اعضای گروه قاجر در بدر (قروه)1385

نفرات ایستاده از راست: اسماعیل عباسی، کوهیار رضایی، حمید خسروی، رحمان مرادیانی، شهرام نعمتی، امیر دره وزمی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات


امروز شهر سنندج  شاهد استقبال پرشور و بی سابقه ای از حمید دهقان بود. او با تمام منش های اخلاقی و اهداف انسانی خود پا بر فراز قله اورست نهاد و در آنجا حمایت بشر دوستانه خود از کودکان سرطانی را به اوج رساند و صعودش را تقدیم آنان کرد، تا ثابت نماید که می شود و می توان ارزشهای انسانی را بدون هیاهو و تبلیغات در بلندترین نقطه جهان فریاد نمود. با تمام عشق و اراده آهنینش،  تندیس زنده یاد محمد اوراز را  بر فراز قله نصبش کرد تا احساس عمیق و پاک خود را نسبت به آن بزرگمرد جامعه کوهنوردی، به اثبات رساند .  
در مراسم استقبال این فاتح کردستانی ، هزاران نفر از پیر و جوان، زن و مرد شرکت نمودند. او با تواضع و منش والای خود، در آن جمع بیانات مختصری ایراد نمود و بازگشت پیروزمندانه خود را مدیون همین ملتی دانست که با دعاهای خالصانه خود در تمام مراحل او را یاری و پشتیبانی کرده و افتخار صعودش را تقدیم کودکان سرطانی نمود.  
 همچنین بیان داشتند که جا در پای رادمردان این مرزو بوم از جمله: محمد اوراز،  مقبل هنرپژوه و سامان نعمتی نهاده است که این بالاترین افتخار برایش می باشد.  
این صعود فتح انسانیت را به ایشان و جامعه کوهنوردی تبریک عرض می نماییم.ارسال شده در تاریخ سه شنبه 10 خرداد 1390 - ساعت 22:43 نظرات (6)


به گزارش رسیده؛ «عظیم قیچی ساز» پس از پیمودن مسیر کمپ اصلی قله‌ی «کانچن چونگا» تا «کاتماندو» دیروز به اینشهر رسید.این گزارش حاکی است؛ پس از رسیدن لوازم و تجهیزات به «کاتماندو»،‌ تاریخ بازگشت او نیز به زودی مشخص خواهد شد.
 منبع: سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 10 خرداد 1390 - ساعت 13:20 نظرات (0)
رسانه‌های نپال اعلام کردند: یک کوه نورد 30 ساله موفق شد به مدت 32 ساعت در قله اورست بماند و رکورد جدیدی را به نام خودثبت کند . این کوه نورد 30 ساله که « باکتا کومار رای » نام دارد، موفق شد با استفاده از کنترل بر ذهن ( meditation )   ٣٢ ساعت بر قله اورست بماند و نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند. این کوه نورد 30 ساله نپالی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «ایندو- آسیا»، خاطرنشان کرد: من در ساعت 30/5 به وقت محلی به قله اورست رسیدم و تا ساعت 13 روز بعد بر روی این قله ماندم . این کوه نورد نپالی در سن 18 سالگی موفق شد با فتح اورست لقب «کوه نورد فوق‌العاده» را از آن خود کند و روز گذشته هم موفق شد با شکستن رکورد پیشین باقی ماندن در قله اورست که 21 ساعت و 30 دقیقه بود، رکورد جدیدی را از آن خود کند .
منبع :خبرگزاری ایسنا

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 10 خرداد 1390 - ساعت 01:06 نظرات (0)


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 9 خرداد 1390 - ساعت 20:04 نظرات (0)

اگر استعدادباروری و مقاومت  باشد حتی گل در میان سنگها نیز رشد می کند

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 9 خرداد 1390 - ساعت 07:53 نظرات (0)
کلاس کار آموزی برف و یخ با شرکت 7 نفر از آقایان اعضای هیئت و گروه قاجر طی دو روز در ارتفاعات بدر برگزار گردید.روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

تاریخ اجرای برنامه : پنجم و ششم خرداد 1390


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 - ساعت 09:44 نظرات (0)وبلاگ کوهستان:‌به اطلاع جامعه ی کوه نوردی کردستان میرساند کوه نورد شایسته ی کردستانی مهندس «حمید دهقان» روز سه شنبه 10 خرداد ماه ساعت ۱۶:۳۰ از طریق فرودگاه سنندج به کردستان باز خواهد گشت.

