یازدهمین سالگرد یار همیشگی نانگاپاربات زنده یاد سامان نعمتی را گرامی میداریم

عضویت در باشگاه قاجر

دهانه غار دیوزندان1365
طیب صالحی و داریوش الهیاری از بانیان گروه قاجر

ورود به صفحه آلبوم خاطراتارسال شده در تاریخ دوشنبه 9 خرداد 1390 - ساعت 20:04 نظرات (0)

اگر استعدادباروری و مقاومت  باشد حتی گل در میان سنگها نیز رشد می کند

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 9 خرداد 1390 - ساعت 07:53 نظرات (0)
کلاس کار آموزی برف و یخ با شرکت 7 نفر از آقایان اعضای هیئت و گروه قاجر طی دو روز در ارتفاعات بدر برگزار گردید.روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

تاریخ اجرای برنامه : پنجم و ششم خرداد 1390


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 - ساعت 09:44 نظرات (0)وبلاگ کوهستان:‌به اطلاع جامعه ی کوه نوردی کردستان میرساند کوه نورد شایسته ی کردستانی مهندس «حمید دهقان» روز سه شنبه 10 خرداد ماه ساعت ۱۶:۳۰ از طریق فرودگاه سنندج به کردستان باز خواهد گشت.

در همین راستا مراسم استقبال از این کوه نورد شایسته در فرودگاه سنندج با حضور مردم ، کوه نوردان و ورزشکاران و همچنین برخی از چهره های نام آشنای هنر و ادبیات کردستان برگزار می شود .


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 - ساعت 08:47 نظرات (0)به گزارش خبرگزاري فرانسه از دبي، اين زن چهل ساله فلسطيني كه «سوزان الهوبي» نام دارد و مادر دو فرزند مي باشد، موفق شد «اورست» بلند ترين قله جهان را صعود کند.

«الهوبي» همراه با تيم چهار نفره صعود به قله اورست را آغاز كرد كه سه تن از آنان به قله صعود كردند. «سوزان الهوبي» براي اينكه بتواند به قله اورست صعود كند سالها تمرين كرده بود.

گفتني است چندي پيش رسانه‌هاي رسمي هند نيز اعلام كردند كه يك زن جوان اهل اين كشور موفق شد با صعود به قله اورست لقب اولين زن هندي صعود كننده به اين كوه بلند را از آن خود كند. «تين منا» 25 ساله كه اهل ايالت 'آروناچال پرادش' هندوستان است، در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي رسمي اين كشور عنوان كرد: اولين زني از هند هستم كه موفق شدم به قله اورست صعود كنم.


منبع: ایرنا

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 8 خرداد 1390 - ساعت 08:39 نظرات (0)
این عنوان پستی است از رامیار به مناسبت صعود حمید دهقان، کوه نورد کرد،

و ببینیم حمید دهقان بر فراز اورست چه کرده است:

انگار این جمله که می گویند بالای 8000 متر انسانیتی وجود ندارد در اعماق افکار جامعه ی کوهنوردی ایران ریشه دوانیده است و خیلی ها مفهوم انسانیت را به فراموشی سپرده اند ! اما بدانید که صعود 6 یا 10 یا 14 قله ی 8000 متری با رد شدن از روی جسد همنوردان و با فراموش کردن مفهوم انسانیت هیچ ارزشی ندارد . و دیر زمانی است که برای من این کلکسیون های 8000 متری بی ارزش شده است کلکسیونی که بوی نفرت می دهد و بوی نا جوانمردی می دهد و بوی حقارت ...

حمید دهقان ثابت کرد دست یافتن بر قله ی 8000 متری و بلندترین آن به راحتی امکان پذیر است اما به جامعه ی کوهنوردی که در شهوت صعود است نشان داد خیلی ها عمیق ترین مفهوم صعود را هنوز نفهمیده اید و نشان داد  که می شود در بلندای 8846 متری بود و کودکان سرطانی را فراموش نکرد !

با عملش نشان داد می شود در بالای 8000 متری انسان بود و قلبت برای انسانیت بتپد !

