کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای گروه قاجر در پناهگاه بارگاه سوم دماوند 1357
نفرات ایستاده از راست: ابراهیم مرادی، 4 نفر از کوهنوردان تهران، بیژن صالحی
نفرات نشسته از راست: عطا عباسی، سیروس صالحی، شمس الله برومندی، محمدپور، طیب صالحی، کوهنوردی از تهران، بهزاد مرادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

 

صعود افتخار آمیز تیم کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران را به  دائولاگیری هفتمین قله جهان  به شما اعضاء محترم تیم و جامعه کوهنوردی ایران بخصوص جناب آقای سید واسع موسوی کوهنورد لایق و توانمند کردستان تبریک می گوییم و امیدواریم قدم های استوار این کوهنورد کردستانی، منشاء شوق و انرژی برای حضور و درخشش بیشتر جوانان مستعد این خطه باشد .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1389 - ساعت 08:47 نظرات (0)

به گزارش «محمود شعاعی» رئیس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی و سرپرست تیم ملی کوه نوردی کشورمان،  اعضای افتخار آفرین تیم ملی، موفق شدند پس از حدود 40 روز تلاش در ارتفاعات سخت هیمالیا، دقایقی پیش با غریو یا فاطمه الزهرا (س) برای اولین بار پرچم مقدس کشورمان را بر فراز قله 8167 متری « دائولاگیری» هفتمین قله مرتفع دنیا، به اهتزاز درآورند.

بنا بر این گزارش : صعود کوه نوردان پرتوان و افتخار آفرین کشورمان در شرایطی صورت گرفت، که به عنوان تیم پیشرو در منطقه ی صعود، بازگشائی مسیر و تمام ثابت گذاری ها توسط خودشان انجام گردید. ضمن این که در پنجاهمین سالگرد صعود به این قله مرتفع، تیم ملی ایران به عنوان اولین تیم صعود کننده در سال 2010 میلادی گام بر فراز قله «دائولاگیری» نهاد.

شایان ذکر است: کوه نوردان تیم ملی، در این صعود یاد و خاطره ی کوه نورد فقید کشورمان زنده یاد «مهدی اعتماد فر» را نیز که در بهار سال گذشته و در دومین تلاش مستقل خود، در راه صعود به این قله جان به جان آفرین تسلیم کرد را گرامی داشتند.

شعاعی افزود: کوه نوردان تیم ملی در سلامتی کامل به سر می برند و درحال بازگشت به ارتفاعات پائین تر هستند.

ايرج معاني از اردبيل، سيد واسع سيد موسوي از كردستان، مجيد نعمت اللهي از لرستان، هادي صابري و سيد حسين صالحي از كرج ،محمد نادريان، سيدمحمود هاشمي و محمد نصيري از تهران، عظيم قيچي ساز به عنوان مسوول فني، عليرضا بهپور به عنوان پزشك، عباس رنجبري به عنوان مسوول تداركات، جلال چشمه قصاباني به عنوان سرپرست دوم و محمود شعاعي به عنوان سرپرست تيم؛ در قالب کاروان اعزامی کشورمان به صعود قله «دائولاگیری»، موفق به کسب این افتخار ارزشمند برای میهن عزیزمان شدند . 
به نقل از کوه نوشت

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 7 ارديبهشت 1389 - ساعت 11:35 نظرات (1)

مراسم افتتاحییه مسیر سنگنوردی گروه کوهنوردی قاجر قروه در دیواره بیستون

در مورخه 6/1/89 پس از سپری شدن 4 سال تلاش سنگنوردان قاجر، مراسم افتتاحیه با حضور بیش از 80 نفر از کوهنوردان و سنگ+نوردان شهرستانهای سنندج، همدان، دیواندره، کرمانشاه، صحنه وقروه به شرح ذیل اجرا گردید.

ابتدا در کارگاههای اول و هفتم مسیر قاجر در دیواره عظیم بیستون تابلونصب گردید سپس توضیحاتی توسط آقای شهرام نعمتی (رییس هیئت کوهنوردی قروه) در خصوص نحوه تلاش سنگنوردان بخصوص زنده یاد سامان نعمتی که بانی اصلی این تلاش بزرگ بود، بیان گردید.

مسیر توسط خانم عفت مرادی(مادر سامان) و برادر زاده 8 ماهه سامان عزیز که هم نام عموی قهرمانش می باشد، افتتاح شد.

در ادامه طنابهای صعود توسط آقای طیب صالحی(سرپرست گروه قاجر) به هارنس های صعود کنندگان بسته شد و 4 طول از مسیر صعود شد.

