اعضای گروه قاجر در قله سبلان 1383

نفرات ایستاده از راست: شهرام نعمتی، عطا آزادی، جلال حنیفی، زنده یاد سامان نعمتی، پوریا مرادی، بهروز یعقوبی، عیوض زمانی، عبدالله فعله گری
نفرات نشسته از راست: مسعود الهیاری، فرهاد امانی، مجتبی مالکی، محمد زمانی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

پیش از دویدن خودتان را گرم کنید و تمرین‌های کششی انجام دهید و پس از دویدن هم خودتان را سرد کنید و تمرین‌های کششی انجام دهید .
حتی‌المقدور همراه یکی از دوستان یا نزدیکان خود بدوید . اگر تنها می‌دوید، مسیر دویدن خود را به نزدیکانتان اطلاع دهید.
در مکان‌های آشنا و ایمن که حداقل رفت و آمد ماشین‌ها را دارند، بدوید.
خودتان را در مقابل نور آفتاب حفظ کنید.
از دویدن در شب اجتناب کنید . اگر هنگام غروب آفتاب می‌دوید از لباس‌های بازتاب‌دهنده نور استفاده کنید .
شیوه های صحیح دویدن را در ادامه مطلب بخوانید...
ارسال شده در تاریخ شنبه 20 دی 1393 - ساعت 23:59 ادامه مطلب نظرات (0)
به گزارش روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان ایلام ، به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و یادواره اولین مربی زن کوه‌نوردی ایران شادروان «نرگس حکیمی» مقارن با ایام فرخنده هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) همایش صعود سراسری بانوان کوه‌نورد به قله 3050 متری کان صیفی» آغاز شد. 
صعود زمستانه سراسری بانوان کوهنورد کشور با شرکت 120 نفر از 20 استان کشور از صبح پنجشنبه  18 دیماه به ارتفاعات پوشیده از برف کان صیفی کبیرکوه آغاز شد .
در این همایش بانوان کوهنورد جهت صعود به قله کان صیفی ساعت 5 بامداد  از محل ورزشگاه شهدای قلاویزان به سوی منطقه مبداء صعود واقع در روستای گنجه جاده ایلام به شهرستان بدره حرکت نمودند .
این صعود با شرکت  120نفر از کوهنوردان کشور و استان ایلام در روزهای ۱8و ۱9دیماه  به مدت دو روز انجام می شود.
کوهنوردان شرکت کننده در این برنامه مورد استقبال گرم فرماندار ،بخشداری ، نیروی انتطامی ،روسای ادارات آموزش و پرورش ،منابع طبیعی ،جهاد کشاورزی ، ورزش و امور جوانان ،هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان بدره و مردم خونگرم شهرستان بدره قرار گرفتند و مردم مهمان نواز روستای گنجه  ، به گرمی از کوهنوردان در سیاه چادر های برپا شده و با شیرینی محلی (بژی برساق )،نان محلی، چای و شیر گرم پذیرایی نمودند.
در این برنامه صعود دو روزه ، به بلندترین قله کبیرکوه کان صیفی ،با توجه به تغییرات جوی و بارش برف سنگین کوهنوردان پس از دو ساعت کوه پیمایی به محل کمپ شب مانی واقع در ارتفاع 1700 متری از سطح دریا رسیدند ودر آنجا اقدام به برپایی کمپ نمودند.
بانوان کوهنورد شرکت کننده در این همایش  صعود زمستانی به قله کان صیفی فردا جمعه 18 دیماه در دومین روز برنامه، ساعت 5 بامداد بسوی قله حرکت می تمایند تا به ارتفاعات پوشیده از برف کان صیفی صعود نمایند.

چهار نفر ازاعضای هیئت و گروه قاجر قروه (استان کردستان) در قله کان صیفی

افتتاحیه «همایش سراسری صعود بانوان کوه‌نورد به قله کان صیفی» برگزار شد.
آیین افتتاحیه«همایش سراسری صعود بانوان کوه‌نورد به قله کان صیفی» گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی و یادواره اولین مربی زن کوه‌نوردی ایران شادروان «نرگس حکیمی» مقارن با ایام فرخنده هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) از ساعت 18 چهارشنبه 17 دیماه در سالن ورزشی شهدای قلاویزان ایلام برگزار گردید. 
دراین همایش استاندارایلام ،شهردار، فرماندار ، زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور ، مدیرکل و معاونین  اداره ورزش و امور جوانان استان  و چند تن از مدیران استان ، کوهنوردان و علاقمندان به کوهنوردی حضور داشتند.
در این مراسم سرکار خانم صفی پور ،مهندس فتاحی ،مهندس مروارید،زارعی ریاست فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور ،سخنانی در خصوص کوهنوردی وهمایش سراسری صعود بانوان کوهنورد علاقمند سراسر کشور بیان نمودند.
در این همایش از 10 نفر از کوهنوردان و مدیران زحمت کش تقدیر بعمل آمد.
همچنین کلنگ نمادین قله به سرپرست فنی صعود و سپس به استاندار ایلام اهداء گردید.
صعود سراسری بانوان به قله 3050 متری کان صیفی "کبیرکوه " از 18 تا 19 دیماه برگزار می گردد.
منبع خبر: روابط عمومی هیئت کوهنوردی استان ایلام