صعود کوهنوردان به تمامی قلل 8000 متری هیچ افتخاری ندارد اما  مادامی می توان برای آن افتخاری متصور شد که مفهومی عمیق از انسانیت در کالبد ان دمیده شده باشد .  حمید دهقان رفت و ثابت کرد در آن بلندا هم می توان قدر دان بود و از یاد نبرد اخلاق و جوانمردی اوراز ها را و فهماند می توان اشک گوشه ی چشم کودکان سرطانی را هر لحظه در دلهایتان زنده نگه دارید و برایشان در ان اوج ارزوی بهبودی کرد !

باید بر دستان و پاهای انسان بزرگمنشی چون حمید دهقان بوسه زد نه برای فتح اورست بلکه برای انسان بودن و انسان ماندنش در ان بلندای جهان !ارسال شده در تاریخ شنبه 7 خرداد 1390 - ساعت 22:41 نظرات (1)
مهدی عمیدی کوهنورد خوب خراسانی روز شنبه سی و یکم اردیبهشت توانست قله لوتسه را بدون استفاده از کپسول اکسیژن فتح کند لازم به ذکر است که او در تاریخ جمعه ۲۳ اردیبهشت توانست قله اورست را نیز بدون اکسیژن فتح کند و پس از سه روز استراحت و تجدید قوا در کمپ اصلی صعود خود را برای فتح لوتسه آغاز کرد.ارسال شده در تاریخ شنبه 7 خرداد 1390 - ساعت 22:23 نظرات (1)
20 می 2011 – کاتماندو : یک دبیرستانی 17 ساله اهل حومه دهلی نو هند ، که سال قبل  در 22 می 2011 موفق شد به اورست صعود کند ، روز جمعه با صعود به کوه لوتسه، چهارمین قله مرتفع جهان ، با تبدیل شدن به جوان ترین صعود کننده به این قله رکورد جدیدی را بر جای گذاشت.آرجون واجپایی ، اهل نویدا نزدیک مرکز هند ، هفته گذشته با دست کشیدن از تلاش به خاطر هوای نامساعد ، بالاخره در ساعت هشت و ربع صبح بر روی قله 8516 متری ایستاد .در صعود به قله دو راهنمای شرپای نپالی او را همراهی کردند.
منبع: کوهنوردی ، ورزش و سلامتی

ترجمه از منبع : http://www.zeenews.com/news707544.htmlارسال شده در تاریخ پنج شنبه 5 خرداد 1390 - ساعت 21:05 نظرات (0)
کانون کوهنوردان سنندج: در تماس با کوهنورد شایسته ی کردستانی مهندس حمید دهقان با خبر شدیم عکسی از تندیس زنده یاد محمد اوراز بر بلندای رفیع ترین قله ی جهان توسط وی نصب شده است تا یاد و خاطره کوهنورد توانمند و اسطوره اخلاق کوهنوردی کشور برای همیشه جاودانه بماند .
این عکس که از پیکره زنده یاد محمد اوراز که توسط استاد هادی ضیاالدینی ساخته شده بود هم اکنون در رفیع ترین نقطه ی دنیا واقع است .
حمید دهقان ضمن تقدیم این صعود به روح بزرگ اوراز از تمامی دوستانی که پیام تبریک فرستاده اند تشکر نمود و برای آنان زندگی توام با لبخند های فاتحانه ارزو کرد .
همچنین کانون کوهنوردان سنندج در تدارک مراسم استقبال از این کوهنورد شایسته است که پیش بینی می شود کوهنوردان سراسر مناطق کرد نشین در این استقبال به پاس همت بلند و روح بزرگ مهندس دهقان و به حرمت روح زنده یاد محمد اوراز حضوری گسترده خواهند داشت .
جزئیات مراسم استقبال که در سنندج برگزار می شود را در روزهای آینده به استحضار می رسانیم . 

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 5 خرداد 1390 - ساعت 20:43 نظرات (1)


روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 5 خرداد 1390 - ساعت 00:39 نظرات (0)