یازدهمین سالگرد یار همیشگی نانگاپاربات زنده یاد سامان نعمتی را گرامی میداریم

عضویت در باشگاه قاجر

کوه‌نورد 82 ساله نپالی حين صعود به قله «اورست» جان باخت!
وزیر سابق نپال که در سن هشتاد و دو سالگی قصد داشت با صعود از قله اورست، به کهنسال ترین فاتح بام دنیا بدل شود، روز دوشنبه در یکی از مراحل صعود به این قله جان سپرد.

«شایلندرا کومار اوپادیایا» {Shailendra Kumar Upadhyaya } وزیر امور خارجه سابق نپال و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل بین سال های هزار و نهصد و هفتاد تا هزار و نهصد و هشتاد میلادی، روز دوشنبه ساعاتی پس از رسیدن به پناهگاه شماره یک قله اورست، جان سپرد.

یکی از نزدیکان این کوه نورد کهنسال، بدون اشاره به علت مرگ او، تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که وی همیشه از لحاظ جسمی در وضع مناسبی قرار داشت ولی صعود از اورست، سلامت روحی فرد کوه نورد را نیز طلب می کند!

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاتماندو؛ «مین بهادر شرپا» از اهالی نپال، کهنسال ترین فردی است که تاکنون موفق شده است از قله هشت هزار و هشتصد و چهل و هشت متری اورست صعود کند.

وی در سن هفتاد و چهار سالگی، بام دنیا را فتح کرد. پس از ادموند هیلاری، نخستین فردی که قله اورست را صعود کرد، تاکنون سه هزار نفر تلاش کرده اند به این قله صعود کنند ولی تعداد زیادی از آنها جان خود را در این راه از دست داده اند.

 منبع:افکارنیوز

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 22 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:07 نظرات (0)
چهارمین مرحله اردوی انتخابی هیمالیا نوردی تیم آقایان استان کردستان مورخ 20/2/1390 لغایت 24/2/1390  در
منطقه اردبیل شهرستان مشکین شهر - یخچال شمالی سبلان برگزار می گردد .

مکان پذیرش : سنندج- زمان پذیرش: دوشنبه ساعت 16 مورخه 19/2/1390

ساعت حرکت: سه شنبه ساعت 8 صبح مورخه 20/2/1390 

لوازم لازم: وسایل برپایی کمپ و شب مانی- تجهیزات زمستانه- تجهیزات فنی لازم

اسامی منتخبین واجد شرایط شرکت کننده در چهارمین مرحله اردوی انتخابی هیمالیا نوردی:

1- جبار سلیمانی (دیواندره)
2- شهرام نعمتی(قروه)
3- رحمان مرادیانی(قروه)
4- محمد ظاهری(قروه)
5- آرش امام جمعه(سقز)
6- انور محمد زاده(سقز)
7- علی فیضیان(سقز)
8- حسن عبدلی(سقز)
9- مختار ناوه(سنندج)
10- اردشیر فاتحی(کامیاران)
11- جبار قاسمی (بیجار)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 20 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:11 نظرات (0)
مورخ 14و90/2/13  کلاس کارآموزی یخ و برف با حضور 8 نفر از بانوان گروه قاجر در ارتفاعات کوه بدر برگزار گردید.

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 15 ارديبهشت 1390 - ساعت 23:56 نظرات (0)صعود و پرواز نابهنگام عیسی میر شکاری کوهنورد جوان و افتخار آمیز کرمانی  را به خانواده گرامی و داغدار ا یشان و همچنین جامعه کوهنوردی کشورمان تسلیت عرض می نماییم.  از صمیم قلب برای بازماندگان صبر و شکیبایی از در گاه ایزد منان خواستاریم.

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:07 نظرات (0)


پایگاه خبری فدراسیون: به گزارش رسیده «عظیم قیچی ساز» که در تلاش برای صعود به قله ی ۸۵۸۶ متری «کانچن چونگا» است، دیروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه از کمپ اصلی این قله راهی کمپ ۲ شد و پس از شب مانی در این کمپ، امروز صبح به کمپ ۳ به ارتفاع ۷۱۰۰ متری عزیمت کرد.

این گزارش حاکی است: وی امشب را در کمپ ۳ می گذراند و فردا پیش روی خود را به سمت کمپ ۴ به ارتفاع ۷۷۰۰ ادامه می دهد .  «قیچی ساز» پس از لمس این ارتفاع و تکمیل دوره ی هم هوایی، مجدداً به کمپ ۳ باز خواهد گشت و پس از استراحت مجدد در این کمپ؛ یکسره به کمپ اصلی مراجعت می کند.

وی پس از این هم هوایی ها در کمپ اصلی مترصد شرایط مساعد خواهد بود تا تلاش خود را برای صعود قله از سر گیرد.

