برنامه شش ماهه دوم سال 1398 باشگاه کوهنوردی قاجر

عضویت در باشگاه قاجر

جمعی از بانوان گروه قاجر در مانگه دول1384
نفرات از راست: بصیره مرادی، صدیقه نوربخش، خدیجه حاجیان، شعله اکبری، مهوش نعمتی
نفرات نشسته از راست: یاسمن نعمتی، نادیاعسگری، مهتاب عسگری

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

اخبار بيس كمپ نانگاپاربات 4 تير

يافتن كوله پشتي تيم ايراني

كوهنوردان اهل استین  در جريان صعود به كمپ 2 در ديواره كينشوفر يك كوله پشتي يك روزه را يافتند كه عنوان مي شود متعلق به كوهنوردان ايراني است كه سال گذشته در نانگاپاربات حضور داشته اند

در بيس كمپ نانگاپاربات فيلم صعود كوهنوردان ايراني كه سال گذشته در نانگا حضور داشته اند براي 32 كوهنورد خارجي حاضر در بيس كمپ و 12 هاي پورتر نمايش داده شد . اين كوهنوردان كه هر كدام سابقه 4 تا 12 فتح قله هشت هزار متري را در كارنامه خود دارند بر اساس فيلم ارائه شده موفقيت تيم ايراني را در صعود به قله رد كردند.

همچنين 2 هاي پورتر بهمراه محمد علي كه سال گذشته در بيس كمپ حضور داشته اند عنوان مي كنند كه تيم ايراني سال گذشته در جريان صعود ، چادرهاي نصب شده تيم هاي خارجي و طناب هاي كار گذاشته راخريداري كردند.

كه اين موضوع با توجه به اينكه عنوان شده  كه بدون استفاده از هاي پورتر، صعود را انجام داده اند قابل تامل است ، زيرا همان كاري را كه قرار بوده هاي پورترها انجام دهد با خريد اين امكانات انجام شده است .  

خبرنگاران يك شبكه تلويزيوني كره اي در حال حاضر در بيس كمپ نانگا حضور دارند كه در مصاحبه با همايون نعمتي ـ  يكي از اعضاء گروه كوهنوردي قاجرـ  علت حضورو برنامه اين تيم را جويا شده ،كه همايون نعمتي در پاسخ به خبرنگار خارجي عنوان نموده : برنامه كاراين گروه  جستجو براي يافتن اثر و نشاني از سامان نعمتي كوهنورد  ايراني مي باشد  كه در جريان صعود سال  گذشته ناپديد شده است .


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 5 تیر 1388 - ساعت 00:35 ادامه مطلب نظرات (0)

بیس کمپ نانگاپاربات یکشنبه 31/3/88

پس از چند روز بارش برف، امروز یکشنبه سی و یکم خرداد شرایط برای انجام اولین مراحل صعود از مسیر کینشوفر مهیا شد. شهرام نعمتی و جو (کوهنورد پرتغالی) پس از صرف صبحانه ساعت 6:15 از بیس کمپ به سمت محل کمپ 1 در ارتفاع 5200 متری حرکت کردند. به دلیل یخ زدگی برف و همچنین برفکوبی شدن مسیر، صعود تا حدی آسان انجام شد و پس از یک ساعت و چهل پنج دقیقه به کمپ 1 رسیدند اما محل کمپ را بهمن فرا گرفته بود به گونه ای که جایی برای برپا نمودن چادر پیدا نکردند و بناچار وسایل را در داخل کیسه بار گذاشتند و به سنگی به صورت حمایت گره زدند و پس از یک ساعت به بیس کمپ باز گشتند.

تیم کره نیز امروز 200 الی 300 متر از مسیر کمپ 1 به 2 را ثابت گذاری کردند. تیم مشترک قاجر و کوهنورد پرتغالی فردا را در بیس کمپ استراحت کرده و پس فردا در ادامه کار تیم کره ای ثابت گذاری کمپ 1 به 2 را انجام خواهند داد.

از راست به چپ : شهرام نعمتی - محمد علی - همایون نعمتی - پدرام نعمتی


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 1 تیر 1388 - ساعت 01:11 ادامه مطلب نظرات (0)

همانگونه که در خبرهای قبلی آمده بود ، حد فاصل چیلاس تا بیس کمپ نانگاپاربات بر روی رودخانه ای پلی قرار دارد  که همه ساله به دلیل سیلاب های تند تخریب می شود و تردد کوهنوردها و بومیان منطقه دچار مشکل می شود. این پل با حمایت مالی تیم قاجر مستقر در بیس کمپ نانگاپاربات و شرکت ATP قرار است با استحکام لازم ساخته شود. عکس زیر از پاکستان ارسال شده که بر اساس اظهارات اعضاء تیم، محل احداث پل جدید کنار سنگ بزرگ (در عکس) می باشد.ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 1 تیر 1388 - ساعت 01:07 ادامه مطلب نظرات (0)
HTML clipboard

