گروه قاجر در قله کرکس 1375

نفرات ایستاده از راست: شهرام نعمتی، پرویز میهمی، عطا آزادی، ؟مجتبی مالکی، شهریار محمدی
نفرات نشسته: عبدالله سنگین آبادی، جاوبد کوثری

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

   در یک اقدام بی سابقه دو نوجوان هندی پس از 52 روز تلاش ، صبح امروز موفق شدند قله اورست را صعود کنند.
 حیدرآباد: در یک حرکت تاریخی در کوهنوردی کشور هندوستان ملاوت پورنا سیزده ساله جوانترین کوه نورد زنی شناخته شد که قله اورست را صعود کرد . پورنا همراه آناند کومار 16 ساله دانش آموز کلاس نهم از خامام منطقه آندرا پرادش این تلاش برجسته را در صبح روی جاری ساعت ۶ به پایان رساندند. هر دو دانش آموز انجمن آموزشی و رفاه اجتماعی آندرا پرادش می باشند و به ابتکار همین انجمن از بین 150 نوجوانی که برای حضور در ورزش های ماجراجویانه در نظر گرفته شده بودند انتخاب شدند ، 20 نفر از آنها برای آموزش به موسسه کوه نوردی معتبری در دارجلینگ اعزام شدند و از میان آنها نه نفر به اردوهایی در مرز چین و هندوستان فرستاده شدند. این دو بالاترین نمره را از لحاظ استقامت و تحمل بدست آوردند و ماه آوریل امسال به اورست اعزام شدند. آنها در حال حاضر در کمپ اصلی بسر می برند.
نکته : باید منتظر اخبار تکمیلی در رابطه با این صعود باشیم ، بنظر نمی رسد سیزده سالگی سن مناسبی برای این اکسپدیشن سنگین باشد.
برداشت از گل کوهارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 خرداد 1393 - ساعت 04:49 نظرات (0)
بر اساس هماهنگی انجام شده با «شبکه ورزش سیما»، و مقارن با ایام اولین سالگرد قهرمانی تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان در رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا (پارک ملت تهران خرداد ۹۲)، فیلم مستند «مسیر سخت» تهیه شده در «فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی»، روز جمعه ۹ خرداد ماه ۹۳، ساعت ۱۳:۱۵ از شبکه تخصصی ورزش پخش خواهد .تماشای این مستند دیدنی را از دست ندهید. 
شایان ذکر است، از امروز  تیزر این مستند به تناوب از شبکه ورزش پخش می‌شود.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 خرداد 1393 - ساعت 04:44 نظرات (0)
کشفیات غار دربند تاریخ حضور انسان در ایران را با استناد بر سال‌یابی مطلق در حدود یک‌صد هزار سال عقب برد. درحال‌حاضر نمونه‌هایی از قدیمی‌ترین مدارک باستان شناسی حضور انسان در ایران که تاکنون به شیوه علمی تاریخ‌گذاری شده در نمایشگاه گزیده‌اى از یافته‌هاى پژوهش‌هاى باستان‌شناسی ایران در موزه ملی ایران به نمایش درآمده است.
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ قدیمی‌ترین آثار تاریخ‌گذاری شده انسان‌های اولیه ساکن ایران در حالی در موزه ملی ا یران به نمایش درآمده است که این آثار در کاوش‌های باستان‌شناسی سال 1391 در غار دربند رشی در گیلان به‌دست‌آمده‌اند. آنطور که باستان‌شناسان اعلام کرده‌اند آثار غار دربندی رشی شامل ابزارهای سنگی و سنگواره گونه منقرض‌شده‌ای از خرس است.
پیش از این اما گزارش این کاوش و نتایج آن در نخستین روز دوازدهمین گردهم آیى سالانه باستان‌شناسی ایران توسط سرپرست تیم کاوش، دکتر فریدون بیگلری ارائه شد. طبق گفته وی کشفیات اخیر غار دربند ازاین‌جهت اهمیت دارد که تا پیش از آن، قدیمی‌ترین آثار تاریخ‌گذاری شده انسان در ایران بین 40 تا 50 هزار سال و در یک مورد حدود 148 هزار سال ـ با خطای 35 هزار سال ـ بود که در چند غار در لرستان، اصفهان و ایلام یافت شده‌اند و مربوط به دوره پارینه‌سنگی میانی هستند......


