کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

جام جم آنلاين: مدير پايگاه ميراث فرهنگي زيويه و كرفتو از تهيه‌ي پرونده‌ ثبت جهاني غار كرفتو به‌عنوان «معماري صخره‌يي و دست‌كند» در اين منطقه‌ تاريخي خبر داد.

سيدمحمد حسيني در گفت‌وگو با ايسنا، بيان كرد: از حدود شش‌ماه پيش، كار تهيه اطلاعات براي پرونده ثبت جهاني اين غار تاريخي و حريم آن آغاز شده است. اكنون اين پرونده براي بررسي و در صورت لزوم تكميل، به معاونت ميراث فرهنگي كشور فرستاده شده است. وي افزود: غار كرفتو در منطقه شناخته‌شده و تاريخي كرفتو و در چهار طبقه قرار دارد كه بخش‌هايي از آن دست‌كند است و كتيبه‌هايي از دوران پيش از تاريخ دارد. امتداد اين غار حالت طبيعي خود را حفظ كرده است و در برخي بخش‌ها، طول غار به 700 تا 750 متر مي‌رسد.

وي گفت: در صورت تأمين اعتبار، امسال عمليات فتوگرامتري و ليزراسكن در محوطه تاريخي كرفتو انجام مي‌شود.حسيني با اشاره به انجام برخي اقدامات در محوطه زيويه، اظهار كرد:‌ قبلا در اين محوطه تاريخي عمليات توپوگرافي (شناخت عوارض طبيعي منطقه) انجام شده بود كه يكسري مشكلات داشت. به همين دليل، دوباره يك بخش خصوصي قرار است به‌صورت علمي و دقيق اين كار را انجام دهد. همچنين عمليات ليزراسكن و فتوگرامتري در اين محوطه تاريخي انجام مي‌شود.

                                                                                               برگفته از سایت کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:59 نظرات (0)


رييس هيئت کوه نوردي و صعودهاي ورزشي استان کرمان در گفت و گو با خبرگزاری سایت خبری شهر کرمان (کرنا) از مرگ «عيسي ميرشکاري» جوان 24 ساله‌ي کرماني در ارتفاعات «ماناسلو» خبر داد.

علي اکبر مشرفي در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا گفته: متأسفانه وی در مسیر بازگشت از صعود قله دچار مرگ مغزي شده و فوت کرده است.

گزارش های رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر تيم امدادي در حال انتقال جسد وي از کمپ ۲ به کمپ ۱ است.

برگرفته از سایت کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:56 نظرات (0)
به گزارش رسیده از سوی هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان، حدود ساعت ۱۴:۱۵ به وقت تهران کوه نوردان این استان توانستند پرچم مقدس کشورمان را بر فراز قله ی ۸۱۶۳ متری «ماناسلو» به اهتزاز درآورند.

این گزارش حاکی است: هر ۶ نفر کوه نورد صعود کننده ی این تیم در سلامتی کامل به سر می برند و در حال بازگشت به کمپ های پائین تر قله هستند.

این صعود ارزشمند را به جامعه ی کوه نوردی کشور به ویژه یکایک اعضای تیم هیئت زنجان و خانواده های این عزیزان صمیمانه تبریک عرض می نمائیم.
منبع: فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:46 نظرات (0)
  47 نفر از اعضای هیئت و گروه کوهنوردی قاجر مورخه  9/2/1390  در گلگشت خانوادگی منطقه «مانگه دول» به سرپرستی آقای جلال حنیفی شرکت نمودند.
« مانگه دول » یکی از زیباترین مناطق کوهستانی واقع در جنوب غربی  شهرستان قروه است که در روستای « تازه آباد سراوریه » قرار دارد.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

 
ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 ارديبهشت 1390 - ساعت 15:46 نظرات (0)
سومین مرحله اردوی هیمالیانوردی استان کردستان در منطقه الوند همدان مورخ 90/2/9 لغایت 90/2/11 برگزار می گردد.

زمان و مکان تجمع: روز پنجشنبه 90/2/8 ساعت 16 ،سالن ملک نیا سنندج.

لوازم مورد نیاز: کارت بیمه حوادث ورزشی سال جاری، تجهیزات زمستانی و فنی.

افراد دعوت شده در این اردو، آقایان:
1 - جبار قاسم پور (بیجار)
2 – علی طهماسبی (دهگلان)
3 – جبار سلیمانی (دیواندره)
4 – اردشیر فاتحی (کامیاران)
5 – شهرام نعمتی (قروه)
6 - پدرام نعمتی  (قروه)
7 - محمد ظاهری (قروه)
8 - رحمان مرادیانی (قروه)
9 - آرش امام جمعه (سقز)
10 – علی فیضیان (سقز)
11 – حسین عبدلی (سقز)
12 – انور محمد زاده (سقز)
13 – هادی نقشینی (سنندج)
14 – محسن محمدی (سنندج)
15 - مختار ناوه (سنندج)
16 – احمد قوامی (سنندج)
17 – هیوا احمدی (سنندج)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1390 - ساعت 20:42 نظرات (0)


