اعضای گروه قاجر در علم کوه و تخت سلیمان 1380

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

جام جهانی سنگ‌نوردی «بمبئی» در بخش بانوان؛ صعود «الناز ركابي» به نیمه نهایی رقابت های جام جهانی سنگ نوردی در ماده «بولدرینگ» عصر امروز در رده بانوان در شهر «بمبئی» با حضور 6 ورزشکار زن از ایران ادامه یافت و «الناز رکابی» موفق شد با ایستادن در رتبه چهاردهم به مرحله نیمه نهایی راه یابد. در این ماده که ۳۶ ورزشکار حضور داشتند نتایج ورزشکاران دختر کشورمان به شرح زیر به ثبت رسید: 
الناز رکابی در رده چهاردهم 
فاطمه جعفری رده بيست و چهارم 
سولماز عشقی رده بيست و ششم 
فرزانه شهروی رده سي و يكم 
نسیم بیارجمندی رده سي و ششم
 سیما سلطانی نيز در رده سي و ششم مرحله نیمه نهایی این رقابت ها فردا در بمبئی ادامه خواهد یافت. برای ورزشکاران کشورمان در نیمه نهایی آرزوی موفقیت داریم.
ن

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 4 تیر 1396 - ساعت 09:33 ادامه مطلب نظرات (0)
مورخه 2 تیر ماه 26 تن از اعضای گروه کوه نوردی «کوهسار» کرمانشاه  با 5 تن از اعضای باشگاه کوه نوردی، سنگنوردی و غارنوردی قاجر قروه به قله 3298 متری بدر در جنوب قروه صعود نمودند.ارسال شده در تاریخ شنبه 3 تیر 1396 - ساعت 12:11 نظرات (1)
شب گذشته و در جلسه مشترک روسای فدراسیونهای ورزشی با وزیر ورزش و جوانان، دکتر شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی رتبه بندی فدراسیون های برتر این معاونت در سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد. در این رتبه بندی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورشی با کسب ۸۹۰ امتیاز از مجموع ۱۰۰۰ امتیاز ممکن به عنوان برترین فدراسیون در سال ۱۳۹۵ برگزیده شد.
در این جلسه غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گزارشی از ارزیابی عملکرد فدراسیون ها از ‏منظر ورزش همگانی در دو بخش ارائه کرد و در خصوص همگانی کردن ورزش ها و نهادینه کردن آن در جامعه صحبت کرد..... ‏


ارسال شده در تاریخ شنبه 3 تیر 1396 - ساعت 11:24 ادامه مطلب نظرات (0)
عظیم قیچی ساز پرافتخارترین کوهنورد ایرانی و یکی از پرافتخارترین کوهنوردان جهان است که توانسته با صعود به قله 8هزار و 516 متری لوتسه، مجموع 14 قله بالای هشت هزار متر جهان را فتح کند و به باشگاه هشت هزار متری ها بپیوند. قیچی ساز بدون اکسیژن و شرپا این موفقیت بزرگ را برای ایران به دست آورده اما از اینکه مسئولان ورزش ایران به اهمیت این موضوع پی نبرده و از این افتخار بزرگ بهره‌برداری لازم را نمی‌کنند، گله مند است.
از نظر او کار در هشت هزار تایی ها دیگر به پایان رسیده است و حال به فکر فتح قلل مرتفع قاره‌ها و قطب شمال و جنوب است. قیچی ساز با حضور در ایسنا در مورد افتخارات، کم توجهی‌ها، دغدغه‌ها و همچنین آینده‌اش صحبت کرد. گفتگو با کوهنورد پرافتخار ایران را در ادامه می‌خوانید:
ارسال شده در تاریخ سه شنبه 30 خرداد 1396 - ساعت 14:17 ادامه مطلب نظرات (0)
 اینکه فکر کنیم انسان موجود نامحدودی است بسی اشتباه کرده ایم و این تفکر در کوهنوردی و در بسیاری موارد باعث بروز فاجعه و حوادث هولناکی شده است پس باید محدودیت های خود را خوب بشناسیم. انسان هم مانند دیگر موجودات زنده روی زمین، دارای محدودیت هایی برای زندگی کردن است. برخلاف بسیاری از موجودات، شرایط زندگی انسان بسیار محدود است و نمی توان در بسیاری از شرایط، جان سالم به دربرد. آنچه در ادامه می بینید، بخشی از محدودیت هایی است که بدن انسان را احاطه کرده است.
موارد بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید...