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 8 خرداد 1393 - ساعت 04:42 ادامه مطلب نظرات (0)
7 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر روز سه شنبه 6 خرداد در دیواره زرده دسنگر تمرین پله رکاب و ریبلی انجام دادند 
زرده سنگر در روستای سنگین آباد از توابع قروه قرار داردتاریخ اجرای برنامه : 6 خرداد 1393

شرکت کنندگان (آقایان) : مهدی عباسی، میثم ایرانپور، شاهین خادم، یوسف عبدالملکی، رحمان مرادیانی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : لیلا صالحی، مهشید الماسی


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 6 خرداد 1393 - ساعت 21:37 نظرات (0)
واحدمرکزی‌خبر: مطبوعات محلی سوییس نوشتند: دو گردشگر در کوهستان «اوبرلند» در غرب سوییس جان خود را از دست دادند. به نوشته مطبوعات امدادگران جسد این دو نفر را پیدا کرده اند.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از ژنو ، این دو نفر یک زن ۵۸ ساله و یک مرد ۵۵ساله فرانسوی بودند که روز یکشنبه گردش خود را شروع کرده بودند .
امدادگران محلی با بالگرد موفق شدند اجساد آنها را پیدا کنند.
 واحد مرکزی خبر

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 5 خرداد 1393 - ساعت 20:44 نظرات (0)

 اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN)، مجمع‌الجزایر هاوایی را به عنوان میزبان بعدی اجلاس جهانی حفاظت از طبیعت انتخاب کرد.
به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اجلاس جهانی حفاظت از طبیعت IUCN که بزرگترین رویداد زیست محیطی جهان است در سال 2016 میلادی در هاوایی به عنوان ایالت پنجاهم آمریکا در اقیانوس آرام برگزار خواهد شد. این اجلاس که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، سران کشورهای مختلف جهان، بخش عمومی،‌ سازمان‌های غیردولتی، صنایع تجاری، ادارات مختلف سازمان ملل و سازمان‌های نهادی را به منظور بحث و تبادل نظر برای یافتن راه‌حل در رفع مشکلات جدی زیست‌محیطی و توسعه‌ای گردهم می‌آورد. اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت پس از بررسی دقیق و ارزیابی شرایط دو میزبان پیشنهادی یعنی ترکیه و هاوایی در نهایت هاوایی را به عنوان میزبان این اجلاس معرفی کرد.
«جولیا مارتن لفوره»، دبیرکل IUCN با اعلام این خبر گفت: هاوایی با اطمینان خاطر از امکانات برجسته، تنوع زیستی غنی، فرهنگ بومی درخشان و تعهد مستحکم به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای نشست آتی باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، اجلاس آتی IUCN از اول تا دهم سپتامبر 2016 میلادی در هاوایی برگزار خواهد شد و به کشور میزبان فرصت تبلیغ و نمایش توانایی‌های خود در مسائل زیست‌محیطی را از راه مذاکرات و فعالیت‌های حرفه‌ای می‌دهد و بخش‌های مختلف دولتی و اقتصادی را به هم مرتبط می‌کند. اجلاس گذشته IUCN در سال 2012 میلادی در جزیره «ججو» کره جنوبی برگزار شد.
منبع: ایسنا با تشکر از کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 5 خرداد 1393 - ساعت 20:39 نظرات (0)
استاندار تهران گفت: آتشفشان کوه دماوند فعال نشده است و بخارهایی که از این کوه مشاهده می‌شود، طبیعی است.
«سید حسین هاشمی» درباره احتمال فعال شدن آتشفشان دماوند با توجه به زلزله‌های دو ریشتری که در این منطقه رخ داده است، اظهار داشت: بخاری که از کوه دماوند مشاهده می‌شود طبیعی است و خاکستری از کوه مشاهده نشده است و بر اساس بررسی‌های صورت گرفته آتشفشان دماوند فعال نشده است.
وی ادامه داد: زلزله‌هایی که در دماوند و فیروز‌کوه رخ می‌دهد زلزله‌های یک و دو ریشتری است و خسارت خاصی را نیز به دنبال نخواهد داشت بلکه این زلزله‌های کوچک موجب می‌شود که زلزله‌هایی با ریشتر بالا در این دو شهرستان اتفاق نیفتد.
استاندار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا آمادگی لازم را برای بحران‌های طبیعی در استان تهران دارید، گفت: مدیریت بحران استان تهران این ‌آمادگی را دارد که در جهت پیشگیری از بحران و مقابله با آن اقدام کند و وزیر کشور نیز در بازدید اخیر از مرکز مدیریت بحران استان تهران مقرر شد ۲۰ هکتار زمین برای تجهیز و آماده نگه داشتن وسایل و تجهیزات مدیریت بحران استان تهران اختصاص دهد.
 منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 5 خرداد 1393 - ساعت 20:35 نظرات (1)
4 تن از غارنوردان استان کردستان، فاز اول کارگاه های امدادی غار گلستانه را جهت برگزاری نهمین دوره مربیگری درجه ۳ غارنوردی آقایان آماده نمودند. 
گزارش این برنامه را در ادامه مطلب بخوانید...

