بانوان گروه قاجر در پناهگاه میشان (الوند)1385
نفرات ردیف اول از راست: مژگان یعقوبی، لیلا صالحی، یاسمن نعمتی، شعله اکبری، الهه زارعی، مائده صالحی، عفت مرادی، صدیقه نوربخش، لیلا مالکی
نفرات ردیف دوم از راست: اسراءآزادی، اسراءمرادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

 قله "اورست" و سلسله جبال هیمالیا از ارتفاع 370 کیلومتری بالای زمین و از منظر ایستگاه فضایی بین‌المللی چندان عظیم و دست نیافتنی به نظر نمی‌رسند!
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بین قله‌ها و رشته کوه‌های معروف جهان که جزو اهداف اصلی کوه‌نوردان محسوب می شوند، قله "اورست" بیشتر مورد توجه فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ قرار می گیرد.
«یوری مالنچنکو» کیهان نورد روس، از ارتفاع 370 کیلومتری بالای زمین تصویر زیبایی از بلندترین قله جهان تهیه کرده که در آن قله اورست پوشیده از برف در بین سایر قلل رشته کوه هیمالیا بخوبی دیده می شود.
منبع: ایسنا با تشکر از انجمن پزشکی کوهستان ایران


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 15 مهر 1393 - ساعت 19:19 نظرات (0)
بنا بر خبر ارسالی به «کوه‌نوشت»؛ هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران، در نظر دارد نمایشگاه عکسی با عنوان" کوه بانو" با محور جایگاه زن در ورزش کوه‌نوردی، سنگنوردی، یخنوردی، پیمایش غار و کلیه موضوعات مرتبط آن، برگزار نماید.این نمایشگاه ،به منظور یادمان زنده‌یاد "مهری زرافشان" اولین بانوی ایرانی که در سال ۱۳۴۴ موفق به صعود زمستانی قله دماوند شد و در سه بخش داخلی، خارجی و بانوان پیشکسوت برگزار میگردد.
لذا از کلیه علاقه‏مندان دعوت می‏شود عکسهای خود را با توجه به قوانین و شرایط اعلام شده ارسال نمایند. عکسها در بخش داخلی با نظر " هیئت انتخاب آثار "  برگزیده و در نمایشگاه به نمایش درخواهند آمد.
ارکان نمایشگاه:
    برگزارکننده : هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران
    مسئول برگزاری: خانم مریم ساعی پارسا
    دبیر اجرایی: خانم مریم نوروزی و خانم فهیمه پاکروان
    هیئت انتخاب آثار: خانم مریم زندی -آقای علی قلم سیاه - آقای محمد نصیری
    مسئول بخش خارجی: خانم پروانه کاظمی
    مسئول بخش پیشکسوتان: خانم افسر شاندیز
    مسئول دبیرخانه: خانم افسانه نادرجو و خانم بنفشه یعقوبی
تقویم نمایشگاه:
مهلت ارسال آثار: ۳۰ آبان‌ماه
اعلام نتایج هیئت داوران: ۱۵ آذرماه
دریافت اصل آثار منتخب: ۳۰ آذرماه
زمان برگزاری نمایشگاه: دیماه
محل برگزاری نمایشگاه: تهران- خیابان سمیه- نرسیده به حافظ- حوزه هنری -خانه عکاسان ایران- گالری شماره۱
شرایط شرکت در نمایشگاه:
    شرکت تمامی عکاسان آماتور و حرفه ای در نمایشگاه مغتنم است.
    ارسال آثار از طریق پست الکترونیکی به آدرس info@tehranclimb.ir میسر می باشد. (تاییدیه دریافت عکسها ظرف ۴۸ ساعت از طریق پست الکترونیکی به اطلاع فرستنده میرسد).
    هر عکاس می‏تواند ۷عکس به صورت رنگی یا تک‌رنگ (Mono Chrome) برای شرکت در مسابقه ارسال نماید.
    هر عکس در ارسال اولیه با فرمت  JPG  و حداقل ضلع بزرگ عکس ۱۰۰۰ پیکسل، به همراه فایل word از اطلاعات شخصی شامل: نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و موبایل، آدرس پستی، پست الکترونیک و اطلاعات مربوط به هر عکس شامل شماره عکس، عنوان، تاریخ و محل عکسبرداری قابل پذیرش است. به عکس‌های ارسالی فاقد اطلاعات ترتیب اثر داده نخواهد شد.

