کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای باشگاه قاجر در پناهگاه بدر فروردین 1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

با گرم شدن هوا، دوره‌های اسکی بهار آغاز می‌شوند، با این وجود شرایط آب و هوایی در بهار متغیر است، در طول روز برف‌ها آب می‌شوند و شب‌ها زمین یخ می‌زند. اسکی بازان باید از خطرهای احتمالی آگاه باشند، در اینجا به چند نکته که باید مورد توجه قرار بگیرند اشاره شده است. .....

۱- جلوگیری از آفتاب سوختگی: شدت آفتاب در ارتفاعات زیاد است و به دلیل وجود برف انعکاس نور نیز ایجاد می‌شود، این شرایط باعث آفتاب سوختگی می‌شود پس بهتر است پوست خود را بپوشانید و از ضد آفتاب استفاده کنید.
۲- جلوگیری از خراش و پارگی: اگر قسمتی از پوست بدنتان پوشیده نباشد، با سقوط بر روی برف‌ها ممکن است دچار خراشیدگی و پارگی شود.
۳- مصرف مایعات: با توجه به شرایط آب و هوایی در بهار، بهتر است برای انجام فعالیت فیزیکی آب بیشتری بنوشید.
۴- پوشیدن لباس مناسب: از پوشیدن لباس مناسب با توجه به دمای هوا، اطمینان حاصل کنید. در بهار دمای هوا متغیر است، با توجه به شرایط آب و هوایی باید بدن خود را گرم و خشک یا خنک و خشک نگه دارید، همچنین لباس‌های شما باید ضد آب باشند.
۵- محافظت از چشم‌ها : نوری که از برف منعکس می‌شود برای چشم خطرناک است. از عینک‌های اسکی استفاده کنید.
۶ - جلوگیری از ارتفاع زدگی: اگر از مناطق پست‌تر به ارتفاعات می روید ممکن است دچار ارتفاع زدگی شوید. نشانه‌هایی برای ارتفاع زدگی وجود دارند که شامل سرگیجه، سردرد، تهوع، خستگی و ضعف می‌شوند. اگر سریع این نشانه ها را تشخیص دهید و آنها را برطرف کنید، دچار مشکل نخواهید شد. برای جلوگیری از این خطرها مایعات مصرف کنید و خواب کافی داشته باشید.
۷-  آگاهی از خطرهای جانبی: محققان می‌گویند که در میان اسکی بازان آسیب دیدگی‌های ناحیه سر و ستون فقرات بسیار شایع است، به هنگام پرش‌ها و در سرعت بالا مراقب باشید.
۸- آگاهی از مسیر حرکت: برف‌هایی که آب شده‌اند در طول شب یخ می‌بندند و توده‌های یخی را ایجاد می‌کنند. این موانع ممکن است برای اسکی بازان مبتدی مشکل‌هایی را ایجاد کند، همچنین موانعی که زیر یخ و برف پنهان شده‌اند با بالا رفتن دما و آب شدن برف‌ها بیرون می‌آیند.
۹- آگاهی از اخبار بهمن‌ها: یکی از خطرهایی که همیشه در کوهستان ما وجود دارد، بهمن است. در بهار شرایط برای ایجاد بهمن فراهم تر است. بهتر است آخرین اخبار پیش‌بینی آب و هوا و سقوط بهمن را چک کنید، سپس به اسکی بروید.
منبع: ایسنا به نقل از: sport medicine 


ارسال شده در تاریخ دوشنبه 14 فروردين 1396 - ساعت 10:23 تعداد بازدید : 385
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)