فراخوان برنامه صعود به قلل دنا بمناسبت سالگرد یار همیشگی نانگاپاربات


به نام خالق كوهها
«ياد و خاطره تمامي جانباختگان كوهستان بخصوص سامان عزيز گرامي باد»
همنورداني كه مايل هستند در برنامه صعود قلل دنا بمناسبت سالگرد زنده ياد سامان نعمتي شركت فرمايند ضمن آمادگي جسماني مناسب رعايت موارد ذيل، نياز حضور در برنامه مي باشد.
1. حضور فعال در برنامه هاي مورخه 94/4/12 (خط الرأس قله سامان تا پريشان) و مورخه 94/4/18 (شب ماني قله بدر)
2. تكميل تجهيزات مورد نياز برنامه طبق ليست پيشنهادي
3. ثبت نام حداكثر تا مورخه 94/4/17
4. ليست تجهيزات و برنامه در فروشگاه كوهنوردي سامان موجود ميباشد
5. جلسه هماهنگي برنامه 94/4/22 در محل دفتر هيئت كوهنوردي
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

گروه قاجر درارتفاعات مانگه دول 1356
نفرات ایستاده از راست: دکترعلی درویشی، ؟، ؟، داریوش الهیاری، حسین، تقی کریم پناه، زنده یادمحمد صادقی، علی پناهی، زنده یاد قدوس بهرامی
نفرات نشسته از راست: طیب صالحی، ؟، زنده یاد هوشنگ کریمی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات


روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ شنبه 12 ارديبهشت 1394 - ساعت 00:18 نظرات (0)
مورخه 11 اردیبهشت طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول 20 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به همراه 10 تن از اعضای انجمن  دفاع از حقوق معلولین شهرستان قروه(گروه باران ) گلگشتی به منطقه مانگه دول در جنوب قروه به سرپرستی آقای جلال حنیفی داشتند.
لاله های واژگون منطقه مانگه دول 

ارسال شده در تاریخ جمعه 11 ارديبهشت 1394 - ساعت 13:54 ادامه مطلب نظرات (0)
 پیکر کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات توچال که در دی ماه 93 اثری از وی یافت نشده بود پیدا شد.
این کوهنورد که "سپهر ابراهیمی" نام داشت در دی ماه سال 93 مفقود گردیده بود و برای روزهای متوالی تیم های جستجو و نجات کوهستان هلال احمر، تیمهای نجات از آتش نشانی و کوهنوردان آزاد و اعضاء ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان بدنبال جستجوهای فراوان اثری از وی نیافته بودند.
پیکر این کوهنورد در مسیر ایستگاه 5 تا ایستگاه هفت توچال یافت گردید و در جانپناهی در مسیر فراخلا پناه گرفته بود.
پیکر این کوهنورد ظهر روز چهارشنبه 9 اردیبهشت ماه توسط نیروهای امداد و نجات کوهستان هلال احمر به پایین منتقل شد.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران


