اعضای گروه قاجر در اولین قله پنجعلی1354
نفرات از راست: طیب صالحی، سیامک سلطانی، بهمن امانی، زنده یاد بهمن زارعی، شعاع عبدی، داریوش الهیاری، زنده یاد قدوس بهرامی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

به گزارش رسیده؛ توسط تیم اعزامی کشورمان متشکل از «حمیدرضا شفقی»، «حسن گرامی» و «فرشاد میجوجی»؛ 420 متر مسیر با درجه سختی 13b بر روی «تسارانورو» بلندترین دیواره قاره «آفریقا» در «ماداگاسکار» طی مدت 6 روز با نام «تجربه تغییر» the change experience گشایش یافت.
این تیم هم‌چنین در صعود مجدد مسیر، به مدت 3 روز از روند گشایش مسیر تصویربرداری نمود. 
فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی این صعود درخشان و ارزشمند را به یکایک اعضای تیم؛ این دیواره‌نوردان شایسته کشورمان صمیمانه تبریک می‌گوید.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردين 1394 - ساعت 22:20 نظرات (0)
دو غارنورد اسپانیایی در طی یک رویداد ناگوار در برنامه غارنوردی در مراکش کشته و یک نفر بشدت زخمی شد.
به گزارش روزنامه گاردین سه غارنورد اسپانیایی که عضو فدراسیون کوهنوردی اندلس بودند از گروه 9 نفره جهت کاوش غارهای دیگر رشته کوه اطلس مراکش در روز 29 مارس (9 فروردین) جدا شده بودند.  
هنگامی که آنها در سر موعد مقرر به شهر Ouarzazate  باز نگشتند هم تیمی های آنها به مسئولین امداد خبر دادند.
عملیات تجسس به دلیل مه غلیظ تا صبح 4 آوریل(15 فروردین) به طول انجامید، یعنی 4 روز پس از اعلام مفقودی تیم امداد مراکشی آنها را در اعماق یک دره تنگ به عمق 400 متر یافت.
به طور معجزه آمیزی هر سه نفر زنده بودند.
به دلیل دشواری رسیدن به مصدومین، ساعت طلایی تا زمان دسترسی تیم امداد به آنها بسرعت می گذشت. متاسفانه دو نفر از مصدومین که هر دو 41 سال سن داشتند در گذشتند. یک نفر قبل از اینکه تیم نجات به آنها دست یابد و یک نفر روز 5 آوریل (16 فروردین) در حالی که برای تخلیه آماده می شد. مصدوم سوم که 27 سال دارد به بیمارستانی در شهر Ouarzazate منتقل شد در حالی که دارای چندین شکستگی و ترومای سر بود. البته انتظار می رود که زنده بماند.
بر اساس یک گزارش غیررسمی از سوی تیم امداد مراکشی، یکی از سه نفر برروی توده یخی سر خورده و سه نفر دیگر را با خود به درون دره کشانده است.
خانواده و دوستان دو غارنورد کشته شده و فدراسیون کوهنوردی اندلس بشدت مقامات مراکش را بدلیل تاخیر در عملیات امداد که به فوت غارنوردان انجامید تحت انتقاد قرار داده اند.
اجساد دو غارنورد و غارنورد نجات یافته روز سه شنبه 7 آوریل (18 فروردین) به اسپانیا بازگردانده شد.
منبع: غارنیوز