همونوردان سامان (گروه قاجر) در بیس کمپ نانگاپاربات

بر اساس خبر رسیده از پاکستان ، کوهنوردان ایرانی (گروه قاجر) به همراه کوهنوزد پرتغالی (جو) راس ساعت 3:30 بعد از ظهر (به وقت پاکستان) چهارشنبه مورخ 27 خرداد به بیس کمپ نانگاپاربات رسیدند. این تیم مسیر چیلاس تا بیس کمپ را در دو روز طی نمود. در حالیکه زمان صرف شده در این مسیر به طور معمول سه روز می باشد. گروه در کمال آمادگی و سلامت در زمان کوتاهتری به بیس کمپ رسیده و در آنجا مستقر شده اند.

در خصوص وضعیت هوا عنوان شده که برف در حال باریدن است و طبق آخرین اخبار هواشناسی تا دو روز آینده نیز ادامه خواهد داشت. وضعیت هوای منطقه از طریق دوستان جو در اروپا به صورت منظم بررسی و در اختیار گروه قرار داده می شود. همنین در حال حاضر ارتفاع برف در بیس کمپ حدود نیم متر می باشد.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 27 خرداد 1388 - ساعت 21:08 ادامه مطلب نظرات (0)

شنبه مورخه 23 خرداد ساعت 14:30دو تیم پرتغال و ایران در قالب یک تیم (کوهنورد پرتغالی به نام جو joao Garcia سرپرست تیم می باشد) به سمت چیلاس حرکت کردند که بنا بر گفته راهنمای تیم (آفیسر- عبدالمنان) از اسلام آباد تا چیلاس 2 روز و از چیلاس تا بیس کمپ 2 شب در راه خواهند بود ضمنا کوهنورد پرتغالی تا کنون 12 صعود موفق به قلل 8000 متری داشته و چندی پیش نیز قله manaslu را صعود نموده است.

قابل ذکر است که راهنمای تیم در سال گذشته در هنگام وقوع حادثه در محل بیس کمپ حضور داشته و اطلاعات کاملی از چگونگی وقوع حادثه (ناپديد شدن سامان نعمتي) را نیز دارد.

گفتنی است که این دومین تلاش جو ، کوهنورد پرتغالی برای صعود به نانگا می باشد.

 

وب سایت جو : www.joaogarcia.comارسال شده در تاریخ پنج شنبه 24 خرداد 1388 - ساعت 17:14 ادامه مطلب نظرات (0)

اعضا تیم نانگاپاربات بعد از حادثه ناپدید شدن سامان نعمتی در هر فرصتی سعی کرده اند در مواجه با افکار عمومی با انواع ترفند های تبلیغاتی خود را تبرئه و از زیر فشار انتقادات خارج شوند. در یکی از تازه ترین این تلاش ها در پی مطرح شدن پرونده حادثه در مراجع قضایی ، منتظر صدور حکم نشده و در اقدامی عجولانه درخواست دادیار پرونده به دادستان ، مبنی بر صدور قرار منع تعقیب به دلیل فقدان مدارک را به عنوان تبرئه تیم قلمداد کرده و به شکل گسترده در رسانه ها و سایت های خبری منتشر نموده اند که در این رابطه همایون نعمتی پدر سامان که جهت همراهی تیم جستجو در حال حاضر در پاکستان به سر می برند ، طی تماس تلفنی اظهار داشت که پرونده مجدد توسط قاضی پرونده به دلیل نقض تحقیقات به شعبه بازپرسی برگشت داده شده است. لذا خبر تبرئه تیم نمونه دیگر از عملکرد شتاب زده اعضا تیم نانگا می باشد.
 


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 23 خرداد 1388 - ساعت 19:13 ادامه مطلب نظرات (0)
HTML clipboard

اعضاء تیم کوهنوردی قاجر با سفیر ایران در پاکستان ملاقات کردند در این دیدار سفیر به گرمی پذیرای کوهنوردان ایرانی شده و در جریان کار این گروه قرار گرفت . این تیم همچنین با اشرف امان و نیکنام از مسئولین شرکت ATP  ملاقات داشته است  . تیم ظرف روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ( 19 و 20 خرداد ) به محض دریافت وسایل خود ( بارها ) به اسکاردو خواهد رفت تا از آنجا به چیلاس و سپس به بیس کمپ نانگاپاربات بروند

خبر دیگر اینکه : یک پل ارتباطی که ارتباط چندین روستا را در منطقه برقرار می کند و در مسیر تردد کوهنوردان به بیس کمپ نانگاپاربات قرار دارد ، با حمایت مالی این تیم و تامین نیروی انسانی توسط شرکتATP  ساخته خواهد شد ، قرارداد این همکاری میان تیم و شرکتATP   بسته شده است ، سرپرست تیم ، مشارکت در این برنامه  را در راستای گرامیداشت یاد و خاطره کوهنورد ایرانی سامان نعمتی عنوان کرد .

