اعضای گروه قاجر در دامنه پریشان 1369
نفرات از راست: پرویز نویدی- مونس حق شناس- جلال حنیفی- فردین صالحی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

بدین‌وسیله مدارک موردنیاز جهت صدور حکم صعود قلل دماوند، علم‌کوه، سبلان و سایر قلل را به شرح زیر اعلام می‌نماید: ...
1ـ پرینت رنگی عکس روی قله (واضح)
2ـ یک قطعه عکس 4 × 3 جدید (پشت‌نویسی‌شده)
3ـ اصل فیش واریزی به حساب سیبا شماره 0106008114002 بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی، کد 98، به نام فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی
4ـ فرم درخواست صدور دیپلم صعود به قله دانلود و تایپ شده و به همراه مدارک خواسته شده به فدراسیون ارسال شود.
¯ توجه:
ـ حکم صعود با توجه به مندرجات تایپ‌شده در فرم صادر خواهد شد. لذا مقتضی است با دقت نسبت به تکمیل فرم اقدام شود در غیر این صورت جهت صدور مجدد دیپلم هزینه صدور دریافت خواهد شد. بدیهی است به درخواست‌هایی که دست‌نویس باشد ترتیب اثر داده نخواهد شد.
ـ فرم درخواست صدور دیپلم صعود به قله در سایت فدراسیون به آدرس www.msfi.ir ، بخش کتابخانه قابل دانلود می‌باشد.
¯ هزينه صدور احكام:
دماوند: مبلغ 200000  ريال
علم‌كوه و سبلان: مبلغ 150000  ريال
سایر قلل : مبلغ 150000ریال
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 13 مهر 1394 - ساعت 08:14 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش این فدراسیون در راستای اجرای تقویم آموزشی سال 1394 و به منظور توسعه کمی وکیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد در نیمه دوم سال 94 آزمون ورودی دوره تربیت مدرس مبانی حفظ محیط کوهستان را برگزار نماید ...
¯ متقاضیان شرکت در دوره می‌توانند رزومه تحصیلی و ورزشی خود را تا 30 مهر ماه سال جاری در قالب فایل PDF به آدرس پست الکترونیک edu.msfi@gmail.com ارسال نمایند.
¯ زمان و مکان برگزاری دوره متعاقباً اعلام خواهد شد.
¯ ذکر مشخصات فردی، آدرس و شماره تماس در فایل ارسالی جهت ارتباط با متقاضیان الزامی می‌باشد.
بدیهی است کلیه مندرجات در فایل ارسالی قبل از ورود به دوره می‌بایست توسط کارگروه حفظ محیط کوهستان فدراسیون مورد بررسی و استعلام قرار گیرد.


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 13 مهر 1394 - ساعت 08:09 ادامه مطلب نظرات (0)
مورخه 10 مهرماه 4 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به ارتفاعات و قله پریشان در جنوب قروه صعود نمودند.


تاریخ اجرای برنامه : 9 و 10 مهرماه 1394

شرکت کنندگان (آقایان) : سینا ابراهیمی، مجتبی احمدی، محمد ظاهری و ادیب خالدیان(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 مهر 1394 - ساعت 00:05 ادامه مطلب نظرات (0)
فدراسیون از هیئت های استانی خواست؛ نظر به تدوین پیش‌نویس آیین‌نامه کارگروه پیشکسوتان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، مقتضی است نسبت به معرفی رئیس کارگروه پیشکسوتان استان و اعلام شماره تماس ایشان جهت انجام مشاوره‌های لازم؛ حداکثر تا روز شنبه 25 مهر ماه 94 اقدام لازم صورت گیرد ...
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 مهر 1394 - ساعت 00:03 نظرات (0)
بنا بر گزارش رسیده طبق فراخوان انجمن سراب سبز، جمعی از حامیان محیط زیست مورخه 10 مهر ماه زباله های چشمه سراب سبز را پاکسازی نمودند.تاریخ اجرای برنامه : 10 مهر ماه 1394


ارسال شده در تاریخ شنبه 11 مهر 1394 - ساعت 14:37 نظرات (0)
نپال وضع محدودیت‌های جدید سنی و آمادگی بدنی را بر علاقه‌مندان به صعود به قله اورست وضع می‌کند . این کشور در تلاش است تا پس از وقوع چندین فاجعه در جریان صعود کوه‌نوردها به اورست در سال‌های اخیر، تمهیدات امنیتی را تقویت کند !
به گفته وزارت گردشگری نپال، در راستای این هدف این کشور قصد دارد به افراد زیر ۱۸ و بالای ۷۵ سال و همچنین کسانی که دارای معلولیت هستند مجوز صعود ندهد. تحت تمهیدات جدید کسانی که قصد صعود به قله ۸۸۵۰ متری اورست را دارند، باید قبلا سابقه صعود به قله‌های نیمه‌بلند داشته باشند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی در همین زمینه به نقل از موهان ساپکوتا سخنگوی وزارت گردشگری نپال نوشت "کوه اورست قرار است محلی برای ماجراجویی باشد و نه محل مرگ کوهنوردها."
صدور مجوز صعود به اورست هر ساله برای نپال میلیون‌ها دلار درآمدزایی می‌کند، اما وقوع چندین حادثه مرگبار برای کوهنوردها دولت نپال را به خاطر صدور بی‌ حساب و کتاب مجوز صعود، تحت فشار قرار داده است.
هر سال صدها کوهنورد از زبده‌ترین کوهنوردهای جهان گرفته تا افراد کم‌تجربه، به اورست سفر می‌کنند. کوهنوردان تازه‌کار عموما با راهنما صعود می‌کنند، اما نداشتن تجربه کافی، هم خود و هم راهنمایانشان را در طول مسیر به گرفتاری می‌اندازد. ‌
در حال حاضر نپال از صعود افراد زیر ۱۶ سال جلوگیری می‌کند، اما محدودیتی برای سنین بالا ندارد. پیرترین فردی که به اورست صعود کرده یک کوهنورد ۸۰ ساله ژاپنی و جوان‌ترین فرد یک آمریکایی است که در سال ۲۰۱۰ میلادی در ۱۳ سالگی و از مسیر تبت به قله رسید. آن زمان چین محدودیت سنی برای کوهنوردان قائل نبود، ولی چند سالی است که چین به افراد زیر ۱۸ و بالای ۶۰ سال مجوز صعود به اورست نمی‌دهد.
منبع: voanews با تشکر از کوه نوشتارسال شده در تاریخ شنبه 11 مهر 1394 - ساعت 08:18 نظرات (0)
بنا بر گزارش رسیده مورخه 10 مهر ماه تعدادی از کوه نوردان فرمانداری و اداره میراث فرهنگی بمناسبت هفته گردشگری به قله بدر و کانی شاه پسند در جنوب قروه صعود نمودند.

