گرامی یاد و خاطره دهمین سالروز جاودانگی سامان نعمتیزنده یاد سامان نعمتی در سال 1360 در شهر قروه دیده به جهان گشود و از همان اوان کودکی دل به کوه سپرد  او از پانزده سالگی شروع به سنگ نوردی نمود. گشایش مسیری بیست متری در دیواره کولوا( قروه) اولین تجربه جدی سنگنوردی او بود او موفق به اخذ مدرک مربیگری سنگنوردی و کارت مدرسی از فدراسیون شد.
در سال 85 عضو انتخابی تیم مربیان فدراسیون جهت صعود به قله خانتانگری شد، او که تمامی اردوها را با موفقیت سپری نموده بود در زمان حرکت به دلیل مشکلات شخصی از همراهی تیم باز ماند.
در پاییز 86 از طرف باشگاه دماوند از وی جهت شرکت در گشایش مسیر در منطقه هیمالیا قله برودپیک دعوت شد و از آنجا که این صعود انجام نگرفت. سال 1387  پیشنهاد شرکت در صعود به قله نانگاپاربات را پذیرفت و همراه اعضا تیم روز  21 تیر به بیس کمپ نانگاپاربات وارد شدند تا تلاشی بزرگ را آغاز کند.
سامان که در تمام مراحل صعود تلاشگر و توانمند بوده با پایین آمدن تیم به بیس کمپ بدون سامان بازگشتش در هاله ای از ابهام قرار گرفت و انتظاری بزرگ آمیخته با بهت و حیرت از چگونگی این ماجرا برای جامعه کوهنوردی ایجاد شد
گوشه ای از فعایت های او:
صعود به قله دماوند از تمامی جبهه ها، صعود زمستانه به قله قاش مستان دنا، یخچال شمالی سبلان و کول جنون در اشترانکوه، صعود از چهار مسیر دیواره علم کوه، تلاش ده روزه زمستانه در علم کوه، صعود، زمستانه دیواره لجور، صعود 3 مسیر دیواره پل خواب، صعود از دهها مسیر بیستون
گشایش 6 مسیر در دیواره های پریشان و یوسف سیاه
گشایش بلند ترین مسیر بیستون....

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

گروه قاجر در قله یوسف سیاه1355
نفرات از راست: یونس ملکی، طیب صالحی، زنده یاد هوشنگ کریمی، یوسف الهیاری، عطا رضایی، فرهنگ خالدیان

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

«اسرا مفاخری» متولد 1382/8/24 شهرستان قروه
عضو گروه کوهنوردی قاجر قروه - کردستان
در سال 1390 با آشنایی با ابزار غارنوردی تمرینات کار با ابزار و طناب را در فضای باز بر روی صخره های کوتاه در اطراف شهرستان سنندج و قروه انجام داد.
 کار با ابزار و طناب را به طور کامل آموخت و برای آشنایی و قرار گرفتن در ارتفاع بلندتر با گرفتن مجوز از شرکت مخابرات کردستان توانست دوبار ارتفاع هفت طبقه ی ساختمان شرکت مخابرات کردستان را صعود و فرود نماید.
در سال 91 با ادامه‌ی تمرینات و جهت آشنایی با محیط غار و با کسب اجازه از برگزار کنندگان کلاس نقشه برداری غار با کارآموزان این کلاس از غار تاتا در دیواندره بازدید و عملا با دنیای زیرزمینی آشنا شد. که این بازدید و پیمایش بدون ابزار فنی و طناب انجام گرفت و بعد از آن جهت بکارگیری از ابزار و تکنیک های آموزش داده شده و استفاده از آن، غار صلوات آباد در نظر گرفته شد که زحمت آن را آقایان محمد مهدی پناه مسئول غارنوردی استان و هیوا احمدی از کانون کوهنوردان سنندج متحمل شدند و اسرا توانست غار فنی صلوات آباد را پیمایش نماید. (چاه اول 4 متر، چاه دوم 37 متر و چاه سوم 27 متر)
بلافاصله غار دیو زندان در قروه را توسط آقای شهرام نعمتی و سامان مفاخری و پدرش پیمایش و در نقشه برداری این غار به اعضای این گروه کمک نمود. (تک چاه 55 متری)
 با توجه به توانایی در اجرای کار فنی توانست در پیمایش غار فنی قلایچی که در برنامه ی گروه قاجر بود شرکت کند و پیمایش این غار فنی را با موفقیت انجام دهد (چاه اول 110 متر و چاه دوم 35 متر)
در تاریخ 26/8/1391 (با دو روز تاخیر) جشن تولد 10 سالگی خود را در غار فنی دوکچی جشن گرفت (چاه اول 12 متر و چاه دوم 18 متر).
 ورود او به ورزش غارنوردی مدیون زحمات و پشتیبانی خانواده اش و همچنین تشویق های مسئولین غارنوردی استان کردستان و مسئولین هیئت و گروه قاجر می باشد که او را در این عرصه یاری می‌نمایند.
امید است با معرفی او بتوانیم گامی در جهت جذب نونهالان و نوجوانان به این رشته ورزشی و همچنین آموزش های صحیح و حرکتهای بنیادی در راستای تربیت غارنوردان جوان و آموزش اصولی در جهت حفظ و نگهداری از غارها به عنوان میراث ملی برداریم.
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

 کلاهک مسیر قاجر (کولاوا)
غار قلایچی(بوکان)
غار دوکچی (بوکان)


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 26 آذر 1391 - ساعت 21:41 تعداد بازدید : 4236
ارسال کننده : اسرین
تاریخ ارسال : سه شنبه 5 اسفند 1393 - ساعت 10:59

هزار آفرین بر این ورزشکار با دل و جرات
ارسال کننده : هیوااحمدی
تاریخ ارسال : دوشنبه 4 دی 1391 - ساعت 19:57

سلام به خانواده مفاخری واسرا خانوم
امید وارم غار های عمیق تری را پیمایش کنی
ارسال کننده : rahman Email : borje_trango@yahoo.com
تاریخ ارسال : سه شنبه 28 آذر 1391 - ساعت 18:04

دروود بر اسراء عزیز امیدوارم همواره پر انرژی و با تشاط باشند. بنده افتخار این را دارم که با ایشان هم پا بوده ام و به عینه شاهد مهارت و جسارت این عزیز در پیمایش غار بودم. باید خداقوت گفت به اراده ای که در پس این حرکت بزرگ وجود دارد.
ارسال کننده : گروه یاران
تاریخ ارسال : دوشنبه 27 آذر 1391 - ساعت 14:45 Website : http://gkyaran.blogfa.com/

آذر 76 یادآور حادثه تلخ منطقه کلاغ لانه و جان باختن سه تن از کوهنوردان گروه کوهنوردی یاران می باشد.

جمعه 1/10/1391 ساعت 7 صبح در میدان گنجنامه گرد هم می آئیم تا به یاد آن عزیزان و دیگر جان باختگان کوهستان رهسپار قله الوند شویم و برای شادی روحشان آوازهای قدیمی سر دهیم.
منتظر حضور شما تا دیگر بار انسجام انسان را به رخ طبیعت بکشیم.

روابط عمومی گروه کوهنوردی یاران
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ روابط عمومی: ممنون از اطلاع رسانی
روحشان شاد
ارسال کننده : غارنوردی استان کردستان
تاریخ ارسال : دوشنبه 27 آذر 1391 - ساعت 14:13 Website : http://cavingkurdistan.persianblog.ir/

با ارزوی موفقعیت و پیشرفت های روز افزون برای خانم مفاخری
پاسخ روابط عمومی: ممنون از تشویق های مستمر شما 
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)