اعضای گروه قاجر در بینالود 1370

نفرات ایستاده از راست: شهریار محمدی، طیب صالحی، پرویزمیهمی، بهروز یعقوبی، فردین صالحی، فرهاد ملک محمدی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات


بی تومهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم 
هم تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم 
شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم 
شدم آن عاشق دیوانه که بودم 
در نهانخانه جانم گل یاد تو درخشید
باغ صد خاطره خندید
عطر صد خاطره پیچید....
«فریدون مشیری»
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه


ارسال شده در تاریخ جمعه 9 اسفند 1392 - ساعت 09:14 نظرات (0)
پس از 21 سال از مرگ پیر بگین بدلیل سقوط در جبهه جنوبی آناپورنا و بازگشت رویایی ژان کریستف لافائل از این کوه و البته به فاصله دو هفته از صعود ماشین سوئیسی اولی استیک از مسیر نیمه کاره ایشان به آناپورنا، این بار دو کوهنورد و راهنمای شامونی توانستند از مسیر فرانسوی های صعود دیگری را بر روی آناپورنا صورت دهند.
پس از تجربه ناموفق سال 2010 در رخ جنوبی آناپورنا، متخصص مسیرهای نو بر روی 7000 متریها یانیک گرازینی و کوهنورد کاندیدای دو کلنگ طلایی 2003 و 2009 استفان بونوئیست موفق شدند در روز 24 اکتبر به سبک آلپی بر فراز این کوه سترگ بایستند.
این دو در نیمه های هفته سوم سپتامبر وارد نپال شدند و 30 سپتامبر خود را به کمپ اصلی این کوه رساندند. آنها برای هم هوای قله بی نامی را نزدیک رخ جنوبی آناپورنا III به ارتفاع 6100 متر صعود کردند. در روز 10 اکتبر هم که اولی استیک موفق به صعود 28 ساعته آناپورنا از رخ جنوبی شد، دو کوهنوردی فرانسوی قله بی نام دیگری را که 6500 متر ارتفاع داشت صعود کردند. آنها 16 اکتبر وارد کمپ اصلی پیشرفته در جبهه جنوبی آناپورنا شدند و یک روز بعد صعود خود را آغاز نمودند.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 اسفند 1392 - ساعت 07:11 ادامه مطلب نظرات (0)
کوهنوردی فنی زمستانه و تلاش بر روی مسیرهای سنگنوردی و یخ نوردی در فصل زمستان یکی از رموز پیشرفت کوهنوردی در بسیاری از کشورهای صاحب نام در این عرصه است.
سنگنوردان و فنی کاران ما باید یاد بگیرند که فصل سنگنوردی و صعود دیواره ها فقط بهار و تابستان نیست و اگر قصد داریم سطح کارهای فنی حود را به کشورهای پیشرفته نزدیک کنیم باید به صعودهای فنی زمستانه رو بیاوریم.
هدف از ارائه این مقاله ارائه نکاتی است که باید در صعودهای عمودی زمستانه باید مد نظر قرار بگیرد نکاتی که بسیاری از آنها در هر نوع فعالیت کوهنوردی دیگر نیز مصداق دارد ولی دراینجا با رویکرد صعودهای عمودی ارائه شده است.
افرادي هستند که اين قصد دارند بعد از يک دوره سنگنوردي تابستانه وارد برنامه هاي زمستانه شوند خبر خوب براي اين  افراد اين است که  خيلي از مهارتهاي  سنگنوردي تابستانه عينا" در برنامه هاي زمستانه نيز کاربرد دارند و خبر بد نيز اين است که  اگر  شما به اندازه کافي تجربه کوهپيمائي نداريد قبل از اقدام به برنامه هاي زمستانه کنيد بايد مهارتهاي لازم در اينخصوص کسب  کنيد و بعد وارد برنامه هائي از اين دست شويد.
در اينجا 10 نکته کليدي که در برنامه هاي فني  زمستانه بايد لحاظ شود را ارائه مي دهيم.......


