عضویت در باشگاه قاجر

جوگارسیا کوهنورد حرفه ای و مشهور پرتغالی که 14 قله بالای 8000 متری را بدون اکسیژن و اکثر کوههای سخت جهان را صعود نموده است، 28 شهریور بدور از هر جنجال خبری همراه همسرش به ایران آمد.

ایشان دو سال پیش در نانگاپاربات با خانواده ( پدر و برادر و عموی) سامان نعمتی که در سال 1387 در نانگاپاربات جاودانه شد، آشنا گردیده بود و همانجا به خانواده نعمتی قول داده بود که سفری به ایران و قروه خواهد داشت ایشان به وعده خود عمل نمود و به ایران آمد و قبل از اینکه به قروه بیایند ابتدا با پدرام و مازیارنعمتی( برادران سامان) – جواد شیخی و حسن خلیفه  به قله دماوند صعود نمودند و امروز( 3 مهر 1390) به قروه آمدند.
ساعت 5:30 در دفتر هیئت کوهنوردی همراه با هسرشان ملاقاتی با اعضای هیئت و گروه کوهنوردی قاجر داشتند.
ایشان سخنانی را در خصوص کوهنوردی حرفه ای و هیمالیانوردی ذکر نمودند.  
بیانات ایشان را در ادامه مطلب بخوانید... 


جو گارسیا در قله دماوند


جوگارسیا در دفتر هیئت کوهنوردی قاجر


بخشی از سخنان جوگارسیا در جمع کوهنوردان هیئت و گروه کوهنوردی قاجر
ایشان در باره انگیزه اش جهت انتخاب ورزش کوهنوردی ابراز داشتند که: ارتفاع شهر محل سکونتشان (لیسبن) از سطح دریا پایین تر می باشد و هیچ کوه بلندی در آنجا وجود ندارد و بخاط نزدیکی به دریا بیشتر سرگرمی آنها در کودکی شنا بوده است.
او بیان داشت با توجه به اینکه انسان در پی نداشته هایش می باشد چون ما هم کوه نداشتیم من علاقه مند به کوه شدم و در 16 سالگی  اولین صعود خود را  بر روی کوههای آلپ تجربه کردم و روزبروز اشتیاقم برای ادامه کوهنوردی بیشتر می شد تا اینکه تصمیم گرفتم کوههای مرتفع جهان را صعود کنم و تمریناتم را که شامل دو، شنا، دوچرخه سواری و سنگنوردی بود آغاز کردم تا توانستم 14 قله بالای 8000 و بسیاری از قلل سخت جهان را صعود کنم.
 ایشان در باره انگیزه شخصی خود اظهار داشتند که من کوهها رادوست دارم چون با انسان صادقند. وقتی شروع به کوهنوردی روی قله های بلند را کردم فهمیدم که آنها عادلند و فقط کسانی به قله می رسند که سخت تلاش کنند نه آنهایی که تنها پول و تجهیزات دارند. اگر چه اسپانسر خیلی مهم است اما مسئله اصلی تلاش انسانی است. 
کوهنوردی کنید برای اینکه بهتر و قوی تر شوید این ورزشی جدا از ورزشهای دیگر است. ما تلاش نمی کنیم نفر مقابل را بزنیم یا تیم های دیگر را جا بگذاریم بلکه ما به عنوان انسان رشد می کنیم به خاطر اینکه دنبال سختی های بیشتری هستیم هر بار که صخره سختی را صعود می نماییم انسان بهتری می شویم.
در کوه باید خیلی با احتیاط کار کرد ایمنی در ارتفاع یعنی سرعت. بهترین راه برای آماده شدن جهت صعود های هیمالیا این است که در کوههای  اطراف شهر خود به کوهپیمایی بپردازید اگرچه من به خاطر شرایط جغرافیایی این موقعیت را نداشتم.

نکته مهم دیگر در هیمالیا نوردی این است که تلاش کنیم تا سالم برگردیم. قله هدف فرعی است قله مانند گیلاس روی کیک است.
اگر کسی درشرایط سخت و بغرنجی قرار گیرد که قادر به صعود نباشد بهتر است که پایین بیاید و دوباره تلاش کند و اگر سالم برگردد شانس صعود دوباره را خواهد داشت نباید نداشتن پول و وقت دلیل بر انجام کار غیر منطقی گردد، زیرا کوه سر جای خود خواهد ماند. هراسی از برگشت نداشته باشید.

ایشان تاکنون سه کتاب در باره کوهنوردی نوشته اند و مقالاتی در مجلات چاپ و کنفرانسهایی در مورد اهمیت کوهنوردی در کارخانه ها و مدارس انجام می دهند.