لازم به ذکر است اصل فایل آثار انتخاب شده (مناسب چاپ در ابعاد ۷۰*۵۰) در تاریخ مقرر بایستی ارسال شود.

    پردازش و ویرایشی که هویت کلی عکس را مخدوش نماید و ثبت هرگونه متن، عدد، لوگو و نام بر روی عکس پذیرفته نیست.
    رعایت پوشش کامل اسلامی برای بانوان ایرانی در عکس‌ها الزامی می‌باشد.
    بدیهی است فرستنده اثر صاحب اثر خواهد بود و در صورت اثبات خلاف این امر، مسئولیتی متوجه برگزارکننده نیست و مطابق با قوانین حقوق مالکیت معنوی، فرستنده اثر مالک حقوقی آن اثر خواهد بود.
    ارسال آثار و شرکت در نمایشگاه به معنای پذیرش تمامی قوانین نمایشگاه است و تصمیم گیری در مورد مسایل پیش‏بینی‌نشده بر عهده برگزارکننده نمایشگاه خواهد بود.
    به صاحبان آثار راه‌یافته به نمایشگاه، گواهی شرکت در نمایشگاه  و به صاحبان سه اثر برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهدا میگردد.
آدرس دبیرخانه: میدان رسالت، خیابان شهید مدنی شمالی، بعد از مسیل باختر، اداره ورزش و جوانان شمال شرق (باشگاه دیهیم سابق)، طبقه اول ، دفتر هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران، تلفن: ۳-۷۷۸۴۵۵۵۲.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 مهر 1393 - ساعت 12:59 نظرات (0)
4 تن از غانودان استان کردستان بمناسبت گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد ابراهیم نصیری بنیان گذار گروه کوهنوردی و غارشناسی آرش سنندج غار گلستانه در بیجار را پیمایش نمودند.
گزارش برنامه در سایت غارنوردی  استان کردستانارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 مهر 1393 - ساعت 18:36 نظرات (0)
رئیس جمعیت هلال احمر مشگین‌شهر از کوه‌نوردان خواست فعلاً از صعود به کوه سبلان صرف نظر کنند  . انوری آذر گفت : به دنبال برودت هوا و بارش شدید برف در کوهستان سبلان ، تعدادی از کوه‌نوردان که بدون تجهیزات لازم اقدام به صعود کرده بودند در مناطق صعب‌العبور گرفتار شده بودند . 
وی افرود : پایگاه امداد کوهستان شهید بنی هاشمی مشگین‌شهر و اعضای گروه امداد کوهستان دیروز  10 نفر از کوه‌نوردان گرفتار در برف و کولاک در پناهگاه ضلع شرقی را نجات دادند . 
انوری آذر با بیان اینکه تا کنون میزان برف در این منطقه از 30 سانتی متر فراتر رفته است افزود : بارش برف همچنان ادامه دارد لذا کوه‌نوردان تا اطلاع ثانوی از صعود به قله سبلان پرهیز کنند .

کوه نوردان گرفتار شده در میان انبوه برف در کوه سبلان نجات یافتند
 رییس جمعیت هلال احمر مشگین شهر روز جمعه به ایرنا گفت: به دنبال سردی هوا و بارش شدید برف در کوه سبلان تعدادی از کوه نوردان که بدون تجهیزات لازم و وسایل زمستانی اقدام به صعود کرده بودند در مناطق صعب العبور گرفتار شدند.
عباس انوری آذر افزود: با اعلام این مورد به پایگاه امداد کوهستان شهید بنی هاشمی مشگین شهر و اعزام تیم امداد کوهستان به منطقه، تاکنون 10 نفر از کوه نوردان به پناهگاه ضلع شرقی منتقل شده اند و حال همگی آنها رضایت بخش است.
وی با بیان این که میزان برف در این منطقه از 30 سانتی متر فراتر رفته و بارش برف همچنان ادامه دارد، کوه نوردان را به پرهیز از صعود به قله سفارش کرد.  
قله سبلان با ارتفاع 4811 متر در استان اردبیل واقع شده و هر سال در فصل های مختلف میزبان انبوه کوهنوردانی است که از سراسر کشور به سومین کوه مرتفع کشور صعود کرده و از زیبایی  های آن لذت می  برند.
در سال  های اخیر نا آشنایی برخی کوه نوردان به مسیر صعود این کوه حوادث ناگواری به دنبال داشته است.
 منبع: کلاغها

