برگزاری دوره کارآموزی کوهپیمایی ( با مدرک رسمی از فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی)

شرایط شرکت در دوره کارآموزی کوهپیمایی:
1- عضویت در پرتال فدراسیون
2- بیمه پزشکی ورزشی سال جاری که دارای اعتبار باشد.
اگر در پرتال فدراسیون عضو نیستید، اینجا را کلیک کنید.
جهت صدور آنلاین بیمه ورزشی اینجا را کلیک کنید.
جهت دانلود جزوه آموزشی دوره اینجا را کلیک کنید.
جهت ثبت‌نام و هماهنگی با شماره 09189704803 آقای خالدیان تماس حاصل نمایید.

عضویت در باشگاه قاجر

اعضای گروه قاجر در کلاغ لان همدان1364
نفرات از راست: جواد آیینی- شاهرخ آزادی- امیر حیدری- مونس حق شناس- کامران اقدامیان- جلال حنیفی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

عضویت کوهنورد توانمند کردستانی در تیم ملی

انتخاب بجا و شایسته سید واسع سید موسوی نماینده لایق کوهنوردان استان کردستان  در تیم ملی کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران ، جهت صعود به قله دائولاگیری هفتمین قله بلند جهان در کشور نپال را به مردم کردستان و بخصوص جامعه کوهنوردی استان کردستان تبریک گفته و برای این فرزند برومند کردستان و تمامی اعضاء تیم ملی صعودی توام با موفقیت و تندرستی را آرزومندیم .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 24 اسفند 1388 - ساعت 12:43 نظرات (0)

اولین دوره مسابقات سنگنوردی داخل سالن (سختی مسیر ) بنام یادواره زنده یاد سامان نعمتی در 11 اسفند 88 در سالن تختی قروه برگزار شد . در این مسابقه 31 سنگنورد از شهرستانهای سنندج ، سقز ، بیجار ، دیواندره ، دهگلان ، کارمیاران و قروه شرکت داشتند . که در خاتمه سامان عباسی ، سامان ابراهیمی و سجاد مصلحی هر سه نفر از قروه مقام های اول تا سوم را بدست آوردند . و از نظر تیمی قروه اول سنندج دوم و بیجار مقام سوم را بدست آوردند . در خاتمه این مسابقه پس از سخنان کوتاه آقای امیر رشید امیری رئیس تربیت بدنی جوائزی به نفرات برتر ( اول تا پنجم ) و نفرات برتر هر شهرستان اهداء شد همچنین به تیم های شرکت کننده لوح یادبود مسابقه اهداء گردید.

درحاشیه مسابقات : باتوجه به اینکه به تازگی دیواره سنگنوردی در اکثر شهرستانهای استان نصب شده است حضور سنگنوردانی با شور و با استعداد این شهرستانها نوید بخش روزهای درخشانی برای سنگنوردی استان خواهد بود که این موضوع توجه جدیتر مسئولین را می طلبد .

شهرام نعمتی رئیس هیات کوهنوردی شهرستان قروه  در رابطه با این مسابقه عنوان نمود که در نظر است این  برنامه ورزشی همه ساله در شهرستان قروه برگزار شود و در سال های آتی از سنگنوردان سایر استانها نیز دعوت بعمل خواهد آمد و سعی خواهد شد که با حضور سنگنوردان برجسته کشور کیفیت این مسابقات افزایش یافته و جوانان با استعداد کردستان فرصت بهتری را برای نشان دادن توانمندی های خود بیابند

آقای یدالله نگهدار مسئول کمیته صعودهای ورزشی هیات استان در جریان برگزاری مسابقه حضور فعال داشت. 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 15 اسفند 1388 - ساعت 09:23 نظرات (0)
به گزارش خبرنگار اجتماعي برنا، هيات كوهنوردي استان تهران اسامي نجات يافتگان حادثه ريزش بهمن در محور شمشك ديزين به شرح زير اعلام شد:
1- مینا رسولی 2- فرشته برزا 3- عباس شفاهی 4- علی غضنفری 5- مژگان سلطانی 6- عاطفه عمویی 7- محبوبه پازوکی 8- محمدرضا پیراسته 9- سارا عبدالمحمدی 10- سارا نجفی 11- حسین حیدری مقدم 12- حسین کیانی 13- مرتضی چراغعلی 14- حسن بی رفته 15- سجاد سجادی 16- پرویز شجاعی 17- شاهرخ ساسان 18- پیمان ثروت 19- معصومه رجبی 20- مینا دهقانی 21- فرشید ابوالفضل زاده 22- الهام احمدی.

