کشف غار کولاوا در جنوب قروه1356
کشف غار توسط: طیب صالحی، داریوش الهیاری

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

نفرات برتر رشته سرطناب رقابت های سنگنوردی جام فجر ظهر امروز در سالن فرهاد همدان معرفی شدند. به گزارش رسيده: در پایان رقابت های فینال رشته سرطناب احمدرضا سلگی از همدان به مدال طلا دست یافت. در این پیکارها خسرو هاشم زاده از تیم هایب (تهران) مدال نقره کسب کرد و صادق یوسفی از تیم زنجان مدال برنز را به دست آورد. گفتنی است در رقابت های رشته سرطناب 119 سنگنورد در قالب 31 تیم از استان های مختلف کشور حضور داشتند. تا دقایقی دیگر مرحله مقدماتی رشته بولدرینگ قهرمانی جام فجر در سالن فرهاد شهر همدان آغاز خواهد شد.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 24 آذر 1395 - ساعت 17:13 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ بخش آموزش کارگروه پزشکی، جستجو و نجات این فدراسیون در راستای اجرای تقویم آموزشی خود در نظر دارد آزمون ورودی مدرسی نجات فنی را ویژه مربیان سنگ‌نوردی و مربیان غارنوردی برگزار نماید. لذا بدین‌وسیله از کلیه واجدین شرایط دعوت به عمل می‌آید...

¯ مهلت ثبت نام : تا ساعت 24:00 روز شنبه 23 بهمن ماه 95 و از طریق لینک‌های زیر:


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 24 آذر 1395 - ساعت 17:11 ادامه مطلب نظرات (0)
به آگاهی می رساند کارگروه کوهنوردی با اسکی، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به منظور توسعه اصول و ایمنی این رشته به کوهنوردان و اسکی بازان در سراسر کشور این دوره از اردوها را برگزار می نماید. هدف از این اردوها ارائه آموزشهای پایه و آشنایی با سبک ها و تکنیک های این رشته و همچنین انتخاب تیم هیمالیانوردی با اسکی می باشد...

¯ مهلت ثبت نام در پرتال فدراسیون تا ساعت 24 روز چهارشنبه 8 دی 95 و از طریق لینک‌های زیر:


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 24 آذر 1395 - ساعت 17:09 ادامه مطلب نظرات (0)
هشت سنگنورد با موفقیت در مرحله نیمه نهایی رقابت های رشته سرطناب قهرمانی جام فجر کشور به میزبانی همدان فینالیست شدند.به گزارش رسیده؛ پیکارهای رشته سرطناب با حضور 119 سنگنورد پسر در قالب 31 تیم روز گذشته در دو مرحله مقدماتی و نیمه نهایی به میزبانی سالن فرهاد شهر همدان پیگیری شد.  در پایان مرحله نیمه نهایی این رقابت ها که شب گذشته انجام شد، علی برات زاده از تیم گردشگری آتور تهران، خسرو هاشم زاده از تیم هایب تهران، احمدرضا سلگی از تیم همدان، صادق یوسفی از تیم زنجان، سعید صفری از لرستان، امیر حمزه پورشفیع از تیم طبیعت دوست پارسیان فارس، میثاق قزلباش از تیم همدان و رضا کلاسنگیان از تیم گلستان به فینال رشته سرطناب صعود کردند. مرحله فینال این رقابت ها از صبح امروز به میزبانی سالن فرهاد شهر همدان برگزار می شود......ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 24 آذر 1395 - ساعت 09:50 ادامه مطلب نظرات (0)
روز جهانی کوهستان فرصتی بود تا انجمن کوه‎نوردان ایران همچون ادوار گذشته جشنواره دوسالانه کوه‎نوشته‎ها را برگزار کند و کتاب‎ها، مقاله‎ها، وبسایت‎ها و وبلاگ‎های برگزیده که  در عرصه کوه و کوه‎نوردی قلم زدند را معرفی کند.  در این میان وب‎سایت کوه‎نامه از طرف هیات داوران به عنوان وب‎سایت برگزیده معرفی و از آن تقدیر به عمل آمد. حسب وظیفه بر خود فرض می‎دانیم از «بنیاد محمدی‎فر» بانی این جشنواره، انجمن کوه‎نوردان ایران مجری، هیات داوران و دبیر آن عباس ثابتیان برای این انتخاب تشکر و قدردانی کنیم......
اما سخنی کوتاه با خوانندگان عزیز:
خوشحالیم که در حال حاضر به آن درجه از اعتبار در امر خبر رسانی رسیده‎ایم که بعضا خبرگزاری‎های معتبر فارسی زبان در خارج از کشور در ارائه اخبار حوزه کوهستان به استناد این وب‎سایت خبر رسانی می‎کنند. به عنوان نمونه استناد خبرگزاری «دویچه وله» در خصوص فوت زنده یاد «مهدی حبیبی»
اما این مهم میسر نشد جز با همکاری و همدلی دوستانی که در این سایت فعالیت داشته و دارند. این توفیق در امر اطلاع‎رسانی مرهون زحمات همکارانی غیر حرفه‎ای‎ست(شغلشان این نیست)  که  کار حرفه‎ای می کنند. اینجانب به عنوان نماینده این دوستان افتخار حضور در سِن و دریافت جایزه را داشتم؛ اما من نماینده  تیمی منسجم و دلسوز بودم که عاشقانه بی هیچ چشم‎داشتی از وقت و انرژی خود مایه می‎گذارند تا بتوانند در امر اطلاع‎رسانی کوهستان به سرعت و دقت عمل کنند و مجموع اخبار کوه‎نوردی و سایر رشته‎های مرتبط چه داخلی و چه خارجی را بر روی خروجی قرار دهند. بر خود لازم می‎دانم که تشکر و قدردانی فراون کنم از همکارانم در این سایت، همچون  «بهرام پور علی بابا»،«عزیز حبیبی»،«پریسا حسین زاده»،«طیبه طاهری»، «ری را جلیلیان» و «مینا قربانی»؛ همینطور دوستانی که سابق بر این همکاری‎ای با ما داشتند؛ همچون «لیلا صالحی» و زنده‎یاد «پرویز ستوده».
به واقع ما (تیم کوه‎نامه) نیامده‎ایم نامی از خود بر جای گذاریم؛ بل آمده‎ایم اثری هر چند کوچک اما مفید بر جای گذاریم.
 این انتخاب وظیفه ما را دشواتر و متعهد‎ترمان کرد.
 امید است بتوانیم با رفع اشکالات و تقویت  نقاط قوت و ایده‎های نو، پر توان‎تر از گذشته این راه را ادامه دهیم.
ارادتمند همه‎ی همکاران کوه‎نامه:فرشید داوودی
منیع: کوه نامه

