برنامه زمان بندی شده شش ماهه اول سال 1398 باشگاه قاجر

عضویت در باشگاه قاجر

قله الوند (همدان) تابستان 1357
نشسته از راست: طیب صالحی- سیروس صالحی- نادر رحیمی - اسد بابایی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

بارها گفته

جلسه فدراسیون در خصوص برنامه صعود تیم باشگاه دماوند به نانگاپاربات؛
 تصاویر ارائه شده دال بر صعود تیم باشگاه دماوند به قله نانگاپاربات نمی باشد

بنا بر درخواست مرجع قضایی از فدراسیون در خصوص برنامه صعود تیم باشگاه دماوند به قله نانگاپاربات که منجر به مفقود شدن یکی از اعضای این گروه گردید و پرسش در خصوص صعود یا عدم صعود این تیم به قله، فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی با حضور جمعی از کارشناسان و پیش کسوتان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که ۳ ساعت به طول انجامید؛ فیلم ها و عکس های ارائه شده توسط تیم باشگاه دماوند و تصاویر صعود اخیر به قله «نانگاپاربات» مورد بازبینی و بررسی قرار گرفت و در مجموع نتیجه ی بررسی ها بر اساس فیلم ها و عکس های ارائه شده مؤید این بود که این تصاویر دال بر صعود تیم باشگاه دماوند به قله نانگاپاربات نمی باشد.

 حاضرین در جلسه عبارت بودند از: رئیس فدراسیون محمود شعاعی، هادی صابری، مهدی داورپور، پوریا پرچمی، رضا کفاش، سیدمرتضی موسوی، کیومرث بابازاده، مهدی شیرازی و حسین رضایی جهت ثبت و ضبط جلسه.

منبع : سایت فدراسیون کوهنوردی


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 4 آبان 1389 - ساعت 13:20 نظرات (0)

چاپ تمبر زنده یاد سامان نعمتی

اعضاءگروه کوهنوردی پیام پست سنندج در هنگام برگزاری مراسم یاد و خاطره سامان نعمتی در شهرستان قروه وعده دادند که جهت گرامیداشت یاد این کوهنورد برجسته استان نسبت به چا پ تمبر بنام وی اقدام و پیگیری نماید . که چند روز پیش یک سری از این تمبرهای چاپ شده را دریافت کردیم.لذا برای این کار ارزشمند و ماندگار  از تمامی اعضاء محترم گروه کوهنوردی پیام سنندج کمال تشکر را داریم.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 27 شهریور 1389 - ساعت 14:32 نظرات (0)

14 نفر ازکوهنوردان  گروه قاجر در تاریخ 15 مرداد در دو گروه  همزمان از یخچال شمالی  و ضلع شمال شرقی به قله 4811 متری سبلان صعود کردند.  از مسائل قابل توجه آب شدن یخ های یخچال سبلان بود به گونه ای که مسیر رسیدن به قله  تنهاهفت طول طناب بود.


 روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


تاریخ اجرای برنامه : 15 مرداد1389

شرکت کنندگان (آقایان) : آمانج آجیکار، مجید فعله گری، مشتاق لقائی، محسن الماسی، محمد ظاهری و شهرام نعمتی، طیب صالحی ( سرپرست )

شرکت کنندگان (بانوان) : لیلا صالحی ، مهشید الماسی ، صدیقه نوربخش زاده ، الناز صمدی ، الهام الهیاری،ویدابیگلری ، آناهیتا رمضی


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 23 مرداد 1389 - ساعت 13:24 نظرات (1)

دیدار با خانواده سامان

شعاعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و عظیم قیچی ساز فاتح نانگاپاربات سه شنبه 12 مرداد جهت دیدار با مادر و پدر سامان در منرل خانواده نعمتی در شهرستان قروه حضور یافتند . قیچی سار در رابطه با علت این دیدار عنوان نمود : در زمان حضورم در بیس کمپ نانگاپاربات حضور سامان را در کنارم حس می کردم و همان وقت تصمیم گرفتم به محض بازگشت به ایران به دیدار مادر و پدر سامان بروم .

