گروه قاجر در قله یوسف سیاه1355
نفرات از راست: یونس ملکی، طیب صالحی، زنده یاد هوشنگ کریمی، یوسف الهیاری، عطا رضایی، فرهنگ خالدیان

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

  سرپرستی یك مسئولیت بزرگ است ولی می‌تواند پاداش‌های بزرگی نیز داشته باشد. این امر به یك کوهنورد باتجربه فرصت می‌دهد كه آموخته‌های چندین ساله‌ی خود را به دیگران منتقل سازد: چگونه با آهنگ معین حركت كنند، چطور مسیر را بخوانند، راه را انتخاب نمایند و چگونه با انواع مشكلات رو در رو شوند. سرپرست  می‌تواند عامل موفقیت یك گروه باشد و این برای وی عمیقاً راضی‌كننده است. ممكن است شما هرگز علاقه‌ای به پذیرش این نقش نداشته باشید ولی به تدریج كه تجربه كسب می‌كنید،‌ در می‌یابید كه راهبری و هدایت دیگران برایتان امری اجتناب ناپذیر می‌شود. هر گروهی،‌ به‌ویژه در شرایط بحرانی، از اعضای كهنه كار خود راهنمایی می خواهد. پس شما ناچارید پیشاپیش درباره‌ی این موضوع بیندیشید كه اگر ناگهان مسئولیتی به گردنتان افتاد، چه باید بكنید. .......


مسیر قله بدر در جنوب قروه

ارسال شده در تاریخ جمعه 28 شهریور 1393 - ساعت 19:48 ادامه مطلب نظرات (0)
برنامه‎ريزي براي يک برنامه کوهنوردي هميشه با بررس قابليتهاي خودمان شروع مي‎شود، مقايسه خود با برنامه مورد نظر و تغيير برنامه بر طبق آن.
وقتي قابليتهاي خودمان را زيادي دست بالا بگيريم، اذيت خواهيم شد يا يک کوهنوردي نامناسب خواهيم داشت. قبل از شروع هر برنامه به توضيحات زير فکر کنيد.......ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 27 شهریور 1393 - ساعت 07:42 ادامه مطلب نظرات (0)
 بزرگترین راهپیمایی محیط زیستی جهان روز 21 سپتامبر مصادف با 30 شهریور همزمان با ملاقات وزرا و روسای کشورهای جهان در مقابل سازمان ملل برگزار می شود، این راهپیمایی در ایران در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست انجام می شود.
محمد درویش مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست روز چهارشنبه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: همگان می توانند در این راهپیمایی شرکت کنند و روز 30 شهریور در مقابل سازمان محیط زیست انجام می شود. 
وی افزود: گروهی از دوستداران محیط زیست به نشانه اعتراض به بسیاری از فعالیت های جهانی که منجر به تشدید گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین شده است کمپینی راه انداخته اند و قرار است 30 شهریور در مقابل سازمان ملل در نیویورک راهپیمایی کنند. 
وی اظهار کرد: این افراد از دولت ها می خواهند که برای حفظ محیط زیست وارد عمل شوند و به جای سوخت های فسیلی از سوخت های تجدید پذیر استفاده کنند، این افراد از دوستداران محیط زیست سراسر دنیا خواسته اند تا در این کمپین عضو شوند و تاکنون 73 کشور از جمله ایران به آن پیوسته اند. 
درویش تاکید کرد: ایران یکی از قربانیان تغییر اقلیم و گرمایش زمین است که با موج خشکسالی و کم آبی مواجه شده است، علت آن هم فعالیت های کشورهای صنعتی است که منجر به افزایش گازهای گلخانه ای و تغییر اقلیم شده است. 
وی افزود: دولت های گذشته نیز توجه چندانی به مقوله محیط زیست نداشتند اما یکی از اصلی ترین رویکردهای دولت یازدهم حفظ محیط زیست است. 
درویش گفت: در برنامه 5 ساله توسعه دولت موظف شده است 5 هزار مگاوات برق از انرژی های تجدید پذیر تولید کند، در این دولت کمترین تقابل بین شعارهای محیط زیستی و خواسته های دوستداران محیط زیست وجود دارد. 
وی درباره راهپیمایی محیط زیستی است 21 سپتامبر / 30 شهریور در مقابل سازمان ملل در نیویورک توضیح داد: این راهپیمایی برای اطلاع رسانی هرچه بیشتر در خصوص تغییرات آب و هوایی و محیط زیستی و اثرات سوء آنها با حضور تعداد زیادی از مردم و بیش از یک هزار سازمان، موسسه، دانش آموز و گروه های حمایت از محیط زیست در نیویورک و دیگر نقاط جهان انجام می شود. 
درویش افزود: از آنجایی که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد اخیرا بر روی خطرات جدی که محیط زیست را تهدید می کند تاکید کرده و از دولت ها خواسته است تا هدف مشترکی برای کاهش چشمگیر آلودگی های زیست محیطی و گرمایش زمین را پیش گیرند، برگزارکنندگان این مراسم از مردم جهان، سازمان ها و دولت ها دعوت کرده اند تا نسبت به برگزاری راهپیمایی های همزمان در نقاط گوناگون جهان اقدام کنند. 
مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این حرکت با شعار 'عمل، بهتر از سخن است' آغاز شد و اکنون جهانی شده است، گروه های بزرگی از مردم در شهرهای لندن، برلین، بوگوتا، استانبول، پاریس، ریو، دهلی، ملبورن، ژوهانسبرگ، لاگوس، دبی، نیویورک و بیشتر کشورها از جمله آمریکا، مصر، عربستان، روسیه، فرانسه، سنگال، پرو، برزیل، کلمبیا، اسپانیا، نیجریه، آلمان، استرالیا، کانادا، دانمارک و انگلیس به این حرکت پیوسته اند.
برداشت از: عصر ایران با تشکر از سایت کوه نامه