 

تاریخ اجرای برنامه : 17 الی 19 دی ماه 1393


ارسال شده در تاریخ شنبه 20 دی 1393 - ساعت 07:02 نظرات (0)
بر اساس خبر دریافتی به نقل از «دکتر حمید مساعدیان»؛ دو نفر از کوه‌نوردان «الیگودرز» در ارتفاعات «اشترانکو» دچار حادثه‌ی ریزش بهمن شده‌اند.
این خبر حاکی‌ست؛ شب گذشته پیکر هر دو نفر را از زیر برف‌ها خارج کرده‌اند؛ اما متأسفانه یکی از این دو کوه‌نورد فوت کرده و دیگری نیز دچار سرمازده‌گی شده است.

----------------
خبر تکمیلی:

فرماندار الیگودرز گفت: 2 کوه‌نورد الیگودرزی روز گذشته در ارتفاعات سن بران اشترانکوه دچار سقوط بهمن شده که یکی از آنها فوت و یکی دیگر در حالی که یخ زده بود، به بیمارستان الیگودرز برای مداوا انتقال یافت.
ولی‌الله میرزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در الیگودرز اظهار داشت: با اعلام گرفتار شدن دو کوه‌نورد الیگودرزی در سقوط بهمن رئیس جمعیت هلال احمر الیگودرز به همراه 11 امدادگر و کوهنورد از سمت الیگودرز و رئیس هلال احمر ازنا به همراه 10 نفر کوهنورد و امدادگر از سمت ازنا کار جستجو را آغاز کردند.
وی افزود: کار جستجو و نجات کوهنوردان الیگودرزی به جد شب گذشته آغاز و ساعت یک بامداد امروز در ارتفاعات سن بران اشترانکوه پیدا شدند.
فرماندار الیگودرز اظهار کرد: دو کوه‌نورد الیگودرزی به نام‌های حمیدماهرویی و سیدمرتضی موسوی روز گذشته در ارتفاعات سن‌بران اشترانکوه دچار سقوط بهمن شده که در این حادثه حمید ماهرویی فوت و سیدمرتضی موسوی در حالی که یخ زده بود، به بیمارستان الیگودرز برای مداوا انتقال یافت.
وی از تمام امدادگران و کوه‌نوردان الیگودرزی و ازنایی برای پیدا کردن این دو کوهنورد گرفتار شده در بهمن تشکر کرد.
اسامی نفرات تیم امداد: مجید نعمت اللهی-امان جوکار-محسن رضایی-رسول مرادی-حسن زارعی-مازیار گودرزی-یحیی میرشاکی.
منبع: کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ شنبه 20 دی 1393 - ساعت 03:08 نظرات (0)
پیرو بخشنامه شماره 4264/263 تاریخ 25آبان93، به آگاهی می‌رساند؛ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در نظر دارد به مناسبت گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صعود زمستانی بین المللی به ارتفاعات استان کرمان (جوپار، هزار، پلوار) را با حضور کوهنوردان خارجی به شرح زیر برگزار نماید.

