جمعی از اعضای گروه قاجر در گلگشت قنبرعلی 1387

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: غالب مناطق کشور در روز جمعه جوی آرام دارند، اما روز شنبه با ورود یک سامانه بارشی از غرب کشور بارش باران ، برف و پدیده وزش باد را خواهیم داشت .

ایرنا: برپایه این گزارش ، روز شنبه ( پنجم اسفند ماه جاری) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استانهای غربی و بتدریج تا اواخر وقت در دامنه های زاگرس ، دامنه های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر ابری و بارش باران ، برف و وزش باد آغاز خواهد شد .

پیش بینی کارشناسان این سازمان برای روز یکشنبه هفته آینده حاکی است ، گستره بارش ها به تمام مناطق کشور غیر از جنوب شرق را دربرمی گیرد و دمای هوا در نیمه غربی کاهش می یابد.
منبع: کوه نوشت
ارسال شده در تاریخ جمعه 4 اسفند 1391 - ساعت 23:13 نظرات (0)
مسابقه‌ی تیم فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با سایر رقبا در قالب برنامه‌ی تلویزیونی «نشان برتر»؛ جمعه 4 اسفند ماه ساعت 20 الی 20:30 از شبکه 2 سیما پخش می‌شود.
مسابقه‌ی «نشان برتر»، رقابتی ترکیبی‌ شامل بخش‌های متنوع ورزشی و اطلاعات عمومی‌ست که میان فدراسیون‌ها و نهادهای مختلف طی چند مرحله برگزار می‌شود.
تیم فدراسیون متشکل از کوه‌نوردان، سنگ‌نوردان و هم‌کاران فدراسیون؛ هادی صابری(سرپرست)، محمود هاشمی، ایرج معانی، مهدی سهیل فرید، محمد فهیمی، علی برات‌زاده، علی بادپر، علی رضاجواندل، بهنام عندلیب، دکتر جعفر سپهری و کوروش نگهبان (همراه و تهیه عکس) در این رقابت‌ها حضور یافته و تاکنون موفق شده‌ است در میان ۶۴ تیم شرکت کننده به جمع تیم‌های فینالیست راه یابد.
 منبع: پایگاه خبری فدراسیونارسال شده در تاریخ پنج شنبه 3 اسفند 1391 - ساعت 19:05 نظرات (0)
به گزارش کارگروه روابط بین الملل فدراسیون؛ در حاشیه برگزاری اجلاس هیئت رییسه اتحادیه کوهنوردی آسیا (تبریز، خرداد ۱۳۹۱)، "منظور حسین"، رییس فدراسیون کوه‌نوردی پاکستان، با "محمود شعاعی" رییس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ایران و جمعی از مسئولان فدراسیون در محل فدراسیون ملاقات و گفتگو کردند که پس از انجام مکاتبات و پیگیری های متعاقب آن توسط کارگروه روابط بین الملل، طرفین در خصوص پیش نویس تفاهم نامه به توافق دست یافتند.

این تفاهم نامه در برگیرنده ی بندهای گوناگونی است که اهم آن عبارتند از:

برگزاری برنامه های کوه‌نوردی و فرهنگی برای جوانان دو کشور با هدف ایجاد و تقویت روابط دوستانه و برادرانه بین جوانان دو کشور
برگزاری اکسپدیشن های مشترک جوانان به قلل کم ارتفاع دو کشور
برگزاری اکسپدیشن های مشترک ایران و پاکستان به قلل مرتفع پاکستان
حمایت فدراسیون کوه‌نوردی پاکستان از کوه‌نوردان ایرانی
حضور بانوان کوه‌نورد ایران در مراکز دانشگاهی پاکستان برای سخنرانی به عنوان الگوی بانوان کوه‌نورد مسلمان برای تشویق بانوان پاکستانی به شرکت در فعالیتهای کوه‌نوردی
کمک فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ایران به فدراسیون کوه‌نوردی پاکستان با برگزاری دوره های آموزشی برای جوانان (به ویژه آموزش دختران) در سنگ نوردی سالنی، کوه‌نوردی، صخره نوردی، یخ نوردی و همچنین برگزاری دوره های مربیگری و داوری سنگ نوردی
 این گزارش حاکی است: نسخه ی نهایی این تفاهم نامه به زودی به امضای طرفین خواهد رسید و اجرایی خواهد شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیونارسال شده در تاریخ پنج شنبه 3 اسفند 1391 - ساعت 09:21 نظرات (0)
فدراسیون طی بخش نامه ای به هیئت های سراسر کشور اعلام کرد: فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در جهت تهیه و تدوین طرح‌ها و برنامه‌های اجرایی سال ۱۳۹۲ ، تهیه بانک اطلاعات گروه‌ها، باشگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مرتبط در امور بانوان را در دستور کار خود دارد. به همین منظور به جهت عملیاتی نمودن برنامه‌های ذی‌ربط، مقتضی است طبق جدول زیر اطلاعات درخواستی را تکمیل و تا حداکثر ۱۹ اسفند ۹۱ به این فدراسیون ارسال نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 2 اسفند 1391 - ساعت 09:22 نظرات (0)
اتریش از جمله کشورهایی است که کوه های آلپ از آن عبور می‌کند ... بر روی یکی از قله‌های این رشته کوه در این کشور، راه‌رویی ایجاد شده است که تا 9 متر به شما اجازه می دهد از سطح کوه جدا شده و در ارتفاع 3000 متری از سطح دریا معلق بمانید!

