همدان- ایرنا- شهردار صالح آباد از کشف یک شهر زیر زمینی مربوط به حدود چهار هزار سال پیش در این شهر خبر داد.
احمد رسولی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهر زیرزمینی صالح آباد با توجه به قدمت و وسعت و گستردگی یکی از عجیب ترین اکتشافات محسوب می شود.
وی اضافه کرد: این شهر در عمق 10 متری سطح زمین قرار گرفته و وسعت آن به بیش از پنج هکتار می رسد و نوع معماری و کنده کاری موید قدمت این منطقه است.
وی اضافه کرد: البته احتمال می رود وسعت این شهر بیش از پنج هکتار باشد چون دسترسی به بخشی از این شهر زیر زمینی به علت تاریکی و کمبود اکسیژن امکانپذیر نبود.
شهردار صالح آباد اظهار کرد: بخشی از این شهر به رودخانه ای در مجاورت یک روستا منتهی شده که این امر گویای وجود آب انبار در این محدوده است.
رسولی با ذکر اینکه کوزه های شکسته در این شهر یافت شده است یادآور شد: بررسیها در زمینه این شهر همچنان ادامه دارد.
شهر صالح آباد با یک هزار و 200 هکتار مساحت، هفت هزار و 400 نفر جمعیت یکی از توابع شهرستان بهار محسوب می شود.
اهالی این شهر پیشتر در حوزه کشاورزی و دامپروری فعال بودند ولی هم اینک اغلب آنها به کارهای خدماتی روی آورده و فعالیت در حوزه ناوگان عمومی باری بخش عمده ای از مشاغل اهالی این منطقه را تشکیل می دهد بگونه ای که در این ارتباط در استان و کشور شهره هستند.
منبع: ایرنا


ارسال شده در تاریخ جمعه 23 مرداد 1394 - ساعت 23:47 نظرات (0)
دبیر هیئت کوهنوردی کردستان: 
تلاش کوهنورد کردستانی برای صعود قله «پدر کوه یخ جهان» با صعود هیچ فرقی ندارد 
سنندج-دبیر هیئت کوهنوردی استان کردستانی گفت: کوهنورد کردستانی اهل شهر دیواندره که به همراه تعدادی از کوهنوردان کشورمان که در تلاش بودند تا به قله 7546 متری موستاق آتا معروف به قله «پدر کوه یخ جهان» در کشور چین صعود کنند در مسیر صعود به علت نامساعد شدن شرایط جوی موفق به فتح قله نشدند اما تلاششان با صعود هیچ تفاوتی ندارد......


تلاش همنورد گرامی آقای سعید مجیدی جهت صعود قله «پدر کوه یخ جهان» زا به ایشان و جامعه ورزشی استان کردستان تبریک می گوییم.

روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 22 مرداد 1394 - ساعت 20:45 ادامه مطلب نظرات (0)
پیرو بخشنامه‌ شماره 1838/263، تاریخ 6 تیر 94 به آگاهی می‌رساند؛ آخرین مهلت ارسال پایان‌نامه‌های مربیگری سال گذشته به کارگروه آموزش تنها تا پایان شهریور ماه سال جاری بوده وپس از آن پایان‌نامه‌ای دریافت نخواهد شد. شایان ذکر است در صورت عدم ارسال پایان‌نامه در مهلت مقرر، دوره باطل و نفرات می‌بایست مجددا در آزمون ورودی شرکت نمایند ...
همچنین افرادی که همزمان با ارسال پایان‌نامه خود لینک نقاط GPS مسیرها را ارائه نموده‌اند، ضروری است نسبت به ارسال فایل GPS بر روی CD یا DVD به کارگروه آموزش اقدام نمایند.
مقتضی است هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع رسانی موارد مذکور اقدامات لازم را صورت دهد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 21 مرداد 1394 - ساعت 20:43 نظرات (0)
مورخه 15 و 16 مرداد طبق فراخوان صعود سراسری بانوان کشور به قله سنبران،  5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر قروه به همراه یکی از کوه نوردان سنندج (در مجموع 6 تن) به قله 4150 متری سنبران صعود نمودند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب......


