کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید

کانال تلگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این کانال از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛


صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید
صفحه اینستاگرام باشگاه قاجر راه اندازی گردید، با کلیک بر روی لینک زیر و عضویت در این صفحه و دنبال کردن ما از اخبار سایت و باشگاه کوهنوردی ، غارنوردی و سنگ نوردی قاجر مطلع شوید؛

 نگرانی ها درباره تیم گوشل در راه صعود به گاشربروم 1 بعد از گذشت ۳۶ ساعت و نبود هیچ نشانه ای از زنده بودنشان در حال افزایش است.
طبق گزارش او گوشل، سدریک و نثار را در ۲۰۰ یا ۲۵۰ متری هدفشان مشاهده کرده و از آن به بعد هیچ خبری از آنها نگرفته و این در شرایطی ست که هوای کوهستان از شب روزهای  جمعه و شنبه رو به وخامت گذاشته و سرمای شدید و دید ناکافی کار را برای این کوهنوردان سختتر کرده است.
گزارش های ارسالی ExplorersWeb  حکایت از افزایش فرضیات مبنی بر به خطر افتادن سه کوهنوردی ست که چند روز پیش در نزدیکی قله بودند و حالا هیچ نشانی از فرود یا حتی از صعودشان در دست نیست. این تیم از روز پنج شنبه که توسط الکس در راه صعود دیده شده، دیگر هیچ پیامی ارسال نکرده اند. الکس که به خاطر خطر یخ زده گی از صعود انصراف داد الان در بیس کمپ است.


   گرفرید گوشل
در خبری کوتاه که از طرف تیم گوشل در اتریش بر روی سایت او قرار گرفت نیز میشه دید که بعد از تماسهای مکرر تلفنی تیم لهستانی ها از نزدیکی قله، این تیم عنوان کرده که آنها رو در حوالی ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی در مسیر شان به طرف قله دیده اند.
این خبر ها باعث افزایش فرضیات منفی درباره این کوهنوردان شده که نه تنها باعث نگرانی در بیس کمپ گاشربروم یک شده بلکه در جامعه کوهنوردی نیز نگرانی هایی رو به وجود آورده چون از نزدیک خبرهای صعود را تعقیب میکنند.
با این حال کورسوی امید هنوز وجود دارد و بعضی ها فرض مثبت را بر این گذاشته اند که باتری دستگاه های ارتباطی شان تموم شده و این تیم احتمالا در حال فرود از مسیر عادی هستند.
منبع: آلتای و وبلاگ سولدوز


ارسال شده در تاریخ یکشنبه 21 اسفند 1390 - ساعت 12:15 تعداد بازدید : 1308
.:: ارسال نظر جدید ::.

نام کامل : (الزامی)
آدرس ایمیل :
آدرس سایت :
متن نظر : (الزامی)
کد امنیتی :  (الزامی)