جمعی از گروه قاجر و مخابرات در مسیر قله دماوند1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان به استحضار میرساند نظر به افزایش سطح علمی مخاطبان درون و برون سازمانی و آگاهی از آخرین یافته های علمی و پژوهشی در حوزه ورزش و جوان، این مرکز اقدام به راه اندازی لینک مقالات در پایگاه خبری ورزش و جوانان www.news.msy.gov.ir نموده است. لذا علاقه‌مندان می توانند مقالات علمی و پژوهشی خود را با دستورالعمل ذیل به این مرکز ارسال تا در این پایگاه مورد استفاده قرار گیرد ...
ـ ارسال فایل مقاله با فرمت word
- حداکثر چهار صفحه
- نوع فونت B NAZANIN 14
- ارسال عکس نویسنده مقاله با فرمت JPG حداکثر 100 کیلوبایت
- ارسال تصاویر مرتبط با عکس در صورت نیاز ـ حجم عکسها کمتر از 200 کیلوبایت باشد.
- حتما نام فرستنده و موضوع مقاله و نیز محل خدمت در پست الکترونیک آورده شود.
- موضوعات صرفا در حوزه ورزش و جوانان باشد.
- ضمنا جهت هماهنگی های بیشتر، با خانم یدایی با شماره تلفن 23082601 تماس حاصل فرمایید.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ شنبه 20 تیر 1394 - ساعت 14:06 نظرات (0)
مورخه 18 تیر ماه 19 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول در قله 3298 متری بدر در جتوب قروه شبمانی نمودند.

پناهگاه بدر


قله بدر

تاریخ اجرای برنامه : 18 و 19 تیر ماه 1394

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالحی، شهرام نعمتی، امیر مرادی، سردار عبدی،پدرام نعمتی، سینا ابراهیمی، آرمان صالحی، مازیار نعمتی، ادیب خالدیان، میلاد رحمانی، چنگیز اردلان، حمید ایپکی، علی عبدی، نوید صفا،مهدی ضیایی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : لیلا صالحی، یاسمن نعمتی، مهشید الماسی، اسراء مرادی


ارسال شده در تاریخ جمعه 19 تیر 1394 - ساعت 19:44 ادامه مطلب نظرات (0)
 گزارشی جدید از آفریقای جنوبی نشان می دهد که محتمل ترین علت مرگ در خلال مسابقات ورزشی  که در هوای گرم انجام می شوند ، گرمازدگی می باشد ، زمانیکه درجه حرارت بدن چنان بالا می رود که مغز را می پزد (Medicine and Science in Sports and Exercise, July 2008). درمان فردی که بر اثر گرمازدگی از حال رفته است  فرو بردن بلادرنگ او در آب سرد است.

افزایش بیش از حد درجه حرارت بدن یا به علت تولید بیش از حد حرارت  یا ناتوانی بدن در دفع حرارت اضافی  است. وقتی ورزش می کنید ، تقریبا 80 درصد انرژی که برای حرکت ماهیچه ها ی تان استفاده می شود به صورت حرارت تلف می شود. یعنی هر چه شما شدید تر ورزش کنید ، به همان اندازه حرارت بیشتری تولید می کنید. اما علت گرمازدگی به احتمال زیاد بیشتر ناتوانی در دفع حرارت است تا تولید بیش از حد حرارت . محرک هایی نظیر آمفتامین ها ، کافئین یا اکستازی احتمال گرمازدگی را افزایش می دهند.....


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 18 تیر 1394 - ساعت 11:20 ادامه مطلب نظرات (0)
یک کشته، چهار زخمی بر اثر فروریزی غار یخی در آمریکا
بر اثر فروریزی غار یخی ایالت واشنگتن در شمال غرب آمریکا دست‌کم یک نفر کشته و چهار تن زخمی شدند. 
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی رویترز گزارش داد: شاری آیرِتون (Shari Ireton) سخنگوی دفتر کلانتری بخش اسنوهومیش در ایالت واشنگتن اعلام کرد: مأموران امداد و نجات به محل حادثه اعزام شده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند جسد غارنورد کشته شده را از این غار یخی که بخش های عمده ای از آن فروریخته است، بازیابی کنند. علت آن این بوده است که در حال حاضر ورود به اعماق این غار برای بازیابی جسد یاد شده توسط مأموران امداد و نجات بسیار خطرناک است، زیرا ممکن است بخش های دیگری از این غار هر آن فروریزد. این سخنگو اعلام نکرد که غارنورد کشته شده، مرد یا زن بوده است. 
تاکنون یک دختر، دو مرد و یک زن که بر اثر این سانحه زخمی شده اند، به بیمارستان های محلی منتقل شده اند. تمام مجروحان بِهوش هستند، اما حال یک مردِ 25 ساله بحرانی گزارش شده است و از اینرو احتمال افزایش تلفات این سانحه می رود. 
منبع: واحد مرکزی خبر 
منبع خارجی : http://www.king5.com/story/news/local/2015/07/06/collapse-ice-caves/29798495


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 17 تیر 1394 - ساعت 14:41 نظرات (0)
مورخه 12 تیر ماه 14 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول قله سامان تا قله پریشان در جنوب قروه را پیمایش نمودند.