این گذرگاه در زمستان بسیار خطرناک و همچنین ترسناک است. چرا که بادهای بسیار شدیدی در آنجا می وزد و سکو را تکان می دهد ... ادامه در جام‌نیوز
 منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 2 اسفند 1391 - ساعت 09:16 نظرات (0)
فدراسیون با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با عنایت به اینکه بسیاری از گروه‌های کوه‌نوردی در سراسر کشور فاقد مجوز فعالیت بوده و این امر باعث ایجاد مسائل و مشکلاتی شده است که بعضاً عواقب حقوقی نیز درپی داشته و موارد مذکور مورد پیگرد مراجع ذی‌ربط نظامی، انتظامی و ... نیز قرار گرفته است لذا، کلیه گروه‌هایی که درخواست فعالیت در زمینه کوه‌نوردی و موارد مشابه (فعالیت در زمینه سنگ‌نوردی، غارنوردی، پیمایش‌های جنگل، کویرنوردی و...) را دارند می‌بایست دارای مجوز فعالیت سالانه از هیئت‌های استان باشند.
شایان ذکر است گروه‌های ذی‌نفع پس از آن در صورت داشتن صلاحیت لازم و تأیید هیئت ذی‌ربط می‌توانند نسبت به دریافت پروانه فعالیت ۵ ساله از فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی اقدام نمایند. همچنین کلیه هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی فقط مجاز به ارائه خدمات به ورزشکاران و گروه‌هایی می‌باشند که دارای مجوز رسمی فعالیت در این زمینه می‌باشند و کلیه تبعات ناشی از انجام فعالیت و ارائه خدمات به گروه‌های غیررسمی و فاقد مجوز فعالیت بر عهده هیئت مذکور می‌باشد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیونارسال شده در تاریخ چهارشنبه 2 اسفند 1391 - ساعت 09:03 نظرات (0)
انجمن پزشکی کوهستان ایران:بی توجهی به اصول علمی ورزش عوارض جبران ناپذیری می تواند داشته باشد. این شرایط خصوصا در ورزشهایی مثل سنگنوردی  حتی شدید تر و شاید غیر قابل چبران باشد. رعایت اصول اولیه ورزش می تواند ضامن سلامتی طولانی مدت یک ورزشکار حرفه ای باشد:
مزایای گرم کردن بدن
- افزایش سرعت انقباض و از انقباض خارج گشتن عضلات.
- تسهیل مصرف اکسیژن. زیرا در عضلات گرم شده سرعت آزادسازی اکسیژن از هموگلوبینها افزایش می یابد........

-

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 2 اسفند 1391 - ساعت 08:54 ادامه مطلب نظرات (0)
فدراسیون با صدور بخش نامه ای به هیئت های سراسر کشور اعلام کرد؛ پیرو بخشنامه شماره ۴۱۶۱/۲۶۳ مورخ ۱۱ دی ماه ۹۱ ، مبنی بر برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی جام فجر و انتخابی تیم ملی، در اوایل اسفندماه سال جاری، به اطلاع می‌رساند این مسابقات در نیمه دوم فروردین ماه سال ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.
مقتضی است کلیه هیئت‌های استان مراتب را در سطح استان به‌طور کامل اطلاع‌رسانی نمایند
بدیهی است اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

 


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 1 اسفند 1391 - ساعت 23:27 نظرات (0)
درپی رایزنی‌های کارگروه روابط بین الملل فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، در جریان برگزاری مجمع عمومی آسیا که در آبان ماه سال ۱۳۹۱ در کره جنوبی برگزار شد، «آنتونی سی» دبیرکل فدراسیون سنگ‌نوردی آسیا ضمن تمجید از فعالیت‌ها و پیشرفت‌های اخیر ایران در زمینه سنگ‌نوردی در حوزه‌های داخلی و بین المللی، با ارسال ایمیلی به فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ایران و سایر فدراسیون های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی آسیا، کشورمان را به عنوان نامزد برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

 


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 30 بهمن 1391 - ساعت 20:04 نظرات (0)

«آيزرايسنولت»، بزرگترين غار يخي جهان به حساب مي‌آيد كه در منطقه «ورفن اتريش» قرار دارد.
این غار زیبا ۴۲ كيلومتر درازا دارد.
منبع: اینترنت 

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 30 بهمن 1391 - ساعت 07:57 ادامه مطلب نظرات (1)