اعضای گروه قاجر در بینالود 1370

نفرات ایستاده از راست: شهریار محمدی، طیب صالحی، پرویزمیهمی، بهروز یعقوبی، فردین صالحی، فرهاد ملک محمدی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

به آگاهی می رساند با عنایت به مساعدت و هماهنگی با فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی،  یک دوره کلاس داوری درجه ۳ صعودهای ورزشی توسط هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین برگزار می گردد.
زمان برگزاری :
۷ لغایت ۱۰ مردادماه ۱۳۹۳
پذیرش : ساعت ۸ روز سه شنبه مورخ ۰۷/مرداد/۱۳۹۳
آخرین مهلت ثبت نام : ۳۰/تیر/۱۳۹۳
مدارک و شرایط مورد نیاز :
دارا بودن حداقل ۲۰ سال تمام در روز ثبت نام
مشخص نمودن وضعیت نظام وظیفه ( برای آقایان )
ارائه اصل رونوشت حکم کار آموزی پیشرفته صعودهای ورزشی ( برابر اصل )
ارائه اصل رونوشت آخرین مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)
آشنائی با زبان انگلیسی و رایانه
۲ قطعه عکس ۴ – ۳ جدید
ارایه اصل و کپی بیمه ورزشی سال جاری
ارایه اصل و کپی کارت ملی
ارائه گواهی صحت و سلامت پزشکی
معرفی نامه از هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان
واریز مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰ ریال به حساب ۶۸۲۹۱۲۶۷ هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین
لوازم و تجهیزات مورد نیاز در طول دوره :
لوازم انفرادی
لوازم التحریر
صندلی صعود
کفش سنگ نوردی
شرایط برگزاری دوره :
پیش ثبت نام حداقل ۱۰ نفر
کلیه امکانات آموزشی و  امور مدرسین بر عهده برگزار کننده می باشد .
ناهار و میان وعده برعهده میزبان می باشد.
خوابگاه جهت شرکت کنندگان بر عهده میزبان می باشد.
کلیه مقاضیان حداکثر تا تاریخ ۳۰ / تیر / ۹۳ باید مبلغ مندرج را واریز نموده و با سرپرست دوره هماهنگ نمایند.
با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در صورت انصراف ، پس از مراحل ثبت نام  برگشت وجه واریزی امکان پذیر نمی باشد .
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با سرپرست دوره جناب آقای مهدی رئوف زاده از طریق ایمیل mahdiraofzade@yahoo.com و یا تلفن ۰۹۱۲۶۸۱۰۲۳۰ تماس حاص نمایید.
مقتضی است تمامی هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان نسبت به اطلاع‌‌رسانی مراتب مذکور در سطح استان اقدام نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 19 تیر 1393 - ساعت 07:11 نظرات (0)
بنا برگزارش رسیده؛ «ابراهیم نوتاش» که تا پیش از این به عنوان «نماینده کوه‌‌نوردان ایرانی در سازمان GHM » (کوه‌های بلند) فعالیت می‌کرد، اخیراً طی حکمی به سمت  «نایب رئیس سازمان GHM در امور ایرانیان» منصوب شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 17 تیر 1393 - ساعت 21:48 نظرات (0)
