اعضای گروه قاجر در دامنه پریشان (محل پناهگاه)1371
نفرات از راست:جواد عباسی- طیب صالحی- فرهاد طاهری- جمشید حنیفی- بهروز یعقوبی- جلال حنیفی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات


بی تومهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم 
هم تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم 
شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم 
شدم آن عاشق دیوانه که بودم 
در نهانخانه جانم گل یاد تو درخشید
باغ صد خاطره خندید
عطر صد خاطره پیچید....
«فریدون مشیری»
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 13 بهمن 1393 - ساعت 02:19 نظرات (0)
جمعی از مربیان و فعالان غارنوردی کشور صبح روز شنبه 11 بهمن ماه با حضور در محل فدراسیون ضمن دیدار با «زارعی» رئیس فدراسیون و ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در این بخش، به بیان دیدگاههای خود به منظور کمک به رشد و توسعه این ورزش پرداختند. در این جلسه که «مصدری» دبیر کارگروه غارشناسی و غارنوردی فدراسیون نیز حضور داشت، گسترش آموزش، اکتشاف غارهای داخلی و خارجی و امداد و نجات در غار و فعالیتهای تشکیلاتی غارنوردان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 13 بهمن 1393 - ساعت 02:12 نظرات (0)
طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم 7 نفر از اعضای هیئت و گروه قاجر  قرار بود خط الراس سالداشه به پریشان را پیمایش نمایند اما پس از صعود قله سالداشه به علت شرایط نامناسب جوی از ادامه صعود منصرف شدند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب...
  

