گرامی یاد و خاطره دهمین سالروز جاودانگی سامان نعمتیزنده یاد سامان نعمتی در سال 1360 در شهر قروه دیده به جهان گشود و از همان اوان کودکی دل به کوه سپرد  او از پانزده سالگی شروع به سنگ نوردی نمود. گشایش مسیری بیست متری در دیواره کولوا( قروه) اولین تجربه جدی سنگنوردی او بود او موفق به اخذ مدرک مربیگری سنگنوردی و کارت مدرسی از فدراسیون شد.
در سال 85 عضو انتخابی تیم مربیان فدراسیون جهت صعود به قله خانتانگری شد، او که تمامی اردوها را با موفقیت سپری نموده بود در زمان حرکت به دلیل مشکلات شخصی از همراهی تیم باز ماند.
در پاییز 86 از طرف باشگاه دماوند از وی جهت شرکت در گشایش مسیر در منطقه هیمالیا قله برودپیک دعوت شد و از آنجا که این صعود انجام نگرفت. سال 1387  پیشنهاد شرکت در صعود به قله نانگاپاربات را پذیرفت و همراه اعضا تیم روز  21 تیر به بیس کمپ نانگاپاربات وارد شدند تا تلاشی بزرگ را آغاز کند.
سامان که در تمام مراحل صعود تلاشگر و توانمند بوده با پایین آمدن تیم به بیس کمپ بدون سامان بازگشتش در هاله ای از ابهام قرار گرفت و انتظاری بزرگ آمیخته با بهت و حیرت از چگونگی این ماجرا برای جامعه کوهنوردی ایجاد شد
گوشه ای از فعایت های او:
صعود به قله دماوند از تمامی جبهه ها، صعود زمستانه به قله قاش مستان دنا، یخچال شمالی سبلان و کول جنون در اشترانکوه، صعود از چهار مسیر دیواره علم کوه، تلاش ده روزه زمستانه در علم کوه، صعود، زمستانه دیواره لجور، صعود 3 مسیر دیواره پل خواب، صعود از دهها مسیر بیستون
گشایش 6 مسیر در دیواره های پریشان و یوسف سیاه
گشایش بلند ترین مسیر بیستون....

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

جمعی از اعضای گروه قاجر و گروه مخابرات قروه در بارگاه سوم دماوند 1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

مورخه 24 فروردین 3 تن از اعضای باشگاه قاجر به قله وزیر در جنوب قروه صعود نمودند.

تاریخ اجرای برنامه : 24 فروردین ماه 1397

شرکت کنندگان (آقایان) : شهرام نعمتی، محمد میرانی، سینا ابراهیمی


ارسال شده در تاریخ جمعه 24 فروردين 1397 - ساعت 23:50 نظرات (0)
مورخه 24 فروردین ماه 12 تن از اعضای باشگاه قاجر به قله کولاوا از مسیر سبز در جنوب قروه صعود نمودند.


قله کولاوا

بانوان باشگاه

تاریخ اجرای برنامه : 24 فروردین ماه 1397

شرکت کنندگان (آقایان) : مهدی عباسی، اصغر رضایی، مهدی لقایی، بهنام اقدامیان

شرکت کنندگان (بانوان) : مهناز محمدی، رعنا احمدی، روژان پورحسین، نگین یارویسی، فاطمه میرانی، هاجر اسلامی، صبا امجدی، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ جمعه 24 فروردين 1397 - ساعت 10:18 نظرات (0)

