کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

جمعی از اعضای گروه قاجر در مسیر قله دماوند1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

به گزارش خبرنگار ایرنا، این روزها دسته های زیادی از مردم و مسافرانی که به شهرستان مرزی سردشت سفر می کنند در ادامه سفر خود به این منطقه راهی آبشار شلماش می شوند تا از این جاذبه مهم گردشگری در این فصل از سال دیدن کنند.
این بازدیدکنندگان در اواسط فصل زمستان نه به خاطر دیدن فرود آمدن موجهای آب از بالای سنگ ها، فواره های آب و چرخش های خروشان بلکه برای دیدن کوههای یخی که در این آبشار به واسطه یخ زدن آن به وجود آمده است به این مکان سفر می کنند.
پدید آمدن مناظر زیبایی از یخ در آبشارهای کوچک دیگری از جمله نیزه، نیوژ، خرپاپ و رزگه در حوزه شهرستان های سردشت و پیرانشهر نیز جلوهایی است که امروزه مسافران و گردشگران را به سوی خود جلب کرده است.
اما این شاهکار طبیعت باعث نگرانی برخی از شهروندان و دوستداران محیط زیست این شهرستان نیز شده و حیات وحش و آبزیان را با مشکلاتی مواجه کرده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: یخ بستن کامل این آبشارها می تواند مشکلاتی برای پرندگان و سایر آبزیان این مناطق ایجاد کند و آنها را با کمبود موادغذایی مواجه سازد.
کریم خضری اضافه کرد: در این آبشارها انواع آبزیان و از جمله گونه بسیار نادر سمندر کردستانی زیست می کنند و خشک شدن آبشار در فصل تابستان و یخ بستن آن در این فصل نگرانی هایی را ایجاد کرده است.
وی از شهروندان و روستاییان اطراف این آبشارها خواست تا برای حفظ پرندگان و دیگر حیات وحش با همکاری اداره حفاظت محیط زیست به دانه پاشی و پخش مواد غذایی در اطراف روستاهای خود بپردازند.
مردم این شهرستان در چند روز اخیر سرمای 11درجه سانتیگراد زیر صفر را نیز تجربه کردند و تداوم این سرما باعث یخ بستن منابع آبی در این شهرستان شده است.
آبشار شلماش در فاصله 20 کیلومتری جنوب سردشت در آذربایجان غربی واقع شده است.
منبع: ایرناارسال شده در تاریخ شنبه 19 بهمن 1392 - ساعت 00:55 تعداد بازدید : 938
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)