گروه قاجر در قله یوسف سیاه 1354
نفرات از راست: یونس ملکی، طیب صالحی، عطا رضایی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

مورخه 14 بهمن ماه 5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر قروه کردستان در صعود سراسری و بین المللی به قله 4075 متری شیر کوه در استان یزد شرکت نمودند. 
گزارش برنامه در ادامه مطلب....

تیم بانوان هیئت و گروه قاجر در پناهگاه 
اعضای تیم قاجر 
یکی از آقایان تیم قاجر در کنار دکل ایستگاه مخابراتی قله

تاریخ اجرای برنامه : 13الی 15 بهمن 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : ادیب خالدیان، سینا ابراهیمی

شرکت کنندگان (بانوان) : الهه زارعی، خاتون نریمانیان، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 21 بهمن 1395 - ساعت 01:29 ادامه مطلب نظرات (0)
مورخه 17 بهمن ماه دو تن از اعضای هیئت و گروه قاجر جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشانان ساختمان پلاسکو به قله 3298 متری بدر در جنوب قروه صعود نمودند.

قله بدر
مسیر قله
دورنمای قله پریشان از قله بدر

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالجی، علی رضا میرانی


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 20 بهمن 1395 - ساعت 09:58 نظرات (0)
سقوط بهمن در لواسانات/جستجو برای یافتن دو مفقودی
    مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران از سقوط بهمن در منطقه عمومی لواسانات خبر داد و گفت:چهار کوهنورد در زیر برف مانده بودند که خوشبختانه دو نفر از آنها را پیدا کردیم و جست‌وجوها برای یافتن دو نفر دیگر همچنان ادامه دارد.    
دکتر کتابدار در گفت‌وگو با ایسنا، از سقوط بهمن در منطقه عمومی لواسانات در   روز گذشته خبر داد و گفت: در منطقه لواسانات در ارتفاعات افجه و دشت هویج شاهد  سقوط بهمن بودیم.
وی افزود: در این منطقه چهار کوهنورد از استان قزوین در حال کوهنوردی بودند که   متاسفانه با بهمن مواجه می‌شوند و این چهار نفر زیر بهمن می‌مانند که خوشبختانه   دو  نفر از آنان با تلاش امدادگران از زیر برف خارج شدند، اما دو نفر دیگر هنوز زیر برف هستند...........


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 بهمن 1395 - ساعت 09:58 ادامه مطلب نظرات (0)

نجاتگران تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمرآذربایجان شرقی با کمک مردم بعد از 24 ساعت عملیات جستجو اجساد زوج کوهنورد تبریزی را در ارتفاعات عون بن علی پیدا کردند.‎
به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، معاون امداد و نجات این جمعیت با تشریح عملیات جستجو گفت: روز پنجشنبه 14 بهمن هفته گذشته زوج کوهنورد تبریزی جهت کوهنوردی به ارتفاعات عون بن علی تبریز صعود کردند.
وی گفت: با توجه به گزارش مفقودی این 2 کوهنورد تبریزی به کلانتری 21 شهرک ارم و حضور تعداد از بستگان زوج جوان در پایگاه عون بن علی و تماس کلانتری با مرکز مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی جمعیت هلال احمر استان موسوم به 'ای او سی'، نجاتگران تیم تخصصی کوهستان مستقر در پایگاه امداد کوهستان شهدای گمنام عون بن علی تبریز و با فراخوان، نجاتگران کوهستان با کسب اطلاعات لازم از محل شروع کوهنوردی زوج جوان گمشده از پارکینگ تله کابین اقدام به جستجوی آنها از چندین مسیر منتهی به ارتفاعات عون بن علی کردند.....


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 بهمن 1395 - ساعت 09:31 ادامه مطلب نظرات (0)
درپایان رقابت های یخنوردی قهرمانی جهان در شهر شامپانی فرانسه؛ تیم ۵ نفره کشورمان موفق شد در مجموع تیمی پس از روسیه و کره جنوبی برسکوی سوم قرار گیرد.
همچنین در رقابتهای انفرادی این دوره، در ماده سرعت عناوین قهرمانی به روس ها و در ماده لید ازآن ورزشکاران کشور کره جنوبی شد.
تیم اعزامی کشورمان در این دوره متشکل بود از:
مسعود زینالی ورزشکار و سرپرست، محمدرضا صفدریان، سعید محمودی، زینب موسوی و آلاله قاسمی.