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 مرداد 1389 - ساعت 11:22 نظرات (0)

یک تیم نه نفره از گروه کوهنوردی قاجر  بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سامان نعمتی همزمان با دومین سالگرد حادثه تلخ نانگاپاربات ،موفق به صعود قله آرارات در کشور ترکیه شدند این تیم در تاریخ 29 تیر اولین تیم صعود کننده بهمراه تیم های از کشورهای روسیه ، ارمنستان ، فرانسه و اوکراین و چند تیم دیگر از ایران  بود  صعود این تیم از زمان حرکت از ماکو در ایران  به ترکیه و قله آرارات و بازگشت از قله بمدت 35 ساعت طول کشید .


 


تاریخ اجرای برنامه : 29 تیر ماه 1389

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالحی ، عبدالله سنگین آبادی ، پرویز اردلان ، داوود مفاخری ، فریدون الماسی ، رامین سنگین آبادی ، مازیار نعمتی ، مهدی ضیایی و شهرام نعمتی ( سرپرست )


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 2 مرداد 1389 - ساعت 07:58 نظرات (0)

عظیم جان خوش آمدی

عظیم قیچی ساز " کوهنورد غیور و متواضع کشورمان که چندی پیش به عنوان اولین کوهنورد ایرانی موفق به صعود قله نانگاپاربات ( 8125 متر ) شده بود ، دیروز با استقبال جمعی از کوهنوردان و مسئولین فدراسیون کوهنوردی به میهن بازگشت ، در مراسم استقبال حلقه گل توسط پدر سامان به گردن این قهرمان آویخته شد .

پیام تبریک " پدر سامان " به عظیم قیچی ساز

آفرین بر شما که نانگا را با تمام بزرگی و عظمتش در دست گرفته و ثابت نمودی که قهرمانی به نیرنگ و خود خواهی نیست ، بلکه با درستی و استقامت و انسانیت می توان بر تمام قلل جهان پیروز شد .

آفرین بر شما که در سومین سالگرد تنهایی " سامان " در کنارش قرار گرفتی و پای صحبتهای غریبانه او نشستی و او را از تنهایی در آوردی .

آفرین بر شما که در کمال تواضع ، همچون نسیمی آرام و به دور از هر گونه هیاهوی تبلیغاتی بر قله نانگا گام نهادی و سجده شکر به جای آوردی .

آفرین بر شما که همچون نامت عظیمی ، شمای که امروز بوی معطر و دلنشین سامان را به ما هدیه کردی ،گام هایت استوارتر و دستانت پرتوان باد . 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 31 تیر 1389 - ساعت 06:30 نظرات (0)

قابل توجه کوهنوردان و گروه های کوهنوردی

بمناسبت بزرگداشت یاد و خاطره یار همیشگی نانگاپاربات سامان نعمتی همایش کوه پیمائی در مورخ 24 و 25 تیر ماه در شهرستان قروه برگزار می گردد لذا از کوهنوردان علاقه مند جهت شرکت در این برنامه دعوت بعمل می آید .

شرح برنامه :

- مهلت ثبت نام و اعلام تعداد شرکت گنندگان تا تاریخ 21/4/89 ( دورنگار شماره 5249040-0872 )

- زمان پذیرش همنوردان گرامی ساعت 16 مورخ 24/4/89 در محل دفتر هیات کوهنوردی قروه واقع در خیایان تختی مجموعه ورزشی تختی

- شروع همایش ساعت 18

- برنامه کوه پیمایی راس ساعت 4 صبح مورخ 25/4/89 و عزیمت به قله بدر

- پایان مراسم ساعت 11 مورخ 25/4/89

- خوابگاه ، شام مورخ 24/4/89 و صبحانه 25/4/89 بعهده هیئت قروه می باشد

- بهمراه داشتن تجهیزات برنامه کوهنوردی یکروزه.

