گروه قاجر در حال کمک برای ساخت پناهگاه پریشان 1369

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

به آگاهی می‌رساند؛ کارگروه کوهنوردی با اسکی با همکاری کارگروه مسابقات و لیگ این فدراسیون در نظر دارد چهارمین دوره مسابقات آزاد و قهرمانی کشور کوهنوردی با اسکی را به شرح زیر برگزار نماید. این مسابقات در دو ماده ورتیکال و انفرادی برگزار می‌گردد...


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 15 دی 1395 - ساعت 00:33 ادامه مطلب نظرات (0)
بدین وسیله به اطلاع می‌رساند؛ کارگروه مسابقات و لیگ این فدراسیون با همکاری و میزبانی باشگاه فرهنگی و ورزشی ارامنه سیپان، مطابق با تقویم ورزشی سال جاری، در جهت توسعه و رشد پایدار رشته سنگ‌نوردی و همچنین شناسائی استعدادهای برتر، با رویکرد برنامه‌ریزی جهت شرکت در المپیک 2020 توکیو، سومین دوره مسابقات سنگ نوردی جام فجر گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار را در رده سنی نوجوانان و نونهالان ـ گرایش سرطناب به شرح زیر برگزار می نماید: ...

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 دی 1395 - ساعت 22:35 ادامه مطلب نظرات (0)

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 12 دی 1395 - ساعت 00:40 نظرات (0)
مورخه 9 و 10 دی ماه 5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم  خط الراس قله پنجعلی به بدر را پیمایش نمودند.
تاریخ اجرای برنامه : 9 و 10 دی ماه 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : محمد میرانی، شهرام نعمتی، یعقوب عزیزی، سینا ابراهیمی، طیب صالحی(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ شنبه 11 دی 1395 - ساعت 00:20 نظرات (0)
مورخه 10 دی ماه 15 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به قلل قلوز و آبشار سنگین آباد صعود نمودند.
در این برنامه تعدادی از اعضا در کنار آبشار تمرین یخنوردی و صعود و فرود نموده و تعدادی نیز به قلل قلوز صعود نمودند.
گزارش تصویری این برنامه....


تمرین در شیب خفته 
یکی از قلل قلوز  

تاریخ اجرای برنامه : 10 دی ماه 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : مهدی عباسی، محمود فلاح، مهدی لقایی، علی رضا میرانی، ادیب خالدیان،علی عینی، شاهین خادم، مشتاق لقایی، عرفان آیینی، محسن اسدی

شرکت کنندگان (بانوان) : فاطمه میرانی، سمیرا رضایی، الهه زارعی، سحر یارویسی، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ شنبه 11 دی 1395 - ساعت 00:03 ادامه مطلب نظرات (0)
بهمن چگونه در كوهستان شكل می‌گیرد؟ در چه مناطقی از كوه‌ها، بهمن سقوط می‌كند؟ وزن بهمن و سرعت حركت آن به چه ميزان است ؟ و بالاخره چگونه می توان خود را از مسير حركت بهمن رهانيد و از مهلكه نجات يافت؟
تعریف بهمن : ريزش برف از ارتفاع در كوهستان بعلت سنگين شدن برف و عوامل خارجی ديگر .
عوامل درونی موثر در ايجاد بهمن : شامل خود برف و بستر زير برف می باشد . به عبارتی حجم ؛ جنس و لايه های برف به همراه ميزان شيب و وضعيت بستر در ايجاد بهمن موثر هستند .
عوامل بيرونی موثر در ايجاد بهمن : ميتواند شامل صدا - حيوانات - باد - زلزله - كوهنوردان و ... باشد .
نكات :
اگر حجم برف تازه بين ۱۵ تا ۲۰ سانتيمتر باشد احتمال ريزش بهمن كم است .
اگر حجم برف تازه بين ۲۰ تا ۳۰ سانتيمتر باشد احتمال ريزش وجود دارد !
اگر حجم برف تازه بيش از ۳۰ سانتيمتر باشد ريزش بهمن حتمی است !!