تیم ملی یخنوردی ایران

کسب عنوان سومی رنکینگ تیمی لید و سرعت قهرمانی جهان


منبع: فدراسیون کوهنوردی


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 18 بهمن 1395 - ساعت 09:53 نظرات (0)
درپایان رقابتهای سرعت قهرمانی جهان در شهر شامپانی فرانسه Pavel Batushev از روسیه با مجموع  زمان ۱۳.۸۹ و کسب رکود ۶.۶۸ به عنوان قهرمانی جهان دست یافت. 
۸ یخنورد برتر این رقابتها همگی از کشور روسیه بودند.
همچنین مسعود زینالی از کشورمان پس از شرکت کننده هلند با زمان ۰۸.۶۴ ضمن برجای گذاردن  رکوردی جدید برای کشورمان در رده دهم مردان ایستاد.
در بخش بانوان نیز سکوهای برتر به روسها رسید. زینب موسوی دهم و آلاله قاسمی در رده دوازدهم ایستاد.
این رقابتها عصر امروز با فینال لید به پایان میرسد و محمدرضا صفدریان تنها شرکت کننده باقی مانده از کشورمان با حریفان به رقابت خواهد پرداخت. برای صفدریان آرزوی موفقیت داریم.


منبع: سایت فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 17 بهمن 1395 - ساعت 18:41 نظرات (0)
مورخه 14 بهمن ماه 5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به قله ی 4075 متری شیرکوه در استان یزد صعود نمودند. گزارش تکمیلی صعود متعاقبا اعلام خواهد شد.

تیم هیئت و گروه کوهنوردی قاجر

اعضای تیم قاجر در قله شیر کوه

پناهگاه شیرکوه در ارتفاع۳۵۲۰متری

بانوان هیئت و گروه کوهنوردی قاجر

شرکت کنندگان (آقایان) : ادیب خالدیان، سینا ابراهیمی

شرکت کنندگان (بانوان) : الهه زارعی، خاتون نریمانیان، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ شنبه 16 بهمن 1395 - ساعت 22:04 نظرات (0)
تعداد ۳۵۰ نفر از کوهنوردان کشور از ۳۰ استان، همراه با کوهنوردانی از نهادها و تیم امید کوهنوردی کشور با حضور در همایش صعود سراسری «شیرکوه» سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

   

 ۲۶۰ کوهنورد مرد و ۹۰ کوهنورد زن  از دومسیر دره عربها (تیم آقایان) و دره نجیب (تیم بانوان) اقدام به صعود زمستانی شیرکوه نمودند و تلاش برای صعود قله تزرجان توسط نفرات اردوی تیم ملی در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه انجام شد .  

در مراسم افتتاحیه این صعود روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه که در سالن هلال احمر یزد با حضور استاندار و تعدادی از مسیولین استان برگزار شد از تعدادی پیشکسوتان و هیمالیا نوردان استان تجلیل به عمل آمد. 
شایان ذکر است؛‌ در این صعود تعدادی از هیمالیا نوردان کشور از جمله آقایان قیچی ساز،چشمه قصابانی و...حضور داشتند.  

منبع: فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ شنبه 16 بهمن 1395 - ساعت 21:48 ادامه مطلب نظرات (0)
قابل توجه کلیه کوهنوردان عزیز، با توجه به وضعیت جوی خاص امسال و ریزش بهمن در شیب های مختلف هنگام کوهنوردی در ارتفاعات بدر و پریشان و سایر نقاط، تاکید می شود، برای برنامه ریزی و صعود به این مناطق، حتما با افراد با تجربه صعود کنید.

ریزش بهمن در نزدیکی پناهگاه پریشان

 ریزش بهمن

روابط عمومی هیئت و گروه کوهنوردی قاجر

ارسال شده در تاریخ جمعه 15 بهمن 1395 - ساعت 22:40 نظرات (0)
مورخه 14 بهمن ماه 9 تن از اعضای هیئت و گروه کوهنوردی قاجر به قله سه زرده در مجاورت قله پریشان واقع در جنوب قروه صعود نمودند.
تاریخ اجرای برنامه : 14 و 15 بهمن 95

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالحی، شهرام نعمتی، محمد میرانی، عیوض زمانی، آمانج آجیکان، مشتاق لقایی، محمد صالحی، عرفان آئینی، کامبیز اقدامیان(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ جمعه 15 بهمن 1395 - ساعت 22:09 نظرات (0)