تاریخ اجرای برنامه : 10 مهر ماه 1394


ارسال شده در تاریخ جمعه 10 مهر 1394 - ساعت 22:48 نظرات (0)
کارگروه مسابقات و لیگ این فدراسیون در راستای توسعه همه‌جانبه و اجرای تقویم ورزشی سال 1394 و با اهتمام به امر برنامه‌‌ریزی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر و بهتر شانزدهمین دوره مسابقات سنگنوردی جام فجر، گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رده‌های سنی بزرگسالان، نونهالان، مردان و زنان، دختران و پسران، گرایش سرطناب، بولدرینگ و سرعت، انتخابی تیم ملی و اعزام‌های آزاد و همچنین آمادگی کامل ورزشکاران، مربیان، سرپرستان و جمیع عوامل اجرایی مرتبط با مسابقات، به آگاهی می‌رساند؛ ...
تمامی هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن جمیع جهات مانند شرایط فنی، اسکان، تغذیه، زمان، مکان و... از طریق ادارات کل ورزش و جوانان استان درخواست خود را برای میزبانی هر یک از مسابقات فوق تا پایان مهر ماه سال جاری اعلام نمایند.
شایان ذکر است رؤسای محترم هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارگروه مسابقات و لیگ این فدراسیون تماس حاصل نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 8 مهر 1394 - ساعت 18:44 نظرات (0)
بهترین تمرین برای کوهنوردی، کوهنوردی است"این یک ضرب المثلی قدیمی ست که بین کوهنوردان رایج است و خیلی از آنها از این مثل بعنوان دستاویزی برای فرار انجام فعالیتهای تمرینی مکمل کوهنوردی استفاده میکنند.
در برابر این سئوال که" آیا کوهنوردی بهترین تمرین برای کوهنوردی است؟" این پاسخ می تواند داده شود که :
این امر بستگی به هدف ما از تمرین دارد.
دو شیوه تمرین را می توان در کوهنوردی بکار برد :
1- در طی دوره پیشرفت مهارتهای فنی و ذهنی کوهنوردی که نیاز است شخص در شرائط واقعی کوهنوردی قرار بگیرد , تنها راه ممکن برای تمرین ,کوهنوردی است.
2- برای رسیدن به سطوح بالای آمادگی جسمانی(مثلا" توانائی گرفتن گیره های سنگنوردی که به قدرت زیاد نیاز دارد, افزایش قدرت بالاتنه و ...) نیاز به تمرینات منسجم و هدفمندی است که بعنوان مکمل در کنار فعالیتهای کوهنوردی باید قرار گیرد.
اهداف و روشهای کوهنوردی را در ادامه مطلب بخوانید...

مسیر پریشان(قروه)

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 8 مهر 1394 - ساعت 08:23 ادامه مطلب نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش این فدراسیون در راستای اجرای تقویم ورزشی سال 1394 و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد دوره بازآموزی مربیان درجه 3 کوهپیمایی را به‌ شرح زیر برگزار ‌نماید: 
¯ مکان پذيرش دوره: تهران، میدان دربند، مجتمع کوهستانی شیرپلا
¯ زمان پذيرش دوره: چهارشنبه 20 آبان 1394ـ ساعت 7 صبح
¯ پایان دوره: پنجشنبه 21 آبان 1394 ـ ساعت 17
¯ مدارك و شرايط موردنياز:
1. ارائه اصل کارت بیمه ورزشی سال 1394 در هنگام ثبت نام
2. ارائه گواهی صحت و سلامت در هنگام ثبت نام (به تاریخ روز)
3. رونوشت کارت ملی (ارسال از طریق پست تا 29 مهر 1394)
4. رونوشت حکم مربیگری درجه 3 کوهپیمایی برابر اصل توسط هیئت استان (ارسال از طریق پست تا 29 مهر 1394)
5. اصل فیش واریزی (رسید برای پرداخت‌کننده) ارسال از طریق پست تا 29 مهر 1394
6.معرفی‌نامه از هیئت استان (ارسال از طریق پست تا 29 مهر 1394)
7. رونوشت حکم و یا ریز نمرات دوره‌های: پیشرفته سنگنوردی ـ پیشرفته برف و یخ ـ مقدماتی پزشکی کوهستان و جی پی اس (برابر اصل توسط هیئت استان) ارسال از طریق پست تا 29 مهر 1394
¯ هزینه دوره: واریز مبلغ 1500000 ریال (یک میلیون و پانصد هزار ریال) به شماره حساب سیبا 0106008114002 بانک ملی، شعبه پیام انقلاب اسلامی، به نام فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی....

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 7 مهر 1394 - ساعت 07:45 ادامه مطلب نظرات (0)