برنامه زمان بندی شده شش ماهه اول سال 1398 باشگاه قاجر

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای باشگاه قاجر در مسیر قله بدر فروردین 1389
اعضا از راست: آرش علیزاده، لیلا صالحی، نهشید الماسی، رامین سنگین آبادی، کورش دره وزمی

ورود به صفحه آلبوم خاطراتپایگاه خبری فدراسیون: به گزارش رسیده «عظیم قیچی ساز» که در تلاش برای صعود به قله ی ۸۵۸۶ متری «کانچن چونگا» است، دیروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه از کمپ اصلی این قله راهی کمپ ۲ شد و پس از شب مانی در این کمپ، امروز صبح به کمپ ۳ به ارتفاع ۷۱۰۰ متری عزیمت کرد.

این گزارش حاکی است: وی امشب را در کمپ ۳ می گذراند و فردا پیش روی خود را به سمت کمپ ۴ به ارتفاع ۷۷۰۰ ادامه می دهد .  «قیچی ساز» پس از لمس این ارتفاع و تکمیل دوره ی هم هوایی، مجدداً به کمپ ۳ باز خواهد گشت و پس از استراحت مجدد در این کمپ؛ یکسره به کمپ اصلی مراجعت می کند.

وی پس از این هم هوایی ها در کمپ اصلی مترصد شرایط مساعد خواهد بود تا تلاش خود را برای صعود قله از سر گیرد.

برگرفته از سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 10:19 نظرات (0)
سومین مرحله اردوی انتخابی تیم هیمالیانوردی استان کردستان مورخ 9/2/90 الی 11/2/90 در منطقه الوند و کلاغ لانه همدان انجام گرفت. در طول این سه روز با وجود نامساعد بودن شرایط جوی، به کارهای آماده سازی افراد، صعود و فرود با کرامپون، حمایت توسط طناب و حمل مصدوم پرداخته شد. 
هفده نفر برای این مرحله قبول شده بودند، اما 6 نفر از آنها به دلایلی موفق به همراهی تیم نشدند، علت هایی از قبیل: آسیب دیدگی پا، امتحان، بیماری و ...
افراد شرکت کننده در این اردو، آقایان:
1- جبار سلیمانی (دیواندره)
2- اردشیر فاتحی (کامیاران)
3- شهرام نعمتی (قروه)
4- محمد ظاهری (قروه)
5- رحمان مرادیانی (قروه)
6- آرش امام جمعه (سقز)
7-  علی فیضیان (سقز)
8- حسین عبدلی (سقز)
9-  انور محمد زاده (سقز)
10-  مختار ناوه (سنندج)
11-  احمد قوامی (سنندج)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروهارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 01:07 نظرات (0)
جام جم آنلاين: مدير پايگاه ميراث فرهنگي زيويه و كرفتو از تهيه‌ي پرونده‌ ثبت جهاني غار كرفتو به‌عنوان «معماري صخره‌يي و دست‌كند» در اين منطقه‌ تاريخي خبر داد.

سيدمحمد حسيني در گفت‌وگو با ايسنا، بيان كرد: از حدود شش‌ماه پيش، كار تهيه اطلاعات براي پرونده ثبت جهاني اين غار تاريخي و حريم آن آغاز شده است. اكنون اين پرونده براي بررسي و در صورت لزوم تكميل، به معاونت ميراث فرهنگي كشور فرستاده شده است. وي افزود: غار كرفتو در منطقه شناخته‌شده و تاريخي كرفتو و در چهار طبقه قرار دارد كه بخش‌هايي از آن دست‌كند است و كتيبه‌هايي از دوران پيش از تاريخ دارد. امتداد اين غار حالت طبيعي خود را حفظ كرده است و در برخي بخش‌ها، طول غار به 700 تا 750 متر مي‌رسد.

وي گفت: در صورت تأمين اعتبار، امسال عمليات فتوگرامتري و ليزراسكن در محوطه تاريخي كرفتو انجام مي‌شود.حسيني با اشاره به انجام برخي اقدامات در محوطه زيويه، اظهار كرد:‌ قبلا در اين محوطه تاريخي عمليات توپوگرافي (شناخت عوارض طبيعي منطقه) انجام شده بود كه يكسري مشكلات داشت. به همين دليل، دوباره يك بخش خصوصي قرار است به‌صورت علمي و دقيق اين كار را انجام دهد. همچنين عمليات ليزراسكن و فتوگرامتري در اين محوطه تاريخي انجام مي‌شود.

                                                                                               برگفته از سایت کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:59 نظرات (0)


رييس هيئت کوه نوردي و صعودهاي ورزشي استان کرمان در گفت و گو با خبرگزاری سایت خبری شهر کرمان (کرنا) از مرگ «عيسي ميرشکاري» جوان 24 ساله‌ي کرماني در ارتفاعات «ماناسلو» خبر داد.

علي اکبر مشرفي در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا گفته: متأسفانه وی در مسیر بازگشت از صعود قله دچار مرگ مغزي شده و فوت کرده است.

گزارش های رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر تيم امدادي در حال انتقال جسد وي از کمپ ۲ به کمپ ۱ است.