تیم کردستان بر فراز قله

تاریخ اجرای برنامه : 14 الی 16 مرداد 1394

شرکت کنندگان (بانوان) : طاهره عابری (از سنندج) الهه زارعی، مهشید الماسی، نریمانی، یاسمن نعمتی، لیلا صالحی (از قروه)


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 مرداد 1394 - ساعت 17:37 ادامه مطلب نظرات (2)
دوچرخه سواران کردستانی همراه تیم ملی ایران عازم رقابت های آسیایی در مالزی شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، «فرزاد خدایاری» و «محمد اردلان» دوچرخه سواران کردستانی به منظور شرکت در رقابت های آسیائی عازم کشور مالزی شدند.
تیم ملی دوچرخه‌ سواری ایران برای حضور در مسابقه‌های کوهستان قهرمانی آسیا راهی مالزی شد و رکابزن ایران در دو ماده کراس کانتری و دانهیل به رقابت می پردازند.
این مسابقات طی روز های ۲۱ تا ۲۵ در کشور مالزی برگزار می شود و تیم ملی ایران با ۱۰ دوچرخه سوار در بخش آقایان و بانوان عازم مسابقات آسیائی شد.  
فرزاد خدایاری در بخش کوهستان و محمد اردلان در دانهیل پس از گذارندن اردوهای فشرده و کسب آمادگی از سوی کادر فنی فدراسیون انتخاب و راهی این رقابت ها کرد.
رقابت های آسیائی مالزی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو برگزار می شود و کشور ژاپن پیش از این سهمیه ‌اش را به دست آورده و ایران، چین، قزاقستان و هنگ‌ کنگ برای کسب سهمیه به میدان می روند.
آرزوی موفقیت توام با سلامتی برای آقای محمد اردلان عضو هیئت و گروه کوه نوردی قاجر داریم.
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه کرستان

محمد اردلان در مالزی
محمد اردلان به همراه تیم ایران در مالزی

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 مرداد 1394 - ساعت 12:45 نظرات (0)
متاسفانه هر از گاهی می شنویم که کوهنوردی در هنگام انجام فعالیت های ورزشی و یا کوهنوردی در اثر سکته قلبی جان خود را از دست داده است. هنوز خاطره مرگ کوهنوردانی همچون اسماعیل متحیر پسند، ابراهیم شیخی، پرویز ستوده شایق و بسیاری دیگر از کوهنوردانی که بعلت بیماری قلبی در حین کوهنوردی جان خود را ازدست داده اند از یادمان نرفته و هر چند ماه یک بار خبر جدید دیگری ناشی از مرگ کوهنوردان در اثر بیماری های قلبی می شنویم.
این جدای از مرگ کوهنوردانی است که در اثر بیماری های قلبی - عروقی در منزل فوت می کنند و کسی از مرگ آنان خبردار نمی شود. اینکه چگونه می توانیم از بروز بیماری قلبی و متعاقب آن سکته های قلبی جلوگیری نماییم نیاز به اطلاعات کافی از شرایط بدنی ما و چکاپ های دوره ای دارد. مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی و سکته های قلبی عامل اصلی مرگ در کشور ماست و بیش از یک سوم مرگ و میرها ناشی از بیماری های قلبی عروقی است.
چگونه از بروز سکته های قلبی در برنامه های کوهنوردی جلوگیری نماییم......