همچنين اسامي اسكي بازاني كه در حادثه ريزش بهمن، نجات يافتند به شرح زير است.

1- سامان رسانی 2- عرفان رحیمی 3- مرتضی حسینی 4- میلاد تیموری 5- کامیلا ارشدی 6- رضا فلاحیان 7- شوان فلاحیان 8- پیمان طائفه حاجیلو 9- بهناز وطن پرو 10- سعید معینی 11- مروت محمدیان 12- امیرحسین مرتضوی 13- حسین هدایت 14- امیر ساسانیان 15- اشکان امرنژاد 16- گلنوش اخوان 17- محمدعلی حسین زاده 18- محمد فتحی 19- الناز حنیفی 20- سارا حنیفی 21- امیر پورهمت 22- رویا روزبهانی.

شايان ذگر است تاكنون جسد 8 كوهنورد از زير بهمن خارج شده است . با توجه به اعلام هيات كوهنوردي مبني بر وجود چند جسد ديگر در زير بهمن تيم هاي امداد و نجات هلال احمر در حال جستجو براي كشف اجساد احتمالي هستند. هنوز هويت هيچ يك از جانباختگان اين سانحه اعلام نشده است. 
به نقل ار خبرگزاری برنا

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 بهمن 1388 - ساعت 12:40 نظرات (0)

مسابقات درای تولینگ

در جشنواره زمستانه همدان مسابقات درای تولینگ باحضور 18 شرکت کننده برگزار شد و رحمان مرادیانی عضو گروه قاجرقروه مقام سوم این مسابقات را بدست آورد 

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 15 بهمن 1388 - ساعت 00:22 نظرات (0)

گزارش صعود به قله دماونداز مسیر یال داغ

 

 

 

جمعه 13/9/88ساعت 5:45 قروه را به سمت ناندل ترک نمودیم.عصرهنگام به ناندل رسیدیم.. با رسیدن ما به ناندل تیم فدراسیون که برای صعود به دائولاگیری اردوداشت و از مسیر شمالی برگشته بودند ناندل را ترک کردند . شب بسیار سردی بود حتی داخل اتاق نیزمجبور شدیم جوراب پر بپوشیم.

روز شنبه 14/9/88

ساعت 7 صبح به سمت ابتدای یال موسوم به یال داغ حرکت نمودیم هوا بسیار عالی بود اما هوای خوب هم راه طولانی این مسیر را کوتاه تر نمی کرد با توجه به محدودیت زمان که با آن مواجه بودیم تصمیم گرفتیم که از قله داغ شروع کنیم  تا نزدیک قله داغ به حرکت ادامه دادیم وساعت 15:40چادر زدیم.با پایین رفتن آفتاب  ،هوا به یکباره به شدت سرد شد..به علت سرمای زیاد پس از آب کردن مقداری برف ، خوردن غذا ( سوپ داغ )  خیلی زود به داخل کیسه خواب رفتیم. ساعت 12 شب  شهرام نعمتی سرپرست گروه  به بیرون چادر رفت  وهوا را برای صعود مناسب دید اما با این وجود از حرکت دادن گروه خوداری کرد و برنامه را به صبح موکول کرد .

