گروه قاجر درغار دیوزندان (جنوب قروه) 1365
نفرات نشسته از راست: فردین صالحی، جواد آیینی، طیب صالحی

نفرات ایستاده از راست: مسعود فریدونیان، کامران اقدامیان

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

نتایح تیمی جام فجر: «زنجان» قهرمان بانوان، «باشگاه داوودی» قهرمان آقایان
در پایان پانزدهمین دوره مسابقات جام فجر و در مجموع امتیازات تیمی سه رشته‌ی «سرطناب»، «بولدرینگ» و «سرعت» در بخش «بانوان» تیم استان «زنجان» و در بخش «آقایان» تیم «باشگاه داوودی تهران» به مقام قهرمانی رسیدند. همچنین در بخش «بانوان» تیم‌های «کرمان» و «تهران» به ترتیب دوم و سوم شدند و در بخش «آقایان» نیز تیم‌های «زنجان» و «نفت امیدیه» به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون


ارسال شده در تاریخ شنبه 16 اسفند 1393 - ساعت 12:18 نظرات (0)
«درخت، نگین سبز خانه خاکی ماست. درخت سبب گسترش فضای سبز و پاسدار منابع طبیعی تجدید شونده، همچون جنگل ها و مراتع می باشد. 
کاشت بیشمار درختان، سبب کاهش اثر آلاینده های محیط، مایه پاکی هوا، پایداری و تقویت خاک، تامین نیازهای غذایی موجودات و به ویژه انگیزه کاهش تنش های روانی و افزایش شادی روح سبز زندگی است. »
مورخه جمعه 15 اسفند جشن درختکاری با کاشتن نهال در مسیر سراب قروه برگزار گردید. در این مراسم تعدادی از مسئولین و جمع کثیری دوستداران طبیعت شرکت نمودند. 
در این مراسم تعدادی کثیری از اعضای هیئت و گروه قاجر شرکت فعالانه داشتند
گزارش تصویری این جشن در قروه....
ارسال شده در تاریخ جمعه 15 اسفند 1393 - ساعت 15:23 نظرات (1)
 به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران پیکر نفر دوم کوهنوردانی که دوشنبه هفته پیش در ارتفاعات توچال مفقود گردیده بودند یافت شد. این دو کوهنورد میانسال بدنبال صعود در روز دوشنبه 1393/12/4 دچار شرایط سخت و سرمازدگی و گم کردن مسیر شده بودند که احتمالا با جراحت یکی از کوهنوردان، نفر دوم بدنبال کمک به سمت تله کابین و ایستگاه 5 توچال رفته بود که در بین مسیر بعلت نامعلومی فوت می کند.
نفر اول بنام "صالحی" نیز مفقود می گردند که بدنبال جستجوهای فراوان اثری از ایشان یافت نمی شود. تلاشهای نیروهای امداد و نجات هلال احمر و آتش نشانی و همچنین کوهنوردان آزاد از گروه های کوهنوردی نیز بی نتیجه می ماند که بالاخره بعد از 9 روز عصر امروز پیکر نفر دوم در ارتفاعات پایین دست ایستگاه 5 تله کابین توچال و زیر برف پیدا شده و احتمالا بارش برف یا باد های هفته گذشته پیکر وی را از معرض دید پنهان می کند.
به گفته آقای "نایب پور" رئیس ایستگاه 64 آتش نشانی توچال پیکر این کوهنورد امروز عصر با تلاش های نیروهای امداد و نجات کوهستان آتش نشانی به پایین منتقل و تحویل پلیس کوهستان مستقر در ایستگاه یک تله کابین و سپس تحویل خانواده وی می شود.
منبع: انجمن پزشکی کوهستان ایران


