فراخوان برگزاری کلاس غارنوردی در قروه

به جهت ارتقاء غارنوردی هیئت و گروه قاجر، کلاس آموزش تئوری رایگان روز چهارشنبه 27 فروردین ماه 1393 ساعت 18 در دفتر هیئت کوهنوردی قروه دایر می باشد.
کلاس عملی  همراه ﺑﯿﺴﺖ ﻭ ششمین ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻣﺸﺘﺮﮎ کانون کوهنوردان استان کردستان ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ 93/01/29 ﺑﺎ ﭘﯿﻤﺎﯾﺶ ﻏﺎﺭ درویش خاکی ﻭﺍﻗﻊ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺑﻴﺠﺎﺭ برگزار می گردد.
علاقمندان به این رشته می توانند جهت هماهنگی بیشتر با شماره های ذیل تماس بگیرند
09188723070 آقای داوود مفاخری
09356384426 آقای رحمان مرادیانی 
روابط عمومی گروه کوهنوردی قاجر قروه

جمعی از اعضای گروه قاجر در قله پریشان 1386

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

دردی که کوه‌نوردان بیشتر به آن مبتلا می‌شوند!
"حميد مساعديان" در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: زانو درد يکي از شايع ترين و مهمترين بيماري‌هاي کوه‌نوردي است که باعث مي شود فرد مبتلا از آن رنج ببرد و در هنگام کوه‌نوردي بامشکل همراه شود و براي کاهش درد و بهبود آن هنگام اجراي برنامه از زانوبند استفاده کنند. بي توجهي به يک سري از موارد در اين ورزش باعث مي شود که زانو درد در بين کوه‌نوردان رايج شود.
به التهاب تاندون هاي زانو، تاندونيک يا زانودرد مي گويند و کوه‌نوردان بيشتر به آن مبتلا مي شوند. براي اينکه به زانودرد مبتلا نشويد بايد از انجام حرکات پرشي و جهشي و سرعت بالا جلوگيري کنيد، اگر مشکلات زمينه اي زانو درد داريد حتما با پزشک متخصص مشاوره کنيد و از او براي کوه‌نوردي راهنمايي بخواهيد، از حمل بار سنگين پرهيز کنيد. حدالامکان بارتان يک چهارم وزن بدنتان باشد تا فشار بيشتر به زانوها نيايد.در مسيرهاي طولاني و در فصل زمستان که احتمال خم شدن در برف و جايي که سطح زمين از گل و لاي و چمن زار است حتما از باتوم استفاده کنيد (باتوم مي تواند چيزي در حدود 30 درصد وزن کوه‌نورد را از زانوهاي فرد به دست ها انتقال دهد) و به زانو کمتر فشار بياورد،‌در هنگام نماز خواندن و غذا خوردن از دو زانو و چهارزانو نشستن جلوگيري کنيد.

 عمده ترين عوامل مبتلا شدن کوه‌نوردان به زانو درد شامل ضربه هاي متداول در هنگام اجراي برنامه به زانوها، ضعيف شدن چهارسر ران است.

 اگر مي خواهيد به زانو درد مبتلا نشويد بايد در هنگام فرود دقت بيشتري به خرج دهيد، مستقيم و با سرعت به پايين فرود نکنيد، بارسنگين حمل نکنيد و در برنامه هاي طولاني از باتوم استفاده کنيد.

 ‌رعايت نکات ساده مي تواند مانع زانو درد افراد شود و در مقابل بي توجهي به هشدارها باعث مي شود که کوه‌نورد به اين بيماري مبتلا و ممکن است زماني فرا برسد که به علت زانودرد از ورزش کوه‌نورد منع شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 24 آبان 1390 - ساعت 7:40 تعداد بازدید : 1876
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)