 

از راست : همایون نعمتی ، شهرام نعمتی ، اشرف امان ، نیکنام


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 19 خرداد 1388 - ساعت 14:37 ادامه مطلب نظرات (0)
HTML clipboard

تیم کوهوردی قاجر در میان بدرقه خانواده و همنوردان خود، روز جمعه پانزدهم خرداد ساعت شش ونیم عصر از طریق فرودگاه امام (ره) رهسپار پاکستان شدند. روز بعد ساعت 5:05 صبح وارد فرودگاه اسلام آباد شده وسپس با همراهی نماینده شرکت ATP به محل تعیین شده برای اقامت رفتند. کوهنوردان گروه قاجر چند روزی را در اسلام آباد خواهند ماند تا پس از انجام تشریفات لازم به سمت منطقه نانگاپاربات حرکت کنند.

 


 

بقیه عکس ها را در ادامه متن مشاهده نمایید.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 16 خرداد 1388 - ساعت 13:12 ادامه مطلب نظرات (0)

روز جمعه مورخ 15 خرداد 1388 گروه کوهنوردی قاجر قروه عازم پاکستان خواهد شد. این تیم جهت یافتن اثر و نشانی از سامان نعمتی کوهنورد ناپدید شده ایرانی که در جریان صعود به نانگاپاربات مفقود شده است، به همراه اولین تیم های صعود کننده خارجی رهسپار نانگاپاربات می شود تا تلاش خود را آغاز کنند. اعضای این تیم را شهرام نعمتی (سرپرست) ، همایون نعمتی و پدرام نعمتی تشکیل داده اند.

جدیدترین اخبار این صعود را از طریق سایت کوهنوردی قاجر (www.ghajer.com) به اطلاع علاقه مندان خواهیم رساند.
ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 16 خرداد 1388 - ساعت 13:04 ادامه مطلب نظرات (0)
HTML clipboard

این گزارش برنامه فروردین 87  می باشد که از زبان سامان نعمتی و یاداشت های روزانه ای که هر روز بعد از اتمام کار می نوشت لازم به توضیح است که در این سال به دلیل نبودن بارش در تمامی روزها صعود انجام پذیرفت و پیشرفت بسیار خوبی در کار حاصل شد. سرپرست برنامه در این سال هم مثل سالهای قبل خود سامان بود. 

 

امروز شنبه 1/1/87

طبق معمول دو سال پیش کوله هاراپر ازلوازم سنگ نوردی کرده ایم و آماده برای حرکت به سمت دیوارۀ بیستون. ساعت یک ربع به شش عصر بود که آقایان رحمان مرادیانی ،پدرام خداویسی، پدارم نعمتی و خودم سامان وسایل را بار ماشین کردیم و حدوداً بعد از گذشت20 دقیقه به راه افتادیم .

حدوداً دو ساعت طول کشید که به کافه آقای شیرازی که معرف حضور همه سنگ نوردان طبیعی کار است رسیدیم و پس از خوش و بشی که با هم کردیم بدون معطلی شام را خوردیم و وسایل لازم برای دو روز آینده را در کوله ها گذاشتیم و بقیه وسایل را در انبار کافه گذاشتیم که به مروردر طول چند روزی که برنامه ریزی شده بر طبق نیاز به بالا ببریم.

 ساعت ده شب به سمت حصار راه افتادیم. هوای مطبوع بهاری به همراه قرص کامل ماه دریافت عیدی ما از بیستون بود. به دلیل سنگینی کوله ها آهسته بعد ازگذشته یک ونیم ساعت  به حصار رسیدیم.( حصار منطقه ای است تقریباً در وسط دل دیواره بیستون قرار گرفته و ابتدای مسیر قاجر در آنجا قرار دارد در چند متری ابتدای مسیر قاجر یک طاقچه سنگی حدواً به اندازه سی متر مربع که محل کمپ اصلی ما می توان نام برد که ازدیوارۀ آن در چند نقطه به دلیل آب شدن برف بیستون آب چکه می کند آب ما از جمع کردن این قطره ها تأمین می شود.)

 در کمپ اصلی بدون معطلی بعد از آنجام یک سری از تمرینات کششی چادر را بر پا کردیم و بعد از نوشیدن یک چای گرم آماده خواب شدیم.


رحمان ،سامان ،پدرامادامه گزارش را در ادامه متن بخوانید.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 9 خرداد 1388 - ساعت 22:23 ادامه مطلب نظرات (0)