کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای گروه قاجر در قلوز(قروه)1362
نفرات از راست:رحمان رضایی- جلال حنیفی- یوسف صالحی- کامران اقدامیان

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

10 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر به قله 4403 متری آزاد کوه بلندترین قله البرز مرکزی صعود کردند.
تاریخ اجرای برنامه : 25 و 26 خرداد 1390

شرکت کنندگان (آقایان) : مجتبی مالکی- جلال حنیفی- چنگیز اردلان -کامبیز اقدامیان- مهدی لقایی- عطا آزادی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : الهه زارعی- شیلا صالحی- مهشید الماسی- لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ جمعه 27 خرداد 1390 - ساعت 20:15 ادامه مطلب نظرات (11)
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ایسنا)، با اعلام خبر احداث يك هتل صخره‌يي 100 متري در شهر بارسلون، پيش‌بيني مي‌شود كه اين هتل در سال‌هاي آتي هزاران گردشگر را به «بارسلون» بكشاند.

اين در حالي است كه كمتر از دو ماه قبل نيز يكي از مقامات صنعت گردشگري شهر «بارسلون» اسپانيا در گزارشي اعلام كرده بود كه اين شهر در سال 2010 ميزبان بيش از هفت ميليون گردشگر بوده است.

به گزارش يورو توربو نيوز، هتل سنگي 100 متري بارسلون كه به شكل يك ستون ساخته خواهد شد، داراي انواع مختلف سنگ‌هاي مورب، شيبدار، عمودي و افقي خواهد بود كه با دست برش خواهند خورد.

هتل صخره‌يي بارسلون داراي 50 اتاق، يک استخر، سينما، سالن ورزشي و يك آسانسور ساخته شده از بلوک‌هاي سنگي به ارتفاع 14 متر بوده و هريک از مسافران مي توانند با اقامت در اين هتل يک صخره نوردي ايمن را تجربه كنند. اين در حالي است كه كارشناسان صنعت گردشگري علت اصلي رشد چشمگير درآمدهاي بارسلون از محل صنعت گردشگري كه حاكي از رشد 10 درصدي در مقايسه با سال 2009 است را سرمايه‌گذاري‌هاي انجام شده در زيرساخت‌ها و حضور پررنگ اين شهر در نمايشگاه‌هاي جهاني معتبر صنعت گردشگري به ويژه نمايشگاه بين‌المللي گردشگري «فيتور» شهر «مادريد» اين كشور مي‌دانند.
خبرگزاری: ایسناارسال شده در تاریخ جمعه 27 خرداد 1390 - ساعت 10:10 نظرات (0)
خبرگزاري فارس: رئيس هيئت كوه‌نوردي و صعودهاي ورزشي استان فارس گفت: نخستين موزه كوه‌نوردي كشور با نام "گنجينه معرفت " همزمان با ميلاد حضرت علي (ع) در دفتر هيئت كوه‌نوردي و صعودهاي ورزشي فارس افتتاح مي‌شود.

به گزارش خبر گزاري فارس از شيراز، محمدحسين جلالي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستين موزه كوه‌نوردي كشور حاصل بيش از شش دهه تاريخ و فرهنگ كوه‌نوردي در فارس بوده كه با همت استاد احمد معرفت پيشكسوت اين رشته گردآوري شده است. وي اضافه كرد: گنجينه معرفت وقف هيئت استان فارس بوده و تمام هزينه‌هاي تجهيز و آماده‌سازي اين مجموعه به مدد مساعدت‌هاي مردمي فراهم شده است....

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 25 خرداد 1390 - ساعت 20:21 ادامه مطلب نظرات (1)


