اعضای گروه قاجر در دهانه غار دیوزندان(قروه)1369
نفرات ایستاده از راست: سیروس عسگری، شهرام نعمتی، حبیب حنیفی، فردین صالحی
نفرات نشسته از راست:مسعود فریدونیان، همایون نعمتی،محمود مرادی، طیب صالحی، حمدالله حسن پور، داریئوش الهیاری، اکبر رمضانی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

مورخه 8 مرداد طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول 3 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر از مسیر گرده آلمانها به قله علم کوه صعود نمودند.
گزارش برنامه در ادامه مطب.....تاریخ اجرای برنامه : 7 الی 9 مرداد 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : سامان عباسی، سینا ابراهیمی، پدرام نعمتی(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 مرداد 1395 - ساعت 14:31 ادامه مطلب نظرات (0)
به گزارش رسيده؛ بامداد امروز به وقت تهران مجمع عمومی IOC در مورد ورود ۵ رشته ورزشي به المپیک سال  ۲۰۲۰ توكيو راي مثبت داد. 
بر اين اساس؛ ورزشكاران رشته سنگنوردی، از المپیک توکیو، مي توانند در اين رویداد مهم ورزشی حضور يابند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 مرداد 1395 - ساعت 10:22 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛  در راستای اجرای تقویم ورزشی سال 95، صعود سراسری بانوان کشور به قلل کهار و ناز در تاریخ‌های 28 و 29 مرداد 95 به میزبانی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان البرز با شرایط زیر برگزار می‌گردد. مقتضی است نسبت به معرفی حداکثر 3 نفر از کوهنوردان خانم استان تا روزچهارشنبه 20 مرداد 95 اقدامات لازم صورت گیرد....


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 12 مرداد 1395 - ساعت 16:38 ادامه مطلب نظرات (0)
تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان عازم بیست و چهارمین دوره مسابقات سنگنوردی قهرمانی آسیا در «چین» شد. این رقابت‌ها در شهر «دویون» چین با حضور ورزشکاران دوازده کشور آسیایی برگزار خواهد گردید و در این دوره تیم ملی سنگ‌نوردی کشورمان نیز با 9 ورزشکار حضور خواهد یافت ...


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 12 مرداد 1395 - ساعت 14:44 ادامه مطلب نظرات (0)
٢٠  مهرماه ۱۳۵۵ برابر با ۱۲ اکتبر ۱۹۷۶ نخستین صعود موفق ایرانیان بر روی یک قله ۸۰۰۰ متری با صعود مشترک تیمهای ایران و ژاپن محقق گردید... 
اين مهم با صعود محمدجعفر اسدی به همراه کاگیاما از ژاپن و شرپای نپالی همراهشان پاسانگ شرپا (تاکسیندو) به هشتمین کوه مرتفع دنیا ماناسلو ۸۱۶۳ متر به ثبت رسيد. 
اینک و در آستانه چهلمین سالروز صعود مذكور و باحضور اعضای حاضر آن تیم، و همچنین کلیه ایرانیان فاتح ماناسلو، یاد آن صعود راگرامی خواهیم داشت.
شايان ذكر است؛ در این مراسم ۵ عضو ژاپنی و ۵ عضو ایرانی درقید حیات آن تیم حضورخواهند یافت.
تیمسار محمدخاکبیز ، محمد جعفر اسدی، یوسف هندی، قاسم دادفرمای، بیوک بهزادی و همچنین خانواده  مرحوم مهدیزاده، مرحوم محمد پور و مرحوم رابوکی نیز حضور خواهند داشت.
يادآور مي شود در این مراسم از ۱۵ ایرانی نيز كه تاکنون موفق به صعود قله ماناسلو شده اند تجلیل به عمل خواهد آمد.
زمان:  یکشنبه ۱۷ مرداد ماه ۹۵ - از ساعت ۱۷ الی ۲۰
مکان: سالن شهید قندی وزارت ارتباطات
نشانی : خیابان شریعتی- بالاتر از چهار راه قصر- ورودی شماره یک وزارت ارتباطات
منبع: پایگاه خبری فدارسیونارسال شده در تاریخ یکشنبه 10 مرداد 1395 - ساعت 12:41 نظرات (0)
آب:
بدون شک مهم‌ترین جزء و بالاترین درصد را در یک نوشیدنی ورزشی دارا می‌باشد. در واقع آب علاوه بر بازسازی ذخایر آب از دست رفته، بستری مناسب را جهت افزودن سایر ترکیبات، نظیر کربوهیدرات و املاح مهیا می‌نماید. لیکن نباید فراموش کرد که آب به کار رفته در نوشیدنی ورزشی می‌بایست، از نظر املاح و مواد معدنی آن (سختی آب) در حد مطلوبی باشد، زیرا در صورت وجود املاح زیاده از حد در یک نوشیدنی ورزشی، ممکن است تعادل املاح در بدن به هم خورده و عملکرد عضلات دچار آسیب شود.
 کربوهیدرات:
کربوهیدرات در یک نوشیدنی ورزشی، عاملی است جهت تنظیم قند خون و به عنوان منبع تولید انرژی سریع در عضلات به مصرف می‌رسد. علاوه بر آن که دریافت کربوهیدرات، موجب صرفه‌جویی در گلیکوژن عضلات می‌گردد. نتایج مطالعات متعدد گواه آن است که تخلیه‌ی گلیکوژنی عضلات با احساس خستگی در فرد مرتبط است.
در طی یک فعالیت بدنی سنگین که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، مصرف کربوهیدرات به میزان60- 30 گرم به ازای هر ساعت فعالیت بدنی توصیه می‌گردد تا با حفظ قند خون و سطح اکسیداسیون کربوهیدرات‌ها، احساس خستگی را به تعویق اندازد. این امر با مصرف 1200- 600 میلی‌ لیتر نوشیدنی در ساعت که حاوی 8- 4 درصد کربوهیدرات به صورت قند‌های ساده (قند معمولی، گلوکز و یا فروکتوز) و ترکیبات پیچیده‌تر (نظیرمالتودکسترین) باشد، میسر می‌گردد....