تاریخ اجرای برنامه : 12 تیرماه 1394

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالحی، عبدالله سنگین آبادی، سردار عبدی، فرهاد الماسی، امیر مرادی، سینا ابراهیمی، آرمان صالحی، ادیب خالدیان، میلاد رحمانی، چنگیز اردلان، محمود فلاح زاده، شهرام نعمتی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : یاسمن نعمتی، اسرا مرادی


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 16 تیر 1394 - ساعت 21:15 ادامه مطلب نظرات (0)
به اطلاع می رساند؛ یکصد و هفدهمین نشست همگانی «انجمن کوه نوردان ایران» روز سه شنبه 94/4/23 برگزار خواهد شد. این نشست اختصاص دارد به  گزارش گشایش مسیر در دیواره «بیستون»  توسط «نسیم عشقی» و مراسم «بزرگداشت سنگ نورد فقید کرمانشاه زنده یاد حسن جوادیان» که با حضور خانواده،بستگان و دوستان و هم طنابان وی برگزار خواهد شد.
مکان: سالن اسوه
ساعت 18 الی 21
محل برگزاری: خیابان انقلاب نبش خیابان بهار
از تمامی همنوردان برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید.
منبع: کوه نامه


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 16 تیر 1394 - ساعت 13:57 نظرات (0)
مورخه 11 و 12 تیرماه 6 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طیق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول خط الراس یخچال به الوند را پیمایش نمودند.

قله یخچال
پناهگاه یخچال
قله الوند

تاریخ اجرای برنامه : 11 و 12 تیرماه 1394

شرکت کنندگان (آقایان) : مهدی ضیایی، علی عبدی، نویدصفا، حمید ایپکی، علی الیاسی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : مهشید الماسی


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 16 تیر 1394 - ساعت 12:48 ادامه مطلب نظرات (1)
به آگاهی مي‌رساند؛ کارگروه غارنوردی و غارشناسی این فدراسیون در نظر دارد دومین مرحله اردوی استعدادیابی را جهت پذیرفته‌شدگان در اولین مرحله اردو در غار «سُم» برگزار نماید ...
- زمان و محل پذیرش: جمعه 26/تیر/94 ـ ساعت 7 بامداد- استان گلستان- روستای نام‌نیک
- زمان برگزاری اردو: 26 تا 28 تیرماه سال جاری
- محل برگزاری: استان گلستان، روستای نام‌نیک، غار سُم
-شرایط و مدارک مورد نیاز:


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 16 تیر 1394 - ساعت 09:21 ادامه مطلب نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال 94 و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد دوره بازآموزی مربیان درجه 3 سنگنوردی را به‌ شرح زیر برگزار ‌نماید: ...
- زمان پذيرش دوره: چهارشنبه 28 مرداد94ـ ساعت 7 صبح
- مکان پذيرش دوره: کرج، جاده چالوس دیواره پل‌خواب
- زمان برگزاري دوره: چهارشنبه 28 تا جمعه 30 مرداد 94
- پایان دوره: جمعه 30 مرداد 94 ساعت 16


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 تیر 1394 - ساعت 19:44 ادامه مطلب نظرات (0)
درحالیکه کمتر از 3 ماه از زمین لرزه مرگبار نپال و مرگ دست کم 8 هزار نفر از جمله 19 کوهنورد و شرپا در کمپ اصلی اورست و دهها کوهنورد در منطقه لانگ تانگ می گذرد، جمعه گذشته غرب چین درست در یکصد مایلی شمال شرقی کی‌دو بر اثر زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر به لرزه درآمد. مرکز این زمین لرزه ایالت سینگ کیانگ چین ثبت گردیده. شبکه های زلزله نگار مرکز چین در این زمینه اعلام داشت، این زمین لرزه درشهرستان پیشان در منطقه ختن از ایالت سین کیانگ و درعمق حدود ده کیلومتر زمین حدود ساعت نه صبح جمعه به وقوع پیوست.
هرچند گزارشی از تلفات در این زمینه مخابره نشده، اما به اذعان کوهنوردان حاضر بر روی برودپیک همزمان با این رخداد بهمن هایی مهیب از دامنه های کی دو سرازیر گردید. درحالیکه کوهنوردان در کمپ 1 مسیر سزن به سر می‌بردند هیچ گزارشی از تلفات مخابره نگردیده.
پی نوشت
پیشان محل سکونت قوم مسلمان اویغور می باشد که در لبه جنوبی صحرای تاکلاماکان در نزدیکی مرز با هند قرار دارد. این منطقه دارای منابعی از جمله زغال سنگ، نفت خام، گاز طبیعی و یشم فراوان است.
منبع:کوه قاف

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 14 تیر 1394 - ساعت 15:09 نظرات (0)