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردين 1394 - ساعت 14:16 نظرات (0)
به استناد بخشنامه شماره 24097/3/ص تاریخ 19بهمن92 وزارت ورزش و جوانان و با توجه به فرارسیدن سال جدید، به آگاهی می‌رساند؛ انجام هرگونه فعالیت ورزشی شامل؛ شرکت در مسابقه، تمرین و هرگونه کلاس آموزشی ورزشی بدون داشتن کارت عضویت کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی برای کلیه مسئولین اجرایی، مدیران باشگاه‌ها، مربیان، داوران، ورزشکاران، کوهنوردان و سایر دست‌اندرکاران ورزشی ممنوع و غیرمجاز می‌باشد ...
ضروری است تمامی هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی مراتب مذکور را به هیئت‌های شهرستان‌، گروه‌ها، باشگاه‌ها و ... در اسرع وقت اطلاع‌رسانی نمایند.
بدیهی است مسئولیت عدم توجه به موارد اعلامی بر عهده متخلفین می‌باشد.
پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 19 فروردين 1394 - ساعت 14:13 نظرات (0)
کارگروه مسابقات و لیگ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ضمن تبریک آغاز سال نو؛ مراتب تقدیر و تشکر خود را از فعالیت‌های ارزنده تمامی عوامل اجرایی مسابقات به منظور مشارکت و تشریک مساعی در امر توسعه، گسترش کمی و کیفی مسابقات در تمامی سطوح به صورت مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور به ویژه هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی، نهادها، سازمانها، باشگاهها، ورزشکاران، مربیان، داوران، طراحان، حمایت‌چیان، سرپرستان، ناظرین محترم در سال 1393 اعلام می‌دارد: ...
ضمن آرزوی موفقیت و بهروزی و توفیق روزافزون از حضرت باریتعالی، رئوس برنامه‌های مسابقات سال 1394 برای برنامه‌ریزی، کوشش و تلاش مستمر آحاد جامعه هدف به شرح زیر عنوان می‌گردد.
جدول زمانبندی در سایت فدراسیون
تمامی متقاضیان میزبانی و برگزاری مسابقات آزاد و مناسبتی ضمن رعایت عدم تداخل با برنامه‌های جاری فدراسیون، پس از هماهنگی با کارگروه مسابقات و لیگ و اخذ مجوزهای لازم و با رعایت کامل مفاد شیوه‌نامه مربوطه می‌توانند نسبت به برگزاری مسابقات اقدام نمایند.
بدیهی است هر گونه تغییر، جابه‌جایی و موارد پیش‌بینی نشده همراه با اطلاعات و جزئیات تکمیلی در زمان مناسب اطلاع‌رسانی می‌گردد.
مقتضی است تمامی هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها ضمن اطلاع‌رسانی، حمایت لازم را از تمامی متقاضیان شرکت در مسابقات فوق به عمل آورند.
پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 18 فروردين 1394 - ساعت 13:58 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ پیرو برگزاری نخستین دوره انتخاب برنامه و اکسپدیشن برتر غارنوردی و غارشناسی کشور در سال 93 (همزمان با کنفرانس بین‌المللی غارشناسی)، کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون در نظر دارد دومین دوره این گزینش را برگزار نماید، علاقه‌مندان جهت حضور در این رویداد می‌بایست ... 
... گزارش برنامه یا اکسپدیشن خود را حداکثر تا تاریخ 31 فروردین ماه سال 94 به آدرس پست الکترونیک caving@msfi.ir ارسال نمایند
- توجه:
ـ ذکر مشخصات ارسال کننده (نام و نام خانوادگی و شماره تماس) در ایمیل الزامی می‌باشد.
ـ شایان ذکر است برنامه یا اکسپدیشن باید از اسفند ماه سال 92 تا پایان سال 93 برگزار شده باشد.
ـ زمان و مکان برگزاری جشنواره متعاقباً اعلام خواهد شد.
مقتضی است هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور اقدامات لازم را انجام دهند.

پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 18 فروردين 1394 - ساعت 13:56 نظرات (0)
شب گذشته «رضا شهلائی» کوه‌نورد خوب کشورمان پس از برنامه‌ی صعود به قله 8091 متری «آناپورنا»، به میهن بازگشت.
بازگشت «شهلائی» در فرودگاه امام با استقبال جمعی از مسئولین فدراسیون، هیئت استان تهران، پیش‌کسوتان، مربیان، کوه‌نوردان، دوستان و بستگان همراه بود.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون
بازگشت افتخار آمیز آقای رضا شهلایی را به ایشان و جامعه کوه نوردی ایران تبریک و آرزوی موفقیت روزافزون برایشان داریم. 
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 17 فروردين 1394 - ساعت 13:02 نظرات (0)
اولین مرحله لیگ باشگاه‌های دوچرخه سواری کوهستان بانوان در سال 94 در رشته «کراس کانتری» برگزار خواهد شد.
این مرحله از لیگ در مقاطع سنی بزرگسالان و جوانان 29 و 30 فروردین در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

