کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

کارگروه ایمنی، جستجو و نجات فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی اعلام کرد ستاد اطلاع رسانی وپیشگیری از حوادث کوهستان مستقر در مسیر جنوبی قله دماوند به کار خود پایان داد.
این ستاد که از ۱۸ لغایت ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۲ و به جهت کثرت برنامه‌های صعود در این ایام؛ در مسیر قله جنوبی دماوند مستقر بود با شرکت ۱۳ کوه‌نورد داوطلب از استانهای مختلف و در ۴ محل استقرار در مسیر جنوبی قله دماوند فعالیت کرد.
در طول مدت استقرار ستاد تعداد ۱۲۰ نفر در قالب ۳۴ گروه کوه‌نورد از ۱۸ استان کشور از کوه‌نوردان داخلی و حارجی در منطقه حضور داشته که از این تعداد ۱۰۹ کوهنورد ایرانی و ۱۱ کوهنورد خارجی بودند. کوه‌نوردان خارجی از کشورهای آلمان، لهستان و ارمنستان جهت صعود به قله دماوند در منطقه حاضر بودند. 
در طول استقرار تیم ستاد، امداد رسانی به ۱۱ کوه‌نورد نیز انجام شد که ۲ نفر از مصدومان خانم(یک ایرانی و یک خارجی) و ۹ نقر مرد(همگی ایرانی) بودند.
همچنین یک بار پرواز هلی کوپتر جهت انتقال کوه‌نورد مصدوم لرستانی انجام شد.
در پایان برنامه در روز پنج شنبه ۲۵ بهمن در قرارگاه پلور طی مراسمی با حضور "هادی صابری" دبیر فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و دکتر "حمید مساعدیان" مسئول کارگروه ایمنی، جستجو و نجات فدراسیون از تلاش این عزیزان قدردانی گردید. 
شایان ذکر است؛ برنامه ستاد بصورت داوطلبانه با همکاری کوه‌نوردانی از استانهای مختلف کشور و با همکاری فدراسیون کوه‌نوردی، هلال احمر، انجمن پزشکی کوهستان ایران و اجرا گردید.
لازم است از کلیه عزیزانی که در این برنامه زحمت کشیدند از جمله امداد و نجات کوهستان حمعیت هلال احمر، آقای "محمود قویدل" از استان خراسان جنوبی و کلیه داوطلبین حاضر در برنامه صمیمانه قدردانی نماییم.
پایگاه خبری فدراسیون کوهنوردی

ارسال شده در تاریخ یکشنبه 27 بهمن 1392 - ساعت 07:29 تعداد بازدید : 978
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)