فاز اول مطالعات اندازه‌گیری بیلان یخچال‌های منطقه علم‌کوه آغاز شد . " نعمت‌اله کریمی " کارشناس سنجش از دور پژوهشکده مطالعات و تحقیقات منابع آب در این مورد گفت :‌ بیشترین مطالعاتی که تاکنون در زمینه یخچال‌های طبیعی در کشور صورت گرفته از طریق استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و تکنیک‌های سنجش از دور بوده است . وی افزود :‌ اما این روش‌ها به تنهایی تامین کننده نیازهای اطلاعاتی یخچال‌های طبیعی کشور نیست و ضمن بهره‌گیری از این روش ‌ها نیازمند اجرای مطالعات مختلف میدانی و زمینی نیز هستیم . کریمی خاطرنشان کرد : بر این اساس به منظور اندازه‌گیری بیلان و سرعت حرکت یخچال‌های منطقه علم‌کوه به انجام تحقیقات میدانی پنج روزه در این مناطق یخچالی اقدام کرده ایم. وی یادآور شد : در راستای اجرای این پروژه، تیمی شش نفره متشکل از کارشناسان موسسه تحقیقات آب و اعضای فدراسیون کوه نوردی  در شرایط دشوار منطقه، با پیمودن 60 کیلومتر مسیر میان یخچال‌های علم‌چال، میان‌سه‌چال و یخچال شمالی قله تخت سلیمان در خلال این مدت اقدام به نصب 16 شاخص متری کرده اند. وی ادامه داد : هم چنین با استفاده از دقیق ترین GPS ، به مکان‌یابی این مناطق جهت شناسایی اقدام شد . با نصب این تجهیزات می‌توان به نتایجی مانند سرعت حرکت یخچال، میزان آبدهی یخچال،‌ رودخانه‌های تغذیه شونده از این مناطق و میزان تاثیر تغییر اقلیم بر این یخچال‌ها دست یافت ...
خبرگزاری: ایرنا

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 24 خرداد 1390 - ساعت 07:32 نظرات (0)
با توجه به آلودگی هوای شهرهای پر جمعیت و وارونگی هوا؛ انجمن پزشکی کوهستان نسبت به انجام فعالیت های ورزشی از جمله کوه‌نوردی در ارتفاعات شهرهای پر جمعیت هشدار می دهد:

اولین و مهمترین اقدام در این روزها که آلودگی هوا بسیاری از استانهای کشور ما را گرفتار کرده پرهیز از انجام فعالیتهای سنگین کوه‌نوردی و ورزشی است و باید اجازه داد تا وضعیت هوا بهبود یافته بعد اقدام به ورزش کوهنوردی نماییم. و اما هشدارها:

۱- از انجام فعالیت های ورزشی ازجمله کوه‌نوردی که با فعالیت تنفسی بالا همراه است خصوصا در ارتفاعات زیر ۳۰۰۰ متر بپرهیزید(معمولا هوای آلوده شهرها حداکثر تا ارتفاع ۳۰۰۰ متری سطح زمین قرار دارند وارتفاعات بالاتر از آن آلودگی کمتری دارد).

۲- برنامه های کوه‌نوردی خود را در ارتفاعات بالای ۳۰۰۰ متر و خارج از محیط های آلوده شهری تنظیم نمایید(با تشکر از دقت نظر دوستان سوال شده بود که چگونه به ارتفاعات ۳۰۰۰ متری برسیم: یا با استفاده از تله کابین و یا تله سیژ به ارتفاعات بالاتر برویم وبعد کوه‌نوردی و کوه‌پیمایی را آغاز کنیم و یا با خوردو به خارج از شهرها رفته و کوه‌نوردی خود را آغاز نماییم ، در هر صورت فعالیت در ارتفاعات زیر ۳۰۰۰ متر محیط های شهری آلوده را تا آنجا که می توانیم حذف کنیم).

۳- در صورت بروز هر گونه علائم مبهم تنفسی نظیر احساس سنگینی و درد در ناحیه قفسه سینه و سیستم تنفسی خود برنامه کوه‌نوردی خود را متوقف نمایید.

۴- در صورت بروز علائم جسمی نظیر تنگی نفس و سنگینی تنفس ، تهوع ، خس خس سینه و ... به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

۵- کوه‌نوردانی که سابقه بیماریهای قلبی و تنفسی نظیر آسم ، برونشیت ، نارسایی قلبی و ... دارند از انجام فعالیتهای کوه‌نوردی و ورزشی در خارج از منزل و محیط های بسته جدا خوداری نمایند.
انجمن پزشکی کوهستان

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 24 خرداد 1390 - ساعت 07:27 نظرات (0)
همان گونه که پیش تر در مصوبات دومین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون اعلام شده بود؛ فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی" آئین نامه  اجرایی برنامه های برون مرزی" را تدوین و ابلاغ نموده است تا به صورت آزمایشی به مدت 6 ماه اجرا گردد و سپس معطوف به نقطه نظرات دریافتی، آن راتصویب نهایی کند. این آئین نامه به شرح ذیل است:

آيين‌نامه اجرايي برنامه‌هاي برون‌مرزي
 فدراسيون كوه‌نوردي و صعودهاي ورزشي

با اختيارات حاصله از بند 17 ماده 3 اساسنامه فدراسيون‌هاي ورزشي آماتوري جمهوري اسلامي ايران آيين‌نامه اجرايي برنامه‌هاي برون‌مرزي فدراسيون كوه‌نوردي و صعودهاي ورزشي مشتمل بر يك مقدمه و 22 ماده و 14 تبصره به شرح زير تصويب مي‌شود:

برای خواندن متن کامل به ادامه مطلب بروید.

