کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

میدان میشان کوه الوند(همدان) تابستان 1357
نشسته از سمت راست: اسد بابایی- سیروی صالحی- نادر رحیمی - حسن بابایی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

پلیس سوییس روز سه شنبه از کشف جسد یک کوه نورد انگلیسی در کوه‌های آلپ این کشور پس از حدود سه دهه خبر دادند.
مقامات پلیس سوییس در این باره اعلام کردند جسد این کوه‌نورد انگلیسی که از سال 1979 ناپدید شده بود، در قله «ماترهورن» پیدا شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو، به گفته مقامات پلیس سوییس، خلبان یک بالگرد که مشغول گشت زنی نزدیک قله «ماتر هورن» بود متوجه باقیمانده استخوان های یک انسان شد. در پی این گزارش، یک گروه از نیروهای پلیس به منظور بررسی باقیمانده جسد و برخی از تجهیزات کوه‌نوردی به جا مانده از سوی وی به محل اعزام شدند.
پس از آزمایش‌های «دی ان ای» مشخص شد باقیمانده جسد مربوط به کوه‌نوردی انگلیسی است که از ماه دسامبر سال 1979 در منطقه ناپدید شده است. وی در آن زمان، 27 سال سن داشت.
بر اساس اعلام مقامات پلیس سوییس، از سال 1926 تا کنون مجموعا 280 کوه‌نورد در کوه‌های آلپ سوییس ناپدید شده اند.
بنا به گفته کارشناسان محیط زیست، ذوب یخچال‌های آلپ بر اثر پدیده گرم شدن جهانی آب و هوا باعث شده است شمار کشف اجساد کوه‌نوردان ناپدید شده طی سال‌های اخیر افزایش پیدا کند.
  واحد مرکزی خبر با تشکر از کلاغها
 


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 22 بهمن 1392 - ساعت 23:41 تعداد بازدید : 1107
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)