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت 22:25 نظرات (0)
تیم ملی سنگ‌نوردی و پاراکلایمینگ کشورمان پس از حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ( خیخون- اسپانیا) ، صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) با استقبال مسئولین فدراسیون، پیش‌کسوتان، مربیان، دوستان و خانواده‌ها و همشهریان به میهن بازگشتند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیونارسال شده در تاریخ چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت 21:19 نظرات (0)
فدراسیون طی بخش‌نامه‌ای به هیئت‌های استانی سراسر کشور اعلام کرد: با عنایت به توصیه اکید وزارت ورزش و جوانان مبنی بر توسعه و گسترش ورزش همگانی در بین اقشار مختلف جامعه و همچنین پیش‌رو بودن هفته تربیت بدنی در مهرماه سال جاری، مقتضی است در اسرع وقت نسبت به اعلام برنامه‌های همگانی خود در هفته مذکور اقدام لازم صورت گیرد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت 21:18 نظرات (0)
پیرو برگزاری دوره مربیگری درجه ۳ کوه‌پیمایی آقایان از تاریخ ۱۷ تا ۲۱ مرداد ماه و بانوان از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ مرداد ماه سال جاری در استان مازندران، شهرستان کلاردشت، بدین‌وسیله اسامی پذیرفته‌شدگان به شرح زیر اعلام می‌شود:


× توجه:
ـ پذیرفته‌شدگان می‌بایست پایان‌نامه و تأییدیه دوره تئوری سازمان خود را به همراه مدارک دوره‌های ناوبری، پزشکی کوهستان، پیشرفته سنگنوردی و پیشرفته برف و یخ تا تاریخ ۳۰ خرداد ماه ۹۴ به بخش کوه‌پیمایی کارگروه آموزش فدراسیون تحویل دهند.
شماره نامه: ۲۶۳/۳۲۱۶
تاریخ نامه: ۲۵/شهریور/۹۳
منبع: پایگاه خبری فدراسیون
پذیرفته شدن خانم لیلا صالحی عضو گروه کوهنوردی قاجر قروه را تبریک و آرزوی موفقیت روزافزون برای ایشان داریم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 26 شهریور 1393 - ساعت 00:58 نظرات (0)


درونمای شهر قروه
«برآ، ای آفتاب، ای توشه امید 
برآ، ای خوشه خورشید 
توجوشان چشمه ای من تشنه ای بی تاب 
برآ، سر ریز کن تا جان شود سیراب ....»

روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 25 شهریور 1393 - ساعت 12:01 نظرات (0)
به اطلاع جامعه‌ی قدرشناس کوه‌نوردی می‌رساند؛ این فدراسیون در نظر دارد با رویکرد بزرگداشت و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی کوه‌نوردان فقید کشورمان که در راه صعود به قلل مرتفع جهان و کسب افتخار برای میهن عزیزمان، جان ارزشمند خود را از دست داده‌اند، ویژه برنامه‌ها و مراسم‌هایی را به صورت متناوب و سالیانه تحت عنوان «یادمان جاودانه‌های کوهستان» در سالروز تولد این عزیزان، با مشارکت اقشار مختلف مردم، سازمان‌ها،  نهادها، هیئت‌ها، باشگاه‌ها، گروه‌ها، تشکل‌های مردم نهاد، و خانواده بزرگ کوه‌‎نوردی کشور  برگزار نماید.
بر این اساس مقرر شده است؛ مراسم امسال  مقارن با سالروز تولد قهرمان پرافتخار تیم ملی کوه‌نوردی، زنده یاد «محمد اوراز» در تاریخ پنج شنبه ۲۷ شهریور ماه در زادگاه وی شهرستان «نقده» بر سر مزار آن قهرمان ملی برگزار گردد. 
بدین‌وسیله از حضور گرانمایه‌ی یکایک عزیزان جامعه‌ی قدرشناس کوه‌نوردی جهت حضور و مشارکت در این مراسم دعوت به عمل می‌آید. 
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 25 شهریور 1393 - ساعت 08:30 نظرات (0)

کانون کوه نوردان کردستان برگزار می کند
همایش ملی کوه نوردی با محوریت گزارش فنی صعود کوه نوردان کردستانی به قلل منطقه پامیر / ارائه گزارش زیست محیطی / تقدیر از فعالین کوه نوردی و.... 
زمان پنج شنبه 27 شهریور ماه ساعت 5 عصر 
مکان خ اکباتان سالن آموزش وپرورش

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 24 شهریور 1393 - ساعت 16:08 نظرات (0)
بر این باوریم که توسعه و پیشرفت همه‌جانبه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی با بهره‌مندی از تجارب اسلاف خلف و چهره‌های ماندگار و خدوم امکان‌پذیر است.
فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران در راستای تجلیل و تکریم از خدمات ارزنده پیش‌کسوتان و پیش‌گامان عرصه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، همایش تقدیر از فعالیت سالیان دور و نزدیک، کهنه‌سواران و پیش‌گامان این عرصه را در مهرماه سال جاری در دستور کار خود دارد.
بدیهی است اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.
منبع:پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 24 شهریور 1393 - ساعت 16:05 نظرات (0)