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 فروردين 1397 - ساعت 11:06 نظرات (0)
طبق دستورالعمل صادره ازسوی فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، تمامی ورزشکاران جهت شرکت در هرگونه فعالیت ورزشی، کلاس آموزشی، تمرینی و مسابقات ورزشی ملزم به اخذ کارت بیمه ورزشی می‌باشند.
ورزشکاران می‌توانند با اقدام به موقع جهت دریافت کارت بیمه ورزشی در ابتدای هر سال، در صورت بروز هرگونه حادثه ورزشی در حین ورزش، تمرین یا برگزاری مسابقات با رعایت مراحل لازم و تکمیل مدارک مربوطه و مراجعه به هیأت پزشکی استان جهت استفاده از امکانات بهینه فدراسیون پزشکی ( هم از لحاظ درمانی و هم از لحاظ هزینه درمانی) اقدام نمایند. 
همچنین دارا بودن مدرک بیمه ورزشی از لحاظ حقوقی در صورت بروز حوادث ورزشی باشگاه‌های ورزشی را در مصونیت قضایی قرار خواهد داد.
ورزشکاران کوه‌نورد یا قهرمانان صعودهای ورزشی می‌توانند با مراجعه به لینک ثبت نام بیمه ورزشی و ثبت عضویت در رشته کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی به صورت برخط اقدام به ثبت یا تمدید بیمه خود نمایند:
و یا با مراجعه به هیات پزشکی ورزشی شهر یا شهرستان خود اقدام به دریافت کارت بیمه ورزشی نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 فروردين 1397 - ساعت 11:02 نظرات (0)
به اطلاع متقاضیان حضور در کارگاه توان‌افزایی جهت آمادگی آزمون ورودي مربيگري درجه 3 برف و یخ می‌رساند؛ با توجه به تماس های مکرر و درخواست افزایش ظرفیت  کارگاه توان افزایی جهت آزمون ورودی درجه 3 برف و یخ، شرکت‌کنندگان آقا، تعداد 10 نفر و شرکت‌کنندگان خانم، تعداد 5 نفر افزایش یافته است. این حداکثر ظرفیت خواهد بود و خواهشمندیم فقط متقاضیان شرکت در آزمون ورودی مربیگری در این دوره شرکت نمایند.
لینک ثبت‌نام کارگاه‌ها:
آقايان
http://portal.msfi.ir/forms/public/EducationCourse.aspx?ID=564
بانوان
http://portal.msfi.ir/forms/public/EducationCourse.aspx?ID=565
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 فروردين 1397 - ساعت 11:00 نظرات (0)
کمیته مسابقات و لیگ این فدراسیون ضمن تبریک سال نو، مراتب تقدیر و تشکر از تمامی جامعه صعودهای ورزشی به ویژه ورزشکاران، مربیان، طراحان، داوران، حمایت‌چیان، مسئولین محترم و تمامی دست‌اندرکاران سنگ‌نوردی که کوشش و تلاش آنان طی سالیان گذشته خصوصاً سال 1396 که رهاورد آن توسعه پایدار ورزشی می‌باشد اعلام می‌دارد.
چگونگی برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی را در سال 1397 را به منظور برنامه‌ریزی همه‌جانبه عوامل ذیربط به شرح زیر به اطلاع می‌رساند:
الف) مجموعه مسابقات مناسبتی:
1ـ تمامی متقاضیان برگزاری مسابقات مناسبتی می‌بایست تقویم اجرایی و چگونگی مسابقات تحت عناوین مختلف در زمان مقرر حداقل 2 ماه قبل از زمان برگزاری اعلام نمایند.
2ـ مسابقاتی که فدراسیون عهده‌دار برگزاری آن می‌باشد:
1ـ2ـ مجموعه مسابقات نونهالان در چهار گروه سنی (نونهالان B و A ـ نوجوانان D و C) دختران و پسران تحت عنوان قهرمانی کشور و جام فجر برگزار می‌شود.ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 فروردين 1397 - ساعت 10:58 ادامه مطلب نظرات (0)
پایان رأی‌گیری مردمی برای انتخاب برترین ورزشکاران مرد و زنِ کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در سال ۱۳۹۶
*نتیجه: 
*برترین ورزشکار مرد سال ۱۳۹۶: 
«عظیم قیچی‌ساز»- هیمالیانوردی
*برترین ورزشکار زن سال ۱۳۹۶ : 
«الناز رکابی» - سنگ‌نوردی
*بنا بر اعلام قبلی؛ از این ورزشکاران، هم‌زمان با آئین اختتامیه جشنواره صعودهای برتر سال ۹۶ ، از سوی فدراسیون، تجلیل به عمل خواهد آمد. 
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 19 فروردين 1397 - ساعت 10:53 نظرات (0)
مرگ مرد دوست داشتنی شامونی 
 امانوئل کوشی از بنیانگذاران موسسه آموزش و پژوهش پزشکی کوهستان شامونی براثر سقوط بهمن در منطقه سوزنی‌های قرمز درگذشت.
دکتر کوشی از پزشکان ارتفاع شامونی بود که بخاطر خدماتش به کوهنوردان به دکتر ورتیکال معروف شده بود. وی با ۵۸ سال سن علاوه بر طبابت به عنوان راهنمای کوهستان نیز فعالیت داشت. 
در این حادثه سه تن از همراهان دکتر کوشی نیز مصدوم شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.
باتوجه به گرم شدن هوا در فصل بهار در ارتفاع بالای ۳۰۰۰ متری وقوع بهمن های پی در پی از عوامل بروز خطر در منطقه شامونی است و متاسفانه همین عامل موجب مرگ این پزشک دوست داشتنی شد.
برداشت از: کوه قاف


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 15 فروردين 1397 - ساعت 10:44 نظرات (0)
به آگاهی مي‌رساند؛ این فدراسیون درصدد است در بهار سال 97، پنجمین جشنواره صعودهای برتر کوهنوردی و صعودهای ورزشی برگزار نماید، لذا کلیه هیأت‌ها و باشگاه‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی می‌توانند نسبت به ارسال مدارک صعودهای خود حداکثر تا 10 اردیبهشت 97 اقدام نمایند.
¯ شاخصه‌های صعودها:
1ـ انجام کار گروهی؛
2ـ احترام به محیط زیست؛
3ـ پرهیز از مسیرهای خطرناک؛
4ـ سطح بالا از توانایی فنی مورد نیاز؛
5ـ دارا بودن روح خلاقیت در انتخاب مسیرهای کوهستانی؛
6ـ احترام به مردم، هم تیمی‌ها، سایر تیم‌های حاضر در منطقه، مردم محلی، باربران و شرکت‌های خدماتی؛
7ـ احترام به نسل‌های آینده و نیاز آنها به بهره‌برداری از همان منابع و امکان بهره‌برداری ایشان از آن تجارب.
لازم به ذکر است گزارش‌های ارسالی می‌بایست به صورت مستند و مصور از تمامی مراحل صعود بوده (به صورت فیلم و عکس) و پس از تایید هیأت کوهنوردی استان جهت بررسی به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ارسال شود.
همچنین در این جشنواره که در تیرماه سال 97 برگزار خواهد شد، برترین تلاش‌های زیست محیطی و فعالیت‌های انسان دوستانه در حوزه کوهستان و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه نشر کتاب و سایر نشریات مرتبط با کوهنوردی و صعودهای ورزشی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 15 فروردين 1397 - ساعت 10:33 نظرات (0)

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 13 فروردين 1397 - ساعت 10:06 نظرات (0)