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 23 خرداد 1390 - ساعت 20:27 ادامه مطلب نظرات (0)
دومین جلسه کمیسیون فنی فدراسیون در خصوص بررسی حادثه ی منجر به مرگ کوه نورد کرمانی «عیسی میرشکاری» در جریان صعود به قله «ماناسلو» روز دوشنبه 23 خرداد ماه جاری ساعت 17:30 در فدراسیون تشکیل خواهد شد. این جلسه با دعوت از 2 کوه نورد اراکی به نام های «کریم نادعلیان» و «علی علیمحمدی» ، اعضای تیم مشترک «اردبیل و تهران» و هم چنین مسئول شرکت خدمات گردشگری «سرزمین خورشید» برگزار می شود.
 سایت: فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 - ساعت 23:30 نظرات (0)


همان گونه که در گزارش جلسه هیئت رئیسه فدراسیون اعلام شده بود؛ «مجتمع کوهستانی ونداربن» در ماه جاری به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش کارگروه پناهگاهها: این مجتمع کوهستانی طی مراسمی در 26 خرداد ماه جاری افتتاح می شود و به کوه نوردان و گردشگران ارائه سرویس خواهد کرد. این کارگروه از کوه نوردانی که قصد صعود به منطقه «تخت سلیمان» و «علم کوه» را دارند تقاضا دارد از تاریخ مذکور  به این مجتمع مراجعه نمایند. گفتنی است: مجتمع کوهستانی «رودبارک» نیز از تاریخ دهم تیر ماه به کوه نوردان و گردشگرانی که به صورت خانوادگی مراجعه می کنند اختصاص خواهد داشت.
سایت: فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 - ساعت 23:15 نظرات (0)
یک گروه 12 نفره از کوه نوردان هلندی به قله ی دماوند صعود کردند . بنا به اعلام آنان : از بدو ورود به ایران تحت تاثیر میهمان نوازی و برخورد بسیار گرم ایرانیان قرار گرفته اند . این گروه از کوه نوردان هلندی که بیشتر آنها برای اولین بار به کشورمان سفر کرده اند، قبل از ورود به ایران با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی در رسانه های هلندی ضمن اشاره به غنای فرهنگی و پیشینه تاریخی ایران، هدف از سفر خود به کشورمان را در راستای تقویت روابط دوستانه بین دو ملت عنوان کردند .
خبر گزاری ایسنا

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 - ساعت 23:00 نظرات (0)
پنجمین مرحله اردوی آمادگی تیم آقایان جهت اعزام به هیمالیا به شرح زیر برگزار می گردد :
1- مکان پذیرش : سنندج - زمان پذیرش : یکشنبه 28 خرداد 90 ساعت 16
2- ساعت حرکت : دوشنبه 29 خرداد ساعت 6
3- زمان اردو : 29 خرداد الی 4 تیر 90
4- مکان اردو : تهران - قله دماوند
5- لوازم مورد نیاز : وسایل برپایی کمپ و شب مانی - تجهزات زمستانه - تجهزات فنی لازم - غدا به مدت زمان اردو

تذکر مهم :
عدم حضور در این مرحله به منزله انصراف تلقی می گردد.

اسامی منتخبین واجد شرایط شرکت کننده در پنجمین اردوی هیمالیا نوردی :
1- مختار ناوه ( سنندج )
2- علی فیضیان ( سقز )
3- آرش امام جمعه ( سقز )
4- شهرام نعمتی ( قروه )
5- محمد ظاهری ( قروه )
6- رحمان مرادیانی ( قروه )
7- جبار قاسم پور ( بیجار )
8- جبار سلیمانی ( دیواندره )
9- اردشیر فاتحی ( کامیاران )

ارسال شده در تاریخ شنبه 21 خرداد 1390 - ساعت 21:00 نظرات (4)