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 13 مهر 1393 - ساعت 14:46 نظرات (0)
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

ارسال شده در تاریخ شنبه 12 مهر 1393 - ساعت 17:55 نظرات (0)
فوران آتشفشان در ژاپن سبب ناپدید شدن ۱۶ کوه‌نورد شد که عملیات جستجو برای یافتن آنها روز جمعه متوقف شد!
به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحدمرکزی‌خبر: صدها نیروی نظامی و پلیس و آتش‌نشان ژاپن در عملیات یافتن کوه‌نوردانی  که در حادثه آتش‌فشان انتاکه گرفتار شدند، شرکت داشتند. کوه انتاکه در جزیره «هونشو» در دویست کیلومتری غرب توکیو، پایتخت ژاپن، قرار دارد و دومین قله بزرگ آتش‌فشان ژاپن پس از «فوجی» است.
مقامات ژاپن روز جمعه اعلام کردند شانزده کوه‌نوردی که بر اثر فوران آتشفشانی مفقود شدند، با این وضعیت پیدا نمی‌شوند و به علت شرایط نامساعد جوی عملیات جستجو متوقف شده است.
منبع: کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ شنبه 12 مهر 1393 - ساعت 08:05 نظرات (0)
در جریان بیست و دومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا که در «لومبوک» اندونزی برگزار شد؛ ۲ سنگ‌نورد کشورمان در بخش زنان موفق شدند بر سکوهای قهرمانی آسیا بایستند.
بر این اساس «فرناز اسماعیل زاده» در رشته «سرعت» به مدال با ارزش نقره آسیا و «الناز رکابی» در رشته «لید» موفق به کسب مدال با ارزش برنز آسیا شد.
تبریک و تبریک و تبریک به این قهرمانان سربلند.
-------------------
پی‌نوشت: 
در بخش مردان: علی برات زاده در بولدرینگ چهارم شد / داوود رکابی در لید پنجم و برات زاده هفتم شد / رضا علیپور و حمید رضا توزنده‌جانی در سرعت به ترتیب چهارم و پنجم شدند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیون با تشکر از کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ جمعه 11 مهر 1393 - ساعت 13:49 نظرات (0)
بارش برف ارتفاعات سبلان را سفیدپوش کرد و بعد از ماه‌ها چشم‌ انتظاری به ساکنان این منطقه امیدواری داد تا حداقل در نیمه دوم سال بارش برف و باران خشکسالی نیمه اول سال را جبران کند.
این بارش برف که نویدی از فرا رسیدن روزهای سرد را می‌دهد، سبب شد تا عشایر کوچ‌روی منطقه حرکت خودشان را متوقف کنند تا در کوچ پاییزه آنها تأخیر و تعللی به وجود آید.
بر اثر بارش اولین برف پاییزی در سلسله کوه‌های سبلان، منطقه آی قار بیشترین بارش را شاهد بوده و همچنان در این منطقه بارش‌ها ادامه دارد.
با افت دما در روزهای گذشته و بارندگی‌هایی که در برخی از مناطق رخ داده، اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل نیز اعلام کرد در روزهای آینده دمای هوا تعدیل شده و از شدت گرما کاسته می‌شود به حدی که در برخی از مناطق بارش‌های پراکنده برف دور از انتظار نیست.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد از روز دوشنبه با نفوذ یک سامانه فعال و قوی با منشأ دریای مدیترانه و همراهی آن با تغییرات فشار هوا، دمای هوا از روز سه‌شنبه تا آخر هفته جاری بین شش تا 12 درجه کاهش می‌یابد و در اغلب مناطق استان آسمان پوشیده از ابر و گاهی مه‌آلود می‌شود.
با ورود این سامانه بارش به صورت باران متناوب و در ارتفاعات به ویژه کوه سبلان به صورت برف پیش‌بینی می‌شود و همچنین بادهای شدید مناطقی از استان را فرا می‌گیرد.
 منبع: فارس با تشکر از کوه نوشت