در این مراسم پذیرایی مختصری از حاضرین بعمل آمد و لوح یاد بودی از طرف کانون کوهنوردی سنندج به گروه قاجر تقدیم گردید. ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 فروردين 1389 - ساعت 02:15 نظرات (0)

در اوایل سال 85 تیمی از سنگنوردان گروه قاجر به سرپرستی زنده یاد سامان نعمتی پس از بررسی های لازم مسیری را در کنار مسیرهای پیتون ، سختون و اسکندر (حصار حاج علی محمد) انتخاب کردند و از اول فروردین 85 تا 87 بمدت سه سال در ایام تعطیلات عید موفق شدند بخش اعظم مسیر را بگشایند. در ادامه این برنامه در سال 88 و در فقدان سامان عزیز یار همیشگی نانگاپاربات ، یاران او بخش پایانی مسیر را به اتمام رساندند و اینک ، بیاد آن عزیز و تمامی شهداء کوهستان ، بخصوص جانباختگان بیستون همراه با شما عاشقان سنگنوردی ، طبیعت و پیوندهای عمیق انسانی این مسیر افتتاح می گردد تا در هر بهار و هر فرصتی ، پذیرای پنجه های توانمند و عاشق سنگنوردانی باشد که در دل سنگ با بذر محبت نغمه پویایی انسان را فریاد می زنند


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 29 اسفند 1388 - ساعت 20:44 نظرات (0)

عضویت کوهنورد توانمند کردستانی در تیم ملی

انتخاب بجا و شایسته سید واسع سید موسوی نماینده لایق کوهنوردان استان کردستان  در تیم ملی کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران ، جهت صعود به قله دائولاگیری هفتمین قله بلند جهان در کشور نپال را به مردم کردستان و بخصوص جامعه کوهنوردی استان کردستان تبریک گفته و برای این فرزند برومند کردستان و تمامی اعضاء تیم ملی صعودی توام با موفقیت و تندرستی را آرزومندیم .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 24 اسفند 1388 - ساعت 12:43 نظرات (0)

اولین دوره مسابقات سنگنوردی داخل سالن (سختی مسیر ) بنام یادواره زنده یاد سامان نعمتی در 11 اسفند 88 در سالن تختی قروه برگزار شد . در این مسابقه 31 سنگنورد از شهرستانهای سنندج ، سقز ، بیجار ، دیواندره ، دهگلان ، کارمیاران و قروه شرکت داشتند . که در خاتمه سامان عباسی ، سامان ابراهیمی و سجاد مصلحی هر سه نفر از قروه مقام های اول تا سوم را بدست آوردند . و از نظر تیمی قروه اول سنندج دوم و بیجار مقام سوم را بدست آوردند . در خاتمه این مسابقه پس از سخنان کوتاه آقای امیر رشید امیری رئیس تربیت بدنی جوائزی به نفرات برتر ( اول تا پنجم ) و نفرات برتر هر شهرستان اهداء شد همچنین به تیم های شرکت کننده لوح یادبود مسابقه اهداء گردید.

درحاشیه مسابقات : باتوجه به اینکه به تازگی دیواره سنگنوردی در اکثر شهرستانهای استان نصب شده است حضور سنگنوردانی با شور و با استعداد این شهرستانها نوید بخش روزهای درخشانی برای سنگنوردی استان خواهد بود که این موضوع توجه جدیتر مسئولین را می طلبد .

شهرام نعمتی رئیس هیات کوهنوردی شهرستان قروه  در رابطه با این مسابقه عنوان نمود که در نظر است این  برنامه ورزشی همه ساله در شهرستان قروه برگزار شود و در سال های آتی از سنگنوردان سایر استانها نیز دعوت بعمل خواهد آمد و سعی خواهد شد که با حضور سنگنوردان برجسته کشور کیفیت این مسابقات افزایش یافته و جوانان با استعداد کردستان فرصت بهتری را برای نشان دادن توانمندی های خود بیابند

آقای یدالله نگهدار مسئول کمیته صعودهای ورزشی هیات استان در جریان برگزاری مسابقه حضور فعال داشت. 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 15 اسفند 1388 - ساعت 09:23 نظرات (0)
به گزارش خبرنگار اجتماعي برنا، هيات كوهنوردي استان تهران اسامي نجات يافتگان حادثه ريزش بهمن در محور شمشك ديزين به شرح زير اعلام شد:
1- مینا رسولی 2- فرشته برزا 3- عباس شفاهی 4- علی غضنفری 5- مژگان سلطانی 6- عاطفه عمویی 7- محبوبه پازوکی 8- محمدرضا پیراسته 9- سارا عبدالمحمدی 10- سارا نجفی 11- حسین حیدری مقدم 12- حسین کیانی 13- مرتضی چراغعلی 14- حسن بی رفته 15- سجاد سجادی 16- پرویز شجاعی 17- شاهرخ ساسان 18- پیمان ثروت 19- معصومه رجبی 20- مینا دهقانی 21- فرشید ابوالفضل زاده 22- الهام احمدی.

همچنين اسامي اسكي بازاني كه در حادثه ريزش بهمن، نجات يافتند به شرح زير است.

