کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

گروه قاجر در غار کولاوا(قروه)1355
نفرات از راست: بیژن صمدی، طیب صالحی، داریوش الهیاری، زنده یاد قدوس بهرامی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت : امدادگران این جمعیت سه کوه نورد مفقود شده در منطقه درفک از توابع شهرستان رودبار را نجات دادند . جمشید محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با اعلام خبر به مرکز اطلاع رسانی 147 ندای امداد مبنی بر گم شدن سه کوه نورد در منطقه درفک رودبار صبح روز شنبه بلافاصله تیم های امداد کوهستان ، تجسس و تیم ارزیاب به همراه تجهیزات کامل امداد و نجات و سگ های تجسس به منطقه اعزام شدند . وی اظهار داشت : امدادگران پس از ارزیابی و ردیابی اولیه و انجام عملیات های تخصصی امدادی، موفق به نجات جان این کوه نوردان شدند ...

خبرگزاری:ایرنا

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 1 خرداد 1390 - ساعت 08:09 نظرات (0)
بنا به گزارش رسیده: حمید دهقان کوهنورد غیور دیار  کردستان  با پشتکار و عزمی راسخ موفق شد روز پنجشنبه 29 اردیبهشت ساعت 9:30  گام بر فراز قله اورست نهد و هم اکنون نیز در بیس کمپ می باشد.
این موفقیت و استقامت مردانه اش به رفیع ترین قله جهان را به خانواده ایشان و جامعه کوهنوردی تبریک عرض می نماییم.

گزارش از مختار ناوه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 31 ارديبهشت 1390 - ساعت 21:50 نظرات (0)
به گزارش رسیده: «عظیم قیچی ساز» که روز گذشته موفق به صعود قله ی 8586 متری «کانچن چونگا» شده بود؛ ظهر امروز  در سلامتی کامل به کمپ اصلی بازگشت.

منبع: سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 31 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:11 نظرات (0)
5 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر روز جمعه 30 اردیبهشت به قله 3000 متری قلوز صعود نمودند.
قلوز در جنوب روستای سنگین آباد از توابع شهرستان قروه واقع شده است.

افراد شرکت کننده در برنامه:
آقایان:کورش دره وزمی- کامران محمدی -محمد سنگین آبادی- علی حسن بیگی -عبدالله سنگین آبادی(سرپرست)روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 31 ارديبهشت 1390 - ساعت 18:53 نظرات (0)
24 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر مورخه 90/2/30 به سرپرستی آقای حمزه مبارکی در برنامه گلگشت به دامنه کوه پریشان شرکت نمودند.روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر
 

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 30 ارديبهشت 1390 - ساعت 23:10 نظرات (0)
چهارنفراز اعضای هیئت و گروه قاجر روز جمعه مورخ 90/2/30  در برنامه پیمایش خط الراس باغچه مریم به دروازه شرکت نمودند.
باغچه مریم با ارتفاع 1980متر در دامنه کوه دروازه و در 3 کیلومتری روستای قلعه از توابع شهرستان قروه قرار دارد. کوه
دروازه دو قله فرعی با نامهای دوشاخه و قلوز دارد. قله اصلی آن به نام دروازه با ارتفاع 3100 متر می باشد.
اعضاء شرکت کننده: آقایان علی الیاسی، شهرام نعمتی، رحمان مرادیانی و اسماعیل عباسی(سرپرست)ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 30 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:46 نظرات (0)
به گزارش رسیده: «عظیم قیچی ساز» کوه نورد شایسته ی تبریزی؛ توانست برای اولین بار پرچم مقدس کشورمان را بر فراز سومین قله ی مرتفع جهان به اهتزاز درآورد.

«عظیم قیچی ساز» پس از حدود 50  روز تلاش در ارتفاعات هیمالیای کشور نپال به منظور صعود به قله ی 8586 متری «کانچن چونگا»؛ سرانجام توانست روز جمعه 30 اردیبهشت ساعت 4:30 بامداد (به وقت محلی 6 صبح) بدون کپسول اکسیژن؛ افتخار اولین صعود ایرانی به این قله مرتفع را نصیب خود و کشورمان نماید.