برگرفته از سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 10:19 نظرات (0)
سومین مرحله اردوی انتخابی تیم هیمالیانوردی استان کردستان مورخ 9/2/90 الی 11/2/90 در منطقه الوند و کلاغ لانه همدان انجام گرفت. در طول این سه روز با وجود نامساعد بودن شرایط جوی، به کارهای آماده سازی افراد، صعود و فرود با کرامپون، حمایت توسط طناب و حمل مصدوم پرداخته شد. 
هفده نفر برای این مرحله قبول شده بودند، اما 6 نفر از آنها به دلایلی موفق به همراهی تیم نشدند، علت هایی از قبیل: آسیب دیدگی پا، امتحان، بیماری و ...
افراد شرکت کننده در این اردو، آقایان:
1- جبار سلیمانی (دیواندره)
2- اردشیر فاتحی (کامیاران)
3- شهرام نعمتی (قروه)
4- محمد ظاهری (قروه)
5- رحمان مرادیانی (قروه)
6- آرش امام جمعه (سقز)
7-  علی فیضیان (سقز)
8- حسین عبدلی (سقز)
9-  انور محمد زاده (سقز)
10-  مختار ناوه (سنندج)
11-  احمد قوامی (سنندج)
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروهارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 01:07 نظرات (0)
جام جم آنلاين: مدير پايگاه ميراث فرهنگي زيويه و كرفتو از تهيه‌ي پرونده‌ ثبت جهاني غار كرفتو به‌عنوان «معماري صخره‌يي و دست‌كند» در اين منطقه‌ تاريخي خبر داد.

سيدمحمد حسيني در گفت‌وگو با ايسنا، بيان كرد: از حدود شش‌ماه پيش، كار تهيه اطلاعات براي پرونده ثبت جهاني اين غار تاريخي و حريم آن آغاز شده است. اكنون اين پرونده براي بررسي و در صورت لزوم تكميل، به معاونت ميراث فرهنگي كشور فرستاده شده است. وي افزود: غار كرفتو در منطقه شناخته‌شده و تاريخي كرفتو و در چهار طبقه قرار دارد كه بخش‌هايي از آن دست‌كند است و كتيبه‌هايي از دوران پيش از تاريخ دارد. امتداد اين غار حالت طبيعي خود را حفظ كرده است و در برخي بخش‌ها، طول غار به 700 تا 750 متر مي‌رسد.

وي گفت: در صورت تأمين اعتبار، امسال عمليات فتوگرامتري و ليزراسكن در محوطه تاريخي كرفتو انجام مي‌شود.حسيني با اشاره به انجام برخي اقدامات در محوطه زيويه، اظهار كرد:‌ قبلا در اين محوطه تاريخي عمليات توپوگرافي (شناخت عوارض طبيعي منطقه) انجام شده بود كه يكسري مشكلات داشت. به همين دليل، دوباره يك بخش خصوصي قرار است به‌صورت علمي و دقيق اين كار را انجام دهد. همچنين عمليات ليزراسكن و فتوگرامتري در اين محوطه تاريخي انجام مي‌شود.

                                                                                               برگفته از سایت کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 13 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:59 نظرات (0)


رييس هيئت کوه نوردي و صعودهاي ورزشي استان کرمان در گفت و گو با خبرگزاری سایت خبری شهر کرمان (کرنا) از مرگ «عيسي ميرشکاري» جوان 24 ساله‌ي کرماني در ارتفاعات «ماناسلو» خبر داد.

علي اکبر مشرفي در گفت‌وگو با خبرنگار کرنا گفته: متأسفانه وی در مسیر بازگشت از صعود قله دچار مرگ مغزي شده و فوت کرده است.

گزارش های رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر تيم امدادي در حال انتقال جسد وي از کمپ ۲ به کمپ ۱ است.

برگرفته از سایت کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:56 نظرات (0)
به گزارش رسیده از سوی هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان، حدود ساعت ۱۴:۱۵ به وقت تهران کوه نوردان این استان توانستند پرچم مقدس کشورمان را بر فراز قله ی ۸۱۶۳ متری «ماناسلو» به اهتزاز درآورند.

این گزارش حاکی است: هر ۶ نفر کوه نورد صعود کننده ی این تیم در سلامتی کامل به سر می برند و در حال بازگشت به کمپ های پائین تر قله هستند.

این صعود ارزشمند را به جامعه ی کوه نوردی کشور به ویژه یکایک اعضای تیم هیئت زنجان و خانواده های این عزیزان صمیمانه تبریک عرض می نمائیم.
منبع: فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 ارديبهشت 1390 - ساعت 22:46 نظرات (0)
  47 نفر از اعضای هیئت و گروه کوهنوردی قاجر مورخه  9/2/1390  در گلگشت خانوادگی منطقه «مانگه دول» به سرپرستی آقای جلال حنیفی شرکت نمودند.
« مانگه دول » یکی از زیباترین مناطق کوهستانی واقع در جنوب غربی  شهرستان قروه است که در روستای « تازه آباد سراوریه » قرار دارد.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

 
ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 ارديبهشت 1390 - ساعت 15:46 نظرات (0)