غار کولاوا1355
طیب صالحی و داریوش الهیاری کاشفان غار کولاوا در جنوب قروه

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

زوج ایتالیایی، نیوس مروی و رامونو بنت هم اکنون در کمپ اصلی آناپورنا بسر می برند، اگر در این برنامه موفق شوند، چهاردهمین قله هشت هزارمتری هر دو خواهد بود و اولین زوج هیمالیانورد عضو باشگاه هشت هزارمتری ها خواهند شد.
در سال ۲۰۰۹ هر دو سعی در صعود از این قله را داشتند اما شرایط جوی ادامه کار را فراهم نیاورد، آخرین هشت هزارمتری آنها، ماکالو در ماه مه سال گذشته بود، سبک همیشگی آنها سبکبار، بدون باربر و اکسیژن مکمل است با احترام به کوهستان به عنوان یک عنصر طبیعی. مروی از رکورد اولین زن عضو باشگاه هشت هزارمتری ها در سال ۲۰۰۸ به دلیل بیماری همسرش و کمک به اوصرفنظر کرد و عنوان پیشگامی را به رقیبان خود واگذارنمود.
آناپورنا علیرغم نام زیبای خود (الهه برکت) یکی از سرسخت ترین هشت هزارمتری ها است که نخستین بار در سال ۱۹۵۰ توسط یک تیم فرانسوی به سرپرست موریس هرزوک صعود شده، از مسیرهای زیبای این قله “بانینگتون” در دیواره جنوبی است، اولین صعود زمستانی آن توسط جرزی کوکوشکا و آرتور هایر در سوم فوریه سال ۱۹۸۷ انجام شده و یولی اشتک رکورد صعود سرعتی دیواره جنوبی آن را در اختیار دارد.
منبع : وبلاگ گل کوه

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 21 فروردين 1396 - ساعت 09:53 نظرات (0)
مصطفی احمدی،کوه نورد اهل قروه  همراه یک تیم چهار نفره از باشگاه کوهنوردی «سها» در مدت زمان 20 روز قله 6189 متری آیلندپیک را فتح کرده و تا ارتفاع 5364 متری بیس کمپ اورست در کشور نپال رفتند.
ایشان  پرستار بخشCCU بیمارستان بقیه الله تهران می باشند.
 سرپرست برنامه حسن امینی آذر و اسماعیل اسماعیل زاده و همسر وی خانم اسما ماپار از دیگر اعضای این گروه بودند.
مصطفی احمدی بیان داشتند که  صعود ما به قله‌ آیلندپیک و بیس کمپ اورست با حمایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت از 20 روز پیش شروع شد و امروز به پایان رسید و اکنون در کاتماندو پایتخت نپال هستیم.
احمدی تاکنون به قله‌های دماوند، علم کوه، سبلان، شیر کوه، اشترانکوه، الوند، بل، شاهوار ،آزاد کوه،بینالود و توچال در را  ایران صعود کرده است.

صعود موفقیت آمیز آقای مصطفی احمدی را به ایشان و جامعه کوه نوردی ایران تبریک می گوییم.
هیئت کوه نوردی شهرستان قروه

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 فروردين 1396 - ساعت 15:40 نظرات (0)
به آگاهی می‌رسانداین فدراسیون در نظر دارد تمامی سوابق آموزشی کوه‌نوردان را جمع‌آوری و ثبت نماید. بدین منظور اعضای فدراسیون می‌توانند با مراجعه به صفحه شخصی خود و قسمت عملیات‌های جاری بخش سوابق آموزشی نسبت به ثبت مدارک آموزشی کوه‌نوردی خود طبق لیست مندرج در صفحه مربوطه و به صورت اسکن یا عکس رنگی با حجم 500 کیلوبایت اقدام نمایند.
¯ توجه:
ـ اعضا و مربیان کوه‌پیمایی که کارآموزی برف، سنگ‌نوردی و مربیگری کوه‌پیمایی آنها مربوط به سال 82 یا قبل از آن می‌باشد می‌توانند به منظور ثبت کارآموزی کوه‌پیمایی یکی از مدارک فوق را ارسال نمایند.
ـ مربیان سنگ‌نوردی، برف و یخ، غارنوردی و صعودهای ورزشی که قبل از سال 1384 موفق به دریافت مربیگری شده‌اند می‌توانند جهت ثبت پیشرفته هر رشته مدرک مربیگری مربوطه را ارسال نمایند.
ـ اعضای محترم می‌بایست اطلاعات خود را با دقت ثبت نموده و در انتخاب دوره، تاریخ برگزاری (شروع دوره)، تاریخ صدور حکم، استان برگزاری و تصویر مدرک آموزشی (اسکن یا عکس رنگی از اصل مدرک با حجم 500 کیلوبایت) نیز دقت نمایند.
ـ بدیهی است در صورت مغایرت در اطلاعات و نامعتبر بودن مدرک و یا پایین بودن کیفیت تصویر مدرک، تأیید نخواهد شد و می‌بایست مجدداً اقدام شود.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 فروردين 1396 - ساعت 10:18 نظرات (0)
بامداد يكشنبه ٢٠ فروردين ، "عظيم قيچي ساز" از فرودگاه امام (ره) بدرقه و راهي نپال شد. با آرزوي صعودي موفق بر فراز قله لوتسه و پيوستن نام اولين كوه نورد ايراني در باشگاه قلل هشت هزار متري جهان.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 20 فروردين 1396 - ساعت 10:16 نظرات (0)
با نهایت تاسف مطلع شدیم که همنوردان گرامییان اقایان:چنگیز و پرویز اردلان  بدلیل فوت پدر ارجمندشان به سوگ نشسته اند.
 این مصیبت را به آنان و خانواده محترمشان تسلیت گفته،برای ان مرحوم طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت داریم.