تاریخ اجرای برنامه : 9 بهمن 1393

شرکت کنندگان (آقایان) : مهدی ضیایی،کوروش دره وزمی،وریا نصیری(دهگلان)،علی الیاسی،یوسف عبدالملکی ، ادیب خالدیان،مهدی عباسی(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 بهمن 1393 - ساعت 00:26 ادامه مطلب نظرات (0)
بنا به اطلاعیه کارگروه پزشکی، جستجو و نجات فدراسیون با توجه به بارش برف تازه و خطر سقوط بهمن در نقاط مختلف کوههای کشورمان بدلیل بارش تازه برف، کوه‌نوردان ضمن اجتناب از صعود به قلل مرتفع، در عبور از مسیرهای پربرف کمال دقت را به عمل آورند. به گزارش این کار گروه طی 24 ساعت گذشته بهمن در دو منطقه از کوه‌های کشور منجر به مرگ یک کوه‌نورد در البرز مرکزی و آسیب تنی چند از کوه‌نوردان گردیده است.
متبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ شنبه 11 بهمن 1393 - ساعت 08:08 نظرات (1)
دومین دوره مسابقات «جام دماوند» به همت باشگاه دماوند و همکاری کارگروه صعودهای ورزشی و مسابقات فدراسیون روزهای 9 و 10 بهمن ماه در دو بخش مردان و زنان برگزار شد.
این مسابقات در رشته «سرطناب» با حضور 77 سنگ‌نورد در بخش مردان و 42 سنگ‌نورد در بخش زنان در سالن سنگ‌نوردی «شهدای سراج» برگزار گردید.
نتایج نهائی:
بخش زنان
مقام اول: الناز رکابی از زنجان / مقام دوم: معصومه رجبعلی از سراج / مقام سوم: سیده افسانه میر احمدی از باشگاه دماوند
بخش مردان
مقام اول: خسرو هاشم زاده از باشگاه داوودی/ مقام دوم: رضا کلاسنگیان / مقام سوم: غلام‌علی برات‌زاده
دربخش تیمی
مقام اول: باشگاه داوودی/ مقام دوم: باشگاه دماوند / مقام سوم: تیم استان زنجان.
منبع: کوه نوشتارسال شده در تاریخ شنبه 11 بهمن 1393 - ساعت 08:06 نظرات (0)
حادثه بهمن در منطقه لاسم و گرفتار شدن 4 کوهنورد تهرانی:
بنا به گزارش رسیده به انجمن پزشکی کوهستان ایران مقارن ظهر امروز جمعه 4 تن از کوهنوردان تهرانی که جهت صعود به ارتفاعات لاسم عزیمت کرده بودند در هنگام برگشت دچار حادثه بهمن گردیدند.
دو تن از این کوهنوردان(نام محفوظ) در ابتدا بزیر بهمن رفته و یکی از آنها بعد از طی مسیری 100 متری در طول بهمن بزیر توده های برف با فاصله دو متری سطح بهمن رفته و فرد دیگر با شدت کمتر درگیر بهمن می شود. بدنبال مشاهده دو کوهنورد بهمن زده بلافاصله تلاش های جستجو برای یافتن همنوردان خود شروع می شود که پس از نیم ساعت فرد گرفتار شده را بیهوش از زیر بهمن نجات می دهند که پس از اقدامات اولیه ریوی فرد بهوش می آید. ضمنا هردو کوهنورد دچار هیپوترمی نیز گردیده بودند که با کمک دو کوهنورد دیگر به پایین منتقل شده و به درمانگاهی در آبعلی مراجعت می نمایند.
حال عمومی هر چهار کوهنورد در حال حاضر خوب بوده و از مرگ حتمی نجات پیدا می کنند.
حادثه بهمنی دیگر در قله ساکا؛ یک کشته از کوهنوردان تهرانی:
قله ساکا از روستاي افجه
 مقارن ساعت 11 صبح امروز جمعه دو تیم کوهنوردی از گروه "شقایق" و "یاران" که بصورت مشترک اقدام به صعود قله ساکا نموده بودند در ارتفاع 3300 متری مواجهه با بهمن گردیده و 12 نفر گرفتار بهمن شدند.
تیمی از کوهنوردان گروه همت شمیران که در نزدیکی حادثه بودند بلافاصله به امداد رسانی به کوهنوردان حادثه دیده پرداختند. نفرات تیم درگیر بهمن با کمک کوهنوردان حاضر در منطقه از بهمن بیرون آورده شده ولی متاسفانه یکی از کوهنوردان که احتمالا پزشک بوده و سنیی حدود 60 سال داشته احتمالا در اثر ضربه مغزی فوت نموده است.
سایر همنوردان وی که دچار صدمات جزئی ازجمله صدمه به کتف و اندامها شده اند از منطقه در حال تخلیه می باشند.
طی هماهنگی کارگروه جستجو و نجات فدراسیون تیمی از امدادگران هلال احمر با پیگیری و انجام مراحل قانونی و اطلاع نیروی انتظامی به منطقه اعزام تا کوهنورد فوت شده را به پایان منتقل نمایند. کوهنورد حادثه دیده در همان دقایق اول فوت نموده است. 
پی نوشت:
بنابر گزارش رسیده از مسئولین گروه کوهنوردی شقایق کرج این گروه هیچ تیمی از اعضاء خود در منطقه ساکا نداشته و نفر بهمن زده در طی مسیر به کوهنوردان از گروه کوهنوردان "یاران" پیوسته است
حادثه بهمن کوهنوردان مازندرانی را گرفتار کرد:
 به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران صبح دیروز یک تیم سه نفره از کوهنوردان ساری که جهت صعود به قله"خرنرو" (که یکی از کوه های صخره ای استان مازندران است) اعزام شده بودند دچار حادثه بهمن گردیدند.
این تیم سه نفره در هنگام صعود از دهلیزهای این کوه 3000 متری با بهمن نسبتا بزرگی مواجه شدند. یکی از کوهنوردان که شرایط بهتری نسبت به دو تن دیگر داشته ضمن تماس تلفنی با هیئت استان مازندران تقاضای کمک و اعزام نیروهای امداد و نجات می کند. بلافاصله با اعزام تیم های امداد و نجات از طرف هیئت کوهنوردی شهرستان ساری و نیروهای امداد کوهستان هلال احمر به سرپرستی "داود لشکری" به کمک حادثه دیدگان شتافتند.
 به گفته جناب آقای "احمدی" رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان مازندران متاسفانه یکی از کوهنوردان دچار شکستگی فمور و دو تن دیگر از کوهنوردان دچار جراحات و صدماتی در ناحیه سر و اندامها گردیده که با کمک نیروهای امداد و نجات با آمبولانس به بیمارستان "سفیدآب" در جاده فیروزکوه منتقل گردیده اند.
در حال حاضر حال عمومی کوهنوردان مناسب گزارش گردیده است. .
احادثه بهمن در پیست اسکی دربندسر؛ 2 قربانی:
به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران بدنبال حادثه بهمن روز گذشته در سه منطقه کوهستانی البرز متاسفانه حدود ساعت 10.30 امروز بهمنی در مسیرهای فرعی پیست اسکی دربندسر واقع شد و سه تن از اسکی بازان را گرفتار نمود.
بلافاصله نیروهای امداد مستقر در پیست به کمک حادثه دیدگان شتافتند که در همان دقایق اول دو تن از آنان را از عمق بهمن نجات دادند. نفر سوم که در ابتدا مشخص نبود که آیا در بهمن گرفتار شده یا نه از طریق موبایل بارها با وی تماس گرفته می شود ولی پاسخی دریافت نمی شود که درنهایت با شک به گرفتاری در بهمن به جستجوها ادامه می دهند که پس از 4 ساعت از زیر بهمن بیرون آورده می شود.
وی در حال حاضر (ساعت 17.00) در وضعیت کما بسر می برد و بنابر اظهار آقای "ساوه" مدیر عامل پیست بین المللی دربندسر تلاشها برای احیای قلبی - ریوی فرد ادامه دارد.
با امید به موفقیت عملیات احیای قلبی-ریوی و برگشت فرد بهمن زده.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران

ارسال شده در تاریخ شنبه 11 بهمن 1393 - ساعت 00:20 نظرات (0)
مورخه 10 بهمن ماه طی برنامه ای مشترک  6 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به همراه 12 تن از اعضای گروه باران(انجمن دفاع از حقوق معلولین شهرستان قروه) به قله کولاوا در جنوب قروه صعود نمودند.
این ششمین برنامه مشترک و اولین صعود گروه باران به قله کولاوا می باشد.

