دعوت از کوهنوردان جهت نام نویسی در باشگاه

قابل توجه همنوردان، کوهنوردان و علاقمندان به طبیعت و کوهستان: 
 باشگاه کوهنوردی، کوهپیمائی و غارنوردی قاجر در نظر دارد با هدف اشاعه ورزش کوهنوردی و غارنوردی، همچنین پرورش جوانان مستعد جهت صعودهای دشوار زیر نظر مربیان مجرب، عضوگیری نماید.
در تاریخ 98.2.1 پس از نام نویسی با رای گیری بین اعضا، هیئت مدیره انتخاب می گردد لذا جهت هماهنگی و ثبت نام با شماره همراه 09188712957 و 09183788127 تماس حاصل فرمائید .     
 مدارک ثبت نام :  
 1. تصویر شناسنامه و کارت ملی 
2- عکس 3*4 دو قطعه  
3- بیمه ورزشی ( کوهنوردی) 
 4- رضایت نامه جهت افراد زیر 18 سال
 5- چکاب کامل قلب
 6- فیش واریزی یا رسید عابر بانک 100000 تومان جهت حق عضویت به شماره کارت 6104337916442609 بانک ملت بنام باشگاه قاجر.
همنوردان پس از واریز فیش به شماره های همراه ذکر شده، اطلاع رسانی نمایند.
 ضمنا مدارک را میتوانید به ایمیل باشگاه ارسال فرمائید.                                 ghajer.ghorveh@ymail.com

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

قله الوند (همدان) تابستان 1357
نشسته از راست: طیب صالحی- سیروس صالحی- نادر رحیمی - اسد بابایی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

دومین جلسه کمیسیون فنی فدراسیون در خصوص بررسی حادثه ی منجر به مرگ کوه نورد کرمانی «عیسی میرشکاری» در جریان صعود به قله «ماناسلو» روز دوشنبه 23 خرداد ماه جاری ساعت 17:30 در فدراسیون تشکیل خواهد شد. این جلسه با دعوت از 2 کوه نورد اراکی به نام های «کریم نادعلیان» و «علی علیمحمدی» ، اعضای تیم مشترک «اردبیل و تهران» و هم چنین مسئول شرکت خدمات گردشگری «سرزمین خورشید» برگزار می شود.
 سایت: فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 - ساعت 23:30 نظرات (0)


همان گونه که در گزارش جلسه هیئت رئیسه فدراسیون اعلام شده بود؛ «مجتمع کوهستانی ونداربن» در ماه جاری به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش کارگروه پناهگاهها: این مجتمع کوهستانی طی مراسمی در 26 خرداد ماه جاری افتتاح می شود و به کوه نوردان و گردشگران ارائه سرویس خواهد کرد. این کارگروه از کوه نوردانی که قصد صعود به منطقه «تخت سلیمان» و «علم کوه» را دارند تقاضا دارد از تاریخ مذکور  به این مجتمع مراجعه نمایند. گفتنی است: مجتمع کوهستانی «رودبارک» نیز از تاریخ دهم تیر ماه به کوه نوردان و گردشگرانی که به صورت خانوادگی مراجعه می کنند اختصاص خواهد داشت.
سایت: فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 - ساعت 23:15 نظرات (0)
یک گروه 12 نفره از کوه نوردان هلندی به قله ی دماوند صعود کردند . بنا به اعلام آنان : از بدو ورود به ایران تحت تاثیر میهمان نوازی و برخورد بسیار گرم ایرانیان قرار گرفته اند . این گروه از کوه نوردان هلندی که بیشتر آنها برای اولین بار به کشورمان سفر کرده اند، قبل از ورود به ایران با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی در رسانه های هلندی ضمن اشاره به غنای فرهنگی و پیشینه تاریخی ایران، هدف از سفر خود به کشورمان را در راستای تقویت روابط دوستانه بین دو ملت عنوان کردند .
خبر گزاری ایسنا

