کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای گروه قاجر در قله یال کبود1373
نفرات ایستاده از راست: شهرام نعمتی- عطا آزادی- طیب صالحی- جلال حنیفی
نفرات نشسته از راست: فرهاد ملک محمدی- پرویز میهمی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

جلال حنیفی عضو هیئت و گروه قاجر روز پنجشنبه 30 تیر ماه همراه با گروه کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عازم ارمنستان جهت صعود به قله « آراگاتس» شدند .

امروز 1 مرداد ساعت 9:30 موفق به فتح قله 4095 متری «آرگاتس» شدند. این صعود موفقیت آمیز را به آقای جلال حنیفی و کوهنوردان دانشگاه علوم پزشکی کردستان تبریک عرض می نماییم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

کوه آراگاتْسْ (به ارمنی: Արագած) یکی از بلندترین قله‌های ارمنستان است و در استان آراگاتسوتن در شمال غربی ایروان واقع شده است.

این کوه یک آتشفشان مرده به ارتفاع 4,095 متر است. آراگاتس کوهی تنها است که چهار قله آن گرداکرد یک دهانه آتشفشانی قرار گرفته اند. این کوه از مناطق محبوب برای کوهنوردان ارمنستان است و رصدخانه‌ای به نام رصدخانه بیوراکان و دژی از قرون وسطی به نام دژ آمبرد نیز در آن جای گرفته است.

شهر آشتاراک، از شهرهای اصلی ارمنستان در جنوب کوه آراگاتس قرار گرفته. نام استان آراگاتسوتن به معنی «کوهپایه آراگاتس» است.
منبع:ویکیپدیاارسال شده در تاریخ یکشنبه 2 مرداد 1390 - ساعت 12:38 نظرات (2)
پایگاه فدراسیون:  "عظيم قيچي ساز"، "سيد محمود هاشمي" و "حسين مقدم" در روز جمعه ۳۱ تير ماه موفق به صعود قله ۸۰۳۵ متري "گاشربروم۲" از سلسله جبال قراقروم شدند و هم اكنون به كمپ هاي پائين بازگشته اند.

اين گزارش حاكي است: "رضا بهادراني" و برادرش "صحبت الله بهادراني" نيز پس از برپايي كمپ ۳ هم اكنون در كمپ يك به سر مي برند و مترصد شرايط مساعد براي صعود به اين قله هستند.

گفتني است: ساير كوه نوردان ايراني كه بر روي اين قله تلاش داشته اند نيز در صحت و سلامت به سر مي برند.

در ضمن " مهدی قلیپور" کوهنورد توانمند و خوب تبریزی نیز پس از اتمام دوره هم هوایی در کمپ ۲ منتظر هوای خوب جهت صعود نهایی می باشد.
منبع: سایت فدراسیون
ارسال شده در تاریخ شنبه 1 مرداد 1390 - ساعت 23:12 نظرات (4)
بنا بر گزارش کارگروه روابط بین الملل فدراسیون از ترانتینوی ایتالیا محل برگزاری رقابت های سنگ نوردی قهرمانی جهان؛ در رشته سرعت "حمید رضا توزندجانی" سنگ نورد تیم ملی کشورمان موفق شد در دور مقدماتی با رکورد 7 ثانیه و 46 صدم ثانیه در رتبه ی هشتم قرار گیرد و به همراه 16 سنگ نورد دیگر به مرحله بعد راه یابد. این گزارش حاکی است: در این گروه یک سنگ نورد روسی با رکورد 6 ثانیه و 69 صدم ثانیه در رتبه ی اول قرار گرفته است.

گفتنی است: "محسن محمدی نژاد" دیگر سنگ نورد کشورمان با رکورد 8 ثانیه و سی و پنج صدم ثانیه در رتبه یبیست و دوم این گروه قرار گرفت و از راه یابی به مرحله بعد بازماند.
منبع:سایت فدارسیون


 

ارسال شده در تاریخ شنبه 1 مرداد 1390 - ساعت 21:14 نظرات (0)
روز جمعه ، 31 تیرماه 1390، لیلا اسفندیاری عضو باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند که برای صعود قلل گاشربروم 1 و 2 به منطقه قراقروم پاکستان رفته بود پس از صعود قله گاشربروم 2، به هنگام بازگشت در حین فرود از مسیر دشوار یخی در زیر قله ، سقوط کرده و متاسفانه جان باخته است . بر اساس گزارشات تلفنی سایر همنوردان ایرانی و خارجی که همراه لیلا در صعود قله شرکت داشته­اند پیکر لیلا پس از 300 متر سقوط در ارتفاع نزدیک به 7700 متری جبهه­ پاکستان در مکانی خارج از مسیر متوقف می­ شود .  هم اکنون سایر صعودکنندگان در صحت و سلامت در کمپ سوم مستقر می­باشند... "

