گرامی یاد و خاطره دهمین سالروز جاودانگی سامان نعمتیزنده یاد سامان نعمتی در سال 1360 در شهر قروه دیده به جهان گشود و از همان اوان کودکی دل به کوه سپرد  او از پانزده سالگی شروع به سنگ نوردی نمود. گشایش مسیری بیست متری در دیواره کولوا( قروه) اولین تجربه جدی سنگنوردی او بود او موفق به اخذ مدرک مربیگری سنگنوردی و کارت مدرسی از فدراسیون شد.
در سال 85 عضو انتخابی تیم مربیان فدراسیون جهت صعود به قله خانتانگری شد، او که تمامی اردوها را با موفقیت سپری نموده بود در زمان حرکت به دلیل مشکلات شخصی از همراهی تیم باز ماند.
در پاییز 86 از طرف باشگاه دماوند از وی جهت شرکت در گشایش مسیر در منطقه هیمالیا قله برودپیک دعوت شد و از آنجا که این صعود انجام نگرفت. سال 1387  پیشنهاد شرکت در صعود به قله نانگاپاربات را پذیرفت و همراه اعضا تیم روز  21 تیر به بیس کمپ نانگاپاربات وارد شدند تا تلاشی بزرگ را آغاز کند.
سامان که در تمام مراحل صعود تلاشگر و توانمند بوده با پایین آمدن تیم به بیس کمپ بدون سامان بازگشتش در هاله ای از ابهام قرار گرفت و انتظاری بزرگ آمیخته با بهت و حیرت از چگونگی این ماجرا برای جامعه کوهنوردی ایجاد شد
گوشه ای از فعایت های او:
صعود به قله دماوند از تمامی جبهه ها، صعود زمستانه به قله قاش مستان دنا، یخچال شمالی سبلان و کول جنون در اشترانکوه، صعود از چهار مسیر دیواره علم کوه، تلاش ده روزه زمستانه در علم کوه، صعود، زمستانه دیواره لجور، صعود 3 مسیر دیواره پل خواب، صعود از دهها مسیر بیستون
گشایش 6 مسیر در دیواره های پریشان و یوسف سیاه
گشایش بلند ترین مسیر بیستون....

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای گروه قاجر در قله الوند1385
نفرات از راست: عبدالله سنگین آبادی، لیلا صالحی، لیلا مالکی، یاسمن نعمتی، مائده صالحی، امیر مرادی

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

4 تن از اعضای باشگاه کوه نوردی، سنگنوردی و غارنوردی قاجر در چهارمین راک تریپ چالابه یادواره مرحوم حسن جوادیان که از روز پنجم تا هفتم اردیبهشت در منطقه چالابه کرمانشاه برگزار شد، شرکت نمودند.
سنگوردانی از سراسر ایران و چندین سنگنور خارجی هم در این برنامه حضور داشتند تاریخ اجرای برنامه : 5 و 6 اردیبهشت 1396

شرکت کنندگان (آقایان) : سیناابراهیمی.محمدسعید حنیفی.پدرام نعمتی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : مریم شهسواری


گزارش برنامه...
این برنامه چهارمین سفر سنگ چالابه یادواره مرحوم حسن جوادیان که از روز پنجم تا هفتم اردیبهشت در منطقه چالابه کرمانشاه برگزار شد که سنگوردانی از سراسر ایران و چندین سنگنور خارجی هم حضور داشتند .
تیم ما هم روز 6 اردیبهشت ساعت 15 با یک دستگاه خودرو سواری راهی منطقه شدیم ساعت 17:30 به منطقه رسیدیم.
 از ازدحام ماشین های پارک شده می شد تعداد بالای سنگ نوردها را حس کرد.
 ماشین را پارک کرده و به کمپ رفته و  پذیرش شدیم سپس مشغول برپا کردن چادر شده و شب بعد از صرف غذا با بقیه دوستانی که اشنایی داشتیم درباره مسیر ها حرف زدیم ‌.
صبح 8:30 بعد از صرف صبحانه ابزار فنی لازم برداشته  به سمت مسیر ها رفتیم از همان اول مسیر ترافیک سنگنوردها را  می حس کردیم. 
 با یکی دو مسیر نسبتا راحت شروع کردیم محمد سعید که با چند تن  از اعضای تیم ملی اشنا بود با انها کار کرد من و پدرام هم بر روی یکی دوتا مسیر دیگر کار کردیم بعد کمی هم کارهای فنی را تمرین کردیم.
ساعت 18:30  وسایل را جمع کرده به سمت قروه برگشته در نهایت ساعت ۱۱شب همگی به سلامت رسید
گزارش ار سینا ابراهیمی

ارسال شده در تاریخ شنبه 16 ارديبهشت 1396 - ساعت 16:00 تعداد بازدید : 462
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)