- زمان برگزاری: از 14 بهمن93 تا 17بهمن93
- سهمیه شرکت‌کنندگان: سهمیه هر استان ۴ نفر آقا و ۲ نفر خانم (سهمیه گروه‌ها و باشگاه‌ها در قالب هیئت‌ها می‌باشد)
- سایر شرایط: زمان و مکان اردوی انتخابی، محل پذیرش و سایر شرایط متعاقباً اعلام خواهد شد.
- توجه:
ـ  نظر به فنی بودن قله جوپار، از هر استان یک نفر انتخاب و در یک اردوی دو روزه نفرات نهایی جهت صعود این قله گزینش خواهند شد
مقتضی است هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی اسامی تیم استان/ نهاد را برابر شرایط مذکور حداکثر تا تاریخ 25 دی ماه 93 جهت برگزاری اردوی انتخابی تیم جوپار  به این فدراسیون ارسال نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 17 دی 1393 - ساعت 00:54 نظرات (0)
تعدادی از اعضاء تیم بین المللی (ایتالیا ، لهستان ، فرانسه ) در تلاش زمستانی قله نانگاپاربات ، تا کمپ 1 پیشروی کرده اند ، روس ها قبل از آغاز سال میلادی جدید ، کمپ 1 خود را برقرار کرده اند، اما هنوز مشخص نیست که تیم ایران راهی خواهد شد یا خیر!
محمود هاشمی که سرباز است مجوز خروج خود از کشور را دریافت کرده اما مطمئن نیست که با رسیدن به مرز، نامه وزارتخانه مورد موافقت قرار گیرد ، هیچ اسپانسری تابه حال روی خوش به آنها نشان نداده ، با آنها بدرفتاری هم کرده اند.  فدراسیون بودجه ندارد، هیچکس این تیم جوان راحمایت نمی کند ، بنابراین به سنت دیرینه خودمان متوسل شدیم که ظاهرن در بین بسیاری از کشورها نیز مرسوم است .
فراخوانی در فیس بوک از طرف دوستان این تیم برای جمع آوری کمک مالی صادر شده است (سروش شریفیان اردکانی) ، امروز اجازه گرفتیم که ما نیز همین کار را دردنیای وبلاگ نویسی انجام دهیم ، شماره حساب آقای اردکانی را برای واریز کمک های نقدی جامعه کوه نوردی کشور اعلام می کنیم :
 6104337935419133 بانک ملت
 اگر دوست داشتید و کمک کردید به ما اعلام کنید تا میزان کمک در همینجا منتشر شود ، به هر میزان و به اندازه توان خود کمک کنید ، فعلا یکی از اعضاء گل کوه یک صد هزارتومان به این حساب واریز کرده ، اینکار فقط برای این بوده که بگیم از خودمون شروع کردیم مبلغ ناچیزی است می دانیم اما اگر هر کدام از اعضاء بزرگ جامعه کوه نوردی کشور همین مقدار کمک کنند مشکل این تیم حل خواهد شد، به همین سادگی !   
 پیشروی روس ها: 
تیم چهار نفره کشور روسیه در مسیر شل نانگاپاربات ، طی پیامکی اعلام کرده که از کمپ 1 تا ارتفاع 5900 متری صعود کرده و مجددا به کمپ اصلی برگشته ، به گفته آنها راهنماهای بومی تمامی طناب های ثابت مسیر را بعد از خاتمه برنامه تیم های کشورهای ایتالیا و لهستان در فصل تابستان ،جمع آوری کرده اند و فقط یک میانی در مسیر پیدا کرده اند. 
منبع: گل کوه 

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 16 دی 1393 - ساعت 14:44 نظرات (1)
دو کوه‌نورد جوان آلمانی و امریکایی در دو حادثه جداگانه در کوهستان «پوتررو چیکو»در شمال شرقی مکزیک کشته شدند!
مسئولان مکزیکی دوشنبه گفتند کوه‌نورد 28 ساله آلمانی روز جمعه هنگام پایین آمدن از یک ارتفاع 300 متری در کوهستان پوتررو چیکو که پارک کوهستانی معروف برای کوه‌نوردی است سقوط کرد و کشته شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونتری - مکزیک - شرایط نامساعد جوی موجب شده بود مسئولان مکزیکی نتوانند جسد این کوه‌نورد آلمانی را تا روز دوشنبه کشف کنند. همچنین یک کوه‌نورد 26 ساله امریکایی از ایالت آستین، تگزاس، براثر سقوط در همین پارک در روز شنبه کشته شد.
منبع: کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 16 دی 1393 - ساعت 08:04 نظرات (0)

قله «گانگهار پوئنسوم» با 7 هزار و 570 متر ارتفاع، چهلمین قله مرتفع جهان محسوب می شود که تاکنون توسط هیچ کوه‌نوردی در جهان فتح نشده و این ویژگی آن را از دیگر کوه‌های جهان متمایز کرده است!
این قله از نظر جغرافیایی در مرز بین کشور بوتان و منطقه تبت چین قرار دارد که مرتفع ترین نقطه در کشور بوتان محسوب می شود.
حکایت عدم توفیق کوه‌نوردان در صعود به این قله از آنجایی آغاز می شود که در گذشته نقشه دقیقی از این محل توسط نقشه‌برداران و راههای دسترسی به آن تهیه نشده بود و به همین دلیل گروه های کوه‌نوردی بسیاری در یافتن محل دقیق این قله برای صعود با شکست مواجه شده و به دلیل جغرافیای خشن منطقه از تحقیق بیشتر سرباز زده اند.
پس از آن به دلیل مناقشه کشور بوتان و چین بر سر مرزبندی منطقه و از سوی دیگر پاسداشت فرهنگ منطقه و عدم دست خوردن آن، دولت بوتان صعود به این قله و دیگر کوههای با ارتفاع بیش از 6 هزار متر را ممنوع کرد و این ممنوعیت تاکنون ادامه یافته است و به همین دلیل قله «گانگهار پوئنسوم» مرتفع ترین قله جهان لقب گرفته که تاکنون توسط هیچ فردی فتح نشده است و این موضوع در حالی اتفاق می افتد که تقریبا تمامی قله‌های مرتفع رشته کوه هیمالایا دهه ها قبل توسط کوه‌نوردان حرفه ای فتح شده است.
لازم به ذکر است که گروه کوه‌نوردی از کشور ژاپن در سال 1998 میلادی توانست به قله «گانگهار پوئنهوم» شمالی که ارتفاع آن 7 هزار و 535 متر بوده و در منطقه تبت قرار دارد صعود کند ولی باوجود آنکه فاصله چندانی با فتح قله اصلی نداشتند، به دلیل ممنوعیت صعود در کشور بوتان و تهدیدهای این کشور نسبت به این کوه‌نوردان، نتوانستند این قله را فتح کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان با تشکر ازکوه نوشتارسال شده در تاریخ دوشنبه 15 دی 1393 - ساعت 08:07 نظرات (0)