ارسال شده در تاریخ جمعه 11 ارديبهشت 1394 - ساعت 05:59 نظرات (0)
رئيس بخش كوه‌نوردي وزارت توريست نپال از تلاش جهت آغاز مجدد فعاليتهاي كوه‌نوردي بر روي «اورست» خبر داد.
Tulsi Prasad Gautam «تولسی پراساد گوتام»، رئیس بخش کوه‌نوردی در وزارت گردشگری با اعلام اين خبر از جلسه اي غير رسمي ميان مسئولين وزارت توريست، آژانسهاي گردشگري و كوه‌نوردان و تصميم احتمالي در بازگشايي صعودهاي بهاره بر روي اورست خبر داد ... ايشان با تأييد اين امر كه زلزله به شكل مستقيم تاثيري در كشته شدن كوه‌نوردان نداشته ابراز داشت: تيمي از شرپاهاي ترميم كننده مسير آبشار يخي معروف به "دكترهاي آبشار يخي" مي توانند ظرف يك هفته اقدام به بازگشايي اين مسير نمايند. 
گفتني‌ست زلزله روز شنبه با شدت 7.8 ريشتر، 18 كشته و 61 مجروح در كمپ اصلي جبهه جنوبي بر جاي نهاد. اين افراد تماما بر اثر برخورد سنگ و يخ ناشي از بهمن كشته و مجروح شدند. ضمن آنكه در يك تراژدي انساني بيش از 5000 نفر در نپال جان خود را از دست داده‌اند!
آقاي «گوتام» با اعلام اين موضوع كه حدود 60 كوه‌نورد هم‌چنان در كمپ اصلي مانده‌اند، ابراز داشت: "در صورت بازگشايي مسير انتظار بازگشت حدود 350 تن به كمپ اصلي مي‌رود كه با شرپاهاي خود به 700 نفر خواهند رسيد و اين رقم براي فصل بهار عدد مناسبي است".
او همچنين معتقد است بسياري از طنابهاي ثابت زير برف مانده و امكان احياي آن وجود دارد. ضمن آنكه ايشان توانايي تجهيز بيشتر طناب‌ها و نردبان‌هاي مسير را نيز دارند. 
لازم به ذكر است فصل عادي صعود بالغ بر 90 روز بوده و تا اوايل ماه جون و آغاز بارش‌هاي موسمي ادامه خواهد يافت. 
همچنين «آنگ شرينگ شرپا» رئيس اتحاديه كوه‌نوردي نپال نيز با تاييد تصميمات اتخاذ شده عنوان داشت شرپاها و دكترهاي آبشار يخي بخشي از مسير را احياء نموده‌اند.
برگرفته از: «کوه‌قاف» / منبع: channelnewsasia
------------------------------
پي‌نوشت:
اخبار كمپ اصلي حاكي از جلسه سرپرستان تيم‌ها و پيشنهاد حمل افراد به كمپ دوم با بالگرد بوده است! ... اتفاقي كه سال گذشته نيز توسط يك زن چيني رخ داد و بازخوردهاي متفاوتي را در سراسر دنيا به همراه داشت! ... ضمن آنكه اين پيشنهاد با بازخورد منفي سرپرست تيم ارتش هندوستان همراه بوده است! ايشان چنين صعودي را غيراخلاقي و مغاير با اصول كوه‌نوردي مي‌دانند!
منبع: کوه نوشت

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 ارديبهشت 1394 - ساعت 21:24 نظرات (0)
به اطلاع می‌رساند؛ پانزدهمین دوره مسابقات سنگ‌نوردى قهرمانى کشور در رشته «سرعت»؛ انتخابى تیم‌های ملى واعزام‌هاى آزاد در رده سنى «نوجوانان»، «جوانان» و «بزرگسالان» 25 اردیبهشت ماه 94 برگزار خواهد شد. بدیهی‌ست؛ اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام می‌شود.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 10 ارديبهشت 1394 - ساعت 14:43 نظرات (0)
5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر مورخه 4 اردیبهشت به قله شیشه ری در سنندج صعود نمودند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب...

تاریخ اجرای برنامه : 4 اردیبهشت 1394

شرکت کنندگان (آقایان) : دکتر رضیان، مهدی ضیایی، ی حمید ایپکی، وریا نصیری، -سجاد صبوری (سرپرست)


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 ارديبهشت 1394 - ساعت 14:27 ادامه مطلب نظرات (0)
به اطلاع می‌رساند؛ فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی قصد دارد بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته و معطوف به رویکرد توسعه‌ی فرهنگ مطالعه کتاب و حمایت از مؤلفین و ناشران حوزه‌ی کوه‌نوردی‌و‌صعودهای ورزشی،  در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (16 تا 26 اردیبهشت 94)  نیز شرکت کرده و با ایجاد غرفه‌ی اختصاصی و مشارکت اهالی این عرصه، به عرضه‌ی محصولات فرهنگی و منشورات این حوزه اعم از کتاب و مجله بپردازد. لذا با عنایت به تمرکز منشورات در یک غرفه وهمچنین اقبال عمومی نسبت به بازدید از نمایشگاه کتاب تهران، بدین وسیله از یکایک مؤلفین و ناشران حوزه‌ی کوه‌نوردی‌و‌صعودهای ورزشی دعوت به عمل می‌آید تا از این بستر و فرصت مغتنم بهره‌ی لازم را ببرند.
شایان ذکر است؛ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و با اعلام قبلی، غرفه فدراسیون هر روز میزبان حضور یک یا دو نفر از اهالی قلم، پیشکسوتان، قهرمانان و مسئولین خواهد بود تا بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان از نزدیک با این عزیزان به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند.
مقتضی‌ست جهت هماهنگی‌های لازم و ارائه محصولات، حداکثر تا تاریخ 15 اردیبهشت  با کارگروه روابط عمومی فدراسیون  « مهدی هنرمند» شماره‌ی: ۰۹۱۲۲۰۷۶۳۰۸ تماس حاصل نمائید.
منبع: فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 ارديبهشت 1394 - ساعت 13:26 نظرات (0)
ایتخت «نپال» در اثر زمین‌لرزه ۳ متر جا‌به‌جا شده است!
زلزله اصلی شاید در راه باشد، 100 برابر قوی‌تر!!
دو روز پس از فاجعه زمین‌لرزه در نپال، زمین‌شناسان با استفاده از داده‌های صدها دستگاه حس‌گر زلزله مشغول بررسی چرایی قدرت تخریب بالای این زلزله‌اند. برخی کارشناسان می‌گویند که زلزله اصلی در راه است!