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 29 خرداد 1396 - ساعت 10:03 ادامه مطلب نظرات (0)
هفت کوه آتشفشانی اصطلاحا به هفت‌ آتشفشانی گفته ‌می‌شود که بیشترین ارتفاع را در هفت قاره جهان دارا هستند.
  از سال 1999 صعود به آتشفشانهاي معروف و بلند 7 قاره نيز مورد توجه قرار گرفت و امروزه سبكي در صعود به اين قلل پديد آمده كه آنرا 7 آتشفشان يا(Volcanic Seven Summits)مي خوانند و منظور فتح مرتفعترين آتشفشانهاي 7 قاره مي باشد. اما نكته جالب قرار گرفتن نام كوه دماوند به عنوان مرتفعترين قله قاره آسيا در ميان اين قلل است.
اين قلل عبارتند از: 
1-آمريكاي جنوبي - اوجوز دل سالادو در مرز شيلي و آرژانتين – 6893 متر ارتفاع  قله دوم: پيسيس 6795 متر
2- آفريقا – كليمانجارو در تانزانيا – 5895 متر   قله دوم: كوه كنيا 5199 متر
3-اروپا – البروز در قفقاز روسيه – 5642 متر   قله دوم: كازبك 5047 متر
4- آمريكاي شمالي – اورازابا در مكزيك – 5636 متر  قله دوم پوپوكاتپتل 5426 متر
5- آسيا – دماوند در ايران – 5610 متر   قله دوم آرارات 5137 متر
6- اقيانوسيه – گيلوو در استراليا – 4368 متر   ، هاگن 3778 متر
7- قاره جنوبگان – سيدلي در قطب جنوب – 4285 متر ، اربوي 3794 متر در جزيره روز
منبع: ویکی پدیا

دماوند

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 28 خرداد 1396 - ساعت 09:01 نظرات (0)
مورخه 26 خرداد 18 تن از اعضای باشگاه کوه نوردی، سنگنوردی و غارنوردی باشگاه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول به قله الوند(3574متر)، کلاغ لان (3480متر)و خط الراس کلاغ لان به قله دائم برف(3450متر) در همدان صعود نمودند.


قله کلاغ لان
پناهگاه کلاغ لان
قله دائم برف 
قله الوند

تاریخ اجرای برنامه : 25 و 26 خرداد 1396


ارسال شده در تاریخ شنبه 27 خرداد 1396 - ساعت 01:12 نظرات (1)
زنجیره ی مباحث سرپرستی: 
مهارتهای ضروری برای راهبری تیم، بی شمارند. برخی از این مهارتهای عمده و کلیدی و برخی دیگر در مقایسه با آنها، کم اهمیت تر هستند. از مهمترین مهارتهایی که راهبر باید واجد آنها باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برنامه ریزی: یکی از مهمترین مسئولیت های راهبر، برنامه ریزی دقیق برای مراحل گوناگون صعود است. در واقع برنامه ریزی، پاسخ دادن به پرسشهایی از این دست است: به  کجا ...؟ کی ...؟ چگونه ...؟ با چه چیزهایی ...؟ با چه کسانی ...؟ چند نفر ...؟ و ...
مهمترین موارد را در ادامه مطلب بخوانید....

ارتفاعات آغچه دربند(قروه)

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 25 خرداد 1396 - ساعت 10:07 ادامه مطلب نظرات (0)
هیئت داوران چهارمین جشنواره صعودهای برتر فدراسیون، پس از برگزاری پنج جلسه و بررسی تمامی گزارش‌های دریافتی، صعودهای منتخب و برگزیده سال 1395 را در دو بخش کوه‌نوردی و دیواره نوردی به شرح ذیل اعلام کرد.
· منتخبین در بخش کوه‌نوردی (بدون تقدم و تأخر):
- صعود زمستانی گرده آلمانها توسط احمد ایرانفر ومجتبی قهیه ای
- صعود زمستانی رخ شمالی آزادکوه توسط محسن سعید زاده، محمد ژاله، هومن رضایی، مصطفی بیات، یاسر رضایی ومینا قربانی
- صعود زمستانی دهلیز شرقی دره یخار توسط میلاد ریاضیات و سینا حیدری 
·منتخبین در بخش دیواره نوردی (بدون تقدم و تأخر):
- صعود طبیعی مسیر پیتون توسط امین پیل آرام، خسرو هاشم زاده و مجید سفاری
- گشایش مسیر دیواره بن رود دنا توسط آذران حمیدی، امیر حسین عادل، محمدجواد اله یارنژاد، هادی آقایی، ابراهیم ترابیو حسین حسینی
- صعود سرعتی4 مسیر دیواره علم کوه توسط فرشاد میجوجی وزنده یاد جلیل عباسی زاده
دبیرخانه جشنواره صعودهای برتر ضمن تقدیر از تمامی عزیزانی که اقدام به ارسال گزارش صعودهای خود برای حضور در چهارمین جشنواره نمودند، از ایشان و هم‌چنین نفرات 6 صعود برگزیده دعوت به عمل می‌آورد تا در مراسم معرفی «برترین‌ها» و اهداء یادبودهای نمادین، کلنگ و کارابین جشنواره که در نیمه تیرماه برگزار می‌شود حضور به هم رسانند.
اطلاعات تکمیلی متعاقباً ارائه خواهد شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 25 خرداد 1396 - ساعت 09:57 نظرات (0)
حضور کلیه کوه نوردان توانمند ایران علی الخصوص جوانان استان کردستان و آقای سینا ابراهیمی عضو باشگاه کوه نوردی، سنگنوردی و غانوردی قاجر قروه را در اردوی تیم ملی امید تبریک و آرزوی موفقیت روزافزون برایشان داریم.


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 24 خرداد 1396 - ساعت 08:56 نظرات (0)