منبع خبر : سایت باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند

این حادثه را به خانواده ایشان و جامعه کوهنوردی تسلیت عرض می نماییم.
هیئت و گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ شنبه 1 مرداد 1390 - ساعت 09:00 نظرات (0)
به مناسبت سومین سالگرد زنده یاد سامان نعمتی که در نانگاپاربات جاودانه شد، مسابقه سنگنوردی بین 4 استان در قروه برگزار گردید.
 روز پنج شنبه از ساعت 16 درمحل دفتر هیئت کوهنوردی این شهرستان پذیرش به عمل آمد و تیم های همدان، زنجان، سقز، سنندج ودیواندره به خوابگاههای تعیین شده انتقال داده شدند.
در این مسابقه تعداد 13نفر در رده سنی نوجوانان ب و 9نفر در رده سنی  الف به رقابت پرداختند.
 مرحله مقدماتی رده الف و ب روز جمعه ساعت 9:40 شروع شد. پس از صرف ناهار ساعت 16:30 مرحله فینال برگزار گردید.
به نفرات اول تا سوم هر دو گروه جوایزی نیز اهدا شد.
اسامی نفرات اول تا سوم بدین شرح می باشد:
گروه الف:
پوریا رنجبران از همدان (نفر اول)
آرمان رضایی  از همدان (نفر دوم)
محمد سعید حنیفی از قروه (نفر سوم)
گروه ب:
حامد باقری از زنجان  (نفر اول)
سپهر نوری از قروه (نفر دوم)
هومن یاقوتی ازهمدان ( نفر سوم)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ جمعه 31 تیر 1390 - ساعت 22:47 نظرات (4)
پایگاه خبری فدراسیون: به گزارش رسیده از ترانتینوی ایتالیا محل برگزاری رقابت های سنگ نوردی قهرمانی جهان; "داوود رکابی" سنگ نورد شایسته کشورمان موفق شد در رشته لید (سرطناب) با تلاشی ارزنده به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها راه یابد.

بنابر این گزارش: دور مقدماتی رقابت های لید این دوره از مسابقات با شرکت 137 سنگ نورد در دو گروه برگزار شد که سنگ نورد خوب کشورمان با قرار گرفتن در جمع نفرات برگزیده گروه خود توانست با کسب رتبه هفدهم, جزو 26 سنگ نورد راه یافته به مرحله نیمه نهایی باشد.
این رقابت ها امروز در بخش نیمه نهایی و نهایی دنبال می شود.
سایر نتایج سنگ نوردان کشورمان در رشته سرطناب از این قرار است: غلامعلی برات زاده رده 69 - امیرحمزه پورشفیع رده 77 - خسرو هشام زاده رده 101 و مجتبی خدایی رده 109.
این مسابقات پس از پایان رقابت های سرطناب در رشته سرعت ادامه خواهد یافت و از کشورمان نیز حمید رضا توزندجانی, محسن محمدی نژاد و فرناز اسماعیل زاده با حریفان خود رقابت خواهند کرد.
منبع: سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ جمعه 31 تیر 1390 - ساعت 19:07 نظرات (1)
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان گفت : غار « آویشو » که با انتهایی ناشناخته در منطقه‌ای کوهستانی در قلب جنگل‌های « شاندرمن » قرار دارد ، در فهرست آثار ملی ثبت شد . 
امید عزیزی بیان کرد : با پیگیری‌های متعدد و در راستای حفظ و نگهداری آثار و میراث تاریخی، طبیعی و معنوی، اثر ارزشمند طبیعی غار آویشو پس از طی مراحل و تشریفات قانونی لازم، در همایش شورای سیاست‌گذاری ثبت آثار با شماره‌ی 90 در فهرست آثار ملی طبیعی کشور به ثبت رسید .
او افزود: از زمان ثبت اثر، ضمن رعایت حقوق، هرگونه اقدام و عملیاتی که به تخریب یا تغییر در اصالت اثر منجر شود، ممنوع است. غار آویشو با انتهایی ناشناخته در منطقه‌ای کوهستانی در قلب جنگل‌های شاندرمن و در حدود 37 کیلومتری جنوب غربی شهر شاندرمن قرار دارد . این غار چند سال پیش توسط افراد بومی منطقه شناسایی شد. آویشو به‌لحاظ ساختاری از غارهای منحصربه‌فرد است که در سنگ‌های آهکی ایجاد شده است .
قدمت این غار به حدود 75میلیون سال پیش می‌رسد . در این غار، هفت آبشار و شمار زیادی قندیل وجود دارد .
منبع: خبرگزاری ایسناارسال شده در تاریخ پنج شنبه 30 تیر 1390 - ساعت 08:01 نظرات (1)
برای نخستین بار پس از 50 سال دو  پلنگ ایرانی در منطقه کوهستان چهلچشمه مشاهده شده است .