پنجمین سال تاسیس انجمن غار نوردان و غارشناسان ایرانیان در حالی پنجشنبه و جمعه گذشته جشن گرفته شد که غارنوردان کشور شاهد حضور پررنگ سرمایه‌ها و پیشکسوتان غارنوردی همچون چنگیز شیخ لی، احمد معرفت، یوسف نجایی (کاشف غار علیصدر)، داوود محمدی فر (نویسنده ده‌ها جلد کتاب کوهنوردی و غارنوردی کشور)، محمد نوری ،‌حشمت حیدریان، محمد ابراهیمی و کیومرث بابازاده بود که برای نخستین بار گردهم هم آمدند. 
«جواد نظام دوست» رییس انجمن غار نوردان و غارشناسان ایرانیان با اعلام این خبر به خبرنگار گردشگری CHN گفت: «این عزیزان که به همت استاد چنگیز شیخ لی در 68 سال پیش هیات غارشناسی ایران را همراهی می‌کردند به عنوان اعضای افتخاری انجمن غار نوردی و غارشناسی ایرانیان پذیرفته شدند و لوح عضویت افتخاری را دریافت کردند.»
او همچنین از حضور مدیران دو غار بزرگ توریستی ایران در این جمع خبر داد و گفت: «مدیران غار علیصدر و کتله خور در این جمع حاضر شدند و عضویت افتخاری همسو را از سوی انجمن دریافت کردند. آنها تا مادامی که در توسعه غارها، حفاظت از غار را مد نظر داشته باشند انجمن همه نوع همکاری و مشاوره را در اختیار انها قرار خواهند داد و آنها نیز قول دادند که توسعه پایدار را مد نظر قرار دهند.»
به گفته نظام دوست، در ادامه این مراسم کارگاه آشنایی با حفاظت از غارها نیز با حضور 140 نفر از مسئولان و غارنوردان برگزار شد که رییس پژوهشکده زمین شناسی، اسماعیل کهرم، محمد درویش و هادی هم در این جمع حاضر بودند.
بنابر دستورجلسه، مجمع عمومی انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان در دومین روز این گردهمایی برگزار شد. در این میان با حضور 79 نفر از 120 عضور رسمی انجمن مجمع رسمیت یافت.
به گفته رییس انجمن غار نوردان و غارشناسان ایرانیان طبق رای گیری انجام شده «پیمان یاوری» بازرس دوره قبل با کسب بیشتر آرا که 77 نفر بودند در سمت خود برای یکسال آینده ابقا شد.
نظام دوست همچنین از تقدیر انجم از تیم اعزامی به برنو که موفق شدند نمایندگی ایران را در اتحادیه غارشناسی جهانی اخذ کنند و تیم اعزامی به ترکیه که در اکسپدیشن جستجو و غارهای ترکیه شرکت کرده‌بودند خبر داد. در ادامه این مراسم از «اسرا مفاخری» به عنوان کوچکترین غارنورد و یکی از پرکارترین غارنوردان عضور انجمن نیز تجلیل شد.
منبع: انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان
http://www.bornanews.ir/Pages/News-198998.aspx
http://dornews.com/NewsDetails.aspx?News=2745211
خبرگزاری قطره
پی نوشت: اسراء مفاخری عضو گروه قاجر قروه کردستان و جوانترین غارنورد این استان می باشند موفقیت 
روزافزون برای ایشان آرزومندیم.
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