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 14 اسفند 1393 - ساعت 06:44 نظرات (0)
«رضا شهلایی» از کوه‌نوردان نام‌آشنای کرمانشاهی که نهم اسفند ماه ۹۳ به قصد صعود قله‌ی 8091‌متری «آناپورنا» عازم «نپال» شده است، تصاویری را در کنار سایر هم‌نوردانش در روستای «تاوپاني» منتشر کرد.
آنها قرار است طی امروز و فردا به عنوان اولین نفرات وارد کمپ اصلی «آناپورنا» شوند. در حال حاضر تیم دیگری در منطقه حضور ندارد.
تیمی که «رضا شهلایی» با آنها همراه است متشکل از 7 کوه‌نورد خارجی و 6 شرپاست که می‌توان به «آیدین» از ترکیه، «زادكف» از مقدونيه و «سامی مونيسكا» با 9 صعود بالای هشت‌هزار متر اشاره کرد.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 13 اسفند 1393 - ساعت 08:26 نظرات (0)
خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – شهرستان خوانسار در 160 کیلومتری غرب اصفهان با ارتفاع 2250 متر از سطح دریا قرار دارد .این شهرستان به دامنه یکی از رشته های جداشده زاگرس تکیه داده و متاثر از ویژگیهای خاص زمین شناختی این رشته کوه و در امتداد دره ای بسیار خوش آب وهوا و محصور در میان باغهای میوه و درختانی سربه فلک کشیده قرار دارد با کوچه باغهای زیبا که هنوز جویباردروسط آن جاریست.
به گزارش CHN، باغات منطقه از جویبار های مختلف آبیاری میشوند و سرچشنه همه این جویبارها محلی است بنام " سرچشمه " که به برکت وجودش پارکی بسیار زیبا با مناظری بدیع پر درخت و سرسبزی بوجود آمده است.
دراین میان، کوه هیکل در فاصله 5 کیلومتری خوانسارقرار دارد . این کوه که پیکر دو سرباز را نشان می دهد و به همین خاطر به کوه هیکل خوانده می شود؛ شرایط خاص تکتونیکی منطقه ، وجود حفره ها و دودکش های فراوان که به گویش محلی ها چاههای نفس کش زمینند توجه ساکنین منطقه را سالها جلب کرده است. پیگیری ها و پشتیبانی "منیرالدین معصومی" تیم منتخبی از غارنوردان عضو انجمن غار و غارشناسی ایران را به این منطقه کشاند . چنانکه با جستجوی سطحی توسط غارنوردان ده ها دهانه که از داخل آنها هوای نسبتا گرم خارج می شود مشاهده شد.
این برنامه سومین مرحله کشف عمیق ترین غار استان اصفهان بود. تیم پنج نفره غارنوردان به همراه دوتن از معتمدین شهر و کاشفین دهانه اصلی پس از یکساعت کوه پیمایی به دهانه غار هیکل رسیده و با نصب طنابها و کارگاه ها داخل این غار که از دهانه کوچکی برخوردار است شدند. 
معصومی دراین خصوص به خبرنگار CHN گفت: «تیم نخست یک تیم فنی بود که وظیفه شناسایی ، نصب کارگاه های ایمن و فرود را ازغارهای چاهی برعهده داشت و توانست متر به متر فرود را اجرا کند. عمق 50 ، 100 و بالاخره 191 متر را پیمایش کردند و موفق به کشف غار زیبای دیگری در استان اصفهان شدند. غاری که ازلحاظ ساختار درون یک گسل شکل گرفته و شکافی درعرض با رطوبتی بالا و دمایی بین 14 الی 16 درجه سانتیگرادداشت.»
به گزارش CHN، تیم نخست را یوسف سورنی نیا - علی قضنفری و مهرداد حاجی هاشمی تشکیل میدادند که برای ادامه کار طناب ریزی و اکتشاف وارد غار شدند . بلافاصله بعد از تیم اول ، تیم نقشه بردار که جلال زارعی و یونس شریعتمداری آن را تشکیل میدادند برای نقشه برداری و عکاسی به داخل غار وارد شدند.
 منبع: غار نوردارسال شده در تاریخ سه شنبه 12 اسفند 1393 - ساعت 14:51 نظرات (0)
فرار 4 نفر از متهمان کشتار کوه‌نوردان در کمپ اصلی «نانگاپاربات»!
2 نفر کشته شدند، 2 نفر گریختند!
یک مقام دولتی پاکستان گفت: دو ستیزه‌جو که به اتهام کشتار ده کوه‌نورد در کمپ اصلی «نانگاپاربات» در سال 2013 دادگاهی شده بودند، روز جمعه از زندان گریختند!
به گزارش خبرگزاری رویترز از اسلام آباد، کشتار ده کوه‌نورد خارجی و راهنمای محلی آنها در محل کمپ اصلی قله «نانگاپاربات» ضربه شدیدی به صنعت گردشگری و کوه‌نوردی پاکستان وارد کرد.
«سلطان فیصل» معاون زندان منطقه گیلگیت در شمال پاکستان گفت در فرار از زندان، دو زندانی دیگر کشته شدند!
یکی دیگر از مقامات زندان که خواست نامش فاش نشود گفت این چهار نفر از محل سلول خود، تونلی را تا دیوار زندان حفر کرده بودند.
این دو نفری که موفق به فرار شدند در میان حدود 12 ستیزه جوی گروه تروریستی لشکر «جهنگوی» قرار دارند که به سبب کشتار کوه‌نوردان خارجی در این کشور زندانی شده بودند. دو نفر از مسئولان این زندان از مقام خود تعلیق شده اند تا درباره آنها تحقیقات صورت گیرد.
در میان قربانیان حمله این تروریست‌ها، شهروندانی از چین، لیتوانی، نپال، اسلواکی، اوکراین و یک فرد با شهروندی مشترک چینی و آمریکایی قرار داشتند.
 منبع: واحدمرکزی‌خبرارسال شده در تاریخ سه شنبه 12 اسفند 1393 - ساعت 08:33 نظرات (0)
به آگاهی می‌رساند؛ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در راستای اجرای تقویم سال 1394 به منظور توسعه کمی وکیفی و ارتقای سطح آموزش در سراسر کشور در نظر دارد یک دوره آزمون ورودی مربیگری درجه 3 کوهپیمایی ویژه آقایان و بانوان به میزبانی استان ایلام، به شرح زیر برگزار نماید ...
- زمان پذیرش: پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 ساعت 7 صبح
- مکان پذیرش: ایلام، جاده مهران، نرسیده به پل هوایی، مجموعه ورزشی الغدیر، سالن ورزشی شهدای قلاویزان
- شروع آزمون: پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 بعد از پذیرش
 -پایان آزمون: جمعه 4 اردیبهشت 1394 ساعت 17
 