گفتنی است: «قیچی ساز» پیش از این نیز صعود به 4 قله ی بالای 8 هزار متر جهان به نام های «اورست»، «برودپیک»، «دائولاگیری» و «نانگاپاربات» را در کارنامه دارد.

این گزارش حاکی است: یک کوه نورد مشهور نپالی به نام «مانگما» که به صورت همزمان با «عظیم قیچی ساز» بر فراز قله رسیده است؛ توانست افتخار اولین نپالی فاتح هر 14 قله ی بالای 8 هزار متر دنیا را از آن خود کند.

فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی : کسب این افتخار ارشمند را به «عظیم قیچی ساز»، خانواده ی وی و یکایک ایرانیان عزیز خاصه جامعه کوه نوردی تبریک عرض می نماید.

                                                    منبع : سایت فدراسیون کوهنوردی


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 30 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:17 نظرات (0)پایگاه خبری فدراسیون: به گزارش رسیده؛ « عظیم قیچی ساز» در حال حاضر در کمپ ۴ قله ی «کانچن چونگا» به ارتفاع ۷۷۰۰ متری مستقر شده است و مترصد شرایط مساعد جوی برای صعود نهایی به این قله است.

این گزارش حاکی است: کوه نوردان مستقر در کمپ ۴ و هم چنین آنها که در کمپ ۳ مستقر هستند، بنا دارند در فاصله ی زمانی ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت پیش روی خود را به سمت قله انجام دهند.

منبع: سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 28 ارديبهشت 1390 - ساعت 20:07 نظرات (0)
پایگاه خبری فدراسیون: در جریان جلسه‌ی روز گذشته‌ی کمیسیون صعودهای برون مرزی؛‌ موارد مختلفی از جمله چندین برنامه‌ی ارائه شده به فدراسیون جهت معرفی به شورای برون مرزی و هم چنین حادثه ی جان باختن کوه نورد کرمانی در «ماناسلو» - همزمان با برنامه ی صعود تیم هیئت زنجان به این قله - طرح و مقرر گردید؛ هفته ی آینده ۴ نفر از اعضای تیم هیئت زنجان به منظور ارائه‌ی گزارش و توضیحات لازم، در محل فدراسیون حضور یابند.
بر این اساس؛ جلسه‌ی بررسی حادثه در «ماناسلو» با حضور کارشناسان فدراسیون و فراخواندن «حسن نجاریان»، «حسین مقدم»، «مسعود بیات منش» و «دکتر حمیدی» در روز دوشنبه ۲ خرداد ماه جاری ساعت ۱۷ تشکیل خواهد شد تا با توجه به بازتاب منفی این حادثه در جامعه نسبت به ورزش کوه نوردی و جنبه های هشداری و ایجابی، موضوع از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
گفتنی است: نتایج بررسی برنامه های ارائه شده جهت معرفی به شورای برون مرزی سازمان تربیت بدنی نیز به زودی اعلام خواهد شد.
منبع: سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 27 ارديبهشت 1390 - ساعت 21:06 نظرات (0)
یک تیم سه نفره با نام های آقایان مختار ناوه(سنندج)، امین باقری(دیواندره) و حمید دهقان(سنندج) مورخ 90/1/3 ایران را به قصد پیمایش مسیر تراکینگ روستای لوکلا تا بیس کمپ آیلندپیک و صعود قله های آیلند پیک و اورست ترک کردند. در راه صعود قله آیلندپیک به علت شرایط نامساعد جوی تا کمپ اول صعود نموده و سپس به سمت بیس کمپ اورست رفتند. آقای دهقان به قصد صعود قله اورست در منطقه مانده و دو نفر دیگر مورخ 90/1/26 به ایران بازگشتند.
آخرین خبر از آقای دهقان اینکه ایشان در تلاش برای صعود قله اورست در مسیر کمپ 4  هستند.
              
                                                                                                                        از گزارشات شخصی مختارناوه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 26 ارديبهشت 1390 - ساعت 23:00 نظرات (0)