برنامه زمان بندی شده شش ماهه اول سال 1398 باشگاه قاجر

عضویت در باشگاه قاجر

جمعی از کوه نوردان قروه در کنار آبشار الوند همدان سال 1357
نفرات از راست طیب صالحی- نادر رحیمی- حسن بابایی- سیروس صالحی
نفر ردیف دوم: اسد بابایی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

بیوگرافی
سامان نعمتی در سال 1360 در شهر قروه دیده به جهان گشود و از همان اوان کودکی دل به کوه سپرد و ارتفاعات شهر قروه را در کنار پدر و عموی خود تجربه کرد، احداث پناهگاههای بدر و پریشان نقطه عطفی دیگر در فعالیتهای کوهنوردی سامان بود، او با همه ی خردسالی به همراه دیگران در ساخت این دو پناهگاه مشارکتی جدی و چشم گیر داشت، در همین ایام به عنوان جوانترین عضو گروه قاجر به اکثر قلل قروه و همدان صعود کرد، او که در پانزده سالگی به سنگ نوردی روی آورده بود با گذراندن کارآموزی سنگنوردی در هجده سالگی فضای وسیعتری را پیش روی خود دید، جایی که بتواند با بسیاری از محدودیت های حاکم بر زندگی ماشینی محور مبارزه ای آرام و بدور از سروصدا داشته باشد.

ادامه مطلب را در "ادامه متن" بخوانید .


گشایش مسیری بیست متری در دیواره کولوا( قروه) اولین تجربه جدی سنگنوردی او بود تجرده ای که به همراه تلاشهای دیگر از او یک کوهنورد با تجربه و مورد اعتماد ساخت، اخذ مدرک مربیگری سنگنوردی و کارت مدرسی از فدراسیون شرایطی را برای سامان محیا کرد تا بتواند به یکی از خواسته های جدی خود یعنی آموزش جوانان و توسه این رشته بپردازد.

در سال 85 عضو انتخابی تیم مربیان فدراسیون جهت صعود به قله خانتانگری شد، او که تمامی اردوها را با موفقیت سپری نموده بود در زمان حرکت به دلیل مشکلات شخصی از همراهی تیم باز ماند.

در پاییز 86 از طرف باشگاه دماوند از وی جهت شرکت در گشایش مسیر در منطقه هیمالیا قله برودپیک دعوت شد و از آنجا که این صعود انجام نگرفت پیشنهاد شرکت در صعود به قله نانگاپاربات را پذیرفت و همراه اعضا تیم روز  31 تیر به بیس کمپ نانگاپاربات وارد شدند تا تلاشی بزرگ را آغاز کند.

سامان که در تمام مراحل صعود تلاشگر و توانمند بوده درست در لحظات آخر یعنی در 7800 متری از همراهی تیم باز می ماند و با پایین آمدن تیم به بیس کمپ بدون سامان بازگشتش در هاله ای از ابهام قرار گرفت و انتظاری بزرگ آمیخته با بهت و حیرت از چگونگی این ماجرا برای جامعه کوهنوردی ایجاد شد و اینک همگی ما امیدواریم و از خداوند بزرگ می خواهیم تا سامان با بازگشت شکوهمندانه خود به تمامی این ابهامات پاسخ دهد.

فعایت ها:

صعود به قله دماوند از تمامی جبهه ها

صعود زمستانه به قله قاش مستان دنا

صعود زمستانه از یخچال شمالی سبلان

صعود از چهار مسیر دیواره علم کوه

تلاش ده روزه زمستانه در علم کوه

صعود زمستانه کول جنون اشترانکوه

صعود زمستانه دیواره لجور

صعود 3 مسیر دیواره پل خواب

صعود از دهها مسیر بیستون

گشایش 6 مسیر در دیواره های پریشان و یوسف سیاه

گشایش بلند ترین مسیر بیستون

اخذ کارت مدرسی سنگنوردی از فدراسیون

صعودهای پیوسته در تمامی فصول سال برقلل استانهای کردستان و همدان.


ارسال شده در تاریخ پنج شنبه 27 مرداد 1387 - ساعت 00:30 تعداد بازدید : 9190
ارسال کننده : امير بختياريان Email : amir.bakhtiarian@gmail.com
تاریخ ارسال : جمعه 20 فروردين 1395 - ساعت 22:37

به نظرم مشكل اصلي در ضعف عمومي ما در آموزش و بحث بر سر اصول بنيادين و رفتارهاي عملي در حيطه اخلاق حرفه اي است. ما در تمام حرفه ها و دل مشغولي هاي مهمي چون كوهنوردي نيازمند بحث بر سر مسائل اساسي، حياتي و اخلاقي هستيم. بايد با هم بحث كنيم، بايد روي موضوعات و تجربه ها تمركز كنيم و با طرح پرسش و يافتن پاسخي منطقي و اخلاقي كاري كنيم كه خطاهاي حرفه اي در هر حرفه كمتر از امروز شود. ما نيازمند گفتگو در حوزه اخلاق كاربردي هستيم.
ارسال کننده : هیوااحمدی Email : ahmadi_hiva67@yahoo.com
تاریخ ارسال : دوشنبه 2 بهمن 1391 - ساعت 23:21

ممنون از اطلاعاتی که در مورد زندیاد سامان گذاشتید
ارسال کننده : هیوا از قروه کردستان Email : amang.ahmadi@yahoo.com
تاریخ ارسال : دوشنبه 2 بهمن 1391 - ساعت 15:53

سامان مانند دیگر بزرگ مردان کردستان محمد اوراز و پژوه در یاد و خاطر مردمان دیارش جاودان است یاد او و دیگر کسانی که در این راه جان سپردن را گرامی میداریم روحشان شاد
ارسال کننده : مژگان
تاریخ ارسال : یکشنبه 1 مرداد 1391 - ساعت 19:49

حالا چه ميشه كرد.آيا ميشه با اين مدارك تيم رو به داستان پردازي محكوم كرد؟آيا ميشه به واقعيت رسيد...؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ روابط عمومی: تمام این تلاشها به جهت آن است که واقعیت آشکار شود زیرا پس از گذشت چهار سال همچنان تناقضهایی در مورد سرنوشت سامان موجود می باشد و  هدف محکوم کردن افراد به داستان پردازی نیست بلکه عدم تکرار این نوع تناقض گویی در عرصه کوهنوردی می باشد. 
ارسال کننده : مژگان
تاریخ ارسال : یکشنبه 1 مرداد 1391 - ساعت 18:19

شرمشان باد شرمشان باد شرمشان باد
صعود به چه قيمتي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)