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 10 مرداد 1395 - ساعت 10:03 ادامه مطلب نظرات (0)
پیرو اعلام فدراسیون مبنی بر برخورد جدی با نصب و جاگذاری پلاکارد و بنر در مناطق مختلف قله ی دماوند از جمله بارگاه سوم و قله، کارگروه حفظ محیط کوهستان همچنین از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست دارد از نصب تابلو های فلزی بر روی قله یا دیگر نواحی کوه دماوند جدا خودداری كنند... 
گفتنی است این کار باعث آلودگی دیداری مناطق طبیعی خواهد شد. 
*زیبایی دماوند در بکر بودن طبیعت آن نهفته است.
*قله دماوند محل تبلیغات نیست.
 منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ شنبه 9 مرداد 1395 - ساعت 08:39 نظرات (0)
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 7 مرداد 1395 - ساعت 10:22 نظرات (0)
* استمرار در برنامه های کوه نوردی ، دقت نظر ، مطالعه ، آموزش و تبادل نظر با هم نوردان و پیش کسوتان باعث افزایش تجربه می شود . 
*عبور از کمربر
در هنگام عبور از شیب به صورت کمر بر ( تراورس ) باید مراقب رها شدن سنگ ها از زیر پا باشیم تا برای افراد پایین دست تهدید ایجاد نشود . بعد از خبر یافتن از رها شدن سنگ ، بی درنگ با فریاد " سنگ ، سنگ ) همدیگر را مطلع کنید .
*در ارتفاعات ، محاسبه های پیشین ، هیچ گاه به طور کامل درست از کار در نمی آید . کوهستان دارای هوای متغیر است بنابر این در اوقات گرم سال هم پوشاک گرم به همراه ببریم .
* لوازم و تجهیزات تخصصی کوه نوردیی که با جان انسان سرو کار دارد ، باید واجد معیارهای مصوب اتحادیه جهانی کوه نوردی ( UIAA ) و یا اتحادیه اروپا ( CE ) باشد . این علامت بر روی بدنه این وسایل حک شده است . 


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 6 مرداد 1395 - ساعت 09:18 ادامه مطلب نظرات (0)
از عصر روز دوشنبه ٤ مرداد ماه ٩٥ سالن اجتماعات شهيد قندي ميزبان علاقه مندان به كوه نوردي بود تا در آئين گراميداشت پنجاهمين سالگرد گشايش مسير فرانسوي ها بر ديواره علم كوه شبي باشكوه و خاطره انگيز را براي خود و صدالبته براي دو ديواره نورد فرانسوي "الن بلاسيه" و "برنارد كونو" رقم بزنند. مراسمي كه با بخش هاي مختلف و متنوعي به شرح ذيل همراه بود و تا ساعت ٢١ به طول انجاميد.
شرح اجمالي مراسم: ...ارسال شده در تاریخ سه شنبه 5 مرداد 1395 - ساعت 00:32 ادامه مطلب نظرات (0)