کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

جمعی از اعضای گروه قاجر و گروه مخابرات قروه در بارگاه سوم دماوند 1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

اعضاء گروه كوهنوردي قاجر همزمان با سالگرد حادثه نانگاپاربات جهت گراميداشت ياد و خاطره همنورد محبوب خود سامان نعمتي چندين برنامه صعود بشرح زير انجام دادند .

 

آرارات تركيه

علي فعله گري ، مازيار نعمتي ، مهدي ضيايي و رامين سنگين آبادي ( سرپرست ) در يك برنامه چند روزه موفق شدند در تاريخ 26 تير به قله آرارات صعود كنند.

 

 

 

بازديد از چاه زندان سليمان

گروه كوهنوردي مخابرات شهرستان قروه بهمراه تيمي از كوهنوردان قاجر در تاريخ 26 تير جهت بازديد از چاه زندان سليمان عازم شهرستان تكاب شدند . چاه زندان سليمان در 35 كيلومتري تكاب واقع شده است  پنج نفر از كوهنوردان به اسامي داوود مفاخري ، سامان مفاخري ، محمد ظاهري ، مهدي عباسي و رحمان مرادياني ( سرپرست برنامه ) با استفاده از 4 رشته طناب برنامه فرودبه داخل چاه  و صعود  را انجام دادند . اين چاه بيش از هشتاد متر عمق دارد .  در اين برنامه مشترك 17 نفر حضور داشتند .

 

 

قله يال كبود

پنجشنبه 25 تير اصغر عبدالملكي ، حسن صالحي ، اميد نعمتي و حسين عسگري ( سرپرست ) به قله يال كبود صعود كردند . يال كبود با ارتفاع 3600 متر از ارتفاعات مهم شهرستان نهاوند مي باشد .

 

 

كوه پريشان

گروهي از كوهنوردان گروه قاجر روز جمعه مورخ 26 تير به قله پريشان صعود نمودند . در اين برنامه 16 نفر كوهنورد شركت داشتند . مصطفي خالديان سرپرست اين برنامه بود.نفرات شركت كننده: حميد خسروي ، حميد اوصافي ، مصطفي خالدي ، الهام خالدي ، سميرا خالديان ، سعيد آزادي ، عليرضا درويشي ، ليلا صالحي ، مهدي لقائي ، مشتاق لقائي ، تبسم حبيبي ، الناز اردلان ، محمد اردلان ، پدرام دولتي ، مهشيد الماسي

 ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 29 تیر 1388 - ساعت 17:24 ادامه مطلب نظرات (2)

تيم جستجو گروه قاجر عصر پنچشنبه 25 تير وارد اسلام آباد شد و ظرف هفته آينده به ايران خواهند آمد .

همانگونه كه در خبر قبلي آمده ،گزارش كامل اين برنامه متعاقبا ارائه خواهد شد .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 26 تیر 1388 - ساعت 16:01 نظرات (0)

 

 صعودبه قله نانگاپاربات در پنچشنبه 18 تير  با مرگ دو كوهنورد همراه شد . كوهنورد اتريشي بنام ولف در چند متري قله بر اثر وزش باد ناپديد گرديد ، و جستجو براي يافتن وي تا بحال نتيجه نداده است . اين اتفاق روز جمعه 19 تيرحدود ساعت 7 و 8 عصر رخ داد . همچنين كوهنورد كره اي بنام خانم گومي يانگ قرباني ديگر اين كوه سرسخت مي باشد وي ساعت 10 شب جمعه موفق به فتح قله مي شود اما بدليل شرايط بدي كه داشته نفرات كمپ 4 به كمك او رفته و او را پايين مي آورند . روز شنبه قدري حال او بهبود يافته و بسمت كمپ هاي پايين تر حركت مي كنند . در حين پايين آمدن به سمت كمپ 2 بدليل سر خوردن سقوط مي كند . امروز يكشنبه  21 تيرساعت 11 صبح دو هلي كوپتر پس از كشت زني كامل  محل سقوط  را شناسايي  و فردا براي انتقال جنازه اين كوهنورد درصورت

مساعد بودن هوا اقدام خواهد شد .                                             

 

همچنين در مورد اوضاع بيس كمپ نانگاپاربات بعد از اين حادثه عنوان مي شود كه  سرپرست و اعضاء تيم كره ماتم زده بوده و در فقدان همنورد خود بسيار متاثر هستند و هيچ اثر و نشاني از شادي فتح قله ديده نمي شود . و سنگيني اين ضايعه در وجود آنها احساس مي شود . و در مورد سرعت عمل تيم كره در استفاده از هلي كوپتر و جديت براي جستجو عنوان گرديد كه به محض بروز حادثه اقدامات لازم در زمان كوتاهي انجام پذيرفته است .