اسراء مفاخری در غار قلایچی 

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 16 تیر 1393 - ساعت 07:26 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ با توجه به ایجاد بانک اطلاعاتی بخش غارنوردی کارگروه آموزش و لزوم تکمیل پروفایل مربیان، مقتضی است کلیه مربیان غارنوردی نسبت به تکمیل و ارسال فرم پیوست به همراه مدارک زیر اقدام نمایند:
-         مدارک موردنیاز:
۱ـ تکمیل فرم پیوست
۲ـ عکس ۴ × ۳ جدید
۳ـ کارت ملی
۴ـ حکم کارآموزی مقدماتی
۵ـ حکم پیشرفته
۶ـ حکم مربیگری
۷ـ حکم دوره‌های زمین‌شناسی، پزشکی غار و نقشه‌برداری غار
مدارک مذکور می‌بایست به‌طور جداگانه و در قالب فایل‌های تصویری با رزولوشن
dpi ۲۰۰ ـ ۱۰۰ ارسال شود.
آخرین مهلت ارسال ارسال مدارک تا تاریخ ۱۵/مرداد/۹۳ از طریق پست الکترونیک به آدرس alirezabalaghi@gmail.com می‌باشد.
لازم به ذکر است برگزاری دوره‌های آموزشی منوط به رعایت این بخشنامه می‌باشد.
مقتضی است تمامی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور در اسرع وقت اقدام لازم به عمل آورند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 16 تیر 1393 - ساعت 01:31 نظرات (0)
 عملا در ارتفاعات کمتر از 2500 متر از سطح دریا نگرانی از بابت ارتفاع وجود ندارد، چرا که بیماری ارتفاع بندرت در این ارتفاع یا کمتر از آن اتفاق می افتد. تغییرات عملکردی بدن در حالت طبیعی برای فردی که به ارتفاع می رود بشرح ذیل است:
نفس نفس زدن (نفسهای سریعتر، عمیقتر یا هر دو)
کم آوردن نفس هنگام تقلا
تغییر الگوی تنفس در شب هنگام
بیدار شدنهای متوالی در طول شب
افزایش دفع ادرار
با ارتفاع گرفتن در جو، از فشار هوا کم می شود و به همین دلیل هر نفس حاوی تعداد کمتر و کمتری از مولکولهای اکسیژن خواهد بود (البته نسبت اکسیژن همچمنان ثابت و حدود 21 درصد باقی می ماند). بنابراین بدن برای کسب اکسیژن لازم بایستی بیشتر تلاش کند که این تلاش خود را به شکل تنفس سریعتر و عمیقتر نشان می دهد. این موضوع مخصوصا هنگام انجام کارهایی مثل گام برداشتن، بیشتر نمایان می شود. بطور طبیعی بدن هنگام هر تلاشی، نفس کم می آورد و با استراحت این تنگی نفس سریعا رفع می گردد. قابلیت افزایش در تنفس موضوعی بحرانی است و به همین دلیل پرهیز از هر عامل کاهنده تنفس (مثل الکل یا برخی داروها) از اهمیت خاصی برخوردار است.......ارسال شده در تاریخ شنبه 14 تیر 1393 - ساعت 15:08 ادامه مطلب نظرات (2)
به گزارش بخش غارنوردی فدراسیون؛ با توجه به درخواست‌های متعدد انجام شده، بخش غارنوردی فدراسیون اقدام به برگزاری آزمون برای غارنوردان فاقد مدرک در شهریور ماه سال جاری جهت ارائه مدرک کارآموزی غارنوردی خواهد نمود.
لازم به ذکر است این آزمون در قالب طرحی آزمایشی انجام خواهد شد و جزئیات مربوطه در اطلاعیه‌های بعدی اعلام می‌شود.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ شنبه 14 تیر 1393 - ساعت 15:04 نظرات (0)
به آگاهی کلیه هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی می‌رساند؛ برگزاری کلاس‌های پزشکی کوهستان و دریافت گواهی از سوی فدراسیون تنها هنگامی میسر است که حداقل ۲ هفته قبل از برگزاری کلاس نسبت به مکاتبه از طریق هیئت استان با این فدراسیون اقدام و درخواست برگزاری کلاس صورت گیرد. همچنین در صورت تأیید درخواست، مدرسین مورد تأیید مربوطه از طرف کارگروه پزشکی کوهستان فدراسیون معرفی خواهند شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 12 تیر 1393 - ساعت 12:35 نظرات (0)
 عصر سه شنبه 10 تیر و طی استقبالی خوب و قابل توجه از سوی افکار عمومی جامعه‌ی کوه‌نوردی ، مراسم اولین جشنواره‌ی برنامه‌های برتر سال 92 ، از سوی فدراسیون کوه‌نوردی برگزار گردید.
 
 _ برگزاری این جشنواره اجازه داد که  کوه‌نوردی ایران بعد از سال‌ها بتواند خود را از زیر  سایه‌ی سنگین تب هیمالیانوردی بیرون بکشد و بار دیگر به  فعالیت‌های قابل تحسین کوه‌نوردان ایرانی در برنامه‌های داخلی توجه جدی شود !
 
_ برگزاری این جشنواره  را بایستی حرکتی ارزشمند و تاثیرگذار در کوه‌نوردی ایران دانست و لذا تقدیر از جناب آقای سلیمانی مدیر عامل شرکت هفت گوهر ضرورتی انکارناپذیر است . به جهت حمایت و پشتیبانی از اجرای این مراسم و آن نگاه روشن و مسئولانه‌ای که ایشان به مسیر پیشرفت و آینده‌ی کوه‌نوردی این سرزمین دارد!  
 
