کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

کانی شاه پسند کوه بدر تیر ماه 1364
ردیف اول از سمت راست: محمد ملکی
ردیف دوم از سمن راست: نادر رحیمی- جمال طاهری- شادالله جعفری

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

نوشهر- ایرنا - گروه کوهنوردی با اسکی از کشور فرانسه که از روز پنجشنبه هفته پیش برای انجام فعالیت های ورزشی اسکی به قله علم کوه صعود کرده بودند در پی بارش سنگین برف روز دوشنبه ، از این قله باز گشتند.
نماینده فدراسیون کوهنوردی در کلاردشت روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : طبق گفته یکی از لیدرهای این گروه کوهنوردی ، ارتفاع برف در منطقه سه هزار و 850 متری هزارچال علم کوه به حدود 2 متر رسیده است. 
مهرزاد فرضی افزود : این گروه روز گذشته از این قله باز گشتند و امروز راهی کشورشان فرانسه شدند....




وی اظهار داشت : اگرچه همه ساله از ماه خرداد قله های علم کوه و تخت سلیمان پذیرای افراد کوهنورد خارجی و داخلی است ، اما این روزها به علت وجود برف در این قله ها ، شرایط برای انجام فعالیت های ورزشی رشته اسکی مناسب است که مورد استقبال این دسته از کوهنوردان خارجی قرار می گیرد . 
قله علم کوه به ارتفاع حدود چهار هزار و 850 متر در قسمت جنوب غربی شهر کلاردشت واقع است.
این قله که پس ازدماوند دومین قله مرتفع ایران محسوب می شود ، دارای مسیرهای سخت سنگ نوردی و دیواره نوردی در کشور است.
قله علم کوه از 15خرداد تا پایان شهریور هرسال میزبان شمار زیادی از کوهنوردان خارجی از کشورهای آلمان ، اتریش ، فرانسه ، چک ، آمریکا ، اسپانیا و در فصول دیگر از استان های آذربایجان غربی ، یزد ، خراسان رضوی و فارس است.
طبق آمار در سال گذشته دستکم 9 هزار کوهنورد که از این شمار دستکم 400 نفرشان خارجی بودند به قله علم کوه و تخت سلیمان در شهرستان کلاردشت صعود کردند.
شهرستان تاریخی و کوهستانی کلاردشت با جمعیتی حدود 50 هزار نفر درغرب مازندران واقع است.
منیع: کوه نامه

ارسال شده در تاریخ جمعه 11 فروردين 1396 - ساعت 10:58 تعداد بازدید : 503
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)