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 11 اسفند 1393 - ساعت 16:17 ادامه مطلب نظرات (0)
به آگاهی میرساند؛ افرادی که سال 1393 در دوره‌های مختلف مربیگری شرکت نموده‌اند و قبول یا مشروط به آزمون کتبی و یا تجدید دوره شده‌اند جهت تکمیل اطلاعات خود نسبت به تکمیل فرم پیوست در اسرع وقت اقدام نموده و به آدرس ایمیل edu.msfi@gmail.com  ارسال نمایند ...
لازم به ذکر است در صورت عدم تکمیل فرم مربوطه این افراد ازلیست دوره‌ها حذف و حکم ایشان در سال آینده صادر نخواهد شدو افراد مشروط نیز امکان شرکت در دوره های سال آینده را نخواهند داشت.
مقتضی است هیأت‌های سراسر کشور در اسرع وقت اطلاع‌رسانی نمایند.
شماره بخشنامه 6545 تاریخ 11 اسفند93
منبع: پایگاه خبری فدراسیون

ارسال شده در تاریخ دوشنبه 11 اسفند 1393 - ساعت 16:14 نظرات (0)
دریاچه تماشایی، اما مرموز «اسویوزن در «بریتیش» کلمبیا که به دریاچه «نقطه‌ای» معروف است، در مرز واشنگتن قرار دارد. این دریاچه در اثر رسوبات معدنی، به این شکل درآمده است.
این دریاچه که سرشار از کلسیم، سدیم و سوفات منیزیم نمک‌های اپسوم و حتی نقره و تیتانیوم است، در یکی از گرم‌ترین بخش‌های زمین واقع است که دمای آن در تابستان حتی به 50 درجه هم می‌رسد، به نحوی که از 60 سال پیش تاکنون، هیچ موجود زنده‌ای در نزدیکی آن قادر به زندگی نبوده است.
در بین اولین قبایلی که به این منطقه می‌آمدند، جزیره «نقطه‌ای» به‌خاطر خاصیت شفابخشی‌اش، یک مکان ترسناک محسوب می‌شود، چرا که بیماری‌هایی نظیر زگیل، امراض پوستی، دردهای جسمانی و انواع زخم‌ها را به سرعت درمان می‌کند. دیدار از این دریاچه فقط در فصل زمستان امکان‌پذیر است و در سایر فصول، علاقه‌مندان تنها از راه دور می‌توانند این دریاچه را تماشا کنند.
منبع: خبرآنلاین


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 11 اسفند 1393 - ساعت 08:05 نظرات (0)
«تیم ایرانی نانگاپاربات»: ادامه‌ی کار در این وضعیت خطرناک است به تلاشمان خاتمه دادیم!
دقایقی پیش «رضا بهادرانی» با ارسال پیامی به «کوه‌نوشت»، از پایان برنامه‌ی «تلاش زمستانی ایرانیان در صعود به نانگاپاربات» خبر داد.
وی اعلام کرد؛ نظر به جمع‌بندی که امروز داشتیم و با توجه به بررسی جمیع شرایط به لحاظ هوا و خطرات مسیر، ادامه‌ی تلاش را در این وضعیت خطرناک تشخیص دادیم. 
«بهادرانی» افزود: بنابراین امروز شنبه 9 اسفند 93 خاتمه‌ی این تلاش را اعلام می‌کنیم و به احتمال فراوان فردا کمپ اصلی را نیز ترک خواهیم کرد.
وی در پایان اظهار داشت؛ لازم می‌دانیم از تمامی کسانی که در این راه و در این مدت به هر نحوی ما را صبورانه حمایت و پشتیبانی کردند، صمیمانه سپاسگزاری نمائیم.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ شنبه 9 اسفند 1393 - ساعت 19:50 نظرات (0)