طی تماس تلفنی با آقای عظیم قیچی ساز‌  ٫ ایشان حرکت خود را به سوی کمپ ۴ فردا شروع خواهد کرد و قصد دارد پس از هم هوایی در کمپ ۴ به بیس کمپ بازگشته و آماده حمله نهایی شود .  با آرزوی موفقیت و سلامتی برای ایشان.
                                      منبع: سایت کلاغ ها                                                           

                      
                                                                                                            

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:42 نظرات (0)
19 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر روز 26/1/1390  ساعت 6:40 به سمت بدر حرکت نمودند.
در این برنامه عده ای از افراد مایل بودند، تمرین حرکت بر روی برف و یخ، سر خوردن وترمز کردن با استفاده از کلنگ رابه طور عملی بیاموزند.ابتدا آقای شهرام نعمتی اصول صحیح تمرینات را آموزش دادند، سپس افراد با شور و هیجان فراوان شروع به تمرین نمودند و آقای نعمتی و چند تن از کوهنوردان با تجربه در پایین شیب آنها را حمایت می کردند.    
اعضای شرکت کننده در برنامه:
بانوان: عفت مرادی- شعله اکبری- منیژه مرادی- لیلا صالحی- یگانه رستمی- نرگس رضایی – الهه زارعی(سرپرست)
آقایان: اصغر رضایی - شهرام نعمتی- کامبیز اقدامیان- مهدی لقایی- حمزه مبارکی- حمید یارویسی- مظاهر حسنی پور- حسین عسگری – مشتاق لقایی- علی رستمی- شاهین خادم- محمد نعمتی
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:37 نظرات (0)آقای عظیم قیچی ساز که در تلاش برای صعود به قله ی ۸۵۸۶ متری «کانچن چونکا» در منطقه به سرمی برد ، روزشنبه سوم اردیبهشت ماه موفق شد تا ارتفاع ۶۸۰۰ متری قله صعود کند وی پس از ۱۲ کیلو بارگذاری به سلامت به کمپ اصلی بازگشت .
بنا بر این گزارش: وی چند روزی را در کمپ اصلی استراحت می کند و در صورت مساعد بودن شرایط، این بار حرکت خود را برای عزیمت به کمپ ۴ آغاز خواهد کرد. وی قرار است در تلاش برای رسیدن به کمپ ۴ با کوه نوردان روسی همراه شود.

با آرزوی موفقیت برای ایشان.
          منبع: فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 6 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:28 نظرات (0)
15 نفر از بااعضای هیئت و گروه قاجر در تاریخ 19/1/1390 از جبهه جنوبی به ارتفاعات پریشان صعود نمودند .
اعضای شرکت کننده در این برنامه:
بانوان: شعله اکبری - پرستو فعله گری - الهه زارعی- مهشید الماسی- یاسمن نعمتی - لیلا صالحی(سرپرست)
آقایان: عبدالله سنگین آبادی- شهرام نعمتی- محمود فلاح زاده- حسین کریمی - مهدی لقایی- رامین سنگین آبادی- سعید احمدی- کورش دره وزمی- مشتاق لقایی
 

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 20 فروردين 1390 - ساعت 17:00 نظرات (0)
دیواره 800متری یافته در 0ا کیلومتری شهرستان خرم آباد در جاده کوهدشت واقع شده است. متاسفانه این دیواره بر خلاف پتانسیل بالایی که دارد، آنچنان که شایسته و در خور موقعیت آن می باشد، مورد توجه قرار نگرفته است. مهمترین دلیل برای ناشناخته بودن این دیواره عدم اطلاع رسانی اولین گشایندگان مسیر های این دیواره و همچنین فقدان منبع تامین آب در این منطقه می باشد. فرم وشکل ظاهری این دیواره مانند دیواره بیستون است. بر روی این دیواره تا به امروز چند مسیر از جمله: همدانی ها، سایه، آریاو...گشایش شده است.

مسیر کوهپیمایی از پای جاده تا پای دیواره حدود یک ساعت می باشد. این منطقه دارای تنوع گیاهی و جانوری است به صورتی که برای جلوگیری از رفت و آمد شکارچیان چاله های بزرگی در مسیر جاده خاکی منتهی به پای دیواره حفر شده است.
 
بنابر هماهنگی های قبلی قرار بر این بود که یک تیم در ایام عید به سرپرستی افشین رمضانی برای گشایش یک مسیر جدید راهی منطقه شوند. از قروه یک تیم 4 نفره (بانوان: عفت مرادی و مریم شهسواری و آقایان: پدرام نعمتی و محمد ظاهری)  در این برنامه شرکت نمودند. متاسفانه در روز دوم  پدرام نعمتی بر روی دیواره پایش آسیب دید و او به همراه محمد ظاهری نتوانستند به صورت کامل در برنامه گشایش مسیر شرکت نمایند.
 
تیم گشایش مسیر: افشین رمضانی از کرج(سرپرست)_محمد جلالی(تهران)_ فرشاد میجونی(قزوین)_ سعید خاشاکی(رشت)_ پدرام نعمتی(قروه) _محمد ظاهری(قروه)  


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 11 فروردين 1390 - ساعت 21:29 ادامه مطلب نظرات (0)