ارسال شده در تاریخ جمعه 11 مهر 1393 - ساعت 09:13 نظرات (0)
اسراء مفاخری نوجوان 11 ساله به همراه پدر و برادرش  موفق به پیمایش غار پراو شد
سامان مفاخری جوان 21 ساله که موفق به پیمایش غار پراو شد 
مورخه 7 و 8 مهرماه خانواده آقای داوود مفاخری عضو هیئت و گروه کوه نوردی قاجر قروه موفق به پیمایش غار پراو عمیق ترین غار ایران شدند.
آقای داوود مفاخری همراه دختر 11 ساله اش(اسراء) و پسر 21 ساله اش(سامان) موفق به پیمایش غار شدند. 
مراسم استقبال امروز  چهارشنبه 9 مهرماه  از این غارنوردان در شهرستان قروه برگزار گردید.
 در این مراسم دبیر هیئت استان کردستان آقای محمد مهدی پناه، رئیس تربیت بدنی قروه آقای امیر رشیدامیری، رئیس هیئت کوه نوردی قروه آقای شهرام نعمتی، جمعی از کارکنان اداره مخابرات، مسئولین هلال احمر قروه، اعضای خانواده آقای مفاخری  و جمع کثیری از اعضای هیئت و گروه قاجر شرکت نمودند.  
پیمایش عمیق ترین غار ایران را توسط خانواده توانمند آقای مفاخری علی الخصوص جوانترین غارنورد ایران (اسراء مفاخری) تبریک و آرزوی موفقیت روزافزون برایشان داریم.
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه 
گزارش برنامه متعاقبا اعلام خواهد شد.


خانواده غارنورد آقای مفاخری
گزارش تصویری استقبال از غارنوردان در شهرستان قروه....

آقای مفاخری در کنار دخترش اسراء و پسرش سامان 
غارنوردان در میان استقبال کنندگان
اسراء در کنار مادرش

جناب محمد مهدی پناه دبیر هیئت استان کردستان و همکاران آقای مفاخری
غارنوردان در کنار رئیس تربیت بدنی و رئیس هیئت کوه نوردی قروه 
اعضای خانواده آقای مفاخری

ارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 مهر 1393 - ساعت 18:49 ادامه مطلب نظرات (4)
اولین روز مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا / «الناز رکابی» راهی نیمه نهایی شد
از امروز چهارشنبه ۹ مهر ماه، بیست و دومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا رسماً در «لومبوک» اندونزی آغاز شد.

این رقابت‌ها با حضور سنگ‌نوردان کشورمان در دو بخش مردان و زنان همراه است، و در اولین روز؛ «الناز رکابی» در رشته «بولدرینگ» موفق شد با ۴ تاپ در تلاش اول در جایگاه سوم قرار گرفته و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

«سرطناب» مردان مسابقات قهرمانی آسیا: ۳ سنگ‌نورد ایران در نیمه نهائی
در ادامه‌ی بیست و دومین دوره مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا و در رشته «سرطناب» مردان، سه سنگ‌نورد تیم ملی کشورمان به مرحله نیمه نهائی راه یافتند.

بر این اساس در دور مقدماتی؛، «علی برات زاده»در رده اول، «داوود رکابی»  در رده هفتم و «امیرحمزه پورشفیع» در رده نهم قرار گرفتند.
منبع: پایگاه خبری فدراسیونارسال شده در تاریخ چهارشنبه 9 مهر 1393 - ساعت 12:56 نظرات (0)