دهانه غار دیوزندان1365
طیب صالحی و داریوش الهیاری از بانیان گروه قاجر

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

تغییرات فیزیولوژیک در ارتفاع باعث کاهش اشتهای ورزشکاران و لاغری آنها می‌شود. کوه‌نوردانی که زمان زیادی را در ارتفاع بالا می‌گذرانند وزن کم می‌کنند و اشتهای کمتری دارند.
محققان معتقدند که این مساله به دلیل تغییراتی در بدن اتفاق می‌افتد. این تغییرات برای حفاظت از ارگان‌های مهم بدن در زمان بیماری و آسیب‌دیدگی به وجود می‌آید. معمولا کوه‌نوردانی که برای چند ماه در ارتفاع بیش از 5 هزار متر یا بیشتر می‌مانند این تغییرات را احساس می‌کنند. محققان فیزیولوژی و علم اعصاب در دانشگاه لندن بررسی‌هایی در این زمینه انجام دادند و نتیجه‌ی این بررسی‌ها در مجله Bioessays منتشر شد.....


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 8 شهریور 1396 - ساعت 21:30 ادامه مطلب نظرات (0)

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 7 شهریور 1396 - ساعت 17:28 نظرات (0)
مورخه 3 شهریور 4 تن از اعضای باشگاه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول به قله دروازه در جنوب قروه صعود نمودند.
دوتن از اعضا شب را در قله سپری نموده بودند.

قله دروازه

تاریخ اجرای برنامه : 2 و 3 اردیبهشت

شرکت کنندگان (آقایان) : شهرام نعمتی، میهمی، میثم ایرانپور، عبدالله سنگین آبادی(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 6 شهریور 1396 - ساعت 10:12 نظرات (0)
رضا علیپور در رقابت با ولادیسلاو داولین قهرمان روس به مدال نقره جام جهانی آرکو در ماده سرعت دست یابد. در فینال این مسابقات علیپوربخاطر سرخوردن پا در رقابت با رقیب روس از ادامه صعود بازماند و دوم شد. هم چنين در دیدار رده بندی با خطای ورزشکار اکراینی، شرکت کننده ایتالیایی به مدال برنز دست یافت.....


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 5 شهریور 1396 - ساعت 08:57 ادامه مطلب نظرات (0)
مورخه 3 شهریور 8 تن از اعضای باشگاه قاجر بر روی مسیر های قاجر1.قاجر2.جواد.چلچله.شکاف. پدر و پسر در دیواره زده سنگر تمرین صعود و فرود، پله رکاب و  کارگاه نمودند.
دیواره زده سنگر دارای 9 مسیر می باشد و در روستای سنگین آباد از توابع قروه قرار دارد.
چند تن از اعضای خانه تکانی کاغذی جهت معرفی اهداف زیست محیطی خود دقایقی را به زرده سنگر آمدند. مسئولین خانه تکانی کاغذی همراه سنگنوردان باشگاه قاجر  

تاریخ اجرای برنامه : 3 شهریور 1396

شرکت کنندگان (آقایان) : مهدی عباسی، علی چراغی، سهند نوردی،علی عباسی، سینا ابراهیمی، رحمان مرادیانی (سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : باران اقدامیان، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ جمعه 3 شهریور 1396 - ساعت 20:26 نظرات (0)
كوهنوردي و كوه پيمايي، از فعاليتهاي نشاط آور به شمار مي آيد، البته به شرطي كه نكات ايمني و سلامتي را رعايت كرده تا اوقات خوشي با تندرستي همراه باشد. استفاده از كوهستان و طبيعت زيبا و نيز لذت بردن از آن نياز به رعايت اصول و مقرراتي دارد كه توجه به هريك از آنها در تندرستي و سلامتي كوهنورد بسيار مؤثر است. كوهستان آرام و دوست داشتني، مي تواند بسيار خطرناك و حادثه ساز باشد، به ويژه براي آن دسته از علاقه منداني كه در آغاز راه قرار دارند و بي شك در معرض تجربه هاي گوناگون.
بيشتر آسيب ديدگي هاي پا در كوه، مانند دررفتگي ، پيچ خوردگي و حتي شكستگي در پايين آمدن با عجله از كوهستان پيش مي آيد.در هنگام كوهپيمايي مداوم و بدون عجله حركت كنيد، وقت را تلف نكنيد چنانچه كوهپيمايي درست صورت نگيرد ممكن است به بدن آسيب رسانده و مشكلات جدي به همراه داشته باشد هنگام پايين از سرازيري كوهستان عجله نكنيد . بيشتر اتفاقات ناگوار در اين مواقع صورت مي گيرد. در سراشيبي كوهستان بواسطه برجستگي هاي مسير پرتگاه ها و موانع مشخص نيستند و چنانچه خود را كنترل نكنيد با خطرات ناگواري روبه رو مي شويد.....


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 2 شهریور 1396 - ساعت 16:40 ادامه مطلب نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال 1396 و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش و دانش افزایی در سراسر کشور در نظر دارد چهار دوره بازآموزی ویژه مربیان درجه 3 کوهپیمایی را در مهر و آبان سال جاری به‌شرح زیر برگزار ‌نماید:
دوره اول (استان خراسان رضوی)
¯ زمان برگزاري: پنجشنبه 6 تا جمعه 7 مهر 1396
¯ زمان پذيرش: پنجشنبه  6 مهر 1396 - ساعت 8 الی 9 صبح
¯ مکان پذيرش: استان خراسان رضوی، شهرستان چناران، روستای اخلمد، قرارگاه کوهنوردی شهید حسین احمدی
¯ پایان دوره: جمعه 7 مهر 1396 ـ ساعت 17
 

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 31 مرداد 1396 - ساعت 11:12 ادامه مطلب نظرات (0)

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 30 مرداد 1396 - ساعت 09:31 نظرات (0)
درسال 1350 اولین هیئت کوه نوردی تحت نظر تربیت بدنی در قروه تشکیل شد و به دنبال آن در سال 1354 گروه کوه نوردی قاجر قروه به همت دو نفر از جوانان فعالیت خود را آغاز نمود.
با توجه به زمینه ایجاد شده، کم کم افراد بیشتری جذب کوه و کوه نوردی شدند. تا اینکه در سال 1368 گروه کوه نوردی قاجر رسما فعالیت خود را شروع نمود. از بدو فعالیت رسمی گروه جدید، اساسنامه تنظیم شد که مورد تصویب فدراسیون کوه نوردی قرار گرفت. 
27 مرداد سال 1387 سایت گروه کوه نوردی قاجر قروه فعالیت خود را با اهداف فرهنگ کوه و کوه نویسی آغاز نمود. باشد که بیش از پیش شاهد شکوفایی آن در این  عرصه باشیم. 
سال 1396 گروه قاجر به باشگاه کوهپیمایی، کوهنوردی، غارنوردی و دره نودی قاجر تبدیل شد.


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 29 مرداد 1396 - ساعت 10:17 نظرات (0)
مورخه 26 الی 27 مرداد علی الیاسی عضو باشگاه قاجر قروه بهمراه مجتبی الیاسی عضو گروه شهاب تهران خط الراس کلون بستک  به ارتفاع 4200 متر به آزاد کوه  4355 متری در البرز مرکزی را پیمایش نمودند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب....
قله خلنو
قله آزاد کوه

تاریخ اجرای برنامه : 26 و 27 مرداد 1396

شرکت کنندگان (آقایان) : مجتبی الیاسی و علی الیاسی


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 29 مرداد 1396 - ساعت 09:19 ادامه مطلب نظرات (0)