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 22 خرداد 1390 - ساعت 23:00 نظرات (0)
پنجمین مرحله اردوی آمادگی تیم آقایان جهت اعزام به هیمالیا به شرح زیر برگزار می گردد :
1- مکان پذیرش : سنندج - زمان پذیرش : یکشنبه 28 خرداد 90 ساعت 16
2- ساعت حرکت : دوشنبه 29 خرداد ساعت 6
3- زمان اردو : 29 خرداد الی 4 تیر 90
4- مکان اردو : تهران - قله دماوند
5- لوازم مورد نیاز : وسایل برپایی کمپ و شب مانی - تجهزات زمستانه - تجهزات فنی لازم - غدا به مدت زمان اردو

تذکر مهم :
عدم حضور در این مرحله به منزله انصراف تلقی می گردد.

اسامی منتخبین واجد شرایط شرکت کننده در پنجمین اردوی هیمالیا نوردی :
1- مختار ناوه ( سنندج )
2- علی فیضیان ( سقز )
3- آرش امام جمعه ( سقز )
4- شهرام نعمتی ( قروه )
5- محمد ظاهری ( قروه )
6- رحمان مرادیانی ( قروه )
7- جبار قاسم پور ( بیجار )
8- جبار سلیمانی ( دیواندره )
9- اردشیر فاتحی ( کامیاران )

ارسال شده در تاریخ شنبه 21 خرداد 1390 - ساعت 21:00 نظرات (4)
به مناسبت هفته محیط زیست برنامه پاکسازی چشمه و فضای سبز سراب با همکاری گروه کوهنوردی قاجر، اداره محیط زیست، انجمن معلولین، انجمن سراب سبز و انجمن همیاران سلامت افق سبز انجام پذیرفت.

این برنامه در روز 20 خرداد از ساعت 18 الی 19:30 به طول انجامید.

ارسال شده در تاریخ شنبه 21 خرداد 1390 - ساعت 13:20 نظرات (0)
شش نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر در تاریخ 20 خرداد 1390 به قله 3580 متری یخچال همدان صعود نمودند.
تاریخ اجرای برنامه : 19 و 20 خرداد 1390

شرکت کنندگان (آقایان) : عبدالله سنگین آبادی، اصغر رضایی، مهدی لقایی، چنگیز اردلان (سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : لیلا صالحی، مهشید الماسی


ارسال شده در تاریخ جمعه 20 خرداد 1390 - ساعت 17:29 ادامه مطلب نظرات (0)
در پس هر صعودی چه بسیار قله های بلند وسرکشی وجود دارند  که باید آنجا را یکه و تنها پیمود و آن قله های صبر و استقامت، شجاعت و مردانگی، تلاش و مقاومت در برابر مشکلات و مصائب است که ویژه این ورزش انسان ساز می باشد.
جناب عظیم قیچی ساز: صعود پیروزمندانه و بازگشت پر افتخار تان از  قله «کانچن چونگا» را به شما و خانواده محترمتان و همچنین جامعه کوهنوردی تبریک عرض می نماییم.امید واریم همیشه در سایه لطف الهی سر بلند و سر افراز و فاتح قلل رفیع انسانیت باشید.
هیئت و گروه کوهنوردی قاجر
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 18 خرداد 1390 - ساعت 21:16 نظرات (0)
 امدادگران جمعیت هلال احمر مازندران دو کوه نورد مشهدی را که در ارتفاعات سماموس گرفتارشده بودند در عملیاتی 11 ساعته نجات دادند . امدادگران جمعیت هلال احمر روز شنبه از طریق تماس کوه نوردان مستقر در منطقه سماموس واقع در جواهرده در جریان مفقودشدن دو کوه نورد تیم کوه نوردی مشهد شدند . با دریافت این خبر تیم امداد کوهستان هلال‌احمر مازندران که در ارتفاعات جواهرده مستقر بودند، درخواست نیروی پشتبانی کردند که با این درخواست تیمی دیگر از امدادگران راهی منطقه شدند . امدادگران با حضور در صحنه دریافتند 35 کوه نورد عضو تیم کوه نوردی مشهد که  به منطقه جواهرده آمده بودند در حین کوه پیمایی دو تن از اعضای این تیم از گروه جا مانده بودند .  با توجه به این اطلاعات، امدادگران برای یافتن سرنخی از حضور احتمالی این دو کوه نورد راهی ارتفاعات سماموس شدند تا قبل از تاریکی هوا ردپای این دو کوه نورد را بیابند . تلاش امدادگران ادامه داشت تا اینکه سرانجام کوه نوردان که به دلیل مصدومیت نتوانستند از مسیر اصلی دورشوند ، در ساعات اولیه بامداد نجات یافتند . یکی از این کوه نوردان که از ناحیه پا دچار مجروحیت شده بود ، توسط امدادگران به مرکز درمانی منتقل شد و تلاش 11 ساعته امدادگران برای نجات جان دو کوه نورد جامانده از تیم کوه نوردی پایان یافت .