_ آئین اولین جشنواره‌ی صعودهای برتر سال ، با دقت ، انضباط و کیفیتی خوب و قابل قبول اجرا شد . یکی از مهم‌ترین نکات به یاد ماندنی این مراسم ، نام بردن و احترام به  بزرگان و پیش‌کسوتان و جان باخته‌گان ورزش کوه در ایران بود . دعوت از فرخ رحمدل و تقدیر از او ، تشویق‌های پرشور شرکت کننده‌گان در مراسم را به دنبال داشت.
 
_ به عنوان یک شرکت کننده  لازم می‌دانم به حسین رضائی ( کارگردان مراسم) ، عباس ثابتیان ( نماینده هیئت داوران ) و فدراسیون کوه‌نوردی تبریک و خسته نباشید بگویم! 
 
 پی نوشت :
احسان پرتوی‌نیا در این مراسم از فرصت کوتاهی که در اختیار او قرار گرفت استفاده کرد و به تعریف از خود پرداخت . ابتدا خود را عضو اولین تیم ایرانی صعودکننده به نانگاپاربات معرفی کرد و سپس خود را طرفدار انجام " کار با کیفیت"  دانست !! ...
 
_ وقتی پرتوی‌نیا غرق تعریف از خود و شرح تمایلش به انجام " کار با کیفیت" بود ، ما نیز بی‌اختیار به یاد تنهایی اندوهبار سامان نعمتی در آن ارتفاع مرگبار نانگاپاربات بودیم و با خود فکر می‌کردیم شاید جاماندن سامان نعمتی از تیم بازگشت و مرگ تکان‌دهنده‌ی او را نیز باید بخشی از انجام " کار با کیفیت " بدانیم !! ... بهرحال ، احسان پرتوی‌نیا و دوستانش باید بدانند که یاد و خاطره‌ی سامان نعمتی هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد!
 
_ اشاره پرتوی‌نیا به عضو اولین تیم ایرانی نانگاپاربات بودن را نیز باید نمونه‌ای از یک طنز جالب و خنده‌دار در نظر گرفت!!  ... حالا چرا ؟ ... احتمالا پرتوی‌نیا فراموش کرده بود به مراسمی آمده است که مجری آن فدراسیون کوه‌نوردی است و اتفاقا توسط همین نهاد و طی بیانیه‌ای رسمی و منتشر شده، صعود آنان به دلیل فقدان شواهد و مدارک قابل استناد مردود اعلام شده !! ... و احتمالا احسان پرتوی‌نیا فراموش کرده بود که در همین مراسم شخصی ( عظیم قیچی ساز ) حضور دارد که در مصاحبه‌ای رسمی و منتشر شده خود را اولین ایرانی صعود کننده‌ی نانگاپاربات نامیده است ...
 
_ توضیح: ... " اثبات صعود " یکی از مباحث جدی و شاید بتوان گفت همیشه‌گی در کوه‌نوردی جهان بوده و است. قله‌ی نانگاپاربات نشانه‌ای مشخص و شناخته شده ( نبشی) دارد که تمامی کوه‌نوردان صعودکننده به این کوه ، برای " اثبات صعود" عکس و فیلم پیروزی نهایی خود را در کنار آن می‌گیرند. از سوی هیچ یک از اعضای تیم باشگاه دماوند ( و از جمله احسان پرتوی‌نیا ) تا به امروز عکسی و فیلمی با نشانه‌ی مشخص قله نانگاپاربات منتشر نشده است. جالب اینجاست که فقدان عکس و فیلم در کنار نبشی شناخته شده‌ی قله و نشانه‌ی " اثبات صعود " در شرایطی‌ست که به ادعای خود آنان ... دو تن از اعضای تیم ، ضمن همراه داشتن دوربین ، به مدت یک ساعت و نیم در شرایط جوی تقریبا مناسب، روی قله منتظر بقیه بوده‌اند!!  ... فکرش را بکنید ... می‌گویند یک ساعت و نیم روی قله بودیم اما عکسی در کنار نبشی قله نداریم ... و حالا کار باید به مقایسه سنگ‌ها و صخره‌های عکس‌های آنان با دیگران بکشد !! ... به نظر شما یک جای کار نمی‌‌لنگد ؟!
 منبع: کلاغها