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 مرداد 1394 - ساعت 09:36 ادامه مطلب نظرات (0)
مدیر کنترل عملیات سازمان امداد و نجات از پیدا شدن جنازه کوهنورد 22 ساله‌ای در ارتفاعات طاق بستان کرمانشاه خبر داد.
مرتضی مرادی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفت: ساعت 10 امروز جسد مردی 22 ساله که به علت سقوط از کوه جان باخته بود در طاق بستان کرمانشاه کشف شد.
وی ادامه داد: ظاهرا این فرد 2 روز پیش از ارتفاعات طاق بستان پشت بیمارستان امام رضا(ع) سقوط کرده بود که به علت خلوت بودن مسیر، کسی متوجه سقوط او نشده است.
مدیر کنترل عملیات امداد و نجات افزود: تعدادی از کوهنوردان متوجه این جسد شده و از طریق پلیس 110، امداد و نجات را مطلع کردند.
به گفته وی، جسد این فرد با همکاری آتش نشانی و کوهنوردان محلی به شهر انتقال داده شد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 مرداد 1394 - ساعت 09:34 نظرات (0)
صعود سراسری بانوان کشور به قله سنبران در اشترانکوه به حمایت از سمندر لرستانی و با پشتیبانی مالی شرکت سنبران سازه در تاریخ 15 و 16 مرداد با حضور پانزده اسستان از کشور و مجموع 120 شرکت کننده خانم برگزار شد. استان های شرکت کننده : آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، اصفهان، تهران، گیلان، کردستان، کرمانشاه، یزد، سمنان، خراسان رضوی، لرستان، بوشهر، قزوین

منبع: پایگاه خبری فدراسیون
در این صعود 6 تن از بانوان استان کردستان شرکت نموده و همگی به قله صعود نمودند. ضمن عرض تبریک آرزوی موفقیت روزافزون برای این بانوان تلاشگر داریم.
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه
بانوان تیم استان کردستان 

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 مرداد 1394 - ساعت 14:40 نظرات (0)
به استناد درخواست شماره 11801/د 44 تاریخ 30/تیر/94 مرکز تربیت بدنی دانشگاه‌ تربیت مدرس، به آگاهی می‌رساند؛ این دانشگاه با همكارى كارگروه مسابقات و ليگ فدراسيون كوهنوردى و صعودهاى ورزشى، در نظر دارد در راستای گسترش و توسعه ورزش سنگنوردى به صورت آزاد در سطح کشوری یک دوره مسابقات سنگنوردی سرطناب در رده سنی آزاد مردان با اهدای جوایز نفیس برگزار نمايد ...
- تاریخ و محل برگزاری :۲۲ مرداد ماه ۱۳۹۴، تهران،  جلال آل احمد، پل نصر، دانشگاه تربيت مدرس، سالن تربيت بدنى
- مدارک مورد نیاز در هنگام پذیرش و اطلاعات مرتبط:
۱. ارایه معرفی نامه از یکی از مراجع مانند؛ هئیت‌های استان، شهرستان، نهادها، باشگاه‌ها و گروه‌ها در زمان پذیرش.
۲. ارایه اصل کارت شناسایی (کارت ملی و یا شناسنامه) و کارت بیمه ورزشی و گواهی صحت و سلامت سال جاری در هنگام پذیرش.
۳. ثبت نام فقط از طریق تکمیل فرم اینترنتی به نشانی www.maxholds.com در صفحه مکس کاپ، بخش فرم پذیرش .
۴. مهلت ثبت نام : 18/مرداد/94
۵. مسابقات در دو مرحله ، مقدماتی (دو مسير) و فینال برگزار می‌گردد. 
۶. شرکت‌کنندگان محترم موظف به همراه داشتن لوازم انفرادی دارای استانداردهای لازم می‌باشند.
۷.حضور کلیه شرکت‌کنندگان با پوشش مناسب الزامی است.
۸.هزینه ثبت نام مبلغ  500000 ریال به ازای هر نفر  می‌باشد.
۹.داشتن رضایت نامه ولی برای افراد زیر ۱۸ سال با تایید نهاد رسمی الزامی است.......


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 مرداد 1394 - ساعت 14:09 ادامه مطلب نظرات (0)
مورخه جمعه 16 مرداد 5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول بر روی دیواره زرده سنگر تمرین پله رکاب و سرطناب نمودند.
زده سنگر در روستای سنگین آباد از توابع قروه واقع شده و تاکنون 9 مسیر سنگنوردی یر روی دیواره آن گشایش شده است.تاریخ اجرای برنامه : 15مرداد 1394

شرکت کنندگان (آقایان) : ادیب خالدیان، مرتضی عباسی، عرفان آزادی، محمد سعید حنیفی و میثم ایرانپور (سرپرست)


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 مرداد 1394 - ساعت 01:13 نظرات (0)