فراخوان برنامه صعود به قلل دنا بمناسبت سالگرد یار همیشگی نانگاپاربات


به نام خالق كوهها
«ياد و خاطره تمامي جانباختگان كوهستان بخصوص سامان عزيز گرامي باد»
همنورداني كه مايل هستند در برنامه صعود قلل دنا بمناسبت سالگرد زنده ياد سامان نعمتي شركت فرمايند ضمن آمادگي جسماني مناسب رعايت موارد ذيل، نياز حضور در برنامه مي باشد.
1. حضور فعال در برنامه هاي مورخه 94/4/12 (خط الرأس قله سامان تا پريشان) و مورخه 94/4/18 (شب ماني قله بدر)
2. تكميل تجهيزات مورد نياز برنامه طبق ليست پيشنهادي
3. ثبت نام حداكثر تا مورخه 94/4/17
4. ليست تجهيزات و برنامه در فروشگاه كوهنوردي سامان موجود ميباشد
5. جلسه هماهنگي برنامه 94/4/22 در محل دفتر هيئت كوهنوردي
روابط عمومی گروه کوه نوردی قاجر قروه

اعضای گروه قاجر در زردکوه بختیاری1376
نفرات ایستاده از راست: مجتبی مالکی، شهریار محمدی
نفرات نشسته از راست: شهرام نعمتی، ؟

ورود به صفحه آلبوم خاطرات

دردی که کوه‌نوردان بیشتر به آن مبتلا می‌شوند!
"حميد مساعديان" در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: زانو درد يکي از شايع ترين و مهمترين بيماري‌هاي کوه‌نوردي است که باعث مي شود فرد مبتلا از آن رنج ببرد و در هنگام کوه‌نوردي بامشکل همراه شود و براي کاهش درد و بهبود آن هنگام اجراي برنامه از زانوبند استفاده کنند. بي توجهي به يک سري از موارد در اين ورزش باعث مي شود که زانو درد در بين کوه‌نوردان رايج شود.
به التهاب تاندون هاي زانو، تاندونيک يا زانودرد مي گويند و کوه‌نوردان بيشتر به آن مبتلا مي شوند. براي اينکه به زانودرد مبتلا نشويد بايد از انجام حرکات پرشي و جهشي و سرعت بالا جلوگيري کنيد، اگر مشکلات زمينه اي زانو درد داريد حتما با پزشک متخصص مشاوره کنيد و از او براي کوه‌نوردي راهنمايي بخواهيد، از حمل بار سنگين پرهيز کنيد. حدالامکان بارتان يک چهارم وزن بدنتان باشد تا فشار بيشتر به زانوها نيايد.در مسيرهاي طولاني و در فصل زمستان که احتمال خم شدن در برف و جايي که سطح زمين از گل و لاي و چمن زار است حتما از باتوم استفاده کنيد (باتوم مي تواند چيزي در حدود 30 درصد وزن کوه‌نورد را از زانوهاي فرد به دست ها انتقال دهد) و به زانو کمتر فشار بياورد،‌در هنگام نماز خواندن و غذا خوردن از دو زانو و چهارزانو نشستن جلوگيري کنيد.

 عمده ترين عوامل مبتلا شدن کوه‌نوردان به زانو درد شامل ضربه هاي متداول در هنگام اجراي برنامه به زانوها، ضعيف شدن چهارسر ران است.

 اگر مي خواهيد به زانو درد مبتلا نشويد بايد در هنگام فرود دقت بيشتري به خرج دهيد، مستقيم و با سرعت به پايين فرود نکنيد، بارسنگين حمل نکنيد و در برنامه هاي طولاني از باتوم استفاده کنيد.

 ‌رعايت نکات ساده مي تواند مانع زانو درد افراد شود و در مقابل بي توجهي به هشدارها باعث مي شود که کوه‌نورد به اين بيماري مبتلا و ممکن است زماني فرا برسد که به علت زانودرد از ورزش کوه‌نورد منع شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران


ارسال شده در تاریخ سه شنبه 24 آبان 1390 - ساعت 7:40 تعداد بازدید : 2367
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)