جوگارسیا کلیه انگشتان دستش به خاطر سرمازدگی آسیب دیده است. ایشان در انتهای برنامه صعودی روی دیواره داخل سالن انجام دادند سپس چند قطعه عکس با کوهنوردان انداختند و خداحافظی نمودند.
آرزوی موفقیت روز افزون برای ایشان در عرصه های ورزشی را خواستاریم.
مترجم ایشان در طول سفرش پدرام نعمتی بود و در دفتر هیئت کوهنوردی قاجر هم سخنان فوق را محمد ظاهری برای حاضرین ترجمه کردند. 
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

 

جوگارسیا در سالن سنگنوردی گروه قاجر


جو گارسیا در دفتر هیئت کوهنوردی قاجر

جو گارسیا و همسرش در جمع اعضای هیئت و گروه کوهنوردی قاجر


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 3 مهر 1390 - ساعت 23 تعداد بازدید : 6713
ارسال کننده : kambiz hoseyni Email : dance.love15@yahoo.com
تاریخ ارسال : یکشنبه 1 آبان 1390 - ساعت 10:39

kheyli khoobe kohh va koohnavardi in ye varzeshe mofarah va sazandeh vaseye adama ast faghat lotf konid va begin maniye ghajer ghrve chiye
harfe man be hameye koonavardaye aziz ine ke be ghodrate khoda bishtar tavajoh konan va rooheshoono ba yade khoda sey ghal bedan va akhlaghiyate ensani ro made nazar dashte bashan
choon dar ertefa adam boshtar khodaro hes mikone va az kooh paiin ham oomad bazam be yade khoda bashe

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ روابط عمومی: دوست گرامی ممنون از نظرات مفید و سازنده شما در باره کوه و کوهنوردی
قروه نام شهر ما است که در استان کردستان واقع شده و برای اطلاعات بیشتر به معرفی شهر قروه در همین سایت مراجعه کنید.
قاجر هم نام پرنده ای است شبیه عقاب که در بالاترین ارتفاعات آشیانه خود را بنا می کند و این پرنده بیشتر در ارتفاعات قروه  دیده می شود.
ارسال کننده : ایرج جباری Email : jabbari53@yahoo.com
تاریخ ارسال : دوشنبه 11 مهر 1390 - ساعت 09:29

سلام درود بر دوستان خوبم در گروه قاجر بدون شک داشتن ارتباط و روابط قوی در میان کوهنوردان باعث تمایز این رشته با سایر رشته های ورزشی گردیده و این ارزش بسیار بزرگی است که شما در این امر بسیار توانمندانه عمل می کنید. مرزها را برداشته اید و تعصب های بی مورد را زیر پا نهادید. برایتان آرزوی سعادت و پیروزی می نمایم
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ روابط عمومی: آقای جباری، حقیقتا به نکات اساسی در این رشته اشاره نموده اید. ممنون از لطف شما نسبت به گروه قاجر
ارسال کننده : بهمن رستم پور Email : bahman.rostampoor@yahoo.com
تاریخ ارسال : یکشنبه 10 مهر 1390 - ساعت 13:21 Website : http://faraz-group.blogfa.com/

با سلام خدمت شما عزیزان . بخشی از مطالب این گزارش در وبلاگ گروه کوهنوردی فراز با ذکر منبع درج گردید و سایت موفق گروه پر سابقه قاجر قروه نیز در لینک دوستان قرار گرفت در صورت تمایل باعث خوشحالی این گروه است که با گروه قاجر تبادل لینک داشته باشد .
سپاسگذارم . http://faraz-group.blogfa.com
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتت
پاسخ روابط عمومی: ممنون از لطفف شما، وبلاگ گروه کوهنوردی فراز به لینک دوستان اضافه شد
ارسال کننده : کامبیز بختیاری Email : ka_bakhtiari@yahoo.com
تاریخ ارسال : یکشنبه 10 مهر 1390 - ساعت 11:55

با سلام به دوستان و کوهنوردان عزیز گروه قاجر و همچنین میهمان و کوهنورد بزرگ پرتغالی و جهانی آقای جو گارسیا ، چند قطعه عکس یادگاری از ایشان در کمپ برودپیک دارم که برایتان ارسال می کنم در صورت صلاح دید برایش ارسال کنید . با تشکر
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پاسخ روابط عمومی: ممنون می شویم آقای بختیاری
ارسال کننده : زانیار
تاریخ ارسال : شنبه 9 مهر 1390 - ساعت 23:35 Website : www.mkouh.blogfa.com

با سلام به دوستان و همنوردان خوب قروه
به دلایلی مختلف نام وبلاگم را تغییر دادم
اگر لطف کنید نام وبلاگ ما را در لینک هایتان از - کوهنوردی مریوان - به - مشق کوه - تغییر دهید ممنون می شم
www.mkouh.blogfa.com - مشق کوه
فعلا ...
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)