جو گارسيا ، محمد امين و محمد علي از تيم جستجو نفرات اولي بودند كه به قله رسيدند .

خبر ديگر اينكه تيم بين المللي موفق به گشودن  يك مسير جديد و فتح قله  شد.

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 22 تیر 1388 - ساعت 01:25 نظرات (0)

ظهر امروز جمعه 19 تير، تيم جستجو به قله نانگاپاربات رسيد . همچنين تيم هاي كره ، اتريش و تيم بين المللي نيز به قله رسيدند . در حال حاضر تمام تيم ها موفق شده اند به كمپ 4 بازگردند  . و فردا در صورت مساعد بودن هوا تا كمپ هاي پايين تر خواهند آمد . اطلاعات كاملتر همراه با عكس و نكات لازم متعاقبا اعلام خواهد شد .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 19 تیر 1388 - ساعت 20:44 نظرات (0)
امروز پنجشنبه 18 تير  ، تيم هاي جستجو ، اتريش ( استين ) كره و تيم بين المللي در كمپ 4 بسر برده و در صورت مساعد بودن هوا ساعت 11 امشب به سمت قله نانگاپاربات حركت خواهند كرد .

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 19 تیر 1388 - ساعت 00:12 نظرات (0)

صبح روز جمعه مورخ 12 تیر ماه بیس کمپ نانگاپاربات حال و هوای دیگری داشت . بارش برف بیس کمپ را سفید پوش کرده  بود . اعضاء تیم جستجو صبح زود از خواب بیدار شده بودند تا مقدمات مراسمی را که از چند روز قبل هماهنگی شده بود که بیاد سامان در بیس کمپ و با حضور کوهنوردان برگزار شود ، مهیا کنند.


احساسی عجیب و نوعی دلتنگی از جنس دیدار بر اعضاء گروه قاجر حاکم شده بود . زیرا در مکانی نزدیکتر به سامان و در همان جایی که او عاشقانه بسویش رفته بود ، بیاد او کوهنوردانی از چند کشور در کنار نزدیکان او گرد آمده بودند .


همه چیز در این روز در نانگا از جنس سادگی و زیبایی بود ، پدر سامان یک قطعه سنگ چینی را که پس از چند روز کار، عکس سامان را روی آن حک کرده بود و با تاج گلی که با گلهای پنهان شده زیر برف ، ساخته بود،  تزئین کرده بود و به یاد لحظات انتظار سامان نعمتی در چند شبی که هد لامپ او به امید امداد روشن و خاموش می شد ، یک هد لامپ روشن روی تاج گل قرار گرفته بود.


در این مراسم متنی به انگلیسی قرائت شد و پدرام نعمتی در سخنان خود در مورد حادثه ناپدید شدن سامان برای حاضران توضیحاتی داد . وی همچنین به علت حضور تیم جستجو گروه قاجر اشاره کرد و گفت که هدف این تیم به هیچ وجه صعود به قله یا انجام یک برنامه کوهنوردی صرف نیست . این تیم در نانگاپاربات حضور یافته تا ضمن عملیات جستجو بر اساس شرایط منطقه و در حد امکان ، فرصت بررسی بهتر حادثه سال گذشته را با حضور در منطقه داشته باشد . که قطعا همکاری کوهنوردان خارجی در این میان بسیار با ارزش خواهد بود .


در ادامه شعری که توسط بوریس نورمند ( کوهنورد امریکایی که سال گذشته در جریان حادثه ناپدید شدن سامان در بیس کمپ حضور داشته است ) فرستاده شده بود قرائت شد . همچنین همایون نعمتی به زبان فارسی از کلیه کوهنوردان و حاضران در مراسم تشکر کرد .


کوهنوردان و افراد بومی حاضر در مراسم که حدود 60 نفر بودند به احترام سامان 1 دقیقه سکوت کردند. در بخش پایانی مراسم ، افراد بومی طبق رسم و سنت های خود برای سامان دعا و راز و نیاز کردند .


در خاتمه از حاضران پذیرایی بعمل آمده و شرکت کنندگان از گروه قاجر برای این برنامه در کنار گرامیداشت یاد یک کوهنورد که بیانگر نوعی همبستگی در دنیای ورزش است ، تشکر کردند.

