گرامی یاد و خاطره دهمین سالروز جاودانگی سامان نعمتیزنده یاد سامان نعمتی در سال 1360 در شهر قروه دیده به جهان گشود و از همان اوان کودکی دل به کوه سپرد  او از پانزده سالگی شروع به سنگ نوردی نمود. گشایش مسیری بیست متری در دیواره کولوا( قروه) اولین تجربه جدی سنگنوردی او بود او موفق به اخذ مدرک مربیگری سنگنوردی و کارت مدرسی از فدراسیون شد.
در سال 85 عضو انتخابی تیم مربیان فدراسیون جهت صعود به قله خانتانگری شد، او که تمامی اردوها را با موفقیت سپری نموده بود در زمان حرکت به دلیل مشکلات شخصی از همراهی تیم باز ماند.
در پاییز 86 از طرف باشگاه دماوند از وی جهت شرکت در گشایش مسیر در منطقه هیمالیا قله برودپیک دعوت شد و از آنجا که این صعود انجام نگرفت. سال 1387  پیشنهاد شرکت در صعود به قله نانگاپاربات را پذیرفت و همراه اعضا تیم روز  21 تیر به بیس کمپ نانگاپاربات وارد شدند تا تلاشی بزرگ را آغاز کند.
سامان که در تمام مراحل صعود تلاشگر و توانمند بوده با پایین آمدن تیم به بیس کمپ بدون سامان بازگشتش در هاله ای از ابهام قرار گرفت و انتظاری بزرگ آمیخته با بهت و حیرت از چگونگی این ماجرا برای جامعه کوهنوردی ایجاد شد
گوشه ای از فعایت های او:
صعود به قله دماوند از تمامی جبهه ها، صعود زمستانه به قله قاش مستان دنا، یخچال شمالی سبلان و کول جنون در اشترانکوه، صعود از چهار مسیر دیواره علم کوه، تلاش ده روزه زمستانه در علم کوه، صعود، زمستانه دیواره لجور، صعود 3 مسیر دیواره پل خواب، صعود از دهها مسیر بیستون
گشایش 6 مسیر در دیواره های پریشان و یوسف سیاه
گشایش بلند ترین مسیر بیستون....

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

اعضای گروه قاجر در مسیر دماوند1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

مورخه 16 و 17 تیر ماه 13 تن از اعضای باشگاه قاجر طبق برنامه زمانبندی شده شش ماهه اول به قلعه بابک در کلیبر(استان آذربایجان شرقی)  رفته سپس به قله 4811 متری سبلان صعود نمودند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب...

اعضای باشگاه
قله سبلان
قلعه بابک
دورنمای قلعه بابک

تاریخ اجرای برنامه : 15 الی 18 تیر ماه 1397

شرکت کنندگان (آقایان) : طیب صالجی، شهرام نعمتی، جلال حنبفی، پرویز نویدی، یاسر رحیمی، حسین عربیان، علی الیاسی(سرپرست)

شرکت کنندگان (بانوان) : صدیقه نوربخش، آذر زارعی، شعله اکبری، طاهره گوهری، مریم محمدیان، لیلا صالحی


 گزارش برنامه....

روز جمعه 15 تیرماه 13 تن از اعضای باشگاه با یک دستگاه ون و بک دستگاه ماشین سواری ساعت 6:15 از قروه حرکت کرده پس از عبور از شهرستان بیجار  در روستای حلب صبحانه را صرف نمودند در همانجا ماشین سواری نقص فنی پیدا کرد که توسط امداد خودرو به شهر زنجان منتقل شد .بقیه اعضا پس از صرف صبحانه به سمت زنجان رفته آنجا منتظر ماشین سواری شدند، کوله ها را درون ون گذاشته و راهی  شدند و سه نفر از اعضا (آقایان شهرام نعمتی، پرویز نویدی و جلال حنیفی)در زنجان جهت تعمیر ماشین ماندند.

تیم پس از عبور از شهرهای زنجان-بستان آباد- اهر به کلیبر رسید و از آنجا بسمت بالا حرکت کردند که در بین راه از یک جاده فرعی خاکی پیش ایل نشینان شاهسون رفته و همانجا چادر زدند.

چادرهای ایل شاهسون

محل کمپ

شنبه 16 تیر

اعضا پس از صرف صبحانه حدود ساعت 8 راهی قلعه بابک  شدند .

مسیر پاکوب قلعه بابک

در بین راه دو چشمه آب خنک وجود داشت.

آب چسمه مسیر قلعه

 پس از یک ساعت راهپیمایی به قلعه بابک رسیدند.

قسمتی از قلعه بابک

قلعه بابک

بقایای قلعه

قلعه بابک

 پس از گرفتن چند عکس و بازدید از کل قلعه بسمت پایین برگشتند.

مسیر قلعه بابک

پس از جمع کردن وسایل بسمت کلیبر حرکت کردند.

جمع آوری وسایل

ناهار را در پارک بذ کلیبر صرف نمودند سپس از سمت کلیبر به دو راهی اهر رسیده و  به سمت مشکین شهر حرکت کردند 25 کیلومتر پس از مشکین شهر بسمت لاهورد رفته و بین راه  قسمتی از شیروان دره را بازدید نمودند.

شیروان دره

 اعضا ساعت 20:30 به شابیل رسیدند.

آبگرم شابیل

 هوا کاملا ابری بود و قله سبلان زیر پوششی از ابر پنهان بود.

پس از جابجای وسایل اعضا ساعت 21 به آبگرم شابیل رفته و سپس شام را خورده و اعضای تیم قله با لندورها  برای رفتن به پناهگاه هماهنگی کردند.

17 تیر 

صبح ساعت 5 سه تن از اعضا(آقایان: طیب صالحی، علی الیلسی و حسین عربیان) با لندور راهی پناهگاه سپس قله سبلان از مسیر شمال شرقی شدند.

بجهت برف شب قبل بیشتر مسیر برفی بود  تیم پس از حدود سه ساعت و نیم تیم به قله رسیدند دریاچه کلا یخ زده بود.

تیم قله

اعضا بعد از گرفتن چند عکس راهی پناهگاه شدند از آنجا هم با لندور تا آبگرم شابیل آمدند و ناهار را در کنار سایر همنوران صرف نموده سپس ساعت 15:30 به راه افتادند پس از عبور از شهرهای اردبیل-نیر-سراب-بستان آباد ساعت 22 شب به زنجان رسیدند آنها پیش  همنوردای که جهت تعمیر ماشین آنجا مانده بودند رفته و شب را در یکی از پارکهای زنجان ماندند

18 تیر

اعضا پس از صرف صبحانه ساعت 9 با ون به سمت قروه حرکت کرده و همگی در نهایت سلامت ساعت 13:15 به قروه رسیدند

 اما سه تن از اعضا که پجهت  تعمیر ماشین کل چهار روز برنامه را در زنجان مانده بودند، عصر همانروز به قروه برگشتند

ارسال شده در تاریخ سه شنبه 19 تیر 1397 - ساعت 09:34 تعداد بازدید : 41
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)