برنامه شش ماهه دوم سال 1398 باشگاه کوهنوردی قاجر

عضویت در باشگاه قاجر

اعضای گروه قاجر در قله دماوند1371
نفرات از راست:طیب صالحی، شهرام نعمتی، عطا آزادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

5 تن از اعضای هیئت و گروه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول از آبشار آب سفید در الیگودرز و آبشار بیشه در خرم آباد بازدید نمودند
معرفی این دو آبشار را در ادامه مطلب بخوانید...

آبشار آب سفید

آبشار بیشه
آبشار بیشه 

تاریخ اجرای برنامه : 14 و 15خرداد 1393


معرفی آبشار آب سفید در الیگودرز
آبشار آب‌سفید یکی از آبشارهای شهرستان الیگودرز استان لرستان است. آبشار آب سفید معروف به عروس زیبای آبشار های ایران می‌باشد.
 این آبشار در جنوب شرقی  استان لرستان و در دامنه کوههای زاگرس و در کنار کوه بلند قالی کوه  قرار گرفته‌است. 
دسترسی به آن با جاده از شهر الیگودرز امکان پذیر است.  این آبشار در حدود 50 كيلومتري شهر اليگودرز در منطقه اي بنام پشتکوه زلفي واقع شده است.آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید. ارتفاع آبشار ۷۰ متر و عرض تاج آن در فصل پر آبی حدود ۸ متر می‌باشد.
 این آبشار به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد. می‌توان گفت به علت اینکه آب آن به صورت مخلوط با هوا بر اثر برخورد با سنگ‌ها به شکل حباب سفید در می‌آید به آب سفید معروف شده است. خود آبشار در دره‌های تاریک که در اثر فعالیت‌های زمین شناختی و فرسایش توسط آب در چند هزار سال بوجود آمده قرار دارد.
آبشار آب سفيد اليگودرز  این آبشار در فصل بهار پذیرای گردشگران زیادی است و پوشش جنگلی و گیاهی در اطراف آبشار زیبایی و طراوت خاصی به این منطقه توریستی داده است. 
فصل بهار بهترين زمان براي بازديد از آبشارهاي لرستان به خصوص آبشار آب سفيد است
 مسير دسترسي به آبشار آب سفيد از روستاهاي کاکلستان و قليان است که با کوه هاي سربه فلک کشيده و درختان زيباي بلوط و گردو شما را همراهي مي کند. هواي اين منطقه بسيار خنک است بطوريکه حتي در تابستان براي گذران شب به ناچار بايد در پناه چادر بيتوته کنيد. 
آب اين منطقه نيز يکي از بهترين و سالم ترين آب هاي آشاميدني به شمار مي رود. رودخانه دايمي آب سفيد به طول هفده کيلومتر از اين محل در دامنه کوه هاي کازينستان و حرا، سرچشمه گرفته و در انتها به رودخانه کاکلستان مي ريزد.


معرفی آبشار بیشه در استان لرستان
آبشار بیشه یکی از آبشارهای استان لرستان است.این آبشار در دل کوههای زاگرس در شهرستان خرم‌آباد قرار گرفته‌است و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران - جنوب و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته‌است از این رو پذیرای مسافران نیز می‌باشد.این آبشار با چشم اندازی زیبا یکی از نادرترین و زیباترین آبشارهای ایران و استان لرستان است.
ارتفاع آبشار ۴۸ متر و در برخی گزارش ها  58 متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر می باشد و ارتفاع آن از سطح دريا 1178 متر است
به علت هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه می‌توان آن را یک منطقه گردشگری مناسب دانست.
مسیر دسترسی
راه این آبشار از طریق راه آسفالته از خرم‌آباد بطول ۶۵ کیلومتر و کنار ایستگاه قطار زیر پل راه آهن می‌گذرد و برای رسیدن به آن باید حدود چند صد متری پیاده روی کرد تا به آبشار رسید و از شهرستان دورود تا بیشه با قطار در حدود ۳۰ دقیقه می‌باشد.
ارسال شده در تاریخ شنبه 17 خرداد 1393 - ساعت 23:00 تعداد بازدید : 5511
ارسال کننده : احسان رحیمی Email : ehsimi@gmail.com
تاریخ ارسال : سه شنبه 20 خرداد 1393 - ساعت 23:51 Website : ehsimi.blogfa.com

از آشنایی با شما خوشحالم ، با افتخار لینک شدید ، خوشحال میشم تبادل لینک داشته باشیم .

.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)