خبرگزاری کره حاضر در بیس کمپ و تعدادی از کوهنوردان از کل مراسم فیلمبرداری کردند.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 تیر 1388 - ساعت 23:12 ادامه مطلب نظرات (0)
HTML clipboard

همانگونه که در اخبار قبلی آمده تیم استین در مسیر کمپ 1 به دو 2 در دیواره کین شوفر یک کوله پشتی متعلق به تیم ایران را که در جریان صعود سال گذشته بجا مانده ، پیدا کرده اند که عکس کوله را با محتویات آن در زیر مشاهده می کنید.

 

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 تیر 1388 - ساعت 23:10 ادامه مطلب نظرات (0)

طبق مكالمه ي تلفني با بيس كمپ نانگاپاربات شهرام نعمتي ديشب را در كمپ 2 سپري نموده است و امروز ساعت 13 به بيس كمپ رسيد . بنابر گزارش هواشناسي هوا تا چند روز آينده نامساعد مي باشد و امكان صعود وجود ندارد . بنابراين گزارش شهرام نعمتي 250 متر از مسير كمپ 2 به 3 را نيز كه قبلا توسط جو گارسيا ثابت گذاري شده بود را طي كرده است اما بدليل هواي بد از ادامه‌ انصراف داد . ضمنا كوهنوردان كليه تيم هاي خارجي حاضر در نانگاپاربات در بيس كمپ به سر مي برند.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 تیر 1388 - ساعت 23:27 ادامه مطلب نظرات (0)

نانگاپاربات ششم تير

شهرام نعمتي امروز ( 6/4/88 ) بهمراه محمد علي ( هاي پورتر ) ساعت  3 بعدازظهر از بيس كمپ خارج شده و ساعت 5 بعدازظهر به كمپ 1 رسيدند، آنها امشب را در كمپ 1 سپري كرده و فردا عازم كمپ 2 خواهند شد فردا شب را در كمپ 2 خواهند ماند

جوگارسيا نيز پس از ثابت گذاري بين كمپ 2 و 3 بمقدار 250 متر امروزپايين آمده و ساعت 12 ظهر وارد بيس كمپ شد.

بر اساس پيش بيني اعلام شده وضعيت هوا در نانگاپاربات  طي دو روز آينده بسيار خوب مي باشد .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 7 تیر 1388 - ساعت 00:16 ادامه مطلب نظرات (0)

اخبار بيس كمپ نانگاپاربات 4 تير

يافتن كوله پشتي تيم ايراني

كوهنوردان اهل استین  در جريان صعود به كمپ 2 در ديواره كينشوفر يك كوله پشتي يك روزه را يافتند كه عنوان مي شود متعلق به كوهنوردان ايراني است كه سال گذشته در نانگاپاربات حضور داشته اند

در بيس كمپ نانگاپاربات فيلم صعود كوهنوردان ايراني كه سال گذشته در نانگا حضور داشته اند براي 32 كوهنورد خارجي حاضر در بيس كمپ و 12 هاي پورتر نمايش داده شد . اين كوهنوردان كه هر كدام سابقه 4 تا 12 فتح قله هشت هزار متري را در كارنامه خود دارند بر اساس فيلم ارائه شده موفقيت تيم ايراني را در صعود به قله رد كردند.

همچنين 2 هاي پورتر بهمراه محمد علي كه سال گذشته در بيس كمپ حضور داشته اند عنوان مي كنند كه تيم ايراني سال گذشته در جريان صعود ، چادرهاي نصب شده تيم هاي خارجي و طناب هاي كار گذاشته راخريداري كردند.

كه اين موضوع با توجه به اينكه عنوان شده  كه بدون استفاده از هاي پورتر، صعود را انجام داده اند قابل تامل است ، زيرا همان كاري را كه قرار بوده هاي پورترها انجام دهد با خريد اين امكانات انجام شده است .  

خبرنگاران يك شبكه تلويزيوني كره اي در حال حاضر در بيس كمپ نانگا حضور دارند كه در مصاحبه با همايون نعمتي ـ  يكي از اعضاء گروه كوهنوردي قاجرـ  علت حضورو برنامه اين تيم را جويا شده ،كه همايون نعمتي در پاسخ به خبرنگار خارجي عنوان نموده : برنامه كاراين گروه  جستجو براي يافتن اثر و نشاني از سامان نعمتي كوهنورد  ايراني مي باشد  كه در جريان صعود سال  گذشته ناپديد شده است .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 5 تیر 1388 - ساعت 00:35 ادامه مطلب نظرات (0)