كوه پرسيد ز رود، زير اين سقف كبود، راز ماندن در چيست؟؟!!
گفت : در رفتن من... كوه پرسيد : و من؟؟!!!! 
گفت: در ماندن تو !!!! 
بلبلي گفت: و من؟؟!!!! 
خنده اي كرد و بگفت: در غزل خواني تو!!!! 
آه از آن آبادي، كه در آن كوه روَد، رود مرداب شود و در آن
بلبل سر گشته سرش را به گريبان ببرد و نخواند ديگر،
من و تو: بلبل و كوه و روديم
راز ماندن جز در
خواندن من، ماندن تو، رفتن ياران سفر كرده يمان نيست، بدان !!!
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 14 دی 1393 - ساعت 08:14 نظرات (1)
مرکز آموزش علمی و کاربردی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی برای اولین بار در ایران و تبریز شهر اولین ها در رشته کوهپیمایی و کوهنوردی ، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور www.sanjesh.org  و یا به سایت   www.uast.ac.ir  مراجعه فرمایید.
شماره تماس : 35415155 - 041  
منبع: گروه کوه نوردی یاماج تبریز

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 14 دی 1393 - ساعت 08:12 نظرات (0)
گم شدن یک کوهنورد دیگر در ارتفاعات توچال:
به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران بدنبال گم شدن یک کوهنورد در دو هفته پیش و عدم به نتیجه رسیدن تلاشهای امدادگران جستجو و نجات کوهستان هلال احمر و همچنین کوهنوردان آزاد در ارتفاعات شمالی تهران یک کوهنورد دیگر از روز چهارشنبه 10 دی ماه 93 در ارتفاعات شمالی تهران مفقود گردید.
این کوهنورد نیز که به تنهایی اقدام به صعود نموده از مسیر ولنجک به ارتفاعات عزیمت نموده بود و در حوزه جستجو و امدادی آتش نشانی مفقود گردیده است. تیم های مختلفی نیز برای یافتن وی به ارتفاعات اعزام گردیده است که بی نتیجه مانده و تلاشها همچنان ادامه دارد.
این کوهنورد " سپهر ابراهیمی" نام داشته و متولد 1357 بوده و بنظر می رسد از تجهیزات کافی نیز برخوردار نبوده است. علاوه بر سه روز گذشته امروز 14 دی ماه نیز تیم هایی برای جستجوی وی به ارتفاعات اعزام خواهد شد.
همچنین روزهای پنج شنبه و جمعه 11 و 12 دی ماه 1393 نیز تیم هایی از گروه کوهنوردی همت شمیران و همچنین هیئت کوهنوردی استان تهران برای یافتن کوهنورد مفقود شده دوهفته پیش به نام " میر عابدینی " به ارتفاعات دربند و گلابدره عزیمت نمودند که این تلاشها نیز بی نتیجه بود. خانواده کوهنورد گمشده از مخابرات گزارش آخرین آنتن دهی موبایل وی را دریافت کرده اند که روز جمعه دو هفته پیش دکل ایستگاه 5 توچال سیگنال هایی را دریافت کرده بود که با توجه به طولانی و وسیع بودن مسیر سیگنال اطلاعات دقیقی نبوده و کمک آنچنانی به پیدا کردن فرد نمی کند(باید دید آیا در کشورهای دیگر نیز گزارش های آنتن دهی به همین وسعت و بی دقتی است یا شرکت مخابرات تمایلی به همکاری جهت جستجو افراد ندارد).
از امروز نیز وضعیت هوایی در ارتفاعات البرز با وجود باد شدید از برودت و سرمای بالایی برخوردار خواهد بود.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 14 دی 1393 - ساعت 08:08 نظرات (0)