ارسال شده در تاریخ شنبه 19 فروردين 1396 - ساعت 09:47 نظرات (0)
مورخه 18 فروروردین 25 تن از کوهنوردان قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول سال 1396گلگشتی به منطقه پریشان در جنوب قروه داشتند.
دو تن از اعضا نیز تا قله 3150 متری پریشان صعود نمودند پناهگاه پریشان

تاریخ اجرای برنامه : 18فروردین 1396

شرکت کنندگان (آقایان) : محمد میرانی، امیر مرادی، مهدی لقایی، جمشید خالدیان، کامبیز اقدامیان،میلاد صفا، کامران محمدی، علی رضا درویشی،عرفان آیینی، مصطفی خالدیان، مشتاق لقایی، محمد صالحی، سینا ابراهیمی

شرکت کنندگان (بانوان) : فاطمه میرانی، سمیرا رضایی،الهه زارعی، فراست مرادی،راحیل صادقی، سمیرا خالدیان،منیژه مرادی، زهرا زند، ثنا فعله گری، زهرا خالدیان، معصومه فعله گری، لیلا صالحی( سرپرست)


ارسال شده در تاریخ جمعه 18 فروردين 1396 - ساعت 17:26 نظرات (0)
رقابت های جام جهانی سنگنوردی با مسابقات میرینگن سوئیس طی روزهای 18 و 19 فروردین در ماده بولدرینگ آغاز خواهد شد. در این رقابتها ورزشکاران 35 کشورجهان در رده مردان و زنان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
ورزشکاران کشورمان در این رقابت ها عبارتند از:
علی برات زاده، حامد حیدری، حسین فامیل روحانی، الناز رکابی، نسیم بیارجمندی و آتنا بیگوند.
برای تیم اعزامی کشورمان آرزوی موفقیت داریم.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 فروردين 1396 - ساعت 11:43 نظرات (0)
برنامه ي تلويزيوني "كوه گشت" روز شنبه نوزدهم فروردين ماه، يك ميهمان ويژه خواهد داشت ... مصاحبه ي زنده ي تلويزيوني با پرافتخارترين كوه نورد كشورمان "عظيم قيچي ساز" ... او بامداد يكشنبه بيستم فروردين راهي صعود قله "لوتسه" مي شود و در آستانه پيوستن اولين كوه نورد ايراني به باشگاه هشت هزاري هاي جهان قرار دارد ... ساعاتي قبل از اين عزيمت؛ شنبه نوزدهم فروردين ماه ساعت ١٥ تا ١٦ بيينده ي گفت و گوي زنده "حسين رضايي" با "عظيم قيچي ساز" باشيد در شبكه ورزش سيما.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 17 فروردين 1396 - ساعت 11:38 نظرات (0)
به آگاهی مي‌رساند؛ این فدراسیون درصدد است در بهار سال 96 اقدام به برگزاری جشنواره صعودهای برتر کوهنوردی و صعودهای ورزشی نماید. لذا کلیه هیأت‌ها، گروه‌ها و باشگاه‌های کوهنوردی می‌توانند نسبت به ارسال مدارک صعودهای خود حداکثر تا 10 اردیبهشت 96 اقدام نمایند.
¯ شاخصه‌های صعودها:
1ـ انجام کار گروهی؛
2ـ احترام به محیط زیست؛
3ـ پرهیز از مسیرهای خطرناک؛
4ـ سطح بالا از توانایی فنی مورد نیاز؛
5ـ دارا بودن روح خلاقیت در انتخاب مسیرهای کوهستانی؛
6ـ احترام به مردم، هم تیمی‌ها، سایر تیم‌های حاضر در منطقه، مردم محلی، باربران و شرکت‌های خدماتی؛
7ـ احترام به نسل‌های آینده و نیاز آنها به بهره‌برداری از همان منابع و امکان بهره‌برداری ایشان از آن تجارب.
لازم به ذکر است گزارش‌های ارسالی می‌بایست به صورت مستند و مصور از تمامی مراحل صعود بوده (به صورت فیلم و عکس) و پس از تایید هیأت کوهنوردی استان جهت بررسی به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ارسال شود.
همچنین در این جشنواره که در تیرماه سال 96 برگزار خواهد شد، برترین تلاش‌های زیست محیطی و فعالیت‌های انسان دوستانه در حوزه کوهستان و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه نشر کتاب و سایر نشریات مرتبط با کوهنوردی و صعودهای ورزشی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مقتضی است تمامی هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی نسبت به اطلاع‌رسانی موارد فوق در اسرع وقت اقدام نمایند.
لازم به ذکر است متقاضیان شرکت در جشنواره می‎توانند به وبسایت مذکور و مراجعه و  فرم‎های مربوطه را تکمیل کنند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 15 فروردين 1396 - ساعت 10:17 نظرات (0)
 لوازم کوهنوردی همیشه جزو مهمترین ابزار و لوازم مورد نیاز یک کوهنورد جهت رفاه، آسایش و ایمنی یک کوهنورد است. در اینجا توضیحات مختصری در زمینه انتخاب لوازم مورد نیاز خود می یابید.
کاپشن، شلوار، کلاه:
در حالت کلی، جنس کاپشن و شلوار باید حتما از پارچه بادگیر با درصد بین 60تا70 درصد باشد تا بدن بتواند تنفس کند و ذرات عرق را دفع کند. اما اگر اهل کوه‌نوردی حرفه‌ای هستید یا دست‌کم می‌خواهید به جرگه‌ حرفه‌ای‌ها بپیوندید، بهتر است از لوازم زیر استفاده کنید:

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 15 فروردين 1396 - ساعت 10:14 ادامه مطلب نظرات (0)