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 11 تیر 1393 - ساعت 13:25 نظرات (0)
  شامگاه سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۹۳، آئین اختتامیه‌ی اولین جشنواره‌ی صعودهای برتر برگزار شد و در نهایت برنامه «صعود زمستانه علم کوه مسیر ۴۸ لهستان» به عنوان «برترین صعود کوه نوردی سال ۹۲ » معرفی شد و طی مراسمی با شکوه «کلنگ نمادین» این جشنواره به اعضای تیم مذکور اعطا شد.
تیم ۷ نفره ی «صعود زمستانه علم کوه مسیر ۴۸ لهستان» به همراه دو برنامه دیگر «صعود زمستانه شاخک علم کوه توسط انجمن کوه نوردی زنجان» و «صعود یخچال شمالی سبلان توسط گروه کوه نوردی تهران» به مرحله نهائی راه یافته بودند، که برحسب نظر هیئت داوران، صعود مسیر ۴۸ به عنوان برترین صعود کوه نوردی سال ۹۲ معرفی شد و کلنگ نمادین جشنواره به اعضای این تیم احسان پرتوی نیا ( سرپرست)، مهدی فرهادی، حامدحواله دار نژاد، امین معین، سعید آقاکاشی، فرشاد میجوجی و علی مصباحی اعطا شد.
گفتنی ست در این مراسم از افراد و نفرات ذیل نیز با اعطای لوح تقدیر و یادبود جشنواره تقدیر و تجلیل شد:
-  تیم «صعود مسیرجشنواره روی دیواره بیستون» به عنوان «برترین صعود ورزشی (اسپرت) سال ۹۲» متشکل از: حسن گرامی، میثم افتخاری، عامرازوجی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- تیم «صعود زمستانه شاخک علم کوه توسط انجمن کوه نوردی زنجان» به عنوان «صعود برتر شایسته تقدیر سال ۹۲» متشکل از؛ محسن سعید زاده، سعید نبی لو، بهادراحمدی، مهدی بیگدلی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- تیم «صعود یخچال شمالی سبلان توسط گروه کوه نوردی تهران» به عنوان «صعود برتر شایسته تقدیرسال ۹۲» متشکل از؛ ابوالفضل زمانی، حسین صالحی، علی نصیری، نوید هنرکار و سعید کریمی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «پیش کسوت و چهره ماندگار کوه نوردی» ؛ فرخ رحمدل با اعطای لوح، کلنگ و یادبود جشنواره
- «کوه نورد دوران» عظیم قیچی ساز با اعطای کلنگ یادبود جشنواره با اعطای لوح، کلنگ و یادبود جشنواره
- «بانوی هیمالیانورد» پروانه کاظمی با اعطای کلنگ یادبود جشنواره با اعطای لوح، کلنگ و یادبود جشنواره
- «تشکل فعال زیست محیطی» گروه دیده بان کوهستان (دکا) عباس محمدی با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «تولید کننده تجهیرات کوه نوردی و صعودهای ورزشی» مهندس سلیمانی مدیرعامل شرکت هفت گوهر با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «حامی کوه نوردی و صعودهای ورزشی» مهندس خسروی مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اعطای لوح و یادبود جشنواره
- «هیئت داوران جشنواره» عباس ثابتیان، مهدی داورپور، رضا شهلائی و لیلا بهرامی با اعطای لوح و یادبود جشنواره و در پایان یادی از همه جان باختگان کوه نوردی در سال های اخیر و پیش کسوت فقید زنده یاد «گغام میناسیان».
منبع: پایگاه خبری فدراسیون 


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 11 تیر 1393 - ساعت 07:13 نظرات (0)
مورخه 6 تیر 8 تن از سنگنوردان هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول از مسیرسامان ( 5 طول) به صورت کرده ای به  قله 3150 متری پریشان در جنوب قروه صعود نمودند.تاریخ اجرای برنامه : 5 و 6 تیر ماه 1393

شرکت کنندگان (آقایان) : کامران محمدی. عرفان آزادی. شاهین خادم. محمد سعید حنیفی. میثم ایرانپور. ادیب خالدیان، پدارم نعمتی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : مریم شهسواری


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 9 تیر 1393 - ساعت 21:41 نظرات (0)