ایسنا


.

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 18 خرداد 1390 - ساعت 20:56 نظرات (0)
پایگاه خبری فدراسیون: «عظیم قیچی ساز» کوه نورد تبریزی که چندی پیش موفق به اولین صعود ایرانی بدون کپسول اکسیژن به  قله ی ۸۵۸۶ متری «کانچن چونگا» شده بود، ظهر دیروز از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) و بااستقبال جمعی از مسئولین فدراسیون و همنوردانش به میهن بازگشت.
وی امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد ماه ساعت ۱۶ وارد فرودگاه شهر زادگاهش «تبریز» خواهد شد.
عظیم قیچی ساز در  گفت و گو کوتاهی در فرودگاه از عزم بلند خود برای صعود و یا بهتر است بگوئیم صعودهایی دیگر به دو قله ی بالای هشت هزار متر دنیا در تابستان ۱۳۹۰ خبر داد. او قصد دارد در صورت فراهم شدن شرایط؛‌ تا حدود بیست روز دیگر عازم پاکستان جهت صعود به دوقله‌ی «گاشربروم یک و دو » شود.ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 18 خرداد 1390 - ساعت 07:55 نظرات (0)
کوه‌نورد اراکی«کریم نادعلیان» به تازه‌گی جریان حادثه در «ماناسلو» را روایت کرده که بخش‌هایی از این گزارش را می‌خوانیم:

" ... آقای نجاریان - علیرغم نظر سرپرست تیم زنجان آقای بیات منش - زیر پرمیت تمام ۱۲ نفر که شامل ۸ نفر تیم زنجان و ۴ نفر منفرد بوده را بعنوان سرپرست امضاء کرده ... و در جلسه ای عمومی در بیس کمپ سوالی را از ما چهار نفر که عضو رسمی تیمشان نبودیم یعنی بنده و آقای علی محمدی و مرحوم عیسی میرشکاری و سرکار خانم کاظمی پرسیدند که آیا ما ایشان را بعنوان سرپرست که می پذیریم و حاضریم هر چه ایشان تشخیص دادند و صلاح دیدند حتی صعود نکردن و برگشت به پائین را بپذیریم که همگی با احترامی که برای تجربه ایشان قائل بودیم بدون چون و چرا قبول کرده و ایشان را بعنوان سرپرست پذیرفتیم و خود بخود تعهدی اخلاقی دوجانبه بین ما ۴ نفر بعنوان اعضاء تیم و آقای نجاریان بعنوان سرپرست تیم ایجاد گشت و تا قبل از صعود اصلی نیز عملاً انجام پذیرفت......ارسال شده در تاریخ سه شنبه 17 خرداد 1390 - ساعت 13:23 ادامه مطلب نظرات (0)