در چند روز اخیر مردم روستاهای ( شاقلا و توکولان ) در ارتفاعات این منطقه شاهد دو پلنگ بودند که موجب تعجب این روستاییان شده بود . برای نخستین بار در 50 سال اخیر است که پلنگ در این کوهستانها مشاهده می شود . و فعالان محیط زیست امیدوارند با همکاری مسئولان محیط زیست ، جنگلبانی و مردم منطقه در سریع ترین زمان ممکن نسبت به حفظ و حراست از این جانداران اقدام کنند.
منبع: مرکز خبر رسانی سقز

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 29 تیر 1390 - ساعت 13:48 نظرات (2)
   
«كوهنورد»؛ بهترين بازي رايانه‌اي سال و برنده تنديس "بهترين بازي سال " اولين جشنواره بازي‌هاي رايانه‌اي در سال 1389، هفته اول مرداد ماه وارد بازار مي‌شود.
بازي رايا‌نه‌اي "كوهنورد " كه محصول مؤسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان و برنده تنديس "بهترين بازي سالِ " اولين جشنواره بازي‌هاي رايانه‌اي در سال 1389 است، داستان مردي خود ساخته و ماجراجو به نام دكتر "فاد " است كه براي كسب مقام و گرفتن گواهي "امدادگر كوهستان " در مسابقه بين‌المللي "كوه‌نورد شايسته " شركت مي‌كند و در اين مسابقه سخت و خطرناك، با پشت سرگذاشتن بيش از ده مرحله شايستگي‌هاي خود را به ‌اثبات مي‌رساند.
به گفته كارشناسان، اين بازي جذاب و هيجان‌انگيز ايراني كه براي مخاطبان 12 سال به بالا و ‌به شيوه بازي "اول شخص " طراحي شده، برخلاف اغلب بازي‌هاي رايانه‌اي ايراني كه مدل مشابه خارجي هستند، مشابه ندارد و بازي ساده، بي‌حاشيه، بي‌ادعا و رواني است كه مي‌توان ساعت‌ها آن را بازي كرد.
اين بازي به همت هنرمندان جوان و برگزيده كشور در مؤسسه تبيان طراحي شده و از نظر طراحي كاراكتر، فضا‌سازي، نورپردازي، ميميك صورت و نوع حركت‌ها از كيفيت بالايي برخوردار است.
 كوهنورد در اولين نمايشگاه و جشنواره بازي‌هاي رايانه‌اي تهران، تنديس "بهترين بازي سال " و همچنين رتبه اول بخش طراحي بازي بزرگ را از آن خود كرده و رتبه سوم بهترين بازي از ديدگاه فني در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال سال1389 نيز از ديگر افتخارهاي كسب شده توسط اين بازي رايانه‌اي است.
‌كوهنورد توسط شركت نشر الكترونيك ايران منتشر و به صورت انحصاري از سوي شركت "هاي وي يو " توزيع خواهد شد.
 
منبع: خبرگزاری فارسارسال شده در تاریخ چهارشنبه 29 تیر 1390 - ساعت 09:10 نظرات (1)
با كاهش ناگهاني دما مقارن ساعت 13 امروز بارش برف ارتفاعات علم كوه و تخت سليمان را سفيد كرد.

 ارتفاعات علم كوه و تخت سليمان 4850 و 4800 متر از جمله دومين قله بلند كشور و يكي از قلل حفاظت شده و گردشگري ايران است.
منبع: جام جم آنلاينارسال شده در تاریخ سه شنبه 28 تیر 1390 - ساعت 15:00 نظرات (0)