منبع: واحدمرکزی‌خبر


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 17 فروردين 1394 - ساعت 12:56 نظرات (0)
کار گروه مسابقات و لیگ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران به منظور برگزاری مسابقات سنگنوردی قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، در رده سنی نوجوانان و جوانان در سه رشته سرطناب، بولدرینگ و سرعت و دو بخش پسران و دختران را در اردیبهشت و خرداد سال جاری مطابق با تقویم ورزشی این فدراسیون در دستور کار خود دارد. لذا متقاضیان میزبانی این دوره از مسابقات به منظور کسب اطلاعات بیشتر و اعلام آمادگی می‌توانند با فدراسیون تماس حاصل نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 17 فروردين 1394 - ساعت 00:54 نظرات (0)
  فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی در نظر دارد، دومین دوره اردوهای آموزشی هیمالیانوردی ویژه رده سنی جوانان و امید (۱۸ تا ۲۳ سال) را در سال ۹۴ برگزار نماید. هدف این طرح استعدادیابی و گذراندن دوره های پیشرفته برف، کارآموزی و پیشرفته سنگنوردی، پزشکی ارتفاع، کمک‌های اولیه هلال احمر، هواشناسی، نقشه‌خوانی و کار با قطب‌نما و جی‌پی‌اس، مبانی حفظ محیط کوهستان و دریافت گواهینامه‌های مذکور در مدت ۶ ماه می باشد …
شایان ذکر است شرکت‌کنندگان و منتخبین این اردوها در صعودهای آموزشی که زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد، حضور خواهند داشت. این دوره‌ها تحت عنوان کارآموزی هیمالیانوردی برگزار و شرکت‌کنندگان پس از پایان دوره گواهی حضور در دوره دریافت خواهند کرد.
ü مدارک و شرایط لازم:
۱- دارا بودن ۱۸ تا ۲۳ سال تمام / متولدین ۲۹اسفند ۷۲ تا ۰۱/فروردین ۷۶
۲- رونوشت کارآموزی کوهپیمایی، برف
۳-رونوشت کارت ملی
۴-نتیجه تست پایگاه قهرمانی (تست کوپر)
۵- داشتن تجهیزات کامل کوهنوردی دارای استانداردهای CE و UIAA
۶- گواهی صحت و سلامت از هیأت پزشکی استان
۷- اصل کارت بیمه ورزشی سال ۹۴
۸ـ دو قطعه عکس ۴×۳ جدید
۹- ارائه رضایت‌نامه والدین یا همسر
۱۰ـ اصل فیش واریزی به مبلغ پانصد هزار ریال به حساب سیبا شماره ۰۱۰۶۰۰۸۱۱۴۰۰۲ بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی کد ۹۸ به نام فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی.
۱۱ـ معرفی‌نامه از هیأت استان
= توجه:
۱ـ گواهی حضور در این دوره پیش‌نیاز کلیه اعزام‌های برون‌مرزی با مجوز فدراسیون در آینده خواهد بود.
۲ـ مهلت ارسال مدارک حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۳۱/فروردین ۹۴ می‌باشد.
۳ـ حضور در تمامی دوره‌های آموزشی فوق حتی با داشتن گواهینامه‌های مربوطه برای افراد ثبت نام شده الزامی می باشد.
ـ کلیه مدارک ذکر شده می‌بایست به صورت پرونده مجزا برای هر نفر و در پوشه مقوایی به فدراسیون ارسال شود.
منبع: فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 17 فروردين 1394 - ساعت 00:52 نظرات (0)
«قیچی‌ساز» به‌زودی عازم «نپال» می‌شود
گام آخر تا پیوستن به باشگاه هشت‌هزاری‌های جهان
«عظیم قیچی‌ساز» 15 فروردین ماه 94 در سایت شخصی خود نوشت: «نيمه دوم فرودين امسال جهت تلاش بر روي آخرين قله باقي مانده از 14 قله بالاي 8000 متر دنيا "لوتسه" و همچنين تلاش براي صعود مجدد به قله "اورست" اينبار بدون استفاده از اکسيژن مصنوعي، ايران را به مقصد نپال ترک خواهم کرد.»
وی در این باره افزود: در صورت صعود موفق به قلل "اورست" و "لوتسه" بدون استفاده ازکپسول اکسيژن، به عنوان پانزدهمين فرد در جهان و اولين ايراني خواهم بود که توانسته تمامي قلل بالاي هشت هزار متر جهان را بدون استفاده از کپسول اکسیژن صعود نمايد.


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 16 فروردين 1394 - ساعت 13:46 نظرات (0)