 هیات وگروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 تیر 1389 - ساعت 12:57 نظرات (0)

17 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر در تاریخ 6 تیر 1389 از ضلع جنوبی به بام ایران دماوند صعود کردند.

شرکت کنندگان در این برنامه :
شرکت کنندگان (آقایان) : فریدون الماسی، پرویز اردلان، اصغررضایی، علی الیاسی، رامین سنگین آبادی، نبی اله شفیعی، طیب صالحی، فائز صالحی، مهدی ضیائی، محمود فلاحی زاده، سعید عزیزی، شهرام نعمتی ( سرپرست )

شرکت کنندگان (بانوان) : لیلا صالحی ،مهشید الماسی، پگاه عزتی ، صدیقه نوربخش زاده ، ژیلا عزیزی ،


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 تیر 1389 - ساعت 12:28 نظرات (0)

ساخت پل در مسیر رسیدن به بیس کمپ نانگاپاربات

تیم جستجوی قاجر که برای پیدا کردن اثری از سامان نعمتی تابستان سال 88 به نانگاپاربات در پاکستان رفته بود در مسیر حرکت با پل تخریب شده ای مواجه شد که تنها مسیر ارتباطی اهالی روستای سر و رسیدن کوهنوردان به نانگاپاربات محسوب می شود .

روستای سر با هزار نفر جمعیت فاقد مدرسه بوده و دانش آموزان این روستا مجبور هستند ، روزانه و در فصول مختلف سال با عبور از این پل وطی مسیری طولانی به روستاهای بزرگتر و دارای مدرسه بروند .

با دیدن این موضوع و تاثر از مشکلات این روستا اعضاء تیم جستجو موافقت کردند که بنام و یاد کوهنورد ناپدید شده ی ایرانی ( سامان نعمتی ) و درجهت حل مشکل تردد در این مسیر، هزینه ساخت این پل را تقبل نمایند که پس از دادن هزینه خرید و تهیه وسایل مورد نیاز این پل با همکاری نیروهای محلی و شرکت   ATPساخته شد . 

پل تخریب شده

پل ساخته شده


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 24 خرداد 1389 - ساعت 11:25 نظرات (0)

سخنی با همراهان سایت قاجر

در بخش پیغام کوتاه انتقاداتی در خصوص سایت نوشته شده است که لازم دیدیم در این رابطه توضیحاتی داده شود .

بدون شک ما در هر شرایطی باید پذیرای انتقاد بوده و باشیم زیرا هر انتقادی ولو اینکه از سر دلسوزی نباشد ، بدلیل ایجاد فرصت بهتر دیدن خود و عملکرد ها ، امکان اصلاح و پویایی را فراهم می آورد . لذا نظر شما بازدید کنندگان گرامی برای ما مهم و ارزشمند است و آنرا ناشی از دلسوزی و همراهی شما در جهت رشد و توسعه ورزش کوهنوردی می دانیم

و اما در رابطه با محتوای انتقادها ،مبنی برمحدود شدن مطالب سایت به چند موضوع ، پوشش ندادن کل برنامه های گروه و به روز نبودن آن و...  در یک کلام کوتاه می توان گفت ، حق باشما منتقدین گرامی است . بخصوص با توجه به اهداف اولیه راه اندازی سایت . هر چند که ارائه نشدن برنامه های انجام شده از سوی برخی از سرپرستان و چند نکته دیگر نیز در این کوتاهی بی تاثیر نبوده است . اما با این وصف با توجه به اهمیت کار فرهنگی و اصلاع رسانی در پی توجیه کم کاری ها نبوده و لذا ضمن عذرخواهی از همه همراهان خوب و وفادار قاجر ، تلاش می کنیم که با رفع نواقص بتوانیم روزبروز بهتر و مناسبتر پاسخگوی انتظارات شما از سایت باشیم .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 خرداد 1389 - ساعت 09:44 نظرات (0)