روز شنبه ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) در عمق ۸۰ کیلومتری زمین واقع در ۸۰ کیلومتری شمال غربی کاتماندو، پایتخت نپال زمین چنان تکان سنگینی خورد که گویی یک شهاب آسمانی به ضخامت ۱۵۰ متر با آن برخورد کرده باشد! ...  یک منطقه سخت صخره‌ای به مساحت حدود ۷ هزار کیلومتر مربع در اعماق زمین، در فاصله سی ثانیه سه متر بر صفحات سنگی زیر خود جا به جا شد. این جا به جایی زمین را تا هزاران کیلومتر آن سوتر لرزاند و در شعاعی به طول ۳۰۰ کیلومتر خرابی‌های بسیار به بار آورد ... در پی آن پوسته زمین در این منطقه کمی به سمت جنوب رانش کرد، به گونه‌ای که کاتماندو اینک نسبت به پیش از زلزله سه متر به سمت جنوب لغزیده است........
ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 ارديبهشت 1394 - ساعت 08:10 ادامه مطلب نظرات (0)
بنا بر خبر اطلاعیه‌ی ارسالی «جواد نظام‌دوست» به «کوه‌نوشت»؛ ثبت نام از کاندیداهای دوره سوم هیئت مدیره و بازرسین انجمن غار و غارشناسی ایرانیان از امروز درحالی آغاز می‌شود که پایان اردیبهشت ماه جاری دور دوم هیئت مدیره ماموریتشان به اتمام می‌رسد و طبق مصوبه، انتخابات درسال جدید ازطریق اعلام کاندیداتوری قبل از مجمع عمومی با پرنمودن فرم ثبت نام ( فرم پیوست بصورت PDF ) انجام تا نخستین گام جهت عملی کردن حرکت رو به جلوی نخسیتن NGO تخصصی غار و غارشناسی انتخاباتی درخور و شایسته برگزار نمائیم .
لازم است داوطلبین ضمن مطالعه آئین نامه انتخابات و پذیرفتن و دارا بودن شرایط عنوان شده، از 30 فروردین به مدت 10 روز تا 8 اردیبهشت با دانلود نمودن فرم ، تکمیل، امضا و ارسال آن از طریق فاکس 55414674-021 و یا ایمیل manager@iranspeleo.com ثبت نام نمایند.
 دبیرخانه مجمع عمومی انجمن غار و غارشناسی ایرانیان با تشکر از کوه نوشتارسال شده در تاریخ سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 - ساعت 08:22 نظرات (1)
«عظيم قيچي‌ساز» دقایقی پیش با درج مطلبی در وب‌سایت شخصی‌اش، رسماً پایان برنامه‌ی امسال خود برای صعود به «اورست و لوتسه» را اعلام کرد.
به گزارش سایت «قیچی ساز» وی اظهار داشت: تمامي کو‌ه‌نوردان از کمپ يک توسط هلي‌کوپتر به کمپ اصلي منتفل شده‌اند ... هم‌چنين شمار زيادي از کوه‌نوردان کمپ اصلي را ترک کرده و به "گوراک شيپ" Gorak shep، "پريچه" Pheriche و ديگر روستاهاي پايين دست رفته‌اند.
«قیچی ساز» افزود؛ پس‌لرزه‌ها همچنان ادامه دارند و با هر پس‌لرزه‌ بهمني فرو مي‌ريزد!
وی تصریح کرد؛ وسايلم را جمع کرده‌ام و تصميم دارم فردا صبح به سوي کمپ‌هاي پايين‌ حرکت کنم! ... اخبار زلزله را دنبال مي‌کنم و براي مردم خوب و دوست‌داشتني «نپال» دعا مي‌کنم.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 8 ارديبهشت 1394 - ساعت 01:08 نظرات (0)