1- سامان رسانی 2- عرفان رحیمی 3- مرتضی حسینی 4- میلاد تیموری 5- کامیلا ارشدی 6- رضا فلاحیان 7- شوان فلاحیان 8- پیمان طائفه حاجیلو 9- بهناز وطن پرو 10- سعید معینی 11- مروت محمدیان 12- امیرحسین مرتضوی 13- حسین هدایت 14- امیر ساسانیان 15- اشکان امرنژاد 16- گلنوش اخوان 17- محمدعلی حسین زاده 18- محمد فتحی 19- الناز حنیفی 20- سارا حنیفی 21- امیر پورهمت 22- رویا روزبهانی.

شايان ذگر است تاكنون جسد 8 كوهنورد از زير بهمن خارج شده است . با توجه به اعلام هيات كوهنوردي مبني بر وجود چند جسد ديگر در زير بهمن تيم هاي امداد و نجات هلال احمر در حال جستجو براي كشف اجساد احتمالي هستند. هنوز هويت هيچ يك از جانباختگان اين سانحه اعلام نشده است. 
به نقل ار خبرگزاری برنا

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 بهمن 1388 - ساعت 12:40 نظرات (0)

مسابقات درای تولینگ

در جشنواره زمستانه همدان مسابقات درای تولینگ باحضور 18 شرکت کننده برگزار شد و رحمان مرادیانی عضو گروه قاجرقروه مقام سوم این مسابقات را بدست آورد 

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 15 بهمن 1388 - ساعت 00:22 نظرات (0)

گزارش صعود به قله دماونداز مسیر یال داغ

 

 

 

جمعه 13/9/88ساعت 5:45 قروه را به سمت ناندل ترک نمودیم.عصرهنگام به ناندل رسیدیم.. با رسیدن ما به ناندل تیم فدراسیون که برای صعود به دائولاگیری اردوداشت و از مسیر شمالی برگشته بودند ناندل را ترک کردند . شب بسیار سردی بود حتی داخل اتاق نیزمجبور شدیم جوراب پر بپوشیم.

روز شنبه 14/9/88

ساعت 7 صبح به سمت ابتدای یال موسوم به یال داغ حرکت نمودیم هوا بسیار عالی بود اما هوای خوب هم راه طولانی این مسیر را کوتاه تر نمی کرد با توجه به محدودیت زمان که با آن مواجه بودیم تصمیم گرفتیم که از قله داغ شروع کنیم  تا نزدیک قله داغ به حرکت ادامه دادیم وساعت 15:40چادر زدیم.با پایین رفتن آفتاب  ،هوا به یکباره به شدت سرد شد..به علت سرمای زیاد پس از آب کردن مقداری برف ، خوردن غذا ( سوپ داغ )  خیلی زود به داخل کیسه خواب رفتیم. ساعت 12 شب  شهرام نعمتی سرپرست گروه  به بیرون چادر رفت  وهوا را برای صعود مناسب دید اما با این وجود از حرکت دادن گروه خوداری کرد و برنامه را به صبح موکول کرد .

روز یکشنبه 15/9/88

ساعت 7 شروع به صعود نمودیم.حسین در چادر ماند سرش درد گرفته بود.مسیری که ادامه داده بودیم دقیقا یک یال در سمت چپ یال داغ بود ، مسیری که شن اسکی نامناسبی داشت،برف نازکی روی آن را گرفته بود وهمین مزید بر  علت شد تا آرام تر پیش برویم. اواسط مسیر بود که رامین احساس ناراحتی در ناحیه قفسه سینه  کرد و این نشان می داد که هنوز آثار عفونت و سرماخوردگی چند روز قبل  در او از بین نرفته  است  . به ناچار با شهرام نعمتی به سمت چادر برگشتند.دو نفر باقی مانده تا ساعت 10 زمان برای صعودداشتند.این زمان فقط برای صعود تا ارتفاع حدود پنج هزار کفایت کرد.هوا بدتر شده بود سپس راهی کمپ شدیم و پس از استراحتی مختصر ونوشیدن چای گل گاوزبان به سمت ناندل بر گشتیم .ساعت 15:30به ناندل رسیدیم .هرچند قله خود را دست نیافتنی جلوه داد اما صعودی به غایت لذت بخش بود. و همگی در کمال سلامت و آرامش ناشی از چند روز همجواری با دماوند به سمت قروه بازگشتیم .

اعضاءتیم : طیب صالحی ، شهرام نعمتی(سرپرست) ، رامین سنگین آبادی ، حسین عسگری ، رحمان مرادیانی

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 آذر 1388 - ساعت 12:04 نظرات (0)

بازدید از غار سراب همدان

تیم غارنوردی گروه قاجر از غار سراب همدان بازدید نمود.  شهرام نعمتی ، علی فعله گری ، امیر شاهبداغی ( راهنما ) اکبر احدی و رحمان مرادیان ( سرپرست ) در این برنامه شرکت  نمودند.

 

 

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 25 مهر 1388 - ساعت 09:18 نظرات (0)