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 23 آذر 1395 - ساعت 17:48 نظرات (0)
عصر روز یکشنبه 21 آذر 1395، سالن اسوه پذیرای خیل عظیم علاقمندان به کوهنوردی بود که برای برگزاری مراسم بزرگداشت  «روز جهانی کوهستان» و « دومین دوره‌ جشنواره‌ کوه‌نوشته‌ها»  در سالن حضور پیدا کرده بودند.
مراسم راس ساعت 17:15  با تلاوت آیات قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.  «سهند عقدایی» چهره آشنای کوهنوردی کشورمان اجرای مراسم را بر عهده داشت.
طبق معمول حضور پر تعداد علاقمندان در سالن قابل مشاهده بود.......

 

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1395 - ساعت 18:18 ادامه مطلب نظرات (0)
  21 آذر ماه برابر با ۱۱ دسامبر روز جهانی کوهستان می باشد که این روز توسط سازمان ملل نامگذاری شده است و از سال 2002 (سال جهانی کوه ها ) تمام دوستداران کوهستان در کشورهای مختلف این روز را جشن میگیرند .
 بیایید محيط كوهستان را همان گونه كه هست بپذيريم واين تفرجگاه بي مانند انسان، زاينده چشمه ها و مادر رودخانه ها را به خوبي محافظت كنيم.
   "روز جهانی کوهستان" بر همه  عاشقان کوه و کوهستان مبارک باد.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروهارسال شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 - ساعت 11:05 نظرات (0)
مورخه 19 آذر یق برنامه زمانبندی شده شش ماهه دوم 13 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به قلل سامان و قاجر در جنوب قروه صعود نمودند.

پناهگاه بدر
قله سامان
قله قاجر 

تاریخ اجرای برنامه : 18و19 آذر ماه 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : محمد میرانی، جلال حنیفی،طیب صالحی، علی چراغی، علیرضا آزادی، محمد صالحی،علیرضا میرانی، ادیب خالدیان، علی الیاسی،پیام شیرزاد،سیامک جعفری،مصطفی خالدیان،، سینا ابراهیمی(سرپرست)


ارسال شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 - ساعت 00:42 ادامه مطلب نظرات (0)
مورخه 19 آذر 8 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر به قله کولاوا در جنوب قروه صعود نمودند.تاریخ اجرای برنامه : 19 آذر 1395

شرکت کنندگان (آقایان) : علی عینی، مهدی لقایی، فواد حسینی، مهدی عباسی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : صدیقه نوربخش، فاطمه میرانی،سمیرا رضایی، لیلا صالحی


ارسال شده در تاریخ جمعه 19 آذر 1395 - ساعت 13:11 نظرات (0)
‎‎پیرو بخشنامه شماره 3785/263 تاریخ 26 مهر ٩٥ مبنی بر عدم برگزاری دوره‌های کوه‌پیمایی و سنگ‌نوردی از اول آذرماه تا پایان اسفندماه سال جاری در سراسر کشور به علت فرارسیدن فصل سرما، به آگاهی می‌رساند؛ از برگزاری دوره‌های پیشرفته صعودهای ورزشی نیز (به دلیل یک روز طبیعت) خودداری نمایند. مقتضی است هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی در اسرع وقت نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور اقدام نمایند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 18 آذر 1395 - ساعت 00:44 نظرات (0)