برگرفته از سایت کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:56 نظرات (0)
به گزارش رسیده از سوی هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان، حدود ساعت ۱۴:۱۵ به وقت تهران کوه نوردان این استان توانستند پرچم مقدس کشورمان را بر فراز قله ی ۸۱۶۳ متری «ماناسلو» به اهتزاز درآورند.

این گزارش حاکی است: هر ۶ نفر کوه نورد صعود کننده ی این تیم در سلامتی کامل به سر می برند و در حال بازگشت به کمپ های پائین تر قله هستند.

این صعود ارزشمند را به جامعه ی کوه نوردی کشور به ویژه یکایک اعضای تیم هیئت زنجان و خانواده های این عزیزان صمیمانه تبریک عرض می نمائیم.
منبع: فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:46 نظرات (0)
  47 نفر از اعضای هیئت و گروه کوهنوردی قاجر مورخه  9/2/1390  در گلگشت خانوادگی منطقه «مانگه دول» به سرپرستی آقای جلال حنیفی شرکت نمودند.
« مانگه دول » یکی از زیباترین مناطق کوهستانی واقع در جنوب غربی  شهرستان قروه است که در روستای « تازه آباد سراوریه » قرار دارد.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

 
ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 ارديبهشت 1390 - ساعت 15:46 نظرات (0)
سومین مرحله اردوی هیمالیانوردی استان کردستان در منطقه الوند همدان مورخ 90/2/9 لغایت 90/2/11 برگزار می گردد.

زمان و مکان تجمع: روز پنجشنبه 90/2/8 ساعت 16 ،سالن ملک نیا سنندج.

لوازم مورد نیاز: کارت بیمه حوادث ورزشی سال جاری، تجهیزات زمستانی و فنی.

افراد دعوت شده در این اردو، آقایان:
1 - جبار قاسم پور (بیجار)
2 – علی طهماسبی (دهگلان)
3 – جبار سلیمانی (دیواندره)
4 – اردشیر فاتحی (کامیاران)
5 – شهرام نعمتی (قروه)
6 - پدرام نعمتی  (قروه)
7 - محمد ظاهری (قروه)
8 - رحمان مرادیانی (قروه)
9 - آرش امام جمعه (سقز)
10 – علی فیضیان (سقز)
11 – حسین عبدلی (سقز)
12 – انور محمد زاده (سقز)
13 – هادی نقشینی (سنندج)
14 – محسن محمدی (سنندج)
15 - مختار ناوه (سنندج)
16 – احمد قوامی (سنندج)
17 – هیوا احمدی (سنندج)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1390 - ساعت 20:42 نظرات (0)


طی تماس تلفنی با آقای عظیم قیچی ساز‌  ٫ ایشان حرکت خود را به سوی کمپ ۴ فردا شروع خواهد کرد و قصد دارد پس از هم هوایی در کمپ ۴ به بیس کمپ بازگشته و آماده حمله نهایی شود .  با آرزوی موفقیت و سلامتی برای ایشان.
                                      منبع: سایت کلاغ ها                                                           

                      
                                                                                                            

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:42 نظرات (0)
19 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر روز 26/1/1390  ساعت 6:40 به سمت بدر حرکت نمودند.
در این برنامه عده ای از افراد مایل بودند، تمرین حرکت بر روی برف و یخ، سر خوردن وترمز کردن با استفاده از کلنگ رابه طور عملی بیاموزند.ابتدا آقای شهرام نعمتی اصول صحیح تمرینات را آموزش دادند، سپس افراد با شور و هیجان فراوان شروع به تمرین نمودند و آقای نعمتی و چند تن از کوهنوردان با تجربه در پایین شیب آنها را حمایت می کردند.    
اعضای شرکت کننده در برنامه:
بانوان: عفت مرادی- شعله اکبری- منیژه مرادی- لیلا صالحی- یگانه رستمی- نرگس رضایی – الهه زارعی(سرپرست)
آقایان: اصغر رضایی - شهرام نعمتی- کامبیز اقدامیان- مهدی لقایی- حمزه مبارکی- حمید یارویسی- مظاهر حسنی پور- حسین عسگری – مشتاق لقایی- علی رستمی- شاهین خادم- محمد نعمتی
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:37 نظرات (0)آقای عظیم قیچی ساز که در تلاش برای صعود به قله ی ۸۵۸۶ متری «کانچن چونکا» در منطقه به سرمی برد ، روزشنبه سوم اردیبهشت ماه موفق شد تا ارتفاع ۶۸۰۰ متری قله صعود کند وی پس از ۱۲ کیلو بارگذاری به سلامت به کمپ اصلی بازگشت .
بنا بر این گزارش: وی چند روزی را در کمپ اصلی استراحت می کند و در صورت مساعد بودن شرایط، این بار حرکت خود را برای عزیمت به کمپ ۴ آغاز خواهد کرد. وی قرار است در تلاش برای رسیدن به کمپ ۴ با کوه نوردان روسی همراه شود.

با آرزوی موفقیت برای ایشان.
          منبع: فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 6 ارديبهشت 1390 - ساعت 19:28 نظرات (0)