روز یکشنبه 15/9/88

ساعت 7 شروع به صعود نمودیم.حسین در چادر ماند سرش درد گرفته بود.مسیری که ادامه داده بودیم دقیقا یک یال در سمت چپ یال داغ بود ، مسیری که شن اسکی نامناسبی داشت،برف نازکی روی آن را گرفته بود وهمین مزید بر  علت شد تا آرام تر پیش برویم. اواسط مسیر بود که رامین احساس ناراحتی در ناحیه قفسه سینه  کرد و این نشان می داد که هنوز آثار عفونت و سرماخوردگی چند روز قبل  در او از بین نرفته  است  . به ناچار با شهرام نعمتی به سمت چادر برگشتند.دو نفر باقی مانده تا ساعت 10 زمان برای صعودداشتند.این زمان فقط برای صعود تا ارتفاع حدود پنج هزار کفایت کرد.هوا بدتر شده بود سپس راهی کمپ شدیم و پس از استراحتی مختصر ونوشیدن چای گل گاوزبان به سمت ناندل بر گشتیم .ساعت 15:30به ناندل رسیدیم .هرچند قله خود را دست نیافتنی جلوه داد اما صعودی به غایت لذت بخش بود. و همگی در کمال سلامت و آرامش ناشی از چند روز همجواری با دماوند به سمت قروه بازگشتیم .

اعضاءتیم : طیب صالحی ، شهرام نعمتی(سرپرست) ، رامین سنگین آبادی ، حسین عسگری ، رحمان مرادیانی

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 آذر 1388 - ساعت 12:04 نظرات (0)

بازدید از غار سراب همدان

تیم غارنوردی گروه قاجر از غار سراب همدان بازدید نمود.  شهرام نعمتی ، علی فعله گری ، امیر شاهبداغی ( راهنما ) اکبر احدی و رحمان مرادیان ( سرپرست ) در این برنامه شرکت  نمودند.

 

 

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 25 مهر 1388 - ساعت 09:18 نظرات (0)

ارائه  نتیجه تحقیقات تیم جستجو 

 

نتیجه بررسی  های بعمل آمده تیم جستجو در نانگاپاربات پاکستان در خصوص ناپدید شدن سامان نعمتی  در جلسه انجمن کوهنوردان ایران  که با حضور کلیه علاقمندان  برگزار می گردد ، ارائه خواهد شد این جلسه در 29 مهر در سالن شهریاران جوان در تهران (نبش ویلا ) ساعت 17 الی 20 برگزار خواهد شد .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 2 مهر 1388 - ساعت 10:10 نظرات (0)

صعود به سبلان

کوهنوردان گروه قاجر قروه در تاریخ 14 شهریور در یک برنامه 3 روزه از دومسیر یخچال شمالی و مسیر جنوبی به قله سبلان صعود کردند . شرکت کنندگان دراین برنامه : داود مفاخری ، رحمان مرادیانی ، لیلا صالحی ، مهشید الماسی و شهرام نعمتی ( سرپرست ) می باشند .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 19 شهریور 1388 - ساعت 09:14 نظرات (0)

برگزاری کلاس کارآموزی کوهپیمایی

 

در 12و 13شهریور کلاس کارآموزی کوهپیمایی با شرکت62کوهنورد ( 52 مردو10 زن  )  در شهرستان قروه برگزار گردید محمودنظریان مدرس و سرپرست این دوره آموزشی در این خصوص عنوان نمود که سال گذشته در جریان برگزاری همایش  زنده یاد سامان نعمتی جهت گرامیداشت یاد این عزیز و همچنین کمک به توسعه ورزش کوهنوردی در این شهرستان مستعد به مسئولین هیات کوهنوردی قروه  در خصوص برگزاری این کلاس ، قول مساعد دادیم که خداوند توفیق داد تا دراین تاریخ  با همکاری چند مربی برجسته کشور در خدمت دوستان باشیم . همچنین شهرام نعمتی رئیس هیات کوهنوردی قروه نیز اظهار داشت ، در نظر داریم جهت سوق یافتن ورزش کوهنوردی شهرستان به سمت بهره مندی از مبانی علمی در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی فعالیت بیشتری داشته باشیم .