مسیر معدن
دورنمای قله
مسیر قله
فراز قله
کمپ کوه نوردی دریاچه سراب

تاریخ اجرای برنامه : 10 بهمن 1393


ارسال شده در تاریخ جمعه 10 بهمن 1393 - ساعت 16:03 نظرات (2)
هنر عکاسی غار، تلفیق دو فرایند ارادی و غیر ارادی است .  در بخش اول ، تکنو لوژی  ، توانایی ، تجربه  و نگاه عکاس و دربخش  دوم  فضای ویژه غار، نور و سوژه  نتیجه ای خاص درپی خواهد داشت . این تلفیق وقتی ارزشمندتراست که با احساس همراه باشد، درنتیجه اثرتولید شده عکسی خواهد شد امضا دار و آن عکس هنگامی  زیباترو مانده گارتر است که خالق اش در دنیای زیر زمین شاتر بیشتری زده باشد . به زبانی ساده تر دست ها و دوربینش  در دنیایی ساکت و نمور غار بیشتر گلی شده باشد 
زمان  و محل برگزاری کارگاه: 
* این کارگاه چهار روزه دربازه زمانی 21 لغایت 24 بهمن ماه  1393 بصورت تئوری وعملی برگزار میگردد.
محل برگزاری کارگاه در غار کتله خور واقع در منطقه آبگرم از توابع زنجان خواهد بود
ظرفیت کلاس  با توجه به حضور ۲ مربی محدود خواهد بود.
شرایط و تجهیزات مورد نیاز:
*هزینه حضور درکارگاه برای اعضا رسمی انحمن غار و غارشناسی ، هر نفر سیصد هزارتومان  وبرای سایرین هر نفر چهارصدهزار تومان خواهد بود  
* اولویت با علاقه مندانی است که زودتر نسبت به ثبت نام درسایت و واریز وجه کلاس اقدام نمایند .
علاقه مندان عضو انجمن می بایست حداقل امکانات عکاسی ، شامل دوربین DSLR  مانند   Canon 1100D
به بالا و یا دوربینهای دیجیتالی با قابلییت تنظیم دستی  ، سه پایه  و تحجیزات نورپردازی لازم را به همراه داشته باشند. 
توضیح :
      اسکان  نفرات پیش بینی شده و به عهده برگزارکننده  میباشد ، هزینه های ایاب و ذهاب و تغذیه  بعهده شرکت کنندگان  بوده و
 از زمان انتشار این اطلاعیه ثبت نام آغاز میگردد و تا ۲ روز قبل  از برگزاری کارگاه ادامه خواهد داشت.
نحوه  ثبت نام:
متقاضیان ثبت نام در این کارگاه میبایستی ابتدا در سایت انجمن غار و غارشناسی ایران ثبت نام نموده و سپس  هزینه کارکاه 
به کارت شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۸۳۳۱۵۷۷۶ بانک ملی به نام یونس شریعتمداری واریز نمایند و طی تماس تلفنی با ایشان ثبت نام خود را قطعی کنند .
در صورت عدم واریز به موقع وجه این کلاس، متقاضی دیگری جایگزین نفرات اولیه خواهد شد.
توضیح اینکه ثبت نام تنها از طریق سایت و از منوی ثبت نام انجام خواهد گرفت.
منبع: انجمن غار و غارشناسی ایرانیان

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 9 بهمن 1393 - ساعت 08:02 نظرات (0)
پیرو بخشنامه شماره 5524/263 تاریخ 17دی 93، مبنی بر معرفی مسئول و دبیر کارگروه هیمالیانوردی هیئت‌های استان، مقتضی است کلیه هیئت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی حداکثر تا تاریخ 28بهمن 93 نسبت به معرفی مسئولین کارگروه اقدام نمایند. بدیهی است رسیدگی به امور هیمالیانوردی و درخواست صعودهای برون‌مرزی منوط به معرفی مسئول و دبیر این کارگروه در هیئت استان می‌باشد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 9 بهمن 1393 - ساعت 00:10 نظرات (0)
به استناد بخشنامه شماره 25496/81/ص تاریخ 4 بهمن 93 ، مدیرکل محترم توسعه ورزش همگانی، با توجه به نامگذاری روز جمعه 17 بهمن ماه سال جاری با عنوان روز ورزش همگانی، مقتضی است به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر، نسبت به برنامه‌ریزی و برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های ورزشی با رویکرد همگانی در روز مذکور اقدام لازم معمول و ... 
تا پایان بهمن‌ماه گزارش کامل آن را به صورت مستند و مصور جهت ارسال به وزارت ورزش و جوانان به این فدراسیون ارسال نمایید.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 8 بهمن 1393 - ساعت 15:23 نظرات (0)