@alpineclub.ir
فرصت دریافت فیلم و گزارش های شما دوستان از 29/8/1392 به 29/9/1392 تغییر یافت.
زمان برگزاری جشنواره 19تا 20 دی .
مکان برگزاری: تهران –خیابان انقلاب –نبش بهار جنوبی – جنب بانک تجارت-(مجتمع اسوه).
 منبع: انجمن کو‌ه‌نوردانارسال شده در تاریخ دوشنبه 18 آذر 1392 - ساعت 08:54 نظرات (0)


سالن ورزشی واقع در شهرک دانش به نام کوهنورد فقید سامان نعمتی نامگذاری شد
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1392 - ساعت 14:15 نظرات (1)
میله های سونداژ یکی از وسایل مهم در عملیات جست و جو و نجات می باشد.چه زمانی که از بیکن استفاده می کنیم باید برای تعیین محل دقیق قربانی از آن ها استفاده کرد و زمانی که قربانی از دیگر وسایل مانند بیکن ٬ توپ بهمن و ... استفاده نکرده است میله های سونداژ تنها راه برای تعیین محل قربانی می باشد.شرکت های مختلفی میله های سونداژ را تولید می کنند ولی در واقع آن ها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند.
۳مورد را درهنگام خرید میله سونداژ باید مد نظر قرار داد:
۱-طول میله
۲-ماده  استفاده شده در ساخت میله
۳-سیستم اتصالات میله سونداژ........


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1392 - ساعت 09:31 ادامه مطلب نظرات (0)

«برف کلامی که فقط
بر زبان سکوت جاری می شود
آنچه سبک می آید، برف
آنچه سنگین می گذرد، برف 
آسمان و زمین انگار، یک رنگ شده اند.»
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ شنبه 16 آذر 1392 - ساعت 08:30 نظرات (0)
نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان «اصفهان»، کوه‌نورد گرفتار شده در ارتفاعات «سمیرم» را نجات دادند.
معاون امدادو نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت : این کوه‌نورد روز پنج‌شنبه در منطقه «خفر» قله «قاش مستان» سمیرم سقوط کرده بود و بلافاصله ۶تیم تخصصی با پنج دستگاه خودرو و تجهیزات امدادی به منطقه اعزام شدند.
«خانبازی» افزود : به دلیل نامساعدبودن شرایط جوی امکان حضور بالگرد وجود نداشت و به علت سخت گذر بودن مسیر، این فرد پس از ۲۴ ساعت تلاش، نجات یافت و به مرکز درمانی منتقل شد.
قله «قاش مستان» با ارتفاع بیش از ۴ هزار متر بام «زاگرس» و بلندترین قله رشته کوه «دنا» به شمار می رود که در شهرستان «سمیرم» واقع شده است.
 منبع: واحدمرکزی‌خبر با تشکر از کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ شنبه 16 آذر 1392 - ساعت 08:29 نظرات (0)
كوه نوردي و كوه پيمايي ورزشي است كه شخص را با شرايط آب و هوايي مختلف مواجه مي‌كند. ممكن است كوه نورد در فصل تابستان به فاصله يك يا دو روز از درون شهرهاي گرم به داخل دره‌ها و قله‌هاي پوشيده از يخچال‌هاي طبيعی و محيط‌ هاي سرد پا بگذارد و يا در زمستان از محيط سرد قابل تحمل به مناطق بسيار سرد و يخبندان برسد و فعاليت خود را نظير صعود به قله‌ها يا سنگ‌نوردي بر روي ديوارهاي سنگي و ديواره‌هاي يخي آغاز كند.
بنابراين حفظ گرماي بدن و جلوگيري از نفوذ سرما به داخل بدن از اصول حفظ و نگهداري سلامت بدن است. سرمنشأ بسياري از بيماري‌هاي كوهستان نظير ادم‌ريوي، ذات‌الريه، هايپوترمي و ... سرما است. در اين مقاله انجام بعضي از كارها براي حفظ گرماي بدن و بعضي از كارها براي جلوگيري از نفوذ سرما به داخل بدن در موقعيت‌هاي مختلف توصيه مي‌شود.......


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 آذر 1392 - ساعت 13:20 ادامه مطلب نظرات (2)