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 8 دی 1395 - ساعت 09:23 ادامه مطلب نظرات (0)
كوه نوردي و كوه پيمايي ورزشي است كه شخص را با شرايط آب و هوايي مختلف مواجه مي‌كند. ممكن است كوه نورد در فصل تابستان به فاصله يك يا دو روز از درون شهرهاي گرم به داخل دره‌ها و قله‌هاي پوشيده از يخچال‌هاي طبيعی و محيط‌ هاي سرد پا بگذارد و يا در زمستان از محيط سرد قابل تحمل به مناطق بسيار سرد و يخبندان برسد و فعاليت خود را نظير صعود به قله‌ها يا سنگ‌نوردي بر روي ديوارهاي سنگي و ديواره‌هاي يخي آغاز كند.
بنابراين حفظ گرماي بدن و جلوگيري از نفوذ سرما به داخل بدن از اصول حفظ و نگهداري سلامت بدن است. سرمنشأ بسياري از بيماري‌هاي كوهستان نظير ادم‌ريوي، ذات‌الريه، هايپوترمي و ... سرما است. در اين مقاله انجام بعضي از كارها براي حفظ گرماي بدن و بعضي از كارها براي جلوگيري از نفوذ سرما به داخل بدن در موقعيت‌هاي مختلف توصيه مي‌شود.
از آنجايي كه فصل زمستان نماد اصلي سرماست بيشتر توجه ما به اين فصل بوده و نمونه‌های ارايه شده نيز مربوط به اين فصل مي‌باشند هرچند كه سرماي شديد بعضي از مناطق در فصول ديگر هم وجود داشته و به زمستان ختم نمي‌شود....


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 7 دی 1395 - ساعت 14:13 ادامه مطلب نظرات (0)
به اطلاع می‌رساند؛ بنا بر اعلام دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان، سامانه رسیدگی به شکایات آموزشی با هدف افزایش پاسخگویی ارکان آموزشی ورزش، به تمامی مخاطبان آن و سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به شکایات احتمالی در این حوزه، در پورتال جدید وزارت متبوع به آدرس: msy.gov.ir راه اندازی گردیده است. مراجعه به پنجره واحد اطلاع رسانی خدمات:اینجا
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 5 دی 1395 - ساعت 10:31 نظرات (0)
پس از مدتی وقفه در پخش برنامه زنده رادیویی صدای کوهستان، با مساعدت مدیریت رادیو ورزش، این برنامه مجدداً بر روی آنتن رادیوورزش طنین انداز خواهد شد. برای گوش فرادادن به «رادیو کوهستان» با موضوعات تخصصی حوزه ی کوه و کوه نوردی و صعودهای ورزشی می توانید از طریق شبکه ورزش رادیو موج اف ام ردیف ۹۲ مگاهرتز از روز جمعه دهم دیماه ساعت ۶ تا ۸ صبح  شنونده سری جدید این برنامه باشید. فصل جدید این برنامه با تدوین آیتم های متنوع آموزشی و خبری و استفاده از کارشناسان خبره حوزه کوه نوردی، تلاش می کند تا رسالت نشر و بسط فرهنگ صحیح کوه و کوه نوردی را از طریق این برنامه  به انجام رساند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 5 دی 1395 - ساعت 08:20 نظرات (0)
مورخه 3 دی ماه طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم 4  تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به قله دروازه در جنوب قروه صعود نمودند.
همچنین مورخه 2 و 3 دی ماه چندین برنامه دیگر به شرح ذیل اجرا شد:
قله پریشان و شبمانی 4 تن
قله قلوز 2 تن 
خط الراس بدر به قلوز  و شبمانی2 تن--
تمرین یخنوردی در آبشار سنگین آباد 27 تن
در برنامه یخنوردی 5 تن از کوهنوردان سنندج شرکت نمودند.
گزارش تصویری برنامه....


 

تاریخ اجرای برنامه : 2و3 دی ماه 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالحی، شهرام نعمتی، محمد میرانی، فرهاد الماسی، رحمان مرادیانی، مهدی عباسی، مجید عباسی، احمد نوری، محمد سنگین آبادی، سیامک جعفری، فرید سنگین آبادی، پدرام نعمتی، سینا ابراهیمی، محمدرضا حاجیان، محمدانور محمدیان، ناصر خلیفه، علی مفاخری، کنعان سنگین ابادی، علی الیاسی،علی رضا میرانی، شاهین نادری، یوسف عبدالملکی، فواد حسینی، علی عینی، حامد بهرامی، ادیب خالدیان،سید واسع سید موسوی، رضا محمد بایزید، شهاب کسی که، کورش کمانگر، عبدالله سنگین آبادی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : فاطمه میرانی، نگین یارویسی، نساءحسین زاده، اکرم کاشانی، زهرا رستمی، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ شنبه 4 دی 1395 - ساعت 00:22 ادامه مطلب نظرات (0)