شرکت کنندگان (آقایان) : محمد مهدی پناه، داود مفاخری، سینا بهمن یار، هیوا احمدی


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 5 خرداد 1393 - ساعت 01:09 ادامه مطلب نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال ۹۳ و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد دوره بازآموزی مربیان درجه ۳ برف ویخ را به میزبانی هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران به‌شرح زیر برگزار ‌نماید:
- زمان و مکان پذیرش دوره: چهارشنبه ۰۷/خرداد/۹۳ ـ ساعت ۷صبح ـ حسن دره، جاده زاگون
- زمان برگزاری دوره: چهارشنبه ۰۷/خرداد/۹۳ تا جمعه ۰۹/خرداد/۹۳
- پایان دوره: جمعه ۰۹/خرداد/۹۳ ـ ساعت ۱۶
- مدارک و شرایط موردنیاز:
۱. اصل کارت بیمه ورزشی سال ۹۳
۲.  رونوشت کارت ملی
۳. ارائه گواهی صحت و سلامت
۴. یک قطعه عکس ۴×۳ اسکن‌شده بر روی CD
۵. معرفی‌نامه از هیأت استان
۶.همراه داشتن اصل فیش واریزی
- هزینه دوره:  واریز مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ به شماره حساب ۶۸۹۲۴۰۳۴ بانک ملت بنام هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران
- لوازم موردنیاز:
پوشاک و کفش مناسب ـ لوازم شب‌مانی(فقط کیسه خواب، نیازی به چادر نیست) ـ لوازم شخصی ـ نوشت‌افزار ـ کمک‌های اولیه ـ لوازم فنی موردنیاز،تغذیه جهت ۳روز
ـ لوازم فنی باید دارای استاندارد UIAA باشد.
ـ مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک تا پایان وقت اداری ۳۱/اردیبهشت/۹۳ می‌باشد.
- توجه: به درخواست‌های ارائه شده بعد از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد واز حضور این افراد در دوره ممانعت به عمل خواهد آمد.
ـ آزمون کتبی از طرح درس‌های مدون برف ویخ و موارد مطرح شده در دوره اخذ خواهد شد.
مقتضی است هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها اسامی داوطلبین را در اسرع وقت به همراه فیش واریزی از طریق نمابر۷۷۸۴۵۵۵۱ به هیأت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران ارسال نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیونارسال شده در تاریخ شنبه 3 خرداد 1393 - ساعت 15:33 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه آموزش این فدراسیون در راستای اجرای تقویم سال ۹۳ و به منظور توسعه کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد آزمون ورودی مربیگری درجه۲ برف و یخ را به‌ شرح زیر برگزار ‌نماید:

- زمان برگزاری دوره: پنجشنبه ۲۲/خرداد/۹۳
- زمان و مکان پذیرش دوره: پنجشنبه ۲۲/خرداد/۹۳ ـ ساعت ۷ بامداد ـ حسن‌در ـ جاده زاگون
- پایان دوره: پنجشنبه ۲۲/خرداد/۹۳ ـ ساعت  ۱۸
- مدارک و شرایط موردنیاز:
۱. اصل کارت بیمه ورزشی سال ۹۳
۲.  رونوشت کارت ملی
۳. ارائه گواهی صحت و سلامت
۴. معرفی‌نامه از هیأت استان
۵.همرا ه داشتن اصل فیش واریزی
-هزینه دوره: مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال به حساب سیبا شماره ۰۱۰۶۰۰۸۱۱۴۰۰۲ بانک ملی شعبه پیام انقلاب اسلامی،کد ۹۸، به نام فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی واریز گردد.
- لوازم موردنیاز: پوشاک و کفش مناسب ـ لوازم شخصی ـ نوشت‌افزار ـ کمک‌های اولیه ـ لوازم فنی موردنیاز، تغذیه جهت ۱روز
-توجه: به درخواست‌های ارائه شده بعد از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد و از حضور این افراد در دوره ممانعت به عمل خواهد آمد.
ـ لوازم فنی باید دارای استاندارد UIAA باشد.
ـ مهلت ثبت‌نام و ارسال مدارک تا پایان وقت اداری ۱۰/خرداد/۹۳ می‌باشد.
ـ آزمون کتبی از طرح درس‌های مدون برف و یخ و موارد مطرح شده در دوره‌های کارآموزی و پیشرفته ومربیگری درجه ۳ اخذ خواهد شد.
مقتضی است هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها اسامی داوطلبین را در اسرع وقت به همراه فیش واریزی از طریق نمابر به فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ارسال نمایند
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ شنبه 3 خرداد 1393 - ساعت 15:31 نظرات (0)