در همین راستا مراسم استقبال از این کوه نورد شایسته در فرودگاه سنندج با حضور مردم ، کوه نوردان و ورزشکاران و همچنین برخی از چهره های نام آشنای هنر و ادبیات کردستان برگزار می شود .


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 - ساعت 08:47 نظرات (0)به گزارش خبرگزاري فرانسه از دبي، اين زن چهل ساله فلسطيني كه «سوزان الهوبي» نام دارد و مادر دو فرزند مي باشد، موفق شد «اورست» بلند ترين قله جهان را صعود کند.

«الهوبي» همراه با تيم چهار نفره صعود به قله اورست را آغاز كرد كه سه تن از آنان به قله صعود كردند. «سوزان الهوبي» براي اينكه بتواند به قله اورست صعود كند سالها تمرين كرده بود.

گفتني است چندي پيش رسانه‌هاي رسمي هند نيز اعلام كردند كه يك زن جوان اهل اين كشور موفق شد با صعود به قله اورست لقب اولين زن هندي صعود كننده به اين كوه بلند را از آن خود كند. «تين منا» 25 ساله كه اهل ايالت 'آروناچال پرادش' هندوستان است، در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي رسمي اين كشور عنوان كرد: اولين زني از هند هستم كه موفق شدم به قله اورست صعود كنم.


منبع: ایرنا

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 - ساعت 08:39 نظرات (0)
این عنوان پستی است از رامیار به مناسبت صعود حمید دهقان، کوه نورد کرد،

و ببینیم حمید دهقان بر فراز اورست چه کرده است:

انگار این جمله که می گویند بالای 8000 متر انسانیتی وجود ندارد در اعماق افکار جامعه ی کوهنوردی ایران ریشه دوانیده است و خیلی ها مفهوم انسانیت را به فراموشی سپرده اند ! اما بدانید که صعود 6 یا 10 یا 14 قله ی 8000 متری با رد شدن از روی جسد همنوردان و با فراموش کردن مفهوم انسانیت هیچ ارزشی ندارد . و دیر زمانی است که برای من این کلکسیون های 8000 متری بی ارزش شده است کلکسیونی که بوی نفرت می دهد و بوی نا جوانمردی می دهد و بوی حقارت ...

حمید دهقان ثابت کرد دست یافتن بر قله ی 8000 متری و بلندترین آن به راحتی امکان پذیر است اما به جامعه ی کوهنوردی که در شهوت صعود است نشان داد خیلی ها عمیق ترین مفهوم صعود را هنوز نفهمیده اید و نشان داد  که می شود در بلندای 8846 متری بود و کودکان سرطانی را فراموش نکرد !

با عملش نشان داد می شود در بالای 8000 متری انسان بود و قلبت برای انسانیت بتپد !

صعود کوهنوردان به تمامی قلل 8000 متری هیچ افتخاری ندارد اما  مادامی می توان برای آن افتخاری متصور شد که مفهومی عمیق از انسانیت در کالبد ان دمیده شده باشد .  حمید دهقان رفت و ثابت کرد در آن بلندا هم می توان قدر دان بود و از یاد نبرد اخلاق و جوانمردی اوراز ها را و فهماند می توان اشک گوشه ی چشم کودکان سرطانی را هر لحظه در دلهایتان زنده نگه دارید و برایشان در ان اوج ارزوی بهبودی کرد !

باید بر دستان و پاهای انسان بزرگمنشی چون حمید دهقان بوسه زد نه برای فتح اورست بلکه برای انسان بودن و انسان ماندنش در ان بلندای جهان !ارسال شده در تاریخ شنبه 7 خرداد 1390 - ساعت 22:41 نظرات (1)
مهدی عمیدی کوهنورد خوب خراسانی روز شنبه سی و یکم اردیبهشت توانست قله لوتسه را بدون استفاده از کپسول اکسیژن فتح کند لازم به ذکر است که او در تاریخ جمعه ۲۳ اردیبهشت توانست قله اورست را نیز بدون اکسیژن فتح کند و پس از سه روز استراحت و تجدید قوا در کمپ اصلی صعود خود را برای فتح لوتسه آغاز کرد.ارسال شده در تاریخ شنبه 7 خرداد 1390 - ساعت 22:23 نظرات (1)