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 15 شهریور 1388 - ساعت 09:42 نظرات (0)

گزارش صعود گروه قاجر و گروه مخابرات قروه به قله 4850متری علم کوه

.
دوشنبه 19/5/88
گروه پنج نفره ما ساعت 14:30 قروه را به سمت رودبارک ترک کرد.علی رغم اینکه وسط هفته بود، جاده چالوس شلوغی خاص خود را داشت. در تاریکی هوا همراه با بارش باران ومه غلیظی که فضا را پوشانده بود، حرکت کردن در جاده های پرپیچ وخم مرزن آباد بسیار طاقت فرسا بود. بالاخره ساعت 1بامداد به قرارگاه رودبارک رسیدیم وچون اتاقها همگی گرفته شده بود، ما هم پس از صرف شام، کنار گروهی دیگر از کوهنوردان در داخل سالن قرارگاه خوابیدیم.
سه شنبه 20/5/88
ساعت 7با صدای مسئول قرارگاه از خواب بیدار شدیم.ازآنجایی که شب دیروقت خوابیده بودیم ،حرکت به سمت بالا راکمی به تاخیر انداختیم. بعد از صرف صبحانه، ساعت 9:50با ماشین لندروور به سمت «بریر» حرکت کردیم .
از اوایل صبح باران همچنان در حال باریدن بود. و بعضی ها می گفتند که بالا هوا آفتابی است. پس از نیم ساعت ماشین سواری در هوای بارانی به «بریر» رسیدیم.ازاینجا به بعد کوهنوردی شروع می شد.
. قسمتی از مسیرصعود (تا بالای کشتی سنگ) نسبت به چند سال پیش تغییر کرده بود و این مطلب راما نمی دانستیم اما با توجه به پاکوب بودن مسیر، به راهمان ادامه دادیم تا اینکه ساعت 11:45 به کشتی سنگ رسیدیم.
ساعت 13:15به کنگلک پایین،ساعت 13:45 به آبشخور جدید و بالاخره ساعت 14:45 به پناهگاه بزرگ سرچال رسیدیم. علی رغم برنامه ریزی قبلی، به خاطر بارانی ومه آلود بودن منطقه، تصمیم گرفتیم  شب را در این پناهگاه بمانیم.
گروهی از باشگاه آرش با سرپرستی حسین عظیمی نیز در پناهگاه بودند که بعد 10 از دقیقه عازم پایین شدند.

چهارشنبه 21/5/88
ساعت 5:10 از خواب بیدار شدیم،صبحانه مختصری خورده وساعت 6:10 به سمت علم چال واز آنجا به طرف گرده به راه افتادیم. حال عمومی بچه ها خوب نبود وهمین نگران کننده بود.ساعت 8 به محل پناهگاه خرابه وساعت 9:35به اول مسیر گرده رسیدیم. ساعت 10شروع به صعود نمودیم.صعود خیلی کندانجام می گرفت و این مسئله احتمالا به خاطر عدم آمادگی جسمانی وهمچنین تاثیر ارتفاع بود . ساعت 14:15 گرده را صعود کردیم  بالای گرده باد سرد وشدیدی می وزید وهمین عامل سردرد تعدادی از افراد گروه شد.45دقیقه را روی قله صرف عکس گرفتن واستراحت کردن نموده، سپس راهی پایین شدیم. ساعت 18:20به پایین شن اسکی سیاه سنگ ها رسیدیم و ساعت 20:30وارد  پناهگاه سرچال شدیم. پناهگاه خیلی شلوغ و همه تخت ها گرفته شده بود .
 شام خوراک مائده داشتیم .ساعت 23:30یک گروه پرجمعیت و بدون راهنما که مسیر را گم کرده بودند، با خستگی فراوان و سروصدای زیاد، به پناهگاه وارد شدند.
پنج شنبه22/5/88
ساعت 9پناهگاه را به سمت «بریر» ترک نمودیم.ساعت 11:55به «بریر» رسیده و10دقیقه منتظر ماندیم تا ماشین دنبالمان بیاید. به قرارگاه رفته ووسایل را جمع وجور کرده ناهار خوردیم سپس تنی نیز به آب زدیم. شام را در داخل پارک لاهیجان خورده وهمانجا خوابیدیم.
جمعه 23/5/88
صبح ساعت حرکت کردیم و ساعت 20:20همگی در نهایت سلامت به قروه بربازگشتیم.

 

اعضاء شرکت کننده در برنامه:
 داوود وسامان مفاخری،سامان ابراهیمی،محمد ظاهری ورحمان مرادیانی(سرپرست )
گزارش : رحمان مرادیانی

 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 5 شهریور 1388 - ساعت 11:10 نظرات (0)