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 7 اسفند 1392 - ساعت 08:06 ادامه مطلب نظرات (0)
 توزنده جانی قهرمان سرعت چهاردهمین دوره مسابقات جام فجر شد 
در اخرین روز مسابقات چهاردهمین دوره جام فجر همدان در رشته سرعت اقای توزنده جانی از خراسان رضوی موفق به قرار گیری در رتبه نخست این مسابقات شد .
همچنین اقای محسن شفیعی از قزوین در جایگاه دوم و اقای رضا علی پور در جایگاه سوم این دوره از مسابقات قرار گرفتند .
همچنین در رده بندی تیمی خراسان رضوی در جایگاه نخست این رقابت ها قرار گرفت علی برات زاده قهرمان بولدرینگ جام فجر همدان شد
به گزارش ارسالی از مسابقات سنگنوردی جام فجر انتخابی تیم ملی در رشته بولدرینگ 7 فینالیست با هم به رقابت پرداختند که در نهایت اقای علی برات زاده از تهران(باشگاه داودی) موفق شد در جایگاه نخست این مسابقات قرار بگیرد  


داود رکابی قهرمان چهاردهمین دوره مسابقات جام فجر در رشته سرطناب شد  


تیم «خراسان رضوی» قهرمان جام فجر در بخش آقایان شد
در پایان چهاردهمین دوره رقابت‌های جام فجر و انتخابی تیم ملی در بخش آقایان؛ نتایج و امتیازات تیمی نیز مشخص شد و در نهایت تیم استان «خراسان رضوی» با کسب ۴۲۵ امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت، تیم استان زنجان با ۳۸۶ امتیاز دوم شد و تیم باشگاه داوودی تهران با ۲۶۶ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.


منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 6 اسفند 1392 - ساعت 08:18 نظرات (0)
کمیته غارنوردی هیات کوهنوردی استان چهارمحال و بختیاری درنظر دارد در تاریخ های 15و16 اسفند همایش غارنوردی برگزار نماید. لذا از کلیه مربیان، پیشکسوتان و غارنوردان عزیز درخواست میشود جهت انتقال تجارب ،آموخته ها و درمیان گذاشتن دانش و اطلاعات غارنوردی ما را همراهی و همیاری نمایند. پیشاپیش از کسانی که بهر شکل می توانند ما را در بهتر انجام شدن این همایش یاری نمایند کمال سپاس و امتنان را داریم .کمیته غارنوردی هیات کوهنوردی استان چهارمحال و بختیاری
منبع: غارهای ایران

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 6 اسفند 1392 - ساعت 02:17 نظرات (0)

در ادامه چهاردهمین دوره مسابقات سنگنوردی جام فجر انتخابی تیم ملی  امروز مسابقات در رشته سرطناب با مشخص شدن نفرات برتردر این رشته به پایان رسید .در این رقابتها اقای رکابی از زنجان موفق به کسب مقام نخست این مسابقات شد ./فینال مسابقات بولدرینگ بعد مراسم اهدا جوایز نفرات برتر رشته سرطناب برگزار می شود.
مقام اول : داوود رکابی از زنجان
مقام دوم : امیر حمزه پور شفیع از کرمانشاه
مقام سوم : محمد صادق یونسی از  زنجان
منبع: پایگاه اطلاعات سنگنوردی ایرانیان

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند 1392 - ساعت 20:47 نظرات (0)
مقامات نپال روز جمعه اعلام کردند؛ «کاتماندو» پیش از آغاز فصل صعود به قله اورست و به منظور بهبود شرایط امنیتی در ایستگاههای کوه‌نوردی در این کشور، از نیروهای مسلح پلیس و سرباز استفاده خواهد کرد. 

پس از درگیری سال گذشته میان سه کوه‌نورد اروپایی و تعدادی از افراد راهنما، دولت نپال این اقدامات را انجام داد. 

سخنگوی اداره گردشگری نپال گفت :« تدارکات جدید در ماه آوریل و در هنگام آغاز فصل صعود فراهم خواهد شد». وی گفت :« این تدارکات شامل به کار گیری نیروی پلیس، مقامات ارتش و نیروهای مسلح پلیس به همراه مقامات وزارت گردشگری این کشور خواهد بود.
 منبع: واحدمرکزی‌خبر با تشکر از کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند 1392 - ساعت 07:30 نظرات (0)
طبق برنامه کانون کوهنوردان کردستان جهت بزرگداشت پیشکسوتان کوهنوردی استادن کردستان ، روز جمعه 2 اسفند ماه170 نفر از کوهنوردان استان کردستان به قله الوند در همدان صعود نمودند
دراین صعود کوهنوردانی از شهرهای سنندج، بیجار، دیواندره،کامیاران و 11 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر قروه شرکت نمودند
    
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه 

تاریخ اجرای برنامه : 2 اسفند 1392


ارسال شده در تاریخ جمعه 2 اسفند 1392 - ساعت 19:54 نظرات (0)
كوهنوردي و كوه پيمايي، از فعاليتهاي نشاط آور به شمار مي آيد، البته به شرطي كه نكات ايمني و سلامتي را رعايت كرده تا اوقات خوشي با تندرستي همراه باشد. استفاده از كوهستان و طبيعت زيبا و نيز لذت بردن از آن نياز به رعايت اصول و مقرراتي دارد كه توجه به هريك از آنها در تندرستي و سلامتي كوهنورد بسيار مؤثر است. كوهستان آرام و دوست داشتني، مي تواند بسيار خطرناك و حادثه ساز باشد، به ويژه براي آن دسته از علاقه منداني كه در آغاز راه قرار دارند و بي شك در معرض تجربه هاي گوناگون.
بيشتر آسيب ديدگي هاي پا در كوه، مانند دررفتگي ، پيچ خوردگي و حتي شكستگي در پايين آمدن با عجله از كوهستان پيش مي آيد.در هنگام كوهپيمايي مداوم و بدون عجله حركت كنيد، وقت را تلف نكنيد چنانچه كوهپيمايي درست صورت نگيرد ممكن است به بدن آسيب رسانده و مشكلات جدي به همراه داشته باشد هنگام پايين از سرازيري كوهستان عجله نكنيد . بيشتر اتفاقات ناگوار در اين مواقع صورت مي گيرد. در سراشيبي كوهستان بواسطه برجستگي هاي مسير پرتگاه ها و موانع مشخص نيستند و چنانچه خود را كنترل نكنيد با خطرات ناگواري روبه رو مي شويد.
اگر پيش از حركت و به خصوص در هنگام پايين آمدن از كوه و در طي مسير، پاره اي احتياط هاي مقدماتي رعايت شود مي توان از بروز بسياري از پيشامدهاي خطرناك در كوه پيشگيري كرد. فرود يا پايين آمدن از كوه، زماني است كه بايد به كوهنوردان كه خسته هستند و به مسايل هم كم توجه، بيشتر هشدار داد....ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 1 اسفند 1392 - ساعت 22:55 ادامه مطلب نظرات (1)
کارشناس مسئول مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC جمعیت هلال احمر لرستان، از پیدا شدن کوهنورد دورودی خبر داد.
عزیزعلی امرایی در گفت‎وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: با سپری شدن پنج روز از ناپدید شدن محمد لشنی که به‎منظور فتح “پریزکوه” دل به کوه زده بود، سرانجام جستجوها نتیجه داد و این کوهنورد پیدا شد.
وی با اعلام زنده بودن این کوهنورد ادامه داد: این کوهنورد صبح امروز با آمبولانس به بیمارستان منتقل شد.
امرایی یادآور شد: وی در اثر سقوط از صخره دچار آسیب‎دیدگی شده بود که به منطقه‎ پاتاف پناه می‎برد و پنج شبانه‎روز در آنجا می‎ماند.
به گزارش ایسنا، محمد لشنی روز جمعه هفته گذشته در ارتفاعات "پریزکوه" شهرستان دورود ناپدید شده بود. شنبه 26 بهمن‌ماه ساعت 10 و 30 دقیقه، خبر ناپدید شدن این کوهنورد به هلال‌احمر شهرستان دورود گزارش می‌شود. در روزهای اول با اینکه گشت هوایی توسط هلی‌کوپتر هلال‌احمر در منطقه مذکور صورت گرفت، اما ردی از این کوهنورد پیدا نشد، این در حالی بود که بدلیل آنکه گفته می‎شد اواسط هفته هوای منطقه مه‎آلود می‎شود، امیدها برای پیدا شدن لشنی کم شده بود.
لشنی با سابقه بیش از 15 سال در رشته کوهنوردی و صخره‌نوردی در هیئت کوهنوردی و خانه کوهنورد دورود مسئولیت‌های متعددی داشته است. وی مسئول فنی گروه کوهپیمایی سایپا، نماینده انجمن کوهپیمایی ایران در دورود نیز هست.
لازم به ذکر است؛ کوه "پریز" در 10 کیلومتری جنوب شرقی دورود قرار دارد. جنوب "پریز" به دره‌ معروف "نی‌گاه" متصل است. ارتفاع "پریز" 3095 متر و یکی از زیباترین کوه‌های ایران به شمار می‌رود.
انجمن پزشکی کوهستان ایرانارسال شده در تاریخ